Відмінності між версіями «Цесарець»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Цесарець, -рця, '''''м. ''и пр. См. '''Цісарець и пр. '''''У Венгерській стороні, у цесарців, за шл...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Цесарець, -рця, '''''м. ''и пр. См. '''Цісарець и пр. '''''У Венгерській стороні, у цесарців, за шляхецькою землею стоїть гора висока. ''Шевч. 309.  
 
'''Цесарець, -рця, '''''м. ''и пр. См. '''Цісарець и пр. '''''У Венгерській стороні, у цесарців, за шляхецькою землею стоїть гора висока. ''Шевч. 309.  
 
[[Категорія:Це]]
 
[[Категорія:Це]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua Словник української мови  Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]===
 +
'''ЦЕСА́РЕЦЬ''', рця, чол., діал. Австрієць.
 +
===[http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/49934-prjamec.html  Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка]===
 +
'''Цесарець''', -рця, м. и пр. Cм. цісарець и пр. У Венгерській стороні, у цесарців, за шляхецькою землею стоїть гора висока. Шевч. 309.
 +
===[http://ukrlit.org/slovnyk УКРЛІТ.ORG Cловник]===
 +
ЦЕСА́РЕЦЬ, рця, ч., діал. Австрієць.
 +
 +
==Іноземні словники==
 +
===[http://ukrainian_explanatory.academic.ru  Словари и энциклопедии на Академике]===
 +
'''Цесарець'''
 +
<br />
 +
-рця, ч., діал. Австрієць.
 +
 +
'''Цеса́рець'''
 +
<br />
 +
іменник чоловічого роду, істота
 +
<br />
 +
підданий Австро-Угорської монархії
 +
<br />
 +
іст., діал.
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Цесарець.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Цесарець2.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Цесарець3.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube| rxWWr51tMPE}}
 +
==Цікаві факти==
 +
===[http://uk.wikipedia.org/wiki Матеріал з Вікіпедії]===
 +
А́встрія (нім. Österreich), офіційно Респу́бліка А́встрія (нім. Republik Österreich,  Republik Österreichфайл) — держава в Центральній Європі, яка складається з дев'яти федеративних земель. Столицею, найбільшим містом і однією з федеративних земель є місто Відень. Країна має площу 83 879 км², населення чисельністю майже 9 млн осіб і номінальний ВВП 477 мільярдів доларів США. Межує з Німеччиною і Чехією на півночі, Словаччиною та Угорщиною на сході, Словенією та Італією на півдні та Швейцарією і Ліхтенштейном на заході. Австрія — це переважно гірська країна, що не має виходу до моря, і лежить в межах Альп; лише 32 % країни лежить нижче 500 м, а її найвища точка — 3 798 м.[3] Більшість населення розмовляє баварським діалектом як рідною мовою і німецькою, яка має статус державної мови.[4] Регіональні мови: словенська, градіщансько-хорватська та угорська.
 +
Близько 97 % населення Австрії — австрійці. В прикордонних районах країни живуть хорвати, словенці, угорці. Державна й літературна мова — німецька.
 +
Більшість віруючих (близько 90 %) — католики. Існують громади протестантів.
 +
З самодіяльного населення більшість залучено у сфері торгівлі та обслуговування, а також промисловості й будівництві, у сільському й лісовому господарстві. Найгустіше заселені північні та східні райони Австрії, долина Дунаю (до 95 чол. на 1 км²), рідше — західні високогірні райони (Тіроль — 34 чол./км).
 +
Столиця — Відень (нім. Wien) — 1,67 млн мешканців. Інші великі міста: Грац (223 тис. мешканців), Лінц (185,8 тис.), Зальцбург (145,2 тис.), Інсбрук (119,25 тис.), Клагенфурт (90,1 тис.). У містах з населенням понад 2 тис. мешканців проживає близько 3/4 населення країни.
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2021 року]]

Поточна версія на 11:20, 15 листопада 2021

Цесарець, -рця, м. и пр. См. Цісарець и пр. У Венгерській стороні, у цесарців, за шляхецькою землею стоїть гора висока. Шевч. 309.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ЦЕСА́РЕЦЬ, рця, чол., діал. Австрієць.

Словник української мови за редакцією Б.Д.Грінченка

Цесарець, -рця, м. и пр. Cм. цісарець и пр. У Венгерській стороні, у цесарців, за шляхецькою землею стоїть гора висока. Шевч. 309.

УКРЛІТ.ORG Cловник

ЦЕСА́РЕЦЬ, рця, ч., діал. Австрієць.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

Цесарець
-рця, ч., діал. Австрієць.

Цеса́рець
іменник чоловічого роду, істота
підданий Австро-Угорської монархії
іст., діал.

Ілюстрації

Цесарець.jpg Цесарець2.jpg Цесарець3.jpg

Медіа

Цікаві факти

Матеріал з Вікіпедії

А́встрія (нім. Österreich), офіційно Респу́бліка А́встрія (нім. Republik Österreich, Republik Österreichфайл) — держава в Центральній Європі, яка складається з дев'яти федеративних земель. Столицею, найбільшим містом і однією з федеративних земель є місто Відень. Країна має площу 83 879 км², населення чисельністю майже 9 млн осіб і номінальний ВВП 477 мільярдів доларів США. Межує з Німеччиною і Чехією на півночі, Словаччиною та Угорщиною на сході, Словенією та Італією на півдні та Швейцарією і Ліхтенштейном на заході. Австрія — це переважно гірська країна, що не має виходу до моря, і лежить в межах Альп; лише 32 % країни лежить нижче 500 м, а її найвища точка — 3 798 м.[3] Більшість населення розмовляє баварським діалектом як рідною мовою і німецькою, яка має статус державної мови.[4] Регіональні мови: словенська, градіщансько-хорватська та угорська. Близько 97 % населення Австрії — австрійці. В прикордонних районах країни живуть хорвати, словенці, угорці. Державна й літературна мова — німецька. Більшість віруючих (близько 90 %) — католики. Існують громади протестантів. З самодіяльного населення більшість залучено у сфері торгівлі та обслуговування, а також промисловості й будівництві, у сільському й лісовому господарстві. Найгустіше заселені північні та східні райони Австрії, долина Дунаю (до 95 чол. на 1 км²), рідше — західні високогірні райони (Тіроль — 34 чол./км). Столиця — Відень (нім. Wien) — 1,67 млн мешканців. Інші великі міста: Грац (223 тис. мешканців), Лінц (185,8 тис.), Зальцбург (145,2 тис.), Інсбрук (119,25 тис.), Клагенфурт (90,1 тис.). У містах з населенням понад 2 тис. мешканців проживає близько 3/4 населення країни.