Відмінності між версіями «Свідчення»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Свідчення, -ня, '''''с. ''Свидѣтельство. ''Архиреї шукали свідчення. ''Єв. Мр. XIV. 55. [[Категорія...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Свідчення, -ня, '''''с. ''Свидѣтельство. ''Архиреї шукали свідчення. ''Єв. Мр. XIV. 55.  
 
'''Свідчення, -ня, '''''с. ''Свидѣтельство. ''Архиреї шукали свідчення. ''Єв. Мр. XIV. 55.  
 
[[Категорія:Св]]
 
[[Категорія:Св]]
 +
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
 +
==Див. також==
 +
 +
==Джерела та література==
 +
 +
==Зовнішні посилання==
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ]]
 +
[[Категорія:Слова 2016 року]]
 +
 +
'''Словник української мови
 +
Академічний тлумачний словник (1970—1980)'''
 +
 +
СВІ́ДЧЕННЯ, я, сер.
 +
1. Факт, річ, обставина, що підтверджують що-небудь. Велика Жовтнева соціалістична революція стала яскравим свідченням інтернаціоналізму нашої партії в його практичному здійсненні, в дії (Комуніст України, 6, 1973, 49); Словники — справжні, путящі словники з широким ілюстративним матеріалом — є не тільки введенням в одно місце мовних багатств, а разом з тим і свідченням розумового, духовного багатства (Максим Рильський, IX, 1962, 124); — Як спали, Даниле Денисовичу? — Чергова ввічливість лікаря. Свідчення професійної чемності (Любомир Дмитерко, Обпалені.., 1962, 8); Весна! Скільки свідчень про неї, ознак! (Іван Нехода, Хто сіє вітер, 1959, 215).
 +
2. Повідомлення про щось, підтвердження чого-небудь очевидцем або обізнаною у певній справі людиною. Є свідчення, що в списках розповсюджувався «Кобзар» на Кавказі (Павло Тичина, III, 1957, 126);
 +
//  Розповідь про що-небудь (у книгах, документах). Письменник [Я. Галан] залишив цікаве свідчення про те, як працював він над памфлетами і фейлетонами, написаними у Нюрнберзі (Історія української літератури, II, 1956, 608); За свідченням Бонч-Бруєвича, Іван Франко надсилав листи до редакції, йому ж переправляли в Галичину «Искру» (Наука і життя, 5, 1966, 8).
 +
3. Давання показань на суді або на допиті; показання свідка. Вони насторожились, коли слухали свідчення Супруна Кочубея, який розповів судові, як у день убивства Явдоха Гопта лаяла його глитаєм (Олесь Донченко, III, 1956, 13); Навчився [Кузьма] прибирати, що погано лежало,.. давати невірні свідчення по судах (Михайло Стельмах, II, 1962, 296); Коли зайшли до сільради, там уже були оперуповноважений і слідчий. Гнат коротко розповів їм про все, що трапилося. Уповноважений записав свідчення в протокол (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 192).

Версія за 22:38, 1 грудня 2016

Свідчення, -ня, с. Свидѣтельство. Архиреї шукали свідчення. Єв. Мр. XIV. 55.


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

СВІ́ДЧЕННЯ, я, сер. 1. Факт, річ, обставина, що підтверджують що-небудь. Велика Жовтнева соціалістична революція стала яскравим свідченням інтернаціоналізму нашої партії в його практичному здійсненні, в дії (Комуніст України, 6, 1973, 49); Словники — справжні, путящі словники з широким ілюстративним матеріалом — є не тільки введенням в одно місце мовних багатств, а разом з тим і свідченням розумового, духовного багатства (Максим Рильський, IX, 1962, 124); — Як спали, Даниле Денисовичу? — Чергова ввічливість лікаря. Свідчення професійної чемності (Любомир Дмитерко, Обпалені.., 1962, 8); Весна! Скільки свідчень про неї, ознак! (Іван Нехода, Хто сіє вітер, 1959, 215). 2. Повідомлення про щось, підтвердження чого-небудь очевидцем або обізнаною у певній справі людиною. Є свідчення, що в списках розповсюджувався «Кобзар» на Кавказі (Павло Тичина, III, 1957, 126); // Розповідь про що-небудь (у книгах, документах). Письменник [Я. Галан] залишив цікаве свідчення про те, як працював він над памфлетами і фейлетонами, написаними у Нюрнберзі (Історія української літератури, II, 1956, 608); За свідченням Бонч-Бруєвича, Іван Франко надсилав листи до редакції, йому ж переправляли в Галичину «Искру» (Наука і життя, 5, 1966, 8). 3. Давання показань на суді або на допиті; показання свідка. Вони насторожились, коли слухали свідчення Супруна Кочубея, який розповів судові, як у день убивства Явдоха Гопта лаяла його глитаєм (Олесь Донченко, III, 1956, 13); Навчився [Кузьма] прибирати, що погано лежало,.. давати невірні свідчення по судах (Михайло Стельмах, II, 1962, 296); Коли зайшли до сільради, там уже були оперуповноважений і слідчий. Гнат коротко розповів їм про все, що трапилося. Уповноважений записав свідчення в протокол (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 192).