Відмінності між версіями «Жайворонник»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Жайворонник, -ка, '''''м. ''Клѣтка для жаворонковъ. Харьк. Категорія:Жа)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Жайворонник, -ка, '''''м. ''Клѣтка для жаворонковъ. Харьк.  
 
'''Жайворонник, -ка, '''''м. ''Клѣтка для жаворонковъ. Харьк.  
 
[[Категорія:Жа]]
 
[[Категорія:Жа]]
 +
Те ж саме, що й ''жайворонок''.
 +
Жа́йворонок польови́й (Alauda arvensis) — невеликий горобцеподібний птах. В Україні гніздовий, перелітний, зимуючий вид.
 +
'''Морфологічні ознаки:
 +
'''
 +
Птах розміром більший за горобця. Маса тіла 34-43 г, довжина тіла до 18 см. Дорослий птах зверху світло-бурий, з темною строкатістю; на тім'ї короткий «чуб»; низ білуватий, воло вохристе, з чорними рисками; махові пера бурі, вздовж заднього краю другорядних махових пер проходить вузька біла смуга; хвіст чорний, на центральних стернових перах широка бура облямівка, крайні стернові пера білі; дзьоб темно-бурий; ноги жовтувато-бурі. Молодий птах строкатіший за дорослого, на волі краплеподібні плями.
 +
'''Поширення''':
 +
Цей вид жайворонків гніздиться по всій території Європи і Азії та у гірських районах Африки. Це осілий птах на заході свого ареалу, проте східні популяції більше схильні до міграцій (кочівні) та узимку пересуваються на південь. Зазвичай західні популяції мігрують до рівнинних районів, а азійські мігрують до Аляски. Також інтродуковані популяції існують на Гавайських островах та на заході Північної Америки.
 +
'''Живлення''':
 +
Живиться комахами, зернами злаків і насінням бур'янів. П'є росу з листя трави, що дозволяє йому жити і в посушливих степах південної України.
 +
'''Інше значення:'''
 +
Виріб з тіста, що формою нагадує жайворонка. По хатах печуть пшеничні жайворонки із дзьобиком і крильцями (Ю. Янов., II, 1958, 182).
 +
 +
'''Жайворонок - іменник, чоловічий рід, істота'''.

Поточна версія на 22:36, 13 травня 2021

Жайворонник, -ка, м. Клѣтка для жаворонковъ. Харьк. Те ж саме, що й жайворонок. Жа́йворонок польови́й (Alauda arvensis) — невеликий горобцеподібний птах. В Україні гніздовий, перелітний, зимуючий вид. Морфологічні ознаки: Птах розміром більший за горобця. Маса тіла 34-43 г, довжина тіла до 18 см. Дорослий птах зверху світло-бурий, з темною строкатістю; на тім'ї короткий «чуб»; низ білуватий, воло вохристе, з чорними рисками; махові пера бурі, вздовж заднього краю другорядних махових пер проходить вузька біла смуга; хвіст чорний, на центральних стернових перах широка бура облямівка, крайні стернові пера білі; дзьоб темно-бурий; ноги жовтувато-бурі. Молодий птах строкатіший за дорослого, на волі краплеподібні плями. Поширення: Цей вид жайворонків гніздиться по всій території Європи і Азії та у гірських районах Африки. Це осілий птах на заході свого ареалу, проте східні популяції більше схильні до міграцій (кочівні) та узимку пересуваються на південь. Зазвичай західні популяції мігрують до рівнинних районів, а азійські мігрують до Аляски. Також інтродуковані популяції існують на Гавайських островах та на заході Північної Америки. Живлення: Живиться комахами, зернами злаків і насінням бур'янів. П'є росу з листя трави, що дозволяє йому жити і в посушливих степах південної України. Інше значення:

Виріб з тіста, що формою нагадує жайворонка. По хатах печуть пшеничні жайворонки із дзьобиком і крильцями (Ю. Янов., II, 1958, 182).

Жайворонок - іменник, чоловічий рід, істота.