Відмінності між версіями «Жерлянка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 4: Рядок 4:
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
жерлянка
 +
Жерлянка (Bombinator) - рід безхвостих земноводних з семействачесночніц, (Pelobatidae). За загальним виглядом схожа на жабу; кожабугорчатая; мова тонкий, майже цілком прирослий, зуби у верхній щелепі на небі (саме на сошнике двома групами), зіниця щельовідні, передні пальці вільні, задні з повними перетинками: голосовихпузирей, вушних здуття і барабанної перетинки немає. Єдиний вид (В.igneus) зверху оливково-сірого або оливково-бурого кольору з отдельнимічерноватимі плямами, знизу оранжево-жовтого з чорнуватими іліголубоватимі плямами (останній колір може становити фон, а помаранчевий -пятна) Величина 4 стм. Тримається в стоячих і текучих водах в СреднейЕвропе від низовин до висот в 1, 5 км. Швидко стрибає, ікраоткладивается грудками. Якщо її турбувати, виділяє біле, пеністоевещество. Видає сумні звуки, які подавали привід до забобонів. В. Кн.
 +
 +
Енциклопедія Брокгауза і Ефрона. - С.-Пб .: Брокгауз-Ефрон. 1890-1907.
 +
 +
Синоніми:
 +
амфібія, жерловка, земноводне, жаба, пипа, ука
 +
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  

Версія за 22:29, 30 листопада 2019

Жерлянка, -ки, ж. Родъ маленькой рыбки. Цыссь, Ятр. 39. Ум. Жерляночка. Лети, лети до озера, а в озері жерляночка: бери її вражу дочку, щоб не пила водироси. Циссь, Ятр. 38.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках жерлянка Жерлянка (Bombinator) - рід безхвостих земноводних з семействачесночніц, (Pelobatidae). За загальним виглядом схожа на жабу; кожабугорчатая; мова тонкий, майже цілком прирослий, зуби у верхній щелепі на небі (саме на сошнике двома групами), зіниця щельовідні, передні пальці вільні, задні з повними перетинками: голосовихпузирей, вушних здуття і барабанної перетинки немає. Єдиний вид (В.igneus) зверху оливково-сірого або оливково-бурого кольору з отдельнимічерноватимі плямами, знизу оранжево-жовтого з чорнуватими іліголубоватимі плямами (останній колір може становити фон, а помаранчевий -пятна) Величина 4 стм. Тримається в стоячих і текучих водах в СреднейЕвропе від низовин до висот в 1, 5 км. Швидко стрибає, ікраоткладивается грудками. Якщо її турбувати, виділяє біле, пеністоевещество. Видає сумні звуки, які подавали привід до забобонів. В. Кн.

Енциклопедія Брокгауза і Ефрона. - С.-Пб .: Брокгауз-Ефрон. 1890-1907.

Синоніми: амфібія, жерловка, земноводне, жаба, пипа, ука

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання