Відмінності між версіями «Могильник»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Могильник, -ка, '''''м. ''Насыпающій насыпь, курганъ. Категорія:Мо)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Могильник, -ка, ''''. ''Насыпающій насыпь, курганъ.  
+
'''Могильник - В археології - комплекс поховань.
 +
Античні могильники зазвичай називалися некрополями , християнські та мусульманські місця поховання - кладовищами .
 +
Перші поховання померлих з'явилися в епоху палеоліту , але вони відбувалися тоді безпосередньо на стоянках , а не в спеціально відведених місцях . Власне могильники з'явилися в епоху мезоліту . Поховання відбувалися з дотриманням визначеного обряду , пов'язаного з уявленнями про потойбічне життя. Разом з померлим поміщали різні предмети ( « похоронний інвентар » ) : одяг, зброю , прикраси , посуд та інші побутові речі , їжу , туші жертовних тварин та інше. Іноді в могилах зустрічаються додаткові поховання насильно вбитих залежних від похованого людей.
 +
За обрядом поховання в могильниках розрізняють трупоположенія і трупоспалення , у другому випадку померлий спалювався і вироблялося поховання попелу.
 +
Форми могильних споруд , що застосовувалися в ході історичного розвитку різними племенами і народами , нескінченно різноманітні: ями ( просто земляні або обкладені деревом або каменем) , катакомби , склепи , величезні похоронні споруди ( піраміди , мавзолеї ) та інше. Ховали померлих або їх попіл у судинах ( урнах ) , кам'яних ящиках , в дерев'яних зрубах , похоронних човнах і т. д.
 +
За зовнішніми ознаками могильники діляться звичайно на курганні , відмічені земляними або кам'яними насипами , і грунтові (без насипів ) . Зустрічаються і змішані , Курган- грунтові могильники .
 +
Археологічне вивчення могильників дає багатий матеріал для дослідження не тільки вірувань древнього населення , а й інших сторін його життя : матеріальної культури , побуту , форм господарства , виробництва і торгівлі , сімейних і соціальних відносин , мистецтва та іншого. Крім того , розкопки могильників доставляють матеріал для палеоантропології і поповнюють музеї повністю збереженими древніми предметами , рідко зустрічається при дослідженні поселень.
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 +
|}
 +
==Див. також==
 +
Додаткові відомості
 +
 
 
[[Категорія:Мо]]
 
[[Категорія:Мо]]

Поточна версія на 11:52, 3 листопада 2013

Могильник - В археології - комплекс поховань. Античні могильники зазвичай називалися некрополями , християнські та мусульманські місця поховання - кладовищами . Перші поховання померлих з'явилися в епоху палеоліту , але вони відбувалися тоді безпосередньо на стоянках , а не в спеціально відведених місцях . Власне могильники з'явилися в епоху мезоліту . Поховання відбувалися з дотриманням визначеного обряду , пов'язаного з уявленнями про потойбічне життя. Разом з померлим поміщали різні предмети ( « похоронний інвентар » ) : одяг, зброю , прикраси , посуд та інші побутові речі , їжу , туші жертовних тварин та інше. Іноді в могилах зустрічаються додаткові поховання насильно вбитих залежних від похованого людей. За обрядом поховання в могильниках розрізняють трупоположенія і трупоспалення , у другому випадку померлий спалювався і вироблялося поховання попелу. Форми могильних споруд , що застосовувалися в ході історичного розвитку різними племенами і народами , нескінченно різноманітні: ями ( просто земляні або обкладені деревом або каменем) , катакомби , склепи , величезні похоронні споруди ( піраміди , мавзолеї ) та інше. Ховали померлих або їх попіл у судинах ( урнах ) , кам'яних ящиках , в дерев'яних зрубах , похоронних човнах і т. д. За зовнішніми ознаками могильники діляться звичайно на курганні , відмічені земляними або кам'яними насипами , і грунтові (без насипів ) . Зустрічаються і змішані , Курган- грунтові могильники . Археологічне вивчення могильників дає багатий матеріал для дослідження не тільки вірувань древнього населення , а й інших сторін його життя : матеріальної культури , побуту , форм господарства , виробництва і торгівлі , сімейних і соціальних відносин , мистецтва та іншого. Крім того , розкопки могильників доставляють матеріал для палеоантропології і поповнюють музеї повністю збереженими древніми предметами , рідко зустрічається при дослідженні поселень.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Див. також

Додаткові відомості