Відмінності між версіями «Метіль»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Медіа)
(Ілюстрації)
 
Рядок 19: Рядок 19:
 
Butterfly09.jpg|метелик-жовтушка
 
Butterfly09.jpg|метелик-жовтушка
 
Butterfly10.jpg|Метелик-монарх
 
Butterfly10.jpg|Метелик-монарх
 +
2750.jpg|Заметіль
 +
Image017.jpg|Заметіль
 +
383860104.jpg|Метіль
 
</gallery>
 
</gallery>
  

Поточна версія на 17:45, 1 грудня 2014

І. Метіль, -те́лі, ж. = Метелиця 1. Ой на зятя та метіль мете. Мет. 185. Не метіль з моря піднімалася, а то гуси сірі, лебеді білі. Чуб. V. 939. Метіль мете, пурга снігами сіє (Андрій Малишко, Любов, 1946, 4); Двері з пекарні неначе бурею одчинило: Онися вибігла — неначе метіль дмухнула (Нечуй-Левицький, III, 1956, 179)

ІІ. Метіль, -ля, м. 1) = Мете́лик. Рубанок тільки джжж, джжж! А стружки як метелі здіймаються. Г. Барв. 51. 2) Названіе рубля, который дарится новобрачнымъ на свадьбѣ. Борз. у. Грин. III. 454. Влетіло щось, як великий нічний метіль, радісне, схвильоване (Степан Васильченко, II, 1959, 311)

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ingvo Online – безкоштовний онлайн словник

Іноземні словники

Ілюстрації

Медіа

Цікаві факти

10 найкрасивіших метеликів

1. Tiger Swallowtail Тигровий вітрильник – американський метелик, родич махаонів. Дорослі метелики харчуються нектаром. А от у їхніх гусениць досить неприємний характер: якщо їх потривожити, вони поводяться як справжні змії – піднімають голову й виставляють пари страшних ріжків. Дуже страшне видовище! Хто б міг подумати, що із цих страховиськ виходять одні з найгарніших метеликів.
2. Common Nawab Цих красунь можна побачити майже у будь-якій місцевості Азії. Незважаючи на те, що розмах їхніх крил – близько 10 см, вони дуже швидко літають. Щоб спостерігати за ними в природі, треба бути рухливим і дуже спритним.
3. Evening Brown Вечірня красуня – хоч і не найбільш яскравий метелик зі списку, проте неповторний візерунок на крилах робить його унікальним. Величезні "очі" на них – спеціально для того, щоб відлякувати хижих птахів, охочих поласувати беззахисним метеликом. Побачити метелика можна в Австралії, у лісі. Улюблена пора дня – перед настанням темряви.
4. Malachite Butterfly Звичайно, цей метелик названий на честь відомого всім мінералу – малахіту. Водиться у Центральній і Південній Америці, рідше – у Північній Америці. Але із цим красенем не все так просто: всупереч поширеній думці, що метелики харчуються винятково нектаром, раціон цього зеленого дива набагато різноманітніший. Можливо, завдяки цьому він і отримав своє незвичайне забарвлення?
5. Great Purple Hairstreak Великий фіолетовий зефір отримав таку гарну назву зовсім незаслужено. Судіть самі, чи багато на його крилах фіолетового кольору? Якщо ви хочете побачити метелика у природних умовах, доведеться їхати на південь США.
6. Eastern Black Swallowtail Ще один метелик-вітрильник, цього разу – з Північної Америки. Його гусениці небайдужі до кропу та петрушки. Розмах крил – 8-11 см, їх дуже гарно прикрашають незвичайні плями червоного кольору.
7. Morpho Nestira Цей метелик просто сліпучий. Його "візитна картка" – неповторний яскравий колір з майже алюмінієвим відтінком. Окрім того, розмах крил може сягати 20 см. У регіонах, де живе метелик – а це Чилі та Мексика – він перебуває під охороною закону.
8. Magellan’s Iridescent Birdwing Незвичайно рідкісний вид, що живе на Тайвані. Прийнято вважати, що таких метеликів дуже небагато: близько двох тисяч на Тайвані й приблизно 500 екземплярів – у зібраннях колекціонерів у всьому світі... Колір крил незвичайний: він змінюється залежно від кута повороту.
9. Orange-barred Sulphur У перекладі – метелик-жовтушка, або білявка. Рідко буває великий, розмах крил – усього 5-7 см. Але, погодьтеся, це не заважає йому бути красенем!
10. Monarch Метелик-монарх відомий завдяки непритаманним для комахам міграціям. Подібно до птахів, монархи, що живуть у Північній Америці, щоосені вирушають на південь, у Мексику, на Кубу й Багами. При цьому вони долають три тисячі кілометрів! У Південній Каліфорнії завдяки монархам, що залишаються на зимівлю, відомо таке явище, як "метеликові дерева": монархи вкривають стовбур і гілки дерева живим килимом. Щоб побачити монарха, їхати на інший материк не обов’язково: у минулому столітті метелики, завдяки своїй здатності мігрувати на великі відстані, перебралися не тільки до Австралії, Нової Зеландії та на Гавайські острови, але й до Європи.