Відмінності між версіями «Дрізд»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Сучасні словники)
Рядок 19: Рядок 19:
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
 
|}
 
|}
 +
http://thekeypark.com/images/b-top.png
 
==Медіа==
 
==Медіа==
  

Версія за 01:20, 22 жовтня 2015

Дрізд, дрозда, м. = Дрозд. Вх. Пч. II. 15.

Курсивний текст==Сучасні словники== Дрізд (Turdus) — рід птахів родини дроздових. Рід є одним із найбільших у родині дроздових і складається із близько 65 видів.

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 2. — С. 418. ДРІЗД, ДРОЗД, дрозда́, ч. Невеликий співучий птах, що живе в лісах, гніздиться на деревах, кущах, землі. Ліс аж дзвенить від пташиного співу. Ось я чую співочого дрозда (Коп., Як вони.., 1961, 37); З одного куща випурхнув дрізд (Донч., V, 1957, 67).

Жайворонок В. В. Знаки української етнокультури: Словник-довідник. — К.: Довіра, 2006. — С. 200-201. дрізд = дрозд — невеликий співу­чий птах, що живе в лісах, гніз­диться на деревах, кущах, землі; «свята» пташка; разом з іншими пташками вона співала Діві Марії в її успіння; за повір’ям, у гнізді чорного дрозда лежить камінь, який має здатність приносити щастя тій людині, яка ним заволо­діє; за поведінкою птаха в народі здавна вгадують погоду, — «дрозди перед негодою кричать», «як дрозди у марті співають на верхів’ях де­рев, то весна вже близько, а як у гілках — то ще далеко», «якщо дрозди співають в низу ялини — рік буде сприятливим, якщо ви­ще — ціни на хліб будуть середні­ми, а якщо на верхівці, то ціни піднімуться» — так, що «сам за­співаєш і сам заскавучиш так жа­лібно, як дрізд той». Ось я чую спі­вучого дрозда (О. Копиленко).

Ілюстрації

Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png Photoicon.png

b-top.png

Медіа

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання