Відмінності між версіями «Ґерґелі»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Джерела та література)
(Джерела та література)
Рядок 122: Рядок 122:
  
 
==Джерела та література==
 
==Джерела та література==
http://dovidkam.com/sadigorod/gospodarstvo/veliki-siri-gusi-utrimannya-i-rozvedennya-porodi.html
+
[http://dovidkam.com/sadigorod/gospodarstvo/veliki-siri-gusi-utrimannya-i-rozvedennya-porodi.html%20 http://dovidkam.com/sadigorod/gospodarstvo/veliki-siri-gusi-utrimannya-i-rozvedennya-porodi.html ]https://www.vsadu.in.ua/2016/06/porody-gusej.html
https://www.vsadu.in.ua/2016/06/porody-gusej.html
+
  
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==

Версія за 13:27, 22 жовтня 2018

Ґерґелі, -лів, м. мн. Гуси крупной породы. Александров. у.

Сучасні словники

Одна з кращих вітчизняних і світових порід — порода гусей, названа «великі сірі». Так, ось так просто і без вишукувань. Виводили великих сірих шляхом схрещування роменської та тулузької порід.

Хоча назва «роменська» звучить екзотично, насправді нічого незвичайного тут немає. Це місцева українська порода гусей, виведена в Сумської області в місті Ромни. Варіантів забарвлення у роменської породи три. Один з варіантів нічим не відрізняється від забарвлення дикого гусака.

236d329b3803aa6b6351ba9e9ff10e7d Гуси породи велика сіра: відгуки + фото, характеристика

Таку ж зовнішність диких предків вони передали і великим сірим, тим більше що аналогічний забарвлення має і тулузская порода. Як відрізнити роменську від великої сірої? Із гусенятами ніяк.

ec949657e3f903d94c4cb0473852d183 Гуси породи велика сіра: відгуки + фото, характеристика

Якби не різні відтінки оперення на шиї і різний колір кінчика дзьоба можна було б засумніватися в тому, що на фотографіях різні птахи. Живцем відмінності часто більш помітні, так як є можливість побачити реальні розміри. Фото без масштабування такої інформації не надає.

У дорослих птахів деякі відмінності існують. Принаймні, опис породи дещо відрізняється.

Характеристики

Роменська

Велика сіра

Вага, кг

5,5 – 6

5,8 – 7 (при відгодівлі на м’ясо 9,01 – 9,5)

Несучість, шт/рік

20

35 – 60

Вага яйця, г

150

175

Забарвлення

Сірий, білий, рябий

сірий

Скоростиглість

У 5 місяців досягають розмірів дорослих

В 2 місяці вага 4,2 кг; у 3 за розмірами практично не відрізняються від дорослих

Заплідненість, %

80

80

Вивід гусенят, %

60

60

Роменські гуси сьогодні містяться як племінний матеріал для виведення нових порід птахів цього виду.

Вміст

1 Історія виведення породи 1.1 Стандарт великих сірих, фото і опис 1.1.1 Недоліки 1.1.2 Вади 1.2 Утримання і годівля 1.3 Розведення 2 Відгуки власників гусей великої сірої породи Історія виведення породи Вважається, що велика сіра порода гусей сьогодні існує в двох варіантах: борковський український і тамбовський степовий.

Правда, знайти опис, що, крім походження, відрізняються ці два типи, неможливо. Швидше за все, враховуючи вихідні дані, ці два типи вже настільки перемішалися, що розрізнити типи гусей на фото і опису технічно неможливо. Якщо типи чомусь і відрізняються, то різними вимогами до змісту.

Починали виводити породу великих сірих гусей на Україні, де питання нестачі води не стояв. В Українському інституті птахівництва спочатку протягом трьох років схрещували роменських і тулузьких гусей для отримання необхідної для створення породної групи вихідного матеріалу для виведення нової породи. Далі отримані помісі розводили в собі. Основним завданням ставилося збільшення живої ваги гусака при збереженні вихідних даних роменської породи:

високої життєздатності; добре розвинутого інстинкту насиджування у гусок; невибагливість до умов утримання; швидкий нагул ваги; якісне м’ясо. З початком Великої Вітчизняної війни і приходом німців породна група була евакуйована в Тамбов, де її виведення пішла дещо іншим шляхом. Схрещування роменських і тулузьких гусей провели тільки один раз (куди поділи эвакуированную породну групу дані відсутні), після чого помісі також почали розводити в собі, акцентуючи увагу на здатності гусей обходитися мінімальною кількістю води. Тієї, яка в поїлках.

38340778cb5803333209db6dbdcd2a8a Гуси породи велика сіра: відгуки + фото, характеристика

Від іншої своєї батьківської породи – тулузького гусака великий сірий відрізняється тим, що несучість у гусок підвищується до 5-го року життя, в той час як у тулузьких лише до трьох років.

Дуже часто великих сірих використовую як батьківську породу для кросів з «кубанцами», «китайцями», переяславської породою і рейнскими гусьми. Дуже непоганий результат виходить і при схрещуванні з горьківської породою.

Сірі гуси два місяці від народження, готові до забою:

Ілюстрації

Gusy 01.jpg Gusy 02.jpg Gusy 03.jpg Gusy 04.jpg

Медіа

Див. також

Джерела та література

http://dovidkam.com/sadigorod/gospodarstvo/veliki-siri-gusi-utrimannya-i-rozvedennya-porodi.html https://www.vsadu.in.ua/2016/06/porody-gusej.html

Зовнішні посилання

[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/{{{підрозділ}}}]]