Відмінності між версіями «Цуба Валерія Олегівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Мої проекти)
(Цуба Валерія Олегівна)
Рядок 36: Рядок 36:
 
==Корисні посилання==
 
==Корисні посилання==
 
==Відгуки==
 
==Відгуки==
==Цуба Валерія Олегівна==
 
 
[[Категорія:Портфоліо студента/ЖУРб-1-20-4.0д]]
 
 
 
== '''Переддипломна практика''' ==
 
== '''Переддипломна практика''' ==
  

Версія за 20:02, 27 травня 2024

Зміст

Персональні дані

Фото

ПІБ

Цуба Валерія Олегівна

Група

ЖУРб-1-20-4.Оз

votsuba.ij20@kubg.edu.ua

Навчальна діяльність

Навчання на MOOC

Навчання на масових відкритих онлайн курсах)

Навчальна практика

Програми мобільності

Нагороди та подяки навчального характеру

Наукова-практична діяльність

Наукові публікації

Участь у конференціях, семінарах

Участь у наукових та фахових конкурсах, фестивалях

Професійний розвиток

Професійна сертифікація

Професійні навички

Стажування

Соціально-гуманітарна діяльність

Волонтерська діяльність

Соціальний проект

Університетські заходи

Благодійні акції

Студентське самоврядування

Нагороди та подяки соціально-гуманітарного характеру

Доробки

Корисні посилання

Відгуки

Переддипломна практика

Керівники практики

Керівник практики від Університету: Біла Світлана Георгіївна, викладачка кафедри журналістики та нових медіа.

База практики: ТОВ «Медіакомунікації».

Керівник від бази практики: Чорна Владіслава, шеф-редакторка видання.


Звіт про проходження переддипломної практики

В період проходження переддипломної практики було здійснено роботу з розробки концепції та наповнення власного проєкту «ПИСАНИНА.медіа». Це незалежне онлайн- медіа, присвячене Україні, створене для українців та в контексті російсько- української війни. Актуальність проєкту можна визначити в його орієнтирах, що є важливими в наш час: це підтримка своїх громадян, здорове пропагування благодійності та допомоги, звернення до історичного досвіду й водночас збереження нашої історії сьогодення через конкретні паралелі.

Для відтворення цієї концепції головним ресурсом діяльності проєкту став Інстаграм, де можна прочитати інтерв'ю з українцями, які формують наше сьогодення. Це митці, що працюють в сучасному контексті, волонтери, благодійники, медики, військові та їх близькі, що також причетні до окремої боротьби. Важливим аспектом діяльності є нагадування про наших військовополонених: спільно з родичами та тематичними організаціями, задля обізнаності суспільства, було підготовлено низку матеріалів про їх становище. Також, окрім інтерв'ю, медіа готує різні за темами підбірки, що можуть стосуватися волонтерства, підтримки національного продукту, авторські рекомендації тощо.

Зважаючи, що переддипломна практика передбачає підготовку до бакалаврської кваліфікаційної роботи, завданням якої є створення власного медіапроєкту – важливо, аби матеріали, розроблені для власного проєкту, були реалізовані на базі практики.

Так, під час переддипломної практики, для власного проєкту «ПИСАНИНА.МЕДІА» було створено два матеріали: перший – до дня заснування бригади «Азов», другий – до річниці виходу захисників «Азовсталі» в полон. Враховуючи, що власний медіапроєкт та база практики відрізняються за формами подачі матеріалів та ресурсами, де вони публікуються, для кожного ресурсу матеріали були адаптовані відповідно до правил й політики медіа.

Перший матеріал, створений до Дня заснування бригади «Азов», було підготовлено спільно зі Спільнотою Оленівки – організацією родин, чиї родичі загинули або постраждали внаслідок теракту в Оленівці. Водночас кожна учасниця Спільноти – є близькою людиною військового з «Азова». Для проведення інтерв'ю було організовано зустріч на платформі Google-meet. Ми поспілкувалися про упередження, що супроводжували шлях становлення «Азова», політику української держави, перші візити Спільноти закордон й міжнародне ставлення до бригади, а також про нагальні питання. Головною метою було – спростувати наявні наративи щодо «Азова», які з моменту його заснування просувала російська пропаганда. Звернутися до сьогодення бригади та її бійців, значна частина яких дотепер перебуває у російському полоні після виходу з «Азовсталі». Привернути увагу громадськості до проблематики обмінів «Азова» й акцентувати, як на це впливають утверджені наративи. Після проведення інтерв'ю, була зроблена транскрибація запису розмови у текст, виділення важливих моментів, погодження з респондентами, фінальне редагування матеріалу та його підготовка до публікації в медіа.

Другий матеріал, створений до річниці виходу захисників «Азовсталі» в полон, також було підготовлено спільно зі Спільнотою Оленівки. Для виконання цього завдання я проаналізувала інформацію стосовно цієї теми у відкритих джерелах та підготувала перелік запитань, які більше всього цікавлять аудиторію та допоможуть максимально розкрити мету завдання у матеріалі. Для проведення інтерв'ю було організовано зустріч на платформі Google-meet. Ми обговорили ключові події оборони Маріуполя, що замкнули коло навколо заводу, передумови й хронологію потрапляння в полон, те, як було недотримано надані під час виходу гарантії і якими є підсумки дворічної боротьби. Після проведення інтерв'ю, була зроблена транскрибація запису розмови у текст, виділення важливих моментів, погодження з респондентами, фінальне редагування матеріалу та його підготовка до публікації в медіа.

Цей досвід є дуже показовим для мене, адже тепер я можу зробити якісний медіапродукт згідно з усіма стандартами, які ми вивчали протягом навчання в університеті і, власне, на практиці переконатися у їх важливості. Аналізуючи свою роботу в період навчальної практики, я зробила висновок, що це дало мені можливість: застосувати свої теоретичні знання, які я отримала в університеті; створити власний медіапродукт й адаптувати його на власному майданчику, отримати необхідні для журналіста поради та досвід; відчути себе кожним учасником, який задіяний у створенні суспільно важливих матеріалів. Найголовнішим є те, що я мала можливість обрати тематику, яка мені цікава та створити контент, який, на мою думку, є важливим в сучасних реаліях й потребує більшої уваги суспільства. Отже, навчальна практика була максимально продуктивною та необхідною. Я отримала нові навички, покращила старі, не лише зрозуміла, але й опанувала роботу журналіста, що 13 працює з вразливими категоріями населення.


Матеріали практики

Для ТОВ «Медіакомунікації»:

● «Азову» 10 років: як дотепер формується образ бригади попри наслідки російської пропаганди (https://bukvy.org/azovu-10-rokiv-yak-doteper-formuyetsya-obraz-brygady- popry-naslidky-rosijskoyi-propagandy/)

● «Вірили, що держава має гарантії збереження їх життя» – 2 роки полону оборонців Азовсталі (https://bukvy.org/viryly-shho-derzhava-maye-garantiyi-zberezhennya-yih- zhyttya-2-roky-polonu-oboroncziv-azovstali/)

Для власного проєкту «ПИСАНИНА.МЕДІА»:

● «Азову» виповнюється 10 років: яким є шлях бригади крізь терни російської пропаганди (https://www.instagram.com/p/C6lGvZzNCxH/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=Mz RlODBiNWFlZA==)

● Їм повідомили про “евакуацію” з міжнародними гарантіями збереження життя. Інакше вони б не вийшли з “Азовсталі” добровільно – 2 роки полону оборонців Маріуполя (https://www.instagram.com/p/C7BW_t2N9sR/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=Mz RlODBiNWFlZA==)


Список використаних джерел та літератури

Всі роботи були написані на основі матеріалу, який мені надали респонденти під час інтерв’ювання.


Оцінка викладача