Відмінності між версіями «Рудь Анастасія Сергіївна»
(→Методичні рекомендації) |
(→Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.) |
||
Рядок 14: | Рядок 14: | ||
==Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі== | ==Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі== | ||
===Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.=== | ===Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.=== | ||
+ | [https://docs.google.com/document/d/1G1xVfOMh289mquDxVFin6rygoUSUxA4Waxo9ubNqwR0/edit?usp=sharing Інтерв'ю з директором] | ||
+ | |||
===ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.=== | ===ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.=== | ||
===Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)=== | ===Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)=== |
Версія за 18:52, 5 жовтня 2020
Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Рудь Анастасії Сергіївни. База практики Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 81 м.Києва.
Зміст
- 1 Вступ
- 2 Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
- 2.1 Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
- 2.2 ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
- 2.3 Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
- 3 Блог
- 4 Семінар (тренінг)
- 5 Методичні рекомендації
- 6 Презентація виконання
Вступ
Адреса: 02152, Київ, вул. Павла Тичини, 22-Б
Телефон: 044-362-23-34, 044-362-23-30
E-mail: school_81@ukr.net
Веб-сайт: https://sites.google.com/view/school81kievua
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі
Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником освітнього закладу та його заступниками.
ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.
Аналіз ІТ інфраструктури освітнього закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
Освітній заклад забезпечений підручниками та зошитами, додатковим навчальним матеріалом, що відповідає оновленій програмі «Нова Українська школа». Вся школа покрита мережею Інтернет і доступна як для учителів, так і для загального користування, але із швидкістю до 1 Мбіт/с.
Апаратне забезпечення:
- Персональні комп’ютера - 18
- Ноутбуки - 24
- Телевізори - 16
- Проектори - 9
- Інтерактивні доски - 5
- Компю’терні класи - 3
- Додаткові пристрої:
- МФУ – 13
- WI-FI – роутери -14
- Swich – 7
- Відео-нагляд (1пк+3 камери)
Програмне забезпечення: ПК мають Windows, Linux, Microsoft Office, Libre Office, антивірусні програми та браузери (які дозволені законодавством), графічні та текстові редактори, програми для вчителів та учнів з різних предметів, програми-фільтр для обмеження контенту, що надходить з мережі Інтернет, хмарні середовища Google для загального зберігання, передавання, користування, створення форм та сайтів та різноманітні програми для вивчення предметів інформатики, хімії, біології, географії та інших предметів
Навчально-наукове забезпечення (всі матеріали можна знайти на сайті школи або в методичному кабінеті де все постійно оновлюється): Нормативно-правове та організаційне забезпечення Державні стандарти освіти Навчальні програми з усіх навчальних дисциплін Розклад освітнього процесу Підручники та навчальні посібники Методичні матеріали Облік матеріальних цінностей Розробка дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
Блог
Семінар (тренінг)
Методичні рекомендації
Модернізація ІТ-інфраструктури
- Докупити необхідну кількість обладнання: комп'ютери, смарт-дошки та програмне забезпечення для цієї техніки.
- Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою).
Формування ІКТ-компетентності вчителів: ІКТ-активний педагог стає членом єдиного освітнього інформаційного середовища. Він працює над узагальненням та оприлюдненням для педагогічного загалу власного досвіду: пише і видає методичні посібники з проблеми використання ІКТ при викладанні предметів, розміщує наробки в мережі Інтернет. Таким чином учитель продовжує розвивати необхідні ІКТ-компетенції, долає обмежений погляд на комп’ютер лише як на деякий технічний засіб навчання, призначений для демонстрації окремих слайдів, текстів і готових программ і переходить на технологічний рівень володіння ІКТ-компетенціями. Учитель, використовуючи базові вміння користувача, починає застосовувати набуті знання для оволодіння навичками використання апаратних засобів ПК і мультимедійного обладнання, для опанування можливостями сервісів мережі Інтернет, для формування навичок користування спеціальними програмами (архіватори, антівіруси тощо) і програмним забезпеченням навчального призначення з метою підтримки вивчення навчальних предметів, для самостійного створення власних дидактичних мультимедійних матеріалів та освітніх електронних ресурсів з метою підтримки викладання навчальних предметів, підготовки та проведення позакласних заходів тощо. Він поступово починає набувати статус ІКТ-активного педагога. Далі вчитель піднімається на вищий шабель – практичний (професійний) рівень володіння ІКТ-компетенціями. Свідченням цього є використання навичок роботи з апаратними засобами ПК і мультимедійним обладнанням, застосування можливостей спеціальних програмам для захисту інформації і для раціонального використання апаратних ресурсів, використання програмного забезпечення навчального призначення і ресурсів мережі Інтернет у професійній діяльності, розробка методичного супроводу застосування програмного забезпечення навчального призначення в навчально-виховному процесі. Учитель не забуває працювати над подальшим розвитком своїх ІКТ-компетенцій шляхом навчання на дистанційних курсах, підвищення методичної культури та обміну досвідом через участь у мережних педагогічних спільнотах, форумах та проектах. Поради для формування ІКТ - компетентності вчителів потрібно:
- Приймати активну участь у семінарах різного рівня ;
- Систематично приймати участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
- Постійне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій;
- Забезпечити використання Інтернет-ресурсів;
- Формувати банк навчальних завдань та виконуваних із активним використанням ІКТ;
- Розробляи проекти із використанням ІКТ.
Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ інфраструктури:
- Докупити необхідну кількість обладнання: комп'ютери, смарт-дошки та програмне забезпечення для цієї техніки.
- Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою).
- Удосконалювати інформаційно – методичне забезпечення навчально – виховного процесу.
- Оптимізувати освітній менеджмент на основі використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально – виховному процесі.
- Активізувати роботу шкільного web- сайту як єдиного освітньо – інформаційного середовища для популяризації кращих освітянських надбань, підтримки колективної та індивідуальної комунікації, формування мережевих професійних об’єднань та функціонування закладу як відкритої системи.
- Сприяти проходженню кожним педагогічним працівником навчання за дистанційним курсом «Сервіси Google у професійній діяльності вчителя».
- Заохочувати педагогічних працівників до створення власного web – сайту чи блогу.
Презентація виконання
Презентація результатів практики на Вікі-порталі.