Відмінності між версіями «Навушники»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 13: Рядок 13:
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
 
+
{{#ev:youtube|if5_fK8F4ow}}
 
==Див. також==
 
==Див. також==
 
За способом передачі сигналу
 
За способом передачі сигналу

Поточна версія на 20:08, 5 листопада 2018

Сучасні словники

Наву́шники — пристрій для особистого прослуховування музики або інших звукових записів, у комплекті з мікрофоном можуть використовуватись як засіб для ведення перемовин по телефону або за допомогою іншого засобу голосового зв'язку Тлумачення слова у сучасних словниках За своєю будовою, навушники належать до класу електроакустичних перетворювачів. У переважній більшості навушників, використовують електродинамічні випромінювачі, які називаються динаміками, звідси й назва - динамічні навушники. Існують також навушники з електростатичними випромінювачами, але, незважаючи на деякі переваги (зокрема, в локалізації джерел), вони не користуються широким попитом внаслідок своєї високої вартості

Ілюстрації

Наушники.png Навушники.png Айпоци.png Затички.png

Медіа

Див. також

За способом передачі сигналу дротові — з'єднані із джерелом дротом, що забезпечує максимальну якість передачі сигналу. Для приєднання дроту переважно використовується гніздо TRS. бездротові — з'єднані із джерелом через бездротовий канал (радіо, інфрачервоного випромінювання, Bluetooth) і тому мобільніші, але мають прив'язку до бази і мають обмеження радіусу дії. За формою «вкладиші» — мають маленький розмір і вкладаються у вушну раковину накладні — накладаються на вуха. повнорозмірні — охоплюють вуха. За ізоляцією відкритого типу — мають відкриті (тобто акустично прозорі) чашки. Акустична прозорість означає практично повну відсутність власних резонансів, падіння рівня низьких частот, а також досить сильне проникнення зовнішніх шумів та навпаки, випромінювання звуку в довкілля. закритого типу — із закритими чашками. Забезпечують значну ізоляцію від зовнішніх звуків. Через власні резонанси мають гіршу якість звуку із порівняними відкритими навушниками. напівзакриті - проміжний варіант.

Цікаві Факти

Деякі навушники можна використовувати як мікрофон, для цього достатньо вийняти навушники із TRS гнізда призначеного для них і увімкнути в таке ж, призначене для мікрофону. Якість звуку та гучність при цьому набагато гірші ніж при використанні мікрофону.