Відмінності між версіями «Добавка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Замінено вміст на «'''Добавка, -ки, '''''ж. ''Прибавка. ''Без добавки і борщ не смашний. ''Ном. № 10589. Категорія:До»)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Добавка, -ки, '''''ж. ''Прибавка. ''Без добавки і борщ не смашний. ''Ном. № 10589.  
 
'''Добавка, -ки, '''''ж. ''Прибавка. ''Без добавки і борщ не смашний. ''Ном. № 10589.  
 
==Сучасні словники==
 
Добавка - 1) Те саме, що добавляння. Мітка [атома] найпростіше досягається добавкою незначної кількості радіоактивного ізотопу (Наука і життя, 5, 1959, 21); Використання.. борошна [з сіна] з незначною добавкою концентрованих кормів дало змогу зберегти поголів'я свиней (Соціалістичне тваринництво, 2, 1956, 10);
 
 
2) Те, що є доповненням до чого-небудь. Відомо, що вже стародавні будівельники для поліпшення водостійкості вапняних розчинів добавляли до них деякі речовини, які надавали вапну здатності затвердівати у воді. Такі добавки називали гідравлічними (Таємниці вапна, 1957, 57).
 
 
3) Додаткова порція їжі. — Нехай мене гусениця передушить, коли я не заробив у вас доброї вечері з добавкою... (Юрій Яновський, II, 1954, 140); Вона таким смачним борщем пригостила дорогого гостя, що він і добавки попросив... (Василь Минко, Ясні зорі, 1951, 19).
 
 
4) Харчові́ добáвки  (рос. добавки) — природні, ідентичні природнім або штучно синтезовані речовини, які додають у їжу як інгредієнт з технологічних міркувань: подовжити термін зберігання (консерванти), перетворити їжу в відношенні кольору, смаку (щоб зберегти і підвищити смак), текстури, консистенції, зовнішнього вигляду. Звичайно до харчових добавок не відносять речовини, які підвищують харчову цінність продуктів харчування: вітаміни, мікроелементи, амінокислоти.
 
 
5) Дієтичні добавки (англ. Dietary Supplement) — вітамінні, вітамінно-мінеральні добавки, рослинна сировина (вуглеводи, амінокислоти, протеїни, ліпіди, рослинні олії, екстракти та інші продукти з сировини рослинного і тваринного походження), окремо або в суміші у формі таблеток, порошків, розчинів, що приймаються перорально разом з їжею або додаються до їжі в межах фізіологічних норм і вважаються необхідними або корисними для забезпечення здоров’я людини.
 
 
==Ілюстрації==
 
 
[[Зображення:Дієтична_добавка.jpg|x140px]]
 
[[Зображення:Порція_їжі.jpg|x140px]]
 
[[Зображення:Харчова_добавка.jpg|x140px]]
 
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність|підрозділ=Інститут філології]]
 
[[Категорія:До]]
 
 
==Медіа==
 
{{#ev:youtube|MFRBvw7WMSs}}
 
{{#ev:youtube|NDIiqatxlHk}}
 
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність|підрозділ=Інститут філології]]
 
 
 
[[Категорія:До]]
 
[[Категорія:До]]

Версія за 11:40, 23 листопада 2017

Добавка, -ки, ж. Прибавка. Без добавки і борщ не смашний. Ном. № 10589.