Відмінності між версіями «Мебель»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Джерела та література)
(Джерела та література)
Рядок 25: Рядок 25:
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==
 
http://www.all-mebli.com.ua/
 
http://www.all-mebli.com.ua/
 +
http://3d-mebli.kiev.ua/
 +
http://www.flashmeb.com/
 +
http://mebelshop.ua/
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==
  
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ]]
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/підрозділ]]

Версія за 12:08, 30 січня 2014

Ме́бель, -белі, ж. Мебель. Мебель така гарна, така гарна! Чи й мебель уже купили? Левиц.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках Меблі, Мебель (від лат. mobile - рухомий через фр. meuble) — рухлядь, рухоме майно, тобто та частина майна, яку на відміну від нерухомого, можливо переміщувати. У вузькому розумінні це лише вбудовані чи розташовані окремо предмети житла, призначені для зберігання різних предметів використання людини, комфорту.

Існує також староруський відповідник поняття "мебель" і "рухоме майно". Це - "рухлядь". У зв'язку з тим, що "рухоме майно" як правило має менший строк використання ніж нерухоме, це слово стало також вживатись у значенні "речі, зокрема предмети одягу і оздоблення, які швидко тліють, або вже зітліли", в якому і вживається в наш час.

Меблі (франц. meuble, від латинського mobilis — пересувний, такий, що легко рухається), один з основних видів устаткування приміщень, а також садів, парків і вулиць. М. (стільці, столи, шафи, ліжка, дивани, лави і т. д.) ділиться на побутову (у житлі) і на М. громадських будівель (у школах, яслах-садах, конторах, театрах, кафе). М. має багато підвидів (наприклад, столи підрозділяються на обідні, кухонні, письмові та інші). Застосовується також М. що поєднує властивості її декількох видів (крісло-ліжко, крісло-стіл). Поєднання декількох функцій в одному виробі досягається конструктивною трансформацією або блокуванням окремих предметів. По своїх конструктивних і технологічних особливостях М. ділиться на пересувну, вбудовану, навісну і прістенную, на нерозбірну і збірно-розбірну. М. підрозділяється також на жорстку, м'яку і напівм'яку.

Ілюстрації

1-mebel-po-dostupnoj-tsene-ot-prof-mebli.jpg 1279121942 105171620 3--Wersal----1279121942.jpg 1291014758 142366526 4--Helvetia-Meble----1291014758.jpg 1358419905 473957955 4-----.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

http://www.all-mebli.com.ua/ http://3d-mebli.kiev.ua/ http://www.flashmeb.com/ http://mebelshop.ua/

Зовнішні посилання