Відмінності між версіями «Цмулити»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Цмулити, -лю, -лиш, '''''гл. ''Пить, тянуть. ''«Чоловік не скотина, більш відра не вип’є.» І поч...)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Цмулити, -лю, -лиш, '''''гл. ''Пить, тянуть. ''«Чоловік не скотина, більш відра не вип’є.» І почав знов цмулити, поки, знемігшись, упав без пам’яти на землю. ''К. ЧР. 291.  
+
'''Цмулити, -лю, -лиш, '''''гл. ''Пить, тянуть. ''«Чоловік не скотина, більш відра не вип’є.» І почав знов цмулити, поки, знемігшись, упав без пам’яти на землю. ''К. ЧР. 291.
 +
==Сучасні словники==
 +
ЦМУ́ЛИТИ, лю, лиш, недок., перех. і без додатка, розм. З насолодою пити, смоктати. А чорниця п'є — не нап'ється. — Вона, мабуть, вже цілісіньке відерце вицмулила, — кажу, — та все цмулить (Марко Вовчок, VI, 1956, 326); Як же внесли з комори горілки, Кирило Тур, замість щоб шановати [шанувати] гостя, узяв боклагу да й почав цмулити з неї, як воду (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 151); Хлопці мовчки цмулили калганівку, смалили сигарети (Юрій Мушкетик, День.., 1967, 40);
 +
//  Курити, смоктати (люльку, цигарку).
 +
{{subst:Шаблон:Словник Грінченка і
 +
сучасність|підрозділ=Інститут філології}}
 
[[Категорія:Цм]]
 
[[Категорія:Цм]]

Версія за 20:58, 19 листопада 2017

Цмулити, -лю, -лиш, гл. Пить, тянуть. «Чоловік не скотина, більш відра не вип’є.» І почав знов цмулити, поки, знемігшись, упав без пам’яти на землю. К. ЧР. 291.

Сучасні словники

ЦМУ́ЛИТИ, лю, лиш, недок., перех. і без додатка, розм. З насолодою пити, смоктати. А чорниця п'є — не нап'ється. — Вона, мабуть, вже цілісіньке відерце вицмулила, — кажу, — та все цмулить (Марко Вовчок, VI, 1956, 326); Як же внесли з комори горілки, Кирило Тур, замість щоб шановати [шанувати] гостя, узяв боклагу да й почав цмулити з неї, як воду (Пантелеймон Куліш, Вибр., 1969, 151); Хлопці мовчки цмулили калганівку, смалили сигарети (Юрій Мушкетик, День.., 1967, 40); // Курити, смоктати (люльку, цигарку). {{subst:Шаблон:Словник Грінченка і сучасність|підрозділ=Інститут філології}}