Відмінності між версіями «Розминатися»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Розмина́тися, -на́юся, -єшся, '''сов. в. '''розмину́тися, -ну́ся, -не́шся, '''''гл. ''Расходиться,...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Розмина́тися, -на́юся, -єшся, '''сов. в. '''розмину́тися, -ну́ся, -не́шся, '''''гл. ''Расходиться, разойтись, разминаться, разминуться, разойтись или разъѣхаться, минуя другъ друга. ''Понаставляли тут верстів, що й розминуться трудно. ''Ном. № 6595.  
 
'''Розмина́тися, -на́юся, -єшся, '''сов. в. '''розмину́тися, -ну́ся, -не́шся, '''''гл. ''Расходиться, разойтись, разминаться, разминуться, разойтись или разъѣхаться, минуя другъ друга. ''Понаставляли тут верстів, що й розминуться трудно. ''Ном. № 6595.  
 
[[Категорія:Ро]]
 
[[Категорія:Ро]]
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua/s/rozmynatysja Словник української мови  Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]===
 +
РОЗМИНАТИСЯ, аюся, аєшся, недок., РОЗІМ'ЯТИСЯ, зімнуся, зімнешся, док.
 +
1. Ставати м'яким, перетворюватися у м'яку масу при розтиранні; роздрібнюватися, розтиратися.
 +
2. розм. За допомогою рухів позбуватися відчуття втоми, скованості, оніміння суглобів і т. ін. Встав [Сагайда] з каруци, розминаючись м'язами, тремтячи всім тілом від лютого холоду (Олесь Гончар, III, 1959, 78); Пройшовся [генерал] по кімнаті, накульгуючи на поранену в боях ногу і розминаючись після довгого сидіння (Іван Багмут, Щасл. день.., 1951, 81); Умиюся холодною водою, розітруся, розімнуся, то воно, може, й пройде.., може, таки й поїду (Панас Мирний, IV, 1955, 354); — А де ж зараз менші діти? — Гуляють, — знічев'я кидає Стьопа. — їм треба трошки розім'ятися після школи (Василь Кучер, Дорога.., 1958, 22);
 +
//  Спеціальними вправами посилювати гнучкість, чутливість частин тіла перед початком змагань (про спортсменів). Змагання привабили таку силу люду, що натовп стояв навіть біля входу на стадіон. Ольга вийшла на поле, розім'ялася (Вадим Собко, Стадіон, 1954, 419).
 +
3. тільки недок. Пас. до розминати 1.
 +
 +
===[http://sum.in.ua/s/rozmynatysja Словник української мови  Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]===
 +
РОЗМИНАТИСЯ , аюся, аєшся, недок., РОЗМИНУТИСЯ, нуся, нешся, док.
 +
1. Рухаючись назустріч, обходити, об'їжджати і т. ін. одне одного. По стернях накладають на вози снопи з кіп. Їдуть по дорозі, розминаються (Андрій Головко, I, 1957, 351); Гнат ішов з косовиці, Настя — з буряків. Вони розминулись, віддавши один одному на добривечір (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 48); Якось підозріло подивилася на неї бабуся з кошиком, з якою тільки-но розминулася (Антон Хижняк, Тамара, 1959, 76);
 +
//  Розходитися, роз'їжджатися при зустрічі (у вузькому або незручному місці), не зачепивши одне одного. Просуватись [військовій частині] було важко. На шляху створювались «пробки». Розминатися було небезпечно (Євген Кравченко, Квіти.., 1959, 22); За містком шосе дуже вузьке, так що не можна двом візкам розминутись (Нечуй-Левицький, II, 1956, 410); Дорога звужується, з обох боків стрімкі кручі. Коли хтось їде назустріч, то тут не розминутися (Олесь Донченко, VI, 1957, 258);
 +
//  перев. док. Ідучи назустріч одне одному, не зустрітися, не побачитися. [Антін:] А Єва, де Єва? Вона не прийшла з тобою? [Івась:] Ні, ми розминулись. Вона, мабуть, зараз прийде (Мирослав Ірчан, I, 1958, 139).
 +
2. розм. Попрощавшись, розходитися, іти одне від одного в різні боки. Одно стало, крутить на пальті гудзик, друге нащось витягувало з кишені хусточку. І говорить не говорили й розминатися не розминалися (Степан Васильченко, I, 1959, 191); — Ти змерзла? — обернувся він до білявої панійки.. Пані та щось пропищала, вони розминулися (Панас Мирний, III, 1954, 296); — Я на вас не викажу. Ні ви мене, ні я вас не знаємо. Треба нам сьогодні ж розминутися (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 62).
 +
3. перен. Нехтувати чим-небудь, облишати щось або відмовлятися від чогось. Людей, які.. в життєвій своїй поведінці раз у раз розминаються з тими прекрасними словами, які вони проголошують,.. бачимо ми, треба признатись, не так рідко (Максим Рильський, Веч. розмови, 1964, 101); [Василина:] Годуйся ж, чим бог дав! [Яким:] Та вже з ложкою не розминуся, бо таки виголодався (Борис Грінченко, II, 1963, 538); Книжок, портфеля, що дома наготовила мати, він не взяв, а з рогаткою розминутися не може (Костянтин Гордієнко, Буян, 1938, 6).
 +
♦ Ні з чим не розминеться — вчасно скористається чим-небудь, нічого не упустить. У Нечипора була уся батькова натура. Злодіяка такий, що ні з чим не розминеться: і цигана обдурить, і старця обікраде (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 101); Розминутися з гріхом, заст. — уникнути гріха, чогось неприємного, недоброго. Ніякий чоловік з гріхом не розминеться, — І в селах так, і в городах (Леонід Глібов, Вибр., 1951, 100);Розминутися з правдою — вчинити несправедливість, повестися нечесно з ким-небудь. Громада сама почувала, що розминулася з правдою, продаючи Денисові землю (Борис Грінченко, II, 1963, 379).
 +
 +
===[http://slovopedia.org.ua/41/53408/272522.html  "Словопедія" ]===
 +
РОЗМИНАТИСЯ
 +
1. <док. РОЗІМ'ЯТИСЯ> (- глину) роздрібнюватися, розтиратися; ЖМ. розрахуватися; 2. <док. РОЗМИНУТИСЯ>(на шляху) розходитися, роз'їжджатися; (з чим) розставатися, прощатися; док. не зустрітися, не побачитися, (з гріхом) уникнути чого.
 +
===[http://ukrainian_explanatory.academic.ru/155636/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F Словари и энциклопедии на Академике]===
 +
 +
I -а́юся, -а́єшся, недок., розім'я́тися, -зімну́ся, -зі́мне́шся, док.
 +
1) Ставати м'яким, перетворюватись у м'яку масу при розтиранні; роздрібнюватися, розтиратися.
 +
2) розм. За допомогою рухів позбуватися відчуття втоми, скованості, оніміння суглобів і т. ін. || Спеціальнимивправами посилювати гнучкість, чутливість частин тіла перед початком змагань (про спортсменів).
 +
3) тільки недок. Пас. до розминати 1).
 +
 +
II -а́юся, -а́єшся, недок., розмину́тися, -ну́ся, -не́шся, док.
 +
1) Рухаючись назустріч, обходити, об'їжджати і т. ін. одне одного. || Розходитися, роз'їжджатися при зустрічі (увузькому або незручному місці), не зачепивши одне одного. || перев. док. Ідучи назустріч одне одному, незустрітися, не побачитися.
 +
2) розм. Попрощавшись, розходитися, іти одне від одного в різні боки.
 +
3) перен. Нехтувати чим-небудь, облишати щось або відмовлятися від чогось.
 +
••
 +
Ні з чим не розмине́ться — вчасно скористається чим-небудь, нічого не упустить.
 +
Розмину́тися з гріхо́м — уникнути гріха, чогось неприємного, недоброго.
 +
 +
===[http://synonyms_uk.enacademic.com/6690/%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%8F Academic Dictionaries and Encyclopedias]===
 +
Розминатися = розминутися
 +
(рухаючись назустріч, обходити, обминати одне одного), проминатися, проминутися; розходитися,розійтися (ідучи); роз'їжджатися, роз'їздитися, роз'їхатися (їдучи)
 +
==Іноземні словники==
 +
===[http://ua-en.com.ua/r/122734-yak-bude-po-angliyski-rozminatisya.html Українські слова по англійськи]===
 +
українська мова англійська мова
 +
РОЗМИНАТИСЯ To warm UP
 +
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: hjp1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: роз2jpg.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: роз3.jpeg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: роз4.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|Cp5nIdxBH2A}}
 +
{{#ev:youtube|fANs3b9B2So}}
 +
 +
==Цікаві факти==
 +
===Як правильно розминатися===
 +
До занять з вагою на тренажерах і штангою слід приступати, виконавши перед кожним тренуванням розминку, застосовуючи різні циклічні вправи і відомі комплекси вправ із загальної фізичної підготовки, що виконуються по можливості під музику. Вправи для розминки перед тренуванням зазвичай підбирають максимально прості, але енергійні - що добре розігрівають мускулатуру, без застосування додаткової ваги. Вважайте це деяким аналогом ранішньої фіззарядки. Темп рухів середній, тривалість частини розминки тренінгу не менше 5-10 хвилин, до невеликого поту і появи відчуття тепла в усьому Вашому тілі.
 +
 +
 +
Кардіо-вступ
 +
 +
 +
Обов'язково додайте в план своєї розминки так званий кардіо-вступ. Оптимальним варіантом для цього буде десяти хвилинна робота на будь-якому кардіо - тренажері. Чудовий вибір - веслування, ще кращий еліптичний. Оскільки невелика пробіжка на біговій доріжці або обертання педалей на велотренажері відмінно підготує Вашу дихальну і серцево-судинну систему до наступних фізичних навантажень, багато знаменитих атлетів додають до своєї фази розминки тренінгу ще і пару десятків хвилин на кардіо-тренажерах. Це стане ще більшою підмогою, і оптимально підготує Вас до основної частини майбутнього заняття.
 +
 +
 +
Цілі і завдання
 +
 +
 +
У свої розминки для тренінгу можна включати вправи, які підготували б функціональну систему організму, м'язовий і зв'язковий апарат до об'ємного навантаження, створили позитивну психологічну настроєність на тренувальний процес. Пам'ятайте: головна мета розминки для тренінгу - гарненько розігріти тіло і потягнути усі м'язи, привести їх у бойову готовність перед основною тренувальною фазою.
 +
 +
 +
Основні рекомендовані вправи для розминки перед тренуванням:
 +
 +
 +
У висі вертикально на перекладині, реверс стегон по черзі вправо-вліво.
 +
З вертикального положення, повороти корпусу в сторони.
 +
Вставши біля шведської стінки, почергові махи ногами.
 +
Нетривалі стрибки на місці на кожній нозі по черзі.
 +
З положення сидячи на підлозі, повільні нахили з потягуванням вперед до колін.
 +
Сидячи на підлозі і утримуючи свої руки під колінними згинами, максимальне підняття ніг вгору.
 +
Лежачи на спині, склавши руки в замок за голову, зігнути ноги, притиснувши коліна до грудей, потім підняти вгору і плавно опустити в початкове положення.
 +
Лежачи на підлозі, занести злегка зігнуті ноги за голову.
 +
Тримаючи ноги на ширині плечей, зафіксувавши руки на поясі, виконувати плавні нахили по черзі вправо-вліво. Здійснюючи нахил управо - над головою ліва рука, вліво - права.
 +
 +
===[http://vuku.su/fitnes/1056-chi-potribno-rozminatisya-pered-silovim-trenuvannyam Чи потрібно розминатися перед силовим тренуванням?]===
 +
Спорт сьогодні в нашому житті займає набагато більше часу, ніж пару десятків років тому. Безліч спортивних залів і фітнес центрів стали невід'ємною частиною нашого з вами життя.
 +
Хто то не ходить до них, хто то займається від разу до разу, ну а хто то серйозно присвячує себе залозу.
 +
І звичайно ж, багато хто хоче мати гарне тіло і хапаються за штанги і гантелі без підготовки. І сьогодні зайдемо на сайт сайт Bodyfitt.ru і дізнаємося, як потрібно починати заняття з навантаженням.
 +
Безліч людей займаються силовими видами спорту не приділяють належної уваги тому, що необхідно розминатися перед силовим тренуванням. Вони думають, що це необов'язково тому, що не достатньо знають про підготовку до силових вправ і тренування в цілому. Або це відбувається з причини того, що сам спортсмен просто лінується займатися нудною справою.
 +
Адже виконувати жим лежачи з максимальною вагою набагато цікавіше того, що б розім'яти свої м'язи за допомогою нехитрих рухів. Але хочеться сказати, що розминатися перед силовим тренуванням вкрай необхідно, і не варто нехтувати даною процедурою. Адже від того, що ви розімнеться, вам не стане гірше, а от те, що вона принесе величезну користь, це факт.
 +
По-перше, при розминки, ваші суглоби прогріваються, а стан м'язів набирає свій тонус. Так само можна сказати що ваші зв'язки будуть набагато гнучкіша і еластичнішою. Розминатися перед силовим тренуванням необхідно тому, що після неї вірогідність отримати травму під час тренування набагато нижче, ніж ви відразу почнете свої заняття. Вона дуже потрібна в тих випадках, коли вам належить виконати нову вправу, яким ви ще не займалися, або ж у випадку роботи з максимальними вагами.
 +
Всі вправи, які ви виконуєте в процесі розминки є своєрідними сигналами вашому організму про те, що незабаром для нього буде створена певна навантаження. Тобто це підготовка свого тіла до напруги і втоми. Вся справа в тому, що якщо ви почнете свої заняття не розім'ятим, то ймовірність того, що ваші м'язи не витримати навантаження збільшується. Адже це як з металом, якщо ви його будете гнути на холодну, то існує шанс того, що він просто лопне, але якщо ж ви його доведете до гарячого стану, то він просто зігнеться і не зламається.
 +
Сподіваюся я досить ясно і гранично зрозуміло описав необхідність розминки перед початком силових тренувань, і на думку лікарів травматологів, основна маса такої важкої травми, як розрив сухожиль виникає якраз із за відсутності розминки при заняттях спортом. Так що не нехтуйте їй, тим більше що часу вона займає близько п'яти - семи хвилин.
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2014 року]]

Поточна версія на 22:07, 30 листопада 2014

Розмина́тися, -на́юся, -єшся, сов. в. розмину́тися, -ну́ся, -не́шся, гл. Расходиться, разойтись, разминаться, разминуться, разойтись или разъѣхаться, минуя другъ друга. Понаставляли тут верстів, що й розминуться трудно. Ном. № 6595.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

РОЗМИНАТИСЯ, аюся, аєшся, недок., РОЗІМ'ЯТИСЯ, зімнуся, зімнешся, док. 1. Ставати м'яким, перетворюватися у м'яку масу при розтиранні; роздрібнюватися, розтиратися. 2. розм. За допомогою рухів позбуватися відчуття втоми, скованості, оніміння суглобів і т. ін. Встав [Сагайда] з каруци, розминаючись м'язами, тремтячи всім тілом від лютого холоду (Олесь Гончар, III, 1959, 78); Пройшовся [генерал] по кімнаті, накульгуючи на поранену в боях ногу і розминаючись після довгого сидіння (Іван Багмут, Щасл. день.., 1951, 81); Умиюся холодною водою, розітруся, розімнуся, то воно, може, й пройде.., може, таки й поїду (Панас Мирний, IV, 1955, 354); — А де ж зараз менші діти? — Гуляють, — знічев'я кидає Стьопа. — їм треба трошки розім'ятися після школи (Василь Кучер, Дорога.., 1958, 22); // Спеціальними вправами посилювати гнучкість, чутливість частин тіла перед початком змагань (про спортсменів). Змагання привабили таку силу люду, що натовп стояв навіть біля входу на стадіон. Ольга вийшла на поле, розім'ялася (Вадим Собко, Стадіон, 1954, 419). 3. тільки недок. Пас. до розминати 1.

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

РОЗМИНАТИСЯ , аюся, аєшся, недок., РОЗМИНУТИСЯ, нуся, нешся, док. 1. Рухаючись назустріч, обходити, об'їжджати і т. ін. одне одного. По стернях накладають на вози снопи з кіп. Їдуть по дорозі, розминаються (Андрій Головко, I, 1957, 351); Гнат ішов з косовиці, Настя — з буряків. Вони розминулись, віддавши один одному на добривечір (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 48); Якось підозріло подивилася на неї бабуся з кошиком, з якою тільки-но розминулася (Антон Хижняк, Тамара, 1959, 76); // Розходитися, роз'їжджатися при зустрічі (у вузькому або незручному місці), не зачепивши одне одного. Просуватись [військовій частині] було важко. На шляху створювались «пробки». Розминатися було небезпечно (Євген Кравченко, Квіти.., 1959, 22); За містком шосе дуже вузьке, так що не можна двом візкам розминутись (Нечуй-Левицький, II, 1956, 410); Дорога звужується, з обох боків стрімкі кручі. Коли хтось їде назустріч, то тут не розминутися (Олесь Донченко, VI, 1957, 258); // перев. док. Ідучи назустріч одне одному, не зустрітися, не побачитися. [Антін:] А Єва, де Єва? Вона не прийшла з тобою? [Івась:] Ні, ми розминулись. Вона, мабуть, зараз прийде (Мирослав Ірчан, I, 1958, 139). 2. розм. Попрощавшись, розходитися, іти одне від одного в різні боки. Одно стало, крутить на пальті гудзик, друге нащось витягувало з кишені хусточку. І говорить не говорили й розминатися не розминалися (Степан Васильченко, I, 1959, 191); — Ти змерзла? — обернувся він до білявої панійки.. Пані та щось пропищала, вони розминулися (Панас Мирний, III, 1954, 296); — Я на вас не викажу. Ні ви мене, ні я вас не знаємо. Треба нам сьогодні ж розминутися (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 62). 3. перен. Нехтувати чим-небудь, облишати щось або відмовлятися від чогось. Людей, які.. в життєвій своїй поведінці раз у раз розминаються з тими прекрасними словами, які вони проголошують,.. бачимо ми, треба признатись, не так рідко (Максим Рильський, Веч. розмови, 1964, 101); [Василина:] Годуйся ж, чим бог дав! [Яким:] Та вже з ложкою не розминуся, бо таки виголодався (Борис Грінченко, II, 1963, 538); Книжок, портфеля, що дома наготовила мати, він не взяв, а з рогаткою розминутися не може (Костянтин Гордієнко, Буян, 1938, 6). ♦ Ні з чим не розминеться — вчасно скористається чим-небудь, нічого не упустить. У Нечипора була уся батькова натура. Злодіяка такий, що ні з чим не розминеться: і цигана обдурить, і старця обікраде (Квітка-Основ'яненко, II, 1956, 101); Розминутися з гріхом, заст. — уникнути гріха, чогось неприємного, недоброго. Ніякий чоловік з гріхом не розминеться, — І в селах так, і в городах (Леонід Глібов, Вибр., 1951, 100);Розминутися з правдою — вчинити несправедливість, повестися нечесно з ким-небудь. Громада сама почувала, що розминулася з правдою, продаючи Денисові землю (Борис Грінченко, II, 1963, 379).

"Словопедія"

РОЗМИНАТИСЯ 1. <док. РОЗІМ'ЯТИСЯ> (- глину) роздрібнюватися, розтиратися; ЖМ. розрахуватися; 2. <док. РОЗМИНУТИСЯ>(на шляху) розходитися, роз'їжджатися; (з чим) розставатися, прощатися; док. не зустрітися, не побачитися, (з гріхом) уникнути чого.

Словари и энциклопедии на Академике

I -а́юся, -а́єшся, недок., розім'я́тися, -зімну́ся, -зі́мне́шся, док. 1) Ставати м'яким, перетворюватись у м'яку масу при розтиранні; роздрібнюватися, розтиратися. 2) розм. За допомогою рухів позбуватися відчуття втоми, скованості, оніміння суглобів і т. ін. || Спеціальнимивправами посилювати гнучкість, чутливість частин тіла перед початком змагань (про спортсменів). 3) тільки недок. Пас. до розминати 1).

II -а́юся, -а́єшся, недок., розмину́тися, -ну́ся, -не́шся, док. 1) Рухаючись назустріч, обходити, об'їжджати і т. ін. одне одного. || Розходитися, роз'їжджатися при зустрічі (увузькому або незручному місці), не зачепивши одне одного. || перев. док. Ідучи назустріч одне одному, незустрітися, не побачитися. 2) розм. Попрощавшись, розходитися, іти одне від одного в різні боки. 3) перен. Нехтувати чим-небудь, облишати щось або відмовлятися від чогось. •• Ні з чим не розмине́ться — вчасно скористається чим-небудь, нічого не упустить. Розмину́тися з гріхо́м — уникнути гріха, чогось неприємного, недоброго.

Academic Dictionaries and Encyclopedias

Розминатися = розминутися (рухаючись назустріч, обходити, обминати одне одного), проминатися, проминутися; розходитися,розійтися (ідучи); роз'їжджатися, роз'їздитися, роз'їхатися (їдучи)

Іноземні словники

Українські слова по англійськи

українська мова англійська мова РОЗМИНАТИСЯ To warm UP


Ілюстрації

Hjp1.jpg Роз2jpg.jpg Роз3.jpeg Роз4.jpg

Медіа

Цікаві факти

Як правильно розминатися

До занять з вагою на тренажерах і штангою слід приступати, виконавши перед кожним тренуванням розминку, застосовуючи різні циклічні вправи і відомі комплекси вправ із загальної фізичної підготовки, що виконуються по можливості під музику. Вправи для розминки перед тренуванням зазвичай підбирають максимально прості, але енергійні - що добре розігрівають мускулатуру, без застосування додаткової ваги. Вважайте це деяким аналогом ранішньої фіззарядки. Темп рухів середній, тривалість частини розминки тренінгу не менше 5-10 хвилин, до невеликого поту і появи відчуття тепла в усьому Вашому тілі.


Кардіо-вступ


Обов'язково додайте в план своєї розминки так званий кардіо-вступ. Оптимальним варіантом для цього буде десяти хвилинна робота на будь-якому кардіо - тренажері. Чудовий вибір - веслування, ще кращий еліптичний. Оскільки невелика пробіжка на біговій доріжці або обертання педалей на велотренажері відмінно підготує Вашу дихальну і серцево-судинну систему до наступних фізичних навантажень, багато знаменитих атлетів додають до своєї фази розминки тренінгу ще і пару десятків хвилин на кардіо-тренажерах. Це стане ще більшою підмогою, і оптимально підготує Вас до основної частини майбутнього заняття.


Цілі і завдання


У свої розминки для тренінгу можна включати вправи, які підготували б функціональну систему організму, м'язовий і зв'язковий апарат до об'ємного навантаження, створили позитивну психологічну настроєність на тренувальний процес. Пам'ятайте: головна мета розминки для тренінгу - гарненько розігріти тіло і потягнути усі м'язи, привести їх у бойову готовність перед основною тренувальною фазою.


Основні рекомендовані вправи для розминки перед тренуванням:


У висі вертикально на перекладині, реверс стегон по черзі вправо-вліво. З вертикального положення, повороти корпусу в сторони. Вставши біля шведської стінки, почергові махи ногами. Нетривалі стрибки на місці на кожній нозі по черзі. З положення сидячи на підлозі, повільні нахили з потягуванням вперед до колін. Сидячи на підлозі і утримуючи свої руки під колінними згинами, максимальне підняття ніг вгору. Лежачи на спині, склавши руки в замок за голову, зігнути ноги, притиснувши коліна до грудей, потім підняти вгору і плавно опустити в початкове положення. Лежачи на підлозі, занести злегка зігнуті ноги за голову. Тримаючи ноги на ширині плечей, зафіксувавши руки на поясі, виконувати плавні нахили по черзі вправо-вліво. Здійснюючи нахил управо - над головою ліва рука, вліво - права.

Чи потрібно розминатися перед силовим тренуванням?

Спорт сьогодні в нашому житті займає набагато більше часу, ніж пару десятків років тому. Безліч спортивних залів і фітнес центрів стали невід'ємною частиною нашого з вами життя. Хто то не ходить до них, хто то займається від разу до разу, ну а хто то серйозно присвячує себе залозу. І звичайно ж, багато хто хоче мати гарне тіло і хапаються за штанги і гантелі без підготовки. І сьогодні зайдемо на сайт сайт Bodyfitt.ru і дізнаємося, як потрібно починати заняття з навантаженням. Безліч людей займаються силовими видами спорту не приділяють належної уваги тому, що необхідно розминатися перед силовим тренуванням. Вони думають, що це необов'язково тому, що не достатньо знають про підготовку до силових вправ і тренування в цілому. Або це відбувається з причини того, що сам спортсмен просто лінується займатися нудною справою. Адже виконувати жим лежачи з максимальною вагою набагато цікавіше того, що б розім'яти свої м'язи за допомогою нехитрих рухів. Але хочеться сказати, що розминатися перед силовим тренуванням вкрай необхідно, і не варто нехтувати даною процедурою. Адже від того, що ви розімнеться, вам не стане гірше, а от те, що вона принесе величезну користь, це факт. По-перше, при розминки, ваші суглоби прогріваються, а стан м'язів набирає свій тонус. Так само можна сказати що ваші зв'язки будуть набагато гнучкіша і еластичнішою. Розминатися перед силовим тренуванням необхідно тому, що після неї вірогідність отримати травму під час тренування набагато нижче, ніж ви відразу почнете свої заняття. Вона дуже потрібна в тих випадках, коли вам належить виконати нову вправу, яким ви ще не займалися, або ж у випадку роботи з максимальними вагами. Всі вправи, які ви виконуєте в процесі розминки є своєрідними сигналами вашому організму про те, що незабаром для нього буде створена певна навантаження. Тобто це підготовка свого тіла до напруги і втоми. Вся справа в тому, що якщо ви почнете свої заняття не розім'ятим, то ймовірність того, що ваші м'язи не витримати навантаження збільшується. Адже це як з металом, якщо ви його будете гнути на холодну, то існує шанс того, що він просто лопне, але якщо ж ви його доведете до гарячого стану, то він просто зігнеться і не зламається. Сподіваюся я досить ясно і гранично зрозуміло описав необхідність розминки перед початком силових тренувань, і на думку лікарів травматологів, основна маса такої важкої травми, як розрив сухожиль виникає якраз із за відсутності розминки при заняттях спортом. Так що не нехтуйте їй, тим більше що часу вона займає близько п'яти - семи хвилин.