Відмінності між версіями «Фрамуга»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Фрамуга, -ги, '''''ж. ''Инша. Подольск. г. Категорія:Фр)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Фрамуга, -ги, '''''ж. ''Инша. Подольск. г.  
 
'''Фрамуга, -ги, '''''ж. ''Инша. Подольск. г.  
[[Категорія:Фр]]
+
==Сучасні словники==
 +
[http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83%D0%B3%D0%B0'''Фрамуга
 +
''']
 +
*Фрамуга — горизонтальная верхняя створка окна, боковая или верхняя створка двери.
 +
Обычно этот термин применяется для открывающейся верхней оконной рамы, что часто используется для безопасности детей и проветривания без сквозняков, поскольку холодный воздух снаружи, опускаясь, постепенно прогревается. Иногда оконная фрамуга делается незастекленной и без возможности открывания (глухой).
 +
 
 +
Глухие фрамуги могут применяться вместо возведения стен при установке дверей в небольших проходах для улучшения газо-, шумо- и теплоизоляции помещения. Они применяются также для массивных окон и дверей, когда нельзя сделать открывающейся всю конструкцию из-за превышения нагрузки. Для верхней секции возможна открывающаяся конструкция.
 +
Фрамугой могут называть и линейный размер от потолка до верхней точки дверной коробки.
 +
 
 +
[http://teplytsa.com/framuha-sposib-kontrolyuvaty-volohist-v-teplytsi '''Фрамуга'''] Фрамуга це порівняно велика рама, затягнута покривним матеріалом теплиці – склом, плівкою або полікарбонатом, яка може від’єднуватися від основної частини теплиці повністю (знімна) або частково – на шарнірах, гачках та іншими способами. Тобто, це та ж сама кватирка. Як правило, фрамугу можна підіймати і опускати у вертикальній площині. Таким чином забезпечується здійснення функцій, покладених на фрамугу:
 +
1. Провітрювання, або зміна вологості. Відбувається за рахунок різниці тиску повітря зовні та всередині теплиці. Потрібне для того, щоб всередині теплиці не затримувалася лишня волога. Адже надмірне зволоження викликає швидке поширення грибкових захворювань, розвиток багатьох шкідників та зміну  стану і структури грунту. Крім того, провітрювання є головним способом змінити температуру в теплиці. На практиці провітрювання відбувається завжди, коли відкривають двері, кватирку або фрамугу. Вологість повітря потрібно змінювати обережно, щоб не висушити рослини, тому краще всього робити це поступово, і відкривати фрамугу ненадовго.
 +
2. Охолодження. Функція, що випливає з попередньої. Внаслідок відкривання фрамуги знадвору до теплиці надходить прохолодніше повітря, ніж всередині. Воно відразу опускається вниз, і витісняє тепле повітря з теплиці. Охолодження потрібно проводити обережно, особливо, якщо надворі прохолодно. Найкращий спосіб охолодження і видалення надлишкової вологи – це влаштування протягів шляхом відкривання фрамуг, які розташовані навпроти одна одної, а якщо не навпроти, то принаймні на одній висоті – звичайно, вгорі. Це протяги через фрамуги на протилежних або сусідніх стінах.
 +
Фрамуга це простий за технологією та зручний у використанні спосіб регулювати рух повітря в теплиці, вологість та температуру.
 +
 
 +
 
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:89209_original.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Arka-137.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Framuga.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:34a259e73a5273ae6b4b150a604ea87a.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
 
 +
==Див. також==
 +
*[http://ru.wiktionary.org/wiki/%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83%D0%B3%D0%B0].
 +
*фра-му́-га
 +
 
 +
Существительное, неодушевлённое, женский род, 1-е склонение (тип склонения 3a по классификации А. Зализняка).
 +
Корень: -фрамуг-; окончание: -а.
 +
 
 +
*[http://e-help.kiev.ua/dveri-z-framugoju-v-suchasnomu-dizajnerskomu/ Фрамуга], Фрамуга може бути цілісною або окремої від дверей. Двері з цілісної фрамугою, природно, міцна, надійна і прекрасна, але має один дуже принциповий аспект. Вона може не поміщатися в ліфт, а іноді буває і нетранспортабельній по сходовому майданчику. Якраз для таких випадків, рекомендується застосування дверей з окремою фрамугою. Зазвичай, окрему фрамугу роблять в цьому випадку, якщо відстань від дверного отвору до полотна дверей більше 120 мм.
 +
Для дому з найвищим стелею, двері з фрамугою це розкішне рішення. Тільки тут потрібна незвичайна по висоті двері, у якої дверне полотно важить важче, ніж у звичайної.
 +
Такі двері бувають прямокутні, а так само арочні, при цьому арочні частіше. Роз'яснити це просто: в приміщеннях з найвищим стелею і вікна і двері виконані у формі арки, як у готичному стилі.
 +
При виконанні міжкімнатних дверей з фрамугою дизайнер обмежений місцем, ніж при оформленні розсувних дверей. Але є типи дверей, здатні бути і неповторними і яскравими. Це двері зі скляною фрамугою. Вони дуже популярні серед любителів вітражів. З іншого боку, таке рішення нарощує обсяг природного світла. Час від часу зустрічаються і глухі фрамуги, не пропускають світло.
 +
 
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/{{{підрозділ=Університетський коледж}}}]]
 +
 
 +
  [[Категорія:Фр]]

Версія за 20:55, 16 січня 2014

Фрамуга, -ги, ж. Инша. Подольск. г.

Сучасні словники

[http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83%D0%B3%D0%B0Фрамуга ]

  • Фрамуга — горизонтальная верхняя створка окна, боковая или верхняя створка двери.

Обычно этот термин применяется для открывающейся верхней оконной рамы, что часто используется для безопасности детей и проветривания без сквозняков, поскольку холодный воздух снаружи, опускаясь, постепенно прогревается. Иногда оконная фрамуга делается незастекленной и без возможности открывания (глухой).

Глухие фрамуги могут применяться вместо возведения стен при установке дверей в небольших проходах для улучшения газо-, шумо- и теплоизоляции помещения. Они применяются также для массивных окон и дверей, когда нельзя сделать открывающейся всю конструкцию из-за превышения нагрузки. Для верхней секции возможна открывающаяся конструкция. Фрамугой могут называть и линейный размер от потолка до верхней точки дверной коробки.

Фрамуга Фрамуга це порівняно велика рама, затягнута покривним матеріалом теплиці – склом, плівкою або полікарбонатом, яка може від’єднуватися від основної частини теплиці повністю (знімна) або частково – на шарнірах, гачках та іншими способами. Тобто, це та ж сама кватирка. Як правило, фрамугу можна підіймати і опускати у вертикальній площині. Таким чином забезпечується здійснення функцій, покладених на фрамугу: 1. Провітрювання, або зміна вологості. Відбувається за рахунок різниці тиску повітря зовні та всередині теплиці. Потрібне для того, щоб всередині теплиці не затримувалася лишня волога. Адже надмірне зволоження викликає швидке поширення грибкових захворювань, розвиток багатьох шкідників та зміну стану і структури грунту. Крім того, провітрювання є головним способом змінити температуру в теплиці. На практиці провітрювання відбувається завжди, коли відкривають двері, кватирку або фрамугу. Вологість повітря потрібно змінювати обережно, щоб не висушити рослини, тому краще всього робити це поступово, і відкривати фрамугу ненадовго. 2. Охолодження. Функція, що випливає з попередньої. Внаслідок відкривання фрамуги знадвору до теплиці надходить прохолодніше повітря, ніж всередині. Воно відразу опускається вниз, і витісняє тепле повітря з теплиці. Охолодження потрібно проводити обережно, особливо, якщо надворі прохолодно. Найкращий спосіб охолодження і видалення надлишкової вологи – це влаштування протягів шляхом відкривання фрамуг, які розташовані навпроти одна одної, а якщо не навпроти, то принаймні на одній висоті – звичайно, вгорі. Це протяги через фрамуги на протилежних або сусідніх стінах. Фрамуга це простий за технологією та зручний у використанні спосіб регулювати рух повітря в теплиці, вологість та температуру.


Ілюстрації

89209 original.jpg Arka-137.jpg Framuga.jpg 34a259e73a5273ae6b4b150a604ea87a.jpg

Див. також

  • [1].
  • фра-му́-га

Существительное, неодушевлённое, женский род, 1-е склонение (тип склонения 3a по классификации А. Зализняка). Корень: -фрамуг-; окончание: -а.

  • Фрамуга, Фрамуга може бути цілісною або окремої від дверей. Двері з цілісної фрамугою, природно, міцна, надійна і прекрасна, але має один дуже принциповий аспект. Вона може не поміщатися в ліфт, а іноді буває і нетранспортабельній по сходовому майданчику. Якраз для таких випадків, рекомендується застосування дверей з окремою фрамугою. Зазвичай, окрему фрамугу роблять в цьому випадку, якщо відстань від дверного отвору до полотна дверей більше 120 мм.

Для дому з найвищим стелею, двері з фрамугою це розкішне рішення. Тільки тут потрібна незвичайна по висоті двері, у якої дверне полотно важить важче, ніж у звичайної. Такі двері бувають прямокутні, а так само арочні, при цьому арочні частіше. Роз'яснити це просто: в приміщеннях з найвищим стелею і вікна і двері виконані у формі арки, як у готичному стилі. При виконанні міжкімнатних дверей з фрамугою дизайнер обмежений місцем, ніж при оформленні розсувних дверей. Але є типи дверей, здатні бути і неповторними і яскравими. Це двері зі скляною фрамугою. Вони дуже популярні серед любителів вітражів. З іншого боку, таке рішення нарощує обсяг природного світла. Час від часу зустрічаються і глухі фрамуги, не пропускають світло.

[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/{{{підрозділ=Університетський коледж}}}]]