Відмінності між версіями «Аркуш»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''А́ркуш, -ша,''' ''м.'' Листъ бумаги, жести. ''Куплю паперу аркуш і зроблю маленьку книжечку.'' Шевч. 376. Ум. '''[[Аркушик]]'''.
 
'''А́ркуш, -ша,''' ''м.'' Листъ бумаги, жести. ''Куплю паперу аркуш і зроблю маленьку книжечку.'' Шевч. 376. Ум. '''[[Аркушик]]'''.
  
 +
А́ркуш — 1. Шматок якого-небудь тонкого і плоского матеріалу (паперу, фанери, картону і т. ін.) певної форми і розміру.
 +
2. Аркуш (у видавничій справі і поліграфії) — вимірювальна одиниця.
 +
Розрізняють:
 +
Паперовий аркуш
 +
одиниця розрахунку кількості паперу, необхідного для видання твору.
 +
Авторський аркуш
 +
одиниця виміру обсягу твору, яка дорівнює 40 тис. друкованих знаків (літер, розділових знаків, цифр і всіх пробілів).
 +
Обліково-видавничий аркуш
 +
одиниця виміру друкованого видання, що також дорівнює 40 тис. знаків. Включає: а) обсяг власне твору в авторських аркушах і б) обсяг всього іншого текстового і графічного матеріалу.
 +
Друкований аркуш
 +
одиниця виміру обсягу (площі) видання. Дорівнює половині паперового аркуша при стандартних форматах (в см) 60×84, 60×92, 70×92, 70×108, 84×108 та близьких до них.
 +
Аркуш обліково-видавничий
 +
одиниця виміру обсягу видання. Відрізняється від обсягу видання в авторських аркушах тим, що враховує також частини, які не є наслідком авторської праці (видавнича анотація і передмова, колонцифри тощо).
 +
Аркуш умовний
 +
умовна одиниця обсягу видання, що дорівнює друкованому аркушу форматом 60x90 см та призначена для розрахунку й порівняння друкованого обсягу видань різних форматів.
 +
Вираження друкованих аркушів в умовних друкованих аркушах здійснюється за коефіцієнтами переведення (Кпр), які визначають як співвідношення площі паперового аркуша даного формату (Па) до площі умовного друкованого аркуша.
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 
Тлумачення слова у сучасних словниках

Версія за 20:05, 27 листопада 2013

А́ркуш, -ша, м. Листъ бумаги, жести. Куплю паперу аркуш і зроблю маленьку книжечку. Шевч. 376. Ум. Аркушик.

А́ркуш — 1. Шматок якого-небудь тонкого і плоского матеріалу (паперу, фанери, картону і т. ін.) певної форми і розміру. 2. Аркуш (у видавничій справі і поліграфії) — вимірювальна одиниця. Розрізняють: Паперовий аркуш одиниця розрахунку кількості паперу, необхідного для видання твору. Авторський аркуш одиниця виміру обсягу твору, яка дорівнює 40 тис. друкованих знаків (літер, розділових знаків, цифр і всіх пробілів). Обліково-видавничий аркуш одиниця виміру друкованого видання, що також дорівнює 40 тис. знаків. Включає: а) обсяг власне твору в авторських аркушах і б) обсяг всього іншого текстового і графічного матеріалу. Друкований аркуш одиниця виміру обсягу (площі) видання. Дорівнює половині паперового аркуша при стандартних форматах (в см) 60×84, 60×92, 70×92, 70×108, 84×108 та близьких до них. Аркуш обліково-видавничий одиниця виміру обсягу видання. Відрізняється від обсягу видання в авторських аркушах тим, що враховує також частини, які не є наслідком авторської праці (видавнича анотація і передмова, колонцифри тощо). Аркуш умовний умовна одиниця обсягу видання, що дорівнює друкованому аркушу форматом 60x90 см та призначена для розрахунку й порівняння друкованого обсягу видань різних форматів. Вираження друкованих аркушів в умовних друкованих аркушах здійснюється за коефіцієнтами переведення (Кпр), які визначають як співвідношення площі паперового аркуша даного формату (Па) до площі умовного друкованого аркуша.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання