Відмінності між версіями «Форт на Лисій горі (Фото)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Київ: відомий та невідомий/Ресурс}}.)
 
Рядок 1: Рядок 1:
  
 
[[Файл:Kyiv vidom ta nevidom.png|праворуч]]
 
[[Файл:Kyiv vidom ta nevidom.png|праворуч]]
 +
[[Файл:Форт на Лисій горі.jpg|400px|thumb|left|Підпис Форт на Лисій горі.jpg]]
 
==Опис==
 
==Опис==
 +
Лисогірський форт  — історико-архітектурна пам'ятка, яка розташовується на Лисій горі у південній частині Києва. Частина Київської фортеці.
 +
Будівництво Форту на Лисій горі (до речі сказати, останнього київського укріплення) почалося в 1872 році. Коли в другій половині 19 сторіччя будівництво було завершено – фортеця була великим комплексом, що складається з казарм для солдатів, казарм інженерних частин (побудованих поряд з фортецею), земляних валів, тунелів, і звичайно обов’язкового атрибуту фортеці – бастіонів. До речі сказати Лисогірське зміцнення відбудували за новітніми технологіями фортобудівництва. План фортеці тримався у великій таємниці, за розкриття якому погрожували в кращому разі посиланням до Сибіру, а в гіршому - розстрілом.      Та не пройшло і половини сторіччя, як в 1897 році фортеця одержала статус фортеця-склад ІІІ розряду. У ній почали зберігати сильну вибухову речовину – піроксилин. Саме із-за нього під час німецької окупації в 1918 році весь склад і частина Печерська були підірвані (про цю подію згадав в своїй книзі «Біла Гвардія» Булгаков).
 +
На початку 20 століття склади продовжували служити народу, тільки тепер як шибениці. Тут страчували політв’язнів.
 
==Вид ресурсу==
 
==Вид ресурсу==
 
==Автор(и)==
 
==Автор(и)==
 +
Інженер-фортифікатор Э. Тотлебен
 
==Етнографія==
 
==Етнографія==
 
==Краєзнавчі об’єкти==
 
==Краєзнавчі об’єкти==
 +
1982 року на Лисій горі було розпочато облаштування парку. На жаль, роботи завершено не було.
 +
До сьогодні збереглися 6 з 7 потерн, вали форту. Цікавими свідченнями минулого є написи на стінах потерн, виконані солдатами, що стояли тут на варті у різні часи — з 1880-х по 1970-і роки.
 +
[[Файл:Лиса гора - 65.JPG|400px|thumb|left|Підпис Лиса гора.JPG]]
 
==Установи, заклади, організації та підприємства (про них)==
 
==Установи, заклади, організації та підприємства (про них)==
 
==Персоналії==
 
==Персоналії==
Рядок 12: Рядок 20:
 
==Відомості про ресурс==
 
==Відомості про ресурс==
 
==Підготував(ла)==
 
==Підготував(ла)==
.
+
Бідюк Олена

Версія за 20:44, 5 листопада 2018

Kyiv vidom ta nevidom.png
Підпис Форт на Лисій горі.jpg

Опис

Лисогірський форт — історико-архітектурна пам'ятка, яка розташовується на Лисій горі у південній частині Києва. Частина Київської фортеці. Будівництво Форту на Лисій горі (до речі сказати, останнього київського укріплення) почалося в 1872 році. Коли в другій половині 19 сторіччя будівництво було завершено – фортеця була великим комплексом, що складається з казарм для солдатів, казарм інженерних частин (побудованих поряд з фортецею), земляних валів, тунелів, і звичайно обов’язкового атрибуту фортеці – бастіонів. До речі сказати Лисогірське зміцнення відбудували за новітніми технологіями фортобудівництва. План фортеці тримався у великій таємниці, за розкриття якому погрожували в кращому разі посиланням до Сибіру, а в гіршому - розстрілом. Та не пройшло і половини сторіччя, як в 1897 році фортеця одержала статус фортеця-склад ІІІ розряду. У ній почали зберігати сильну вибухову речовину – піроксилин. Саме із-за нього під час німецької окупації в 1918 році весь склад і частина Печерська були підірвані (про цю подію згадав в своїй книзі «Біла Гвардія» Булгаков). На початку 20 століття склади продовжували служити народу, тільки тепер як шибениці. Тут страчували політв’язнів.

Вид ресурсу

Автор(и)

Інженер-фортифікатор Э. Тотлебен

Етнографія

Краєзнавчі об’єкти

1982 року на Лисій горі було розпочато облаштування парку. На жаль, роботи завершено не було. До сьогодні збереглися 6 з 7 потерн, вали форту. Цікавими свідченнями минулого є написи на стінах потерн, виконані солдатами, що стояли тут на варті у різні часи — з 1880-х по 1970-і роки.

Підпис Лиса гора.JPG

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Персоналії

Хронологічні рубрики

Систематичні рубрики

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Бідюк Олена