Відмінності між версіями «Ґалунок»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Сучасні словники)
Рядок 4: Рядок 4:
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
 +
'''ГАЛУ́Н1''', а́, ч., тільки одн. Тасьма, вишита золотими або срібними нитками, яку пов’язують на що-небудь, нашивають на одяг і т. ін. Біля одного із стовпів стояв прапор чинбарів. Це був високий держак, оббитий зеленим шовком і перев’язаний золотим галуном (Тулуб, Людолови, І, 1957, 366); // тільки мн. Нашивки з цієї тасьми (перев. на форменому одязі). Нетерпляче стежив [Аркадій Петрович], як біг Совка через подвір’я в своїй синій з галунами лівреї (Коцюб., II, 1955, 383); Михайло Васильович Соя прийшов у мундирі почесного гірника, — галуни блищали на рукавах і на стоячому комірі (Ткач, Плем’я.., 1961, 277).
 +
 +
'''ГАЛУ́Н2,''' у́, ч. Подвійна сірчанокисла сіль алюмінію, хрому, заліза і якого-небудь лужного металу або амонію; застосовується в техніці і як дезинфікуючий засіб. Типовим прикладом ізоморфних речовин можуть служити різні галуни — подвійні солі сірчаної кислоти (Заг. хімія, 1955, 144); Ланка за літо.. обібрала з кожного листка гусінь, двічі обмила кожен листок — раз милом, вдруге галуном (Ю. Янов., V, 1959, 146).
 +
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  

Версія за 11:13, 19 листопада 2015

Ґалунок, -нку, м. 1) = Ґальон. Вх. Лем. 407. 2) = Ґальонка. Вх. Лем. 407.


Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

ГАЛУ́Н1, а́, ч., тільки одн. Тасьма, вишита золотими або срібними нитками, яку пов’язують на що-небудь, нашивають на одяг і т. ін. Біля одного із стовпів стояв прапор чинбарів. Це був високий держак, оббитий зеленим шовком і перев’язаний золотим галуном (Тулуб, Людолови, І, 1957, 366); // тільки мн. Нашивки з цієї тасьми (перев. на форменому одязі). Нетерпляче стежив [Аркадій Петрович], як біг Совка через подвір’я в своїй синій з галунами лівреї (Коцюб., II, 1955, 383); Михайло Васильович Соя прийшов у мундирі почесного гірника, — галуни блищали на рукавах і на стоячому комірі (Ткач, Плем’я.., 1961, 277).

ГАЛУ́Н2, у́, ч. Подвійна сірчанокисла сіль алюмінію, хрому, заліза і якого-небудь лужного металу або амонію; застосовується в техніці і як дезинфікуючий засіб. Типовим прикладом ізоморфних речовин можуть служити різні галуни — подвійні солі сірчаної кислоти (Заг. хімія, 1955, 144); Ланка за літо.. обібрала з кожного листка гусінь, двічі обмила кожен листок — раз милом, вдруге галуном (Ю. Янов., V, 1959, 146).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/{{{підрозділ}}}]]