Відмінності між версіями «Чорнокнижник»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Медіа)
(Медіа)
Рядок 19: Рядок 19:
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
https://www.youtube.com/watch?v=_2Yi4-zbleQ
+
{{#ev:youtube|2Yi4-zbleQ}}
 
+
  
 
==Цікаві факти==
 
==Цікаві факти==

Версія за 20:36, 19 жовтня 2018

Чорнокнижник, -ка, м. Чернокнижникъ, волшебникъ. К. ЧР. 268. Цар вислав по цілій ягипській землі, щоби шукали чорнокнижника, котрий би міг царівну зробити ладною і молодою. Гн. L 107.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

1 Чорнокнижник - той, хто займається чорнокнижництвом.

2 Чорнокнижник - темний чаклун.

Ілюстрації

Чорнокнижник.jpg Чорнокнижник 2.jpg Чорнокнижник 1.jpg

Медіа

Цікаві факти

Легенди Львова

ЧОРНОКНИЖНИК

У Львові мешкали не тільки купці та ремісники, але й славні чаклуни або чорнокнижники. Найславнішими з-поміж них був Григорій Лискевич, що жив наприкінці XVI століття й торгував заморським зіллям, корінням, восковими свічками, винами, ба навіть ліками. Його камениця на вулиці Бляхарській, 8 називалася Криве коло, бо знаходилась вона в кінці крутої вулиці під Домініканами.

У просторому кабінеті чаклуна всюди, де лиш оком не кинеш, – мензурки, колби, пробірки, слоїки, пуделочка, мішечки з зіллям, опудала чудернацьких птахів і, звичайно, книга. Тут пан Григорій займався альхемією, викликав духів, проводячи з ними тривалі бесіди, зустрічався з іншими чаклунами і робив свої дивні досліди, про які поняття не мала жодна жива душа. Для всіх міщан це був звичайний аптекар. І лише коли він помер і відкрито було його кабінет, Львів наповнився історіями й легендами про цього незвичайного чоловіка.

Джерела та література

Зовнішні посилання