Відмінності між версіями «Кобенити»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Кобени́ти, -ню́, -ни́ш, '''''гл. ''Ругать, поносить. ''Кричав буцім то навіжений і кобенив нар...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Кобени́ти, -ню́, -ни́ш, '''''гл. ''Ругать, поносить. ''Кричав буцім то навіжений і кобенив народ хрещений, як водиться в шинках у нас. ''Котл. Ен.  
 
'''Кобени́ти, -ню́, -ни́ш, '''''гл. ''Ругать, поносить. ''Кричав буцім то навіжений і кобенив народ хрещений, як водиться в шинках у нас. ''Котл. Ен.  
 +
 
[[Категорія:Ко]]
 
[[Категорія:Ко]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua/s/kobenyty Словник української мови  Академічний тлумачний словник (1970—1980) ]===
 +
КОБЕНИТИ, ню, ниш, недок., перех., фам., рідко. Сильно сварити, лаяти. Кричав [Харон], буцімто навіжений, І кобенив народ хрещений (Іван Котляревський, I, 1952, 132).
 +
 +
===[http://ukrlit.org/slovnyk/кобенити УКРЛІТ.ORG_Cловник]===
 +
КОБЕНИ́ТИ, ню́, ни́ш, недок., перех., фам., рідко. Сильно сварити, лаяти. Кричав [Харон], буцімто навіжений, І кобенив народ хрещений (Котл., І, 1952, 132).
 +
Кобенити, ню́, ни́ш, гл. Ругать, поносить. Кричав буцім то навіжений і кобенив народ хрещений, як водиться в шинках у нас. Котл. Ен
 +
===[http://orfograf_ukr.academic.ru/67943/кобенити Орфографічний словник української мови]===
 +
кобени́ти- дієслово недоконаного виду
 +
рідко
 +
===[http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/23360-kobenyty.html СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO]===
 +
Кобенити, -ню́, -ни́ш, гл. Ругать, поносить. Кричав буцім то навіжений і кобенив народ хрещений, як водиться в шинках у нас. Котл. Ен.
 +
 +
===[http://uk.worldwidedictionary.org/кобенити Український словник відмінків ]===
 +
Інфінітив кобени́ти
 +
                  однина множина
 +
Наказовий спосіб
 +
1 особа   кобені́мо, кобені́м
 +
МАЙБУТНІЙ ЧАС
 +
1 особа кобени́тиму кобени́тимемо, кобени́тимем
 +
2 особа кобени́тимеш кобени́тимете
 +
3 особа кобени́тиме кобени́тимуть
 +
ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС
 +
1 особа кобеню́ кобенимо́, кобени́м
 +
2 особа кобени́ш кобените́
 +
3 особа кобени́ть кобеня́ть
 +
Активний дієприкметник
 +
 +
Дієприслівник
 +
кобенячи́
 +
МИНУЛИЙ ЧАС
 +
чол. р. кобени́в кобени́ли
 +
жін. р. кобени́ла
 +
сер. р. кобени́ло
 +
Активний дієприкметник
 +
 +
Пасивний дієприкметник
 +
 +
Безособова форма
 +
 +
Дієприслівник
 +
кобени́вши
 +
===[http://synonyms_uk.enacademic.com/3577/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/%5C/%5C/tg.delnapb.com/?id=276422&t=iframe Словник синонімів української мови]===
 +
кобенити-лаяти
 +
1) (різкими словами висловлювати осуд, докори), сварити(ся), лаятися, картати, ганити, громити, розносити, рознести, клясти, відчитувати, відчитати, чистити, гріти, шпетити, бештати, кабзувати, кобенити, цабанити, гризти, роздраконювати, роздраконити; гримати (голосно); коренити, кропити (дошкульно)
 +
— Пор. докоряти
 +
2) (обзивати кого-н. образливими словами), лаятися, обзивати, обізвати, сварити(ся), проклинати, проклясти, паплюжити, клясти, шпетити, хрестити, шерстити, псякувати, псячити, шельмувати, штапувати; (дуже) коренити, сабанити; лихословити (перев. соромітними словами); у батька лаяти, батькувати, батькуватися (образливо згадуючи батька); загинати матюки, матюкати, матеркувати, чортихатися
 +
==Іноземні словники==
 +
===[https://uk.glosbe.com/uk/en/кобенити українська-англійська Словник]===
 +
кобенити англійська
 +
Автоматичний переклад:abuse
 +
===[https://slovari.yandex.ru/кобенити/перевод/ ЯНДЕКС словари]===
 +
кобенити
 +
Глагол
 +
бранить (сильно); поносить
 +
===[https://slovari.yandex.ru/кобенити/перевод/ Словарь всемирного церковного языка]===
 +
глаг. бранить; клеветать, оговорить. Лающе Его, ищущи уловити нечто от уст Его (Лук. 11, 54).
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:ругать.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:ругать1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:ругать3.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube| ruJgIwm-nzg}}
 +
https://www.youtube.com/watch?v=ruJgIwm-nzg
 +
{{#ev:youtube| yPpCjCLx0kg}}
 +
https://www.youtube.com/watch?v=yPpCjCLx0kg
 +
==Цікаві факти==
 +
===Як не кобенити дитину===
 +
Поведінка власної дитини деколи приводить батьків у справжню лють. Вони починають кричати і шльопати його, але на наступний день поганий вчинок може повторитися знову. Відбувається це тому, що кобенити дітей теж треба вміти. Саме правильне покарання стане запорукою хорошої поведінки в майбутньому.
 +
 +
1.Стримуйте емоції. Бути батьком - тяжка праця, і першочергове завдання для вас - вироблення залізного терпіння. Для того щоб виростити повноцінного члена суспільства, потрібно стежити за своїми словами та діями в моменти покарання. Іноді ви непомітно для себе можете образити і принизити дитину, що позначиться не тільки на ваших подальших відносинах, а й на формуванні його особистості.
 +
 +
2.Не кричіть. Підвищенням голосу не завжди можна чогось добитися. Не обов'язково лаятися, переходячи на підвищені тони. Набагато ефективніше буде розмова з дитиною. Станьте так, щоб дивитися йому в очі (можна присісти або підняти його самого на стілець), і поясніть, що в його поведінка була неправильним, чому так не можна робити і за що це засуджують дорослі люди. Така розмова діє на дітей краще будь-яких криків і потиличників.
 +
 +
3.Не дозволяйте відчитувати вашого малюка комусь іншому. Є мама і тато, які можуть критикувати вчинки і говорити, як не можна робити. Решта ж тітки і дядька повинні виховувати своїх дітей, а не робити замах на вашого. Не давайте його в образу, адже саме так він сприймає те, що ви дозволили тітці Маші на нього накричати.
 +
 +
4.Чи не розглядайте все проступки як один. За кожен дитина повинна бути покараний, але ні в якому разі не згадуйте про те, що у нього постійно щось не виходить, що він незграбний або не вміє себе вести. Один проступок - один докір.
 +
 +
5.Будьте справедливі. Не цілком правильним буде позбавлення улюбленої гри або перегляду мультиків за те, що дитина забула поставити чашку в раковину. Намагайтеся вибирати покарання відповідає провині.
 +
 +
6.Не допускайте фізичні покарання. Так, ви можете отшлепать своєї дитини, різко і грубо відтягнути від «місця злочину», але робити цього не варто. Це лише залякає його і змусить вас боятися, що навряд чи призведе до хороших відносин в сім'ї.
 +
 +
Зверніть увагу !
 +
Не зривайтесь на своїх дітях за невдалий день або просто поганий настрій. Якщо ви розумієте, що сприйняли проступок занадто серйозно, не зайвим буде вибачитися за грубість і сказати дитині, що ви були неправі.
 +
 +
Більше читайте тут: [посилання http://tips-ua.com/120181-yak-ne-layati-ditini.html]
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2015 року]]

Поточна версія на 13:46, 15 листопада 2015

Кобени́ти, -ню́, -ни́ш, гл. Ругать, поносить. Кричав буцім то навіжений і кобенив народ хрещений, як водиться в шинках у нас. Котл. Ен.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

КОБЕНИТИ, ню, ниш, недок., перех., фам., рідко. Сильно сварити, лаяти. Кричав [Харон], буцімто навіжений, І кобенив народ хрещений (Іван Котляревський, I, 1952, 132).

УКРЛІТ.ORG_Cловник

КОБЕНИ́ТИ, ню́, ни́ш, недок., перех., фам., рідко. Сильно сварити, лаяти. Кричав [Харон], буцімто навіжений, І кобенив народ хрещений (Котл., І, 1952, 132). Кобенити, ню́, ни́ш, гл. Ругать, поносить. Кричав буцім то навіжений і кобенив народ хрещений, як водиться в шинках у нас. Котл. Ен

Орфографічний словник української мови

кобени́ти- дієслово недоконаного виду рідко

СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Кобенити, -ню́, -ни́ш, гл. Ругать, поносить. Кричав буцім то навіжений і кобенив народ хрещений, як водиться в шинках у нас. Котл. Ен.

Український словник відмінків

Інфінітив кобени́ти

                 однина	 множина
Наказовий спосіб
1 особа	  кобені́мо, кобені́м
МАЙБУТНІЙ ЧАС
1 особа	 кобени́тиму	 кобени́тимемо, кобени́тимем
2 особа	 кобени́тимеш	 кобени́тимете
3 особа	 кобени́тиме	 кобени́тимуть
ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС 
1 особа	кобеню́	 кобенимо́, кобени́м
2 особа	кобени́ш	 кобените́
3 особа	кобени́ть кобеня́ть
Активний дієприкметник

Дієприслівник кобенячи́ МИНУЛИЙ ЧАС чол. р. кобени́в кобени́ли жін. р. кобени́ла сер. р. кобени́ло Активний дієприкметник

Пасивний дієприкметник

Безособова форма

Дієприслівник кобени́вши

Словник синонімів української мови

кобенити-лаяти 1) (різкими словами висловлювати осуд, докори), сварити(ся), лаятися, картати, ганити, громити, розносити, рознести, клясти, відчитувати, відчитати, чистити, гріти, шпетити, бештати, кабзувати, кобенити, цабанити, гризти, роздраконювати, роздраконити; гримати (голосно); коренити, кропити (дошкульно) — Пор. докоряти 2) (обзивати кого-н. образливими словами), лаятися, обзивати, обізвати, сварити(ся), проклинати, проклясти, паплюжити, клясти, шпетити, хрестити, шерстити, псякувати, псячити, шельмувати, штапувати; (дуже) коренити, сабанити; лихословити (перев. соромітними словами); у батька лаяти, батькувати, батькуватися (образливо згадуючи батька); загинати матюки, матюкати, матеркувати, чортихатися

Іноземні словники

українська-англійська Словник

кобенити англійська Автоматичний переклад:abuse

ЯНДЕКС словари

кобенити Глагол бранить (сильно); поносить

Словарь всемирного церковного языка

глаг. бранить; клеветать, оговорить. Лающе Его, ищущи уловити нечто от уст Его (Лук. 11, 54).

Ілюстрації

Ругать.jpg Ругать1.jpg Ругать3.jpg

Медіа

https://www.youtube.com/watch?v=ruJgIwm-nzg

https://www.youtube.com/watch?v=yPpCjCLx0kg

Цікаві факти

Як не кобенити дитину

Поведінка власної дитини деколи приводить батьків у справжню лють. Вони починають кричати і шльопати його, але на наступний день поганий вчинок може повторитися знову. Відбувається це тому, що кобенити дітей теж треба вміти. Саме правильне покарання стане запорукою хорошої поведінки в майбутньому.

1.Стримуйте емоції. Бути батьком - тяжка праця, і першочергове завдання для вас - вироблення залізного терпіння. Для того щоб виростити повноцінного члена суспільства, потрібно стежити за своїми словами та діями в моменти покарання. Іноді ви непомітно для себе можете образити і принизити дитину, що позначиться не тільки на ваших подальших відносинах, а й на формуванні його особистості.

2.Не кричіть. Підвищенням голосу не завжди можна чогось добитися. Не обов'язково лаятися, переходячи на підвищені тони. Набагато ефективніше буде розмова з дитиною. Станьте так, щоб дивитися йому в очі (можна присісти або підняти його самого на стілець), і поясніть, що в його поведінка була неправильним, чому так не можна робити і за що це засуджують дорослі люди. Така розмова діє на дітей краще будь-яких криків і потиличників.

3.Не дозволяйте відчитувати вашого малюка комусь іншому. Є мама і тато, які можуть критикувати вчинки і говорити, як не можна робити. Решта ж тітки і дядька повинні виховувати своїх дітей, а не робити замах на вашого. Не давайте його в образу, адже саме так він сприймає те, що ви дозволили тітці Маші на нього накричати.

4.Чи не розглядайте все проступки як один. За кожен дитина повинна бути покараний, але ні в якому разі не згадуйте про те, що у нього постійно щось не виходить, що він незграбний або не вміє себе вести. Один проступок - один докір.

5.Будьте справедливі. Не цілком правильним буде позбавлення улюбленої гри або перегляду мультиків за те, що дитина забула поставити чашку в раковину. Намагайтеся вибирати покарання відповідає провині.

6.Не допускайте фізичні покарання. Так, ви можете отшлепать своєї дитини, різко і грубо відтягнути від «місця злочину», але робити цього не варто. Це лише залякає його і змусить вас боятися, що навряд чи призведе до хороших відносин в сім'ї.

Зверніть увагу !

Не зривайтесь на своїх дітях за невдалий день або просто поганий настрій. Якщо ви розумієте, що сприйняли проступок занадто серйозно, не зайвим буде вибачитися за грубість і сказати дитині, що ви були неправі.

Більше читайте тут: [посилання http://tips-ua.com/120181-yak-ne-layati-ditini.html]