Відмінності між версіями «Кирпич»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 46: Рядок 46:
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==
  
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ]]
+
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/дзб]]
 
[[Категорія:Слова 2016 року]]
 
[[Категорія:Слова 2016 року]]
  
Рядок 68: Рядок 68:
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/дзб]]
 
[[Категорія:Слова 2016 року]]
 

Версія за 20:28, 6 грудня 2016

Кирпи́ч, -чу, м. Плиты навозу для топки въ печахъ. Харьк. г. Екатериносл. г.

Сучасні словники

Керамічна плитка вогнетривка : жароміцний плитка для камінів і печей

Облицювальна плитка складається в основному з глини, глазурі, води. Все це спресовується і обпалюється при досить високих температурах. Термостійка плитка відрізняється від звичайної керамічної, насамперед, коефіцієнтом поглинання води, який повинен складати не більше 3 %. Витримує вогнетривка плитка для печі температуру більше 1000 градусів за Цельсієм. Така пічна обробка має ряд переваг. Крім міцності і термостійкості, ще одним великим плюсом є її естетичність. Піч або камін ідеально впишеться в будь-який інтер’єр, будь то розкішна класика або строгий хай- тек, варто тільки вибрати необхідний малюнок і фактуру. За жаростійкої плиткою дуже легко доглядати: вона прекрасно миється звичайним мильним розчином. Ще одним важливим фактором є те, що пічне термопокритіе не пропускає димові гази. Ну і звичайно, окремо варто сказати, що вогнетривка облицювання довговічна.

Плитка вогнетривка буває декількох видів. До них відносяться: теракота (один з перших видів кераміки, неглазуроване виріб з високопористої структурою), майоліка (вдосконалена глазурована теракота), клінкерна плитка (зовні нагадує облицювальна цегла, але, завдяки своєму складу, має більш міцну Нізкопорістая структуру), керамограніт (в його складу входять кварцовий пісок з вкрапленням гранітної, мармурової крихти, солей і окислів різних металів), кахлі (передане з їх допомогою тепло вважається найбільш екологічно чистим).

Клей для плитки термостійкий : де використовується вогнетривкий клей для плитки?

Для облицювання каміна або печі, звичайно, необхідний спеціальний склеювальний матеріал. Вогнетривкий, або, як його ще називають, жаростійкий клей для плитки представляє собою речовину на основі неорганічних компонентів з водорозчинними силикатами лужних металів. Сфера його застосування досить широка. За допомогою такого клею кріплять плиткові матеріали до цегельних і металевим основам. Він використовується і при організації теплоізоляції в нагрівальних печах, для з’єднання вогнетривких матеріалів між собою, при виготовленні і ремонті футеровки промислових печей і в багатьох інших областях. Склад захисного жаростійкого клею досить складний. У нього входять натрієве з силікатною модулем рідке скло, електрокорунд, вогнетривка глина, каолін, вода. Ця суміш застосовується тільки для внутрішніх робіт, що не бажано використовувати його на підставах, які періодично піддаються вигину. Варто відзначити, що така речовина має звукоізоляційні і теплоакумулюючими властивостями.

Ще трохи про укладання плитки

Різновиди вогнетривкої плитки

Вогнетривка плитка для печі, з високою термостійкістю, випускається виробниками в декількох варіантах:

теракота- з неглазированной поверхнею і з високопористої структурою. Даний вид жароміцної плитки з’явився на ринку одним з перших ;

майоліка- з глазурованої поверхнею і високопористої структурою ;

клінкерна- з мелкопористой структурою, відрізняється підвищеною міцністю керамогранітна- до складу входять: кварцовий пісок, оксиди металів, мармурова та гранітна крихта. Цей матеріал стійкий до високих температур і їх перепадів, а також є екологічно безпечним.

Ілюстрації

SHamotnyj-kirpich.jpg Kamin-eeii.jpg Keramicheskaya-plitka-dlya-pechey-i-kaminov.jpg Klaskamin.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання