Відмінності між версіями «Якийсь»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Якийсь и яки́йся, якась, якесь. '''Какой то. ''Один суддя був у якомусь городі. ''Єв. Л. XVIII. 2. '...)
 
м
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Якийсь и яки́йся, якась, якесь. '''Какой то. ''Один суддя був у якомусь городі. ''Єв. Л. XVIII. 2. ''Яки́йся дивний чоловік З його був''МВ. II. 21. ''Якусь тобі він казань скаже. ''Котл. Ен. II. 38.  
+
'''Якийсь и яки́йся, якась, якесь.  Займенник. '''Какой то. ''Один суддя був у якомусь городі. ''Єв. Л. XVIII. 2. ''Яки́йся дивний чоловік З його був''МВ. II. 21. ''Якусь тобі він казань скаже. ''Котл. Ен. II. 38.  
 
[[Категорія:Як]]
 
[[Категорія:Як]]
 +
Значення
 +
неознач. невідомо який
 +
не такий, як завжди
 +
той чи інший, певний
 +
хоч який-небудь; незначний
 +
те саме, що хтось
 +
уживається для підкреслення рис, якостей людей, предметів і т. ін., що викликають нерозуміння, незадоволення, здивування
 +
перев. у сполуч. зі сл. час конкретно, точно не визначений
 +
який кількісно наближається до чого-небудь; не більший, ніж щось

Поточна версія на 20:51, 18 жовтня 2016

Якийсь и яки́йся, якась, якесь. Займенник. Какой то. Один суддя був у якомусь городі. Єв. Л. XVIII. 2. Яки́йся дивний чоловік З його бувМВ. II. 21. Якусь тобі він казань скаже. Котл. Ен. II. 38. Значення неознач. невідомо який не такий, як завжди той чи інший, певний хоч який-небудь; незначний те саме, що хтось уживається для підкреслення рис, якостей людей, предметів і т. ін., що викликають нерозуміння, незадоволення, здивування перев. у сполуч. зі сл. час конкретно, точно не визначений який кількісно наближається до чого-небудь; не більший, ніж щось