Відмінності між версіями «В’юрок»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Див. також)
Рядок 103: Рядок 103:
  
 
==Див. також==  
 
==Див. також==  
*[ http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=531 '''Пташиний світ України'''].
+
*[http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=531 '''Пташиний світ України'''].
 
Вид – В'юрок (Fringilla Montifringilla)
 
Вид – В'юрок (Fringilla Montifringilla)
  
Рядок 138: Рядок 138:
  
 
*[http://www.naturephoto-cz.com/%D0%92%D1%8E%D1%80%D0%BE%D0%BA-picture_ua-6961.html '''В'юрок'''],  
 
*[http://www.naturephoto-cz.com/%D0%92%D1%8E%D1%80%D0%BE%D0%BA-picture_ua-6961.html '''В'юрок'''],  
*[ http://birdlife-ua.livejournal.com/50975.html '''Разом для птахів і людей'''],  
+
*[http://birdlife-ua.livejournal.com/50975.html '''Разом для птахів і людей'''],  
 
'''В'юрок'''  (lat. Fringilla montifringilla en. Brambling рос. Вьюрок pl. Jer) - птаха родини в'юркових. До цієї родини належать дрібні птахи з конусоподібним дзьобом, що заселяють ліси, чагарники, відкриті простори на рівнинах та в горах. В'юрки полюбляють розріджені ліси, особливо букові, а також відкриті простори оточені лісонасадженнями.  
 
'''В'юрок'''  (lat. Fringilla montifringilla en. Brambling рос. Вьюрок pl. Jer) - птаха родини в'юркових. До цієї родини належать дрібні птахи з конусоподібним дзьобом, що заселяють ліси, чагарники, відкриті простори на рівнинах та в горах. В'юрки полюбляють розріджені ліси, особливо букові, а також відкриті простори оточені лісонасадженнями.  
  

Версія за 07:43, 6 травня 2014

В’юрок, -рка, м. = Юрок. Чуб. VII. 409.

Сучасні словники

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

В'юрок, -рка, м. = юрок. Чуб. VII. 409.

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

В'ЮРОК, рка, чол. Північна невеличка пташка, що живе в тайзі. По кілька сот в'юрків зразу здіймається на узліссі. Це теж наші гості з далекої півночі. Вони близькі родичі нашого зяблика, тільки не плодяться у нас (Олександр Копиленко, Подарунок, 1956, 105); Численні зграї зерноїдних птахів — зяблики, в'юрки .. живляться переважно насінням дикорослих рослин, більшість з яких бур'яни (Корисні птахи України.., 1950, 7). Словник української мови: в 11 томах. — Том 1, 1970. — Стор. 795.

VseslovA

В'юрок(Fringilla montifringilla), птиця сімейства в'юркових загону гороб'ячих. Забарвлення — поєднання блискучого чорного кольору з помаранчево-рудим і білим. Ст поширене в лісовій зоні Європи і Азії від берегів Атлантичного океану до Тихого океану. Перелітна птиця; прилітає в березні — квітні. Гнізда в'є на деревах, переважно на ялинах і березах. У кладці 5—7 яєць. Харчується насінням рослин і комахами.

Український тлумачний словник

В'юрок в'юрок -рка/, ч. Північна невеличка пташка, що живе в тайзі. Великий тлумачний словник сучасної української мови. - "Перун". 2005.

Онлайн словник українських рим

Рими до слова "В’юрок"

в'юрок мініатюрок імітаторок

ініціаторок інженерок іновірок

іномарок інспекторок інструкторок

іскорок авторок агітаторок

адміністраторок акомпаніаторок акторок

акушерок акціонерок алжирок

аматорок аптекарок арок


Іноземні словники

Украино-Русский словарь

В'юрок орн. вьюрок, юрок

Словари и энциклопедии на Академике

В'юрок Перевод в'юрок -рка/; орн. вьюро/к, юро/к Українсько-російський словник. - ВТФ «Перун». В’ячеслав Бусел. 2008.

См. также в других словарях:

• в'юрок — рка/, ч. Північна невеличка пташка, що живе в тайзі … Український тлумачний словник • в'юрковий — а, е. 1) Прикм. до в юрок. 2) у знач. ім. в юрко/ві, вих, мн. Родина горобцеподібних птахів, до якої належать щиглик, коноплянка, зяблик, в юрок, снігур та деякі інші птахи … Український тлумачний словник • юрок — I юрка/, ч. Те саме, що в юрок. II юрка/, ч. 1) Трубочка, зроблена зі стовбура бузини або іншого дерева, що використовується при змотуванні ниток у клубок. 2) Те саме, що цурка 2) … Український тлумачний словник

• Юрок — Fringilla montifringilla см. также 18.26.1. Род Вьюрки Fringilla Юрок [651] Fringilla montifringilla У самца в весеннем наряде голова, спина, крылья и хвост черные; горло, надхвостье, полосы на крыле и брюхо белые; грудь и широкая полоса на… … Птицы России. Справочник • юрок — вьюрок Словарь русских синонимов. юрок сущ., кол во синонимов: 3 • вьюрок (3) • дубровка … Словарь синонимов • ЮРОК — вьюрок (Fringilla montifringilla), птица рода вьюрков. Дл. в среднем 16 см. Сложением похож на зяблика. Распространён в лесотундре и лесной зоне Евразии. Зимует стаями на Ю. СССР. Населяет леса разл. типа, обычно с преобладанием берёзы. Гнёзда на … Биологический энциклопедический словарь • Юрок, Сол — Сол Юрок Sol Hurok … Википедия • Юрок (племя) — У этого термина существуют и другие значения, см. Юрок. Юрок … Википедия • Юрок С. — Сол Юрок (англ. Sol Hurok, Соломон Израилевич Гурков; 9 апреля 1888, местечко Погар близ Брянска 5 марта 1974, Нью Йорк) американский музыкальный и театральный продюсер российского происхождения. С 1906 г. в США. Работал курьером, мыл бутылки,… … Википедия • Юрок Сол — Сол Юрок (англ. Sol Hurok, Соломон Израилевич Гурков; 9 апреля 1888, местечко Погар близ Брянска 5 марта 1974, Нью Йорк) американский музыкальный и театральный продюсер российского происхождения. С 1906 г. в США. Работал курьером, мыл бутылки,… … Википедия • Юрок (язык) — У этого термина существуют и другие значения, см. Юрок. Юрок Самоназвание: Yurok Страны … Википедия

Матеріал з Вікіпедії

В'юрок (Fringilla montifringilla) — співочий птах родини в'юркових (Fringillidae). В Україні пролітний зимуючий вид на всій території.

Зовнішній вигляд та визначення в природі

Невеликий птах, розміром приблизно з горобця. Маса тіла 23—29 см, довжина тіла близько 15 см. У дорослого самця в шлюбному вбранні голова, задня частина шиї і спина чорні; поперек і надхвістя білі; горло, воло і частина верхніх покривних пер крил руді; боки тулуба рудуваті, з чорними плямами; груди і черево білі; на покривних перах крила біла пляма, вздовж основи чорних махових пер проходить біла смуга; стернові пера чорні; дзьоб чорний, ноги темно-бурі. У дорослого самця у позашлюбному вбранні голова і спина бурі, з темною строкатістю; білі плями і смуги на крилах з рудим відтінком; дзьоб жовтий, на кінці бурий; ноги світло-бурі. Доросла самка схожа на самця у позашлюбному вбранні. Але світліша, з сіруватими смугами на боках шиї. Молодий птах подібний до дорослої самки. Пісня подібна до пісні зеленяка, але хрипкіша; поклик — різке «вжя… вжя…».

Поширення

Північна Євразія від Скандинавії на схід до Корякського хребта і Камчатки. На північ до Скандинавії до 70-ї паралелі, до північної частини Кольського півострова, пониззя Печори, на Ямалі і в долині Таза до 67-ї паралелі, до дельти Єнісею, між Єнісеєм та Леною до 71-ї паралелі, між Леною та Індигіркою до 70-ї паралелі. Від долини Індигірки північна межа ареалу простягається до верхів'я Анадира. На південь до південної Норвегії, центральної Швеції, Литви, Московської і південної частини Нижегородської областей Росії, в області Уральського хребта до 54-ї паралелі, в Західному Сибіру до 55-ї паралелі, до Маркаколя, центрального і південно-східного Алтаю, Східних Саян, хребтівХамар-Дабана, Байкальського, Баргузинського, Південно-Муйського, Станового, Джагди, далі на схід південна межа до 52-ї паралелі. Острови: Сахалін та Курильські. Перелітний птах. Зимує в районах з малосніжними і безсніжними зимами, головним чином в Європі, на Близькому Сході і на сході Азії, іноді в степовій зоні.

Чисельність

В Європі гніздову популяцію оцінюють в 13—22 млн пар та 39—66 млн особин. Враховуючи, що в Європі розташовано 25—49% площі гніздового ареалу, попередня оцінка загальної чисельності виду становить 79—264 млн особин.

Місця існування

Тайговий вид, гніздиться у хвойних лісах. На півночі ареалу досягає південної тундри, на півдні тяжіє до грі, до межі березового криволісся і кедрового стланника на висоті 3000 м, окремі ізольовані місця гніздування існують в зоні мішаних лісів, у лісостепу.

Гніздування

На місця гніздування прилітає у другій половині березня — першій половині квітня. Гнізда розміщує на деревах на висоті 2—5 м. Гніздо більш масивне та більш рихле, ніж у зяблика. Стінки гнізда щільні та відносно товсті, зроблені з трав'янистих стебел і моху, зовні вкриті лишайниками і шматочками берести. Лоток вистелений шерстю, пір'ям і рослинним пухом. Кладка складається з 5—7, частіше 6 яєць, подібних на яйця зяблика, але мають більш зелений основний фон, рисунок більш дрібний і блідий. Розміри яєць: 17—22 х 14—15 мм. Відліт з місць гніздування відмічається у вересні — першій половині жовтня.

Ілюстрації

В'юрок 1.jpg В'юрок 2.jpg В'юрок 3.jpg В'юрок 4.jpg В'юрок 5.jpg

Медіа

Bergfink (В’юрок)

Див. також

Вид – В'юрок (Fringilla Montifringilla)

Рід – В'юрок (Fringilla)

Родина – В'юркові (Fringillidae)

Ряд – Горобцеподібні (Passeriformes)

Ця пташка з родини пташиної,

А зветься родина в’юркові,

Співають гарно днини весняної,

У пісні багато є, як і у слові.

Багато про що птахи гарно співають,

Та головне вони радість приносять,

Весною в’юрки про майбутнє дбають,

Яєчка відкладають гнізда мостять.

А потім з яєчок маленькі пташата

З’являться, якось, і будуть рости,

Батьки будуть пташат доглядати,

Щоб у світ великий їх провести.

В'юрок (lat. Fringilla montifringilla en. Brambling рос. Вьюрок pl. Jer) - птаха родини в'юркових. До цієї родини належать дрібні птахи з конусоподібним дзьобом, що заселяють ліси, чагарники, відкриті простори на рівнинах та в горах. В'юрки полюбляють розріджені ліси, особливо букові, а також відкриті простори оточені лісонасадженнями.

В'юрок - це невеличка птаха довжиною близько 15 см і вагою 23-29 г. Його легко пізнати за незвичним чорно-помаранчевим розфарбуванням. Тримається ця птаха разом із зябликами (в Києві також разом із горобцями), від яких відрізняється білим попереком та і надхвістям та темною строкатістю на боках тулуба. В шлюбному вбранні самці темнішають - їх голова, клюв та спина стає чорними, а горло та вол - рудими.