Відмінності між версіями «Користувач:Nvkuzmenko.ij16»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: == тавро == '''Тавро, ''' Клеймо (з нім. Kleim, давн.-англ. clam, від ниж.-нім. Klem — «клей, розчин, плас...)
 
(Замінено вміст на «{{subst:Шаблон:Сторінка студента}}»)
Рядок 1: Рядок 1:
== тавро ==
+
'''Тавро, ''' Клеймо (з нім. Kleim, давн.-англ. clam, від ниж.-нім. Klem — «клей, розчин, пластир») — графічне зображення, особливий знак, що наноситься на виріб, тварину, товар з метою його ідентифікації та вказує на сорт виробу, назву підприємства, яке виготовило товар, і т. ін. Також клеймо може слугувати знаком якості.
+
[[Файл:Photoicon.png|thumb|Фото]]
Клеймо може наноситися різними способами:
+
  
Ударний — переважно на виробах із металу, наноситься інструментом з більш твердих металів;
+
==Загальні відомості==
Випалювання — на тваринах, упаковках, наноситься сильно нагрітим предметом;
+
Перенесення фарбувальної речовини — на товарах, тваринах.
+
  
==Сучасні словники==
+
===ПІБ===
[ http://slovopedia.org.ua/49/53410/361727.html'''Тавро''']
+
*'''наклада́ти (кла́сти) / накла́сти (покла́сти) тавро́ (клеймо́, печа́ть, знак, відби́ток) на кого—що і без додатка. Впливати, діяти на кого-, що-небудь, позначатися на комусь, чомусь. Казенна обмеженість науки та крайній клерикалізм кладуть видиме клеймо на молодих людей (Леся Українка); Звичайно ж, тінь десятків літ боротьби наклала своє тавро і на вдачу, і на зовнішність (Іван Ле); Роки в тюрмах та колоніях наклали свою печать на Кесаря уже, мабуть, незмивну (З газети); Все знову нагадало про себе: і холодна клуня, і вартовий за дверима, і смерть, що вже наклала свій знак на пожовтіле обличчя льотчика (Ю. Бедзик); Дитинство наклало відбиток на всю творчість О. Довженка (З журналу); На вигляд їй років за тридцять. І час поклав уже своє тавро: втома в очах і ледве помітні зморшки в куточках різко окресленого рота (Д. Головко).''' (З усн. мови).
+
  
[ http://sum.in.ua/s/tavro'''Тавро'''],1. Мітка, яку випікають на шкірі, рогах чи копитах свійських тварин. — Наш, вітчизняний, — визначив Хаєцький, як циган, обходячи коника навколо і старанно загладжуючи застрижене тавро (Олесь Гончар, III, 1959, 88);
+
===Спеціальність===
//  Мітка на тілі людини (звичайно невільника, злочинця тощо). Тяжко, важко по світу нудитись Із срамотним тавром на чолі (Михайло Старицький, Поет. тв., 1958, 70); Біля мосту ще одна партія колодників зі спотвореними тавром обличчями лагодила дорогу (Зінаїда Тулуб, В степу.., 1964, 99);  * У порівняннях. Вийняв [Гречкуп] цигарку і, схилившись над склом, запалив її. Червоний п'ятачок відблиску затріпотів у нього на лобі, наче випечене тавро (Юрій Бедзик, Полки.., 1959, 101);
+
//  Особливий знак, помітка на виробі, товарі, що вказує, хто їх зробив, виготовив або кому вони належать; клеймо (у 1 знач.). — Та тут ось ізсередини на лантусі помітка якась накарлякана. Бублик якийсь, начебто як «О»... Стривай, Митрофане, чи не твоє це тавро? — Ні, не мов, — відвернувся Огієнко (Олесь Гончар, II, 1959, 153);
+
//  з означ. і чого, перен. Ознаки, свідчення чогось (перев. ганебного, принизливого). А картярський борг треба сплатити за добу, бо інакше він [Горленко] буде знеславлений — і тоді ніщо в світі не змиє з нього ганебного тавра (Зінаїда Тулуб, Людолови, I, 1957, 279); На величних нерухомих кручах .. захололо важко й неминучо вікове тавро старовини (Наталя Забіла, Поезії, 1963, 100).
+
♦ Накладати (класти, накласти) тавро на кого — що — залишати помітний слід, впливати, діяти на когось, щось. Звичайно ж, тінь десятків літ боротьби наклала своє тавро і на вдачу, і на зовнішність (Іван Ле, В снопі.., 1960, 328); На вигляд було їй років за тридцять. І час поклав уже своє тавро: втома в очах і ледве помітні зморшки в куточках різко окресленого рота (Андрій Головко, II, 1957, 451).
+
2. Знаряддя, яким роблять таку мітку; клеймо (у 2 знач.). Ще кузня була на місці заводу, а вже верба росла, до неї в'язали ковалі коней,.. пробували на корі розпечені кінські тавра (Юрій Яновський, I, 1958, 328); — Оце печатка Істапа, — показав Гаврило Зубові маленьку дірочки, пробиту на вусі тварини. — А оце буде наша. — І ороч витяг з торбинки тавро в формі п'ятикутної зірочки (Іван Багмут, Щасливий день.., 1959, 229); Він запропонував негайно ввести для робітників провідних спеціальностей особисте тавро, яким вони позначали б те, що ними зроблено (Комуніст України, 6, 1965, 52).
+
  
==Ілюстрації==
+
===Група===
<gallery>
+
Df02fdccb76e.jpg
+
<gallery>
+
<gallery>
+
Optimized-7c76bd3aeddaa7a81c3f61ff8d58526a.jpg
+
</gallery>
+
<gallery>
+
7778.jpg
+
</gallery>
+
<gallery>
+
220px-Branding_irons-Dutch_K,_c,_and_k.jpeg
+
</gallery>
+
==Медіа==
+
{{#ev:youtube|s88aMdg3ZNI}}
+
{{#ev:youtube|7uAF7VpU7R8}}
+
==Див. також==
+
http://verano.rv.ua/muchat-pitannya-diznajsya/shho-take-tavro/
+
  
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%BE
+
==Контакти==
  
http://faqukrs.xyz/budinok-i-rodina/domashni-tvarini/154394-navishho-potribno-klejmo-sobak-tavrujut-dlja.html
+
===Електронна пошта===
 +
*[mailto:mail@domain.net назва посилання]
 +
===Skype===
 +
<skype style="chat" action="chat">ЛОГІН</skype>
 +
===Web сторінка===
 +
Посилання на сторінку (власний сайт, соц. мережа, тощо)
  
[[Категорія:Та]]
+
==Участь==
 +
===Конференції===
 +
 
 +
===Олімпіади===
 +
 
 +
===Соціальні проекти===
 +
 
 +
===Благодійні акції===
 +
 
 +
===Університетські заходи===
 +
 
 +
==Громадська діяльність==
 +
 
 +
==Мої захоплення==

Версія за 20:09, 31 жовтня 2016

Фото

Загальні відомості

ПІБ

Спеціальність

Група

Контакти

Електронна пошта

Skype

Chat with me

Web сторінка

Посилання на сторінку (власний сайт, соц. мережа, тощо)

Участь

Конференції

Олімпіади

Соціальні проекти

Благодійні акції

Університетські заходи

Громадська діяльність

Мої захоплення