Відмінності між версіями «Ворог»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 45: Рядок 45:
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Ворог4.jpg|x140px]] [http://images.yandex.ua/yandsearch?tld=ua&p=11&text=%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B3&fp=11&pos=357&uinfo=ww-1349-wh-642-fw-1124-fh-448-pd-1&rpt=simage&img_url=http%3A%2F%2Fwww.unsere-pfoten.de%2Fimages%2Fkatze-hund.jpg]
 
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Ворог4.jpg|x140px]] [http://images.yandex.ua/yandsearch?tld=ua&p=11&text=%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B3&fp=11&pos=357&uinfo=ww-1349-wh-642-fw-1124-fh-448-pd-1&rpt=simage&img_url=http%3A%2F%2Fwww.unsere-pfoten.de%2Fimages%2Fkatze-hund.jpg]
 
|}
 
|}
 +
==Цікаві факти==
 +
====Звідки з'являються вороги?====       
 +
“Ворогом на все життя” стає далеко не кожен, кого безкарно принижують в дитинстві. Але у всякого, хто ображає маленьких, є небезпека натрапити на патологічну особистість, чия здатність робити капості, тим більше в помсту, багаторазово зросте разом з її дорослішанням. Така людина може не тільки побити давнього кривдника, але втягнути його в сумнівну інтригу, підставити, по садити. Якщо натрапив на такого - тримай в запасі силові методи протистояння, починаючи від впливових друзів і знайомих і закінчуючи банальним відділенням міліції”.
 +
 +
Психологія дуже просто пояснює його появу. Всупереч поширеному уявленню, злопам'ятність - це не зацикленість на негативі. Це невиражена злість, пущений на землю розряд. Ситуація, коли людина не висловив все, що хотів, не дав волю емоціям, засідає глибоко у підсвідомості як незавершене дію - а ще в початку XX століття психологи школи Курта Левіна довели, що невирішені завдання та проблеми запам'ятовуються в два рази краще, ніж вирішені. Злопам'ятністю страждають потайливі, малоэмоциональные і, як не дивно, надто виховані люди. У конфліктній ситуації вони не дозволяють собі демонструвати почуття і потім роками пухнуть від образи. Коли пам'ять про завдані збитки стає нестерпним, вони починають розробляти план помсти. І чим яскравіше вимальовується у їх свідомості, тим більше їх бажання довести конфлікт до кінця.
 +
Якщо ти розумієш, що сильно зачепив людину, а той промовчав і затаїв образу, спробуй витягнути з нього негативні емоції. Не роби вигляд, що нічого не сталося, - краще спеціально виведи людини на чисту воду, заведи розмову про події конфлікті. Чим яскравіше ображений представить собі ситуацію, в якій на тебе образився, тим простіше йому буде висловити все, що накипіло. Не виходить поговорити, дай йому зробити щось. Підставився під удар (в прямому і переносному сенсі), а сам стримайся. Не заважай його дріб'язкової помсти, а краще зроби вигляд, що тебе це все страшенно засмутило, нехай думає, що помста сталося по повній програмі, і заспокоїться на цьому.
 +
В якій ситуації найпростіше нажити собі ворога? Ми проаналізували новинні стрічки і власний життєвий досвід і готові пред'явити тобі список - з деякими рекомендаціями.
 +
ВОРОГ З ДИТИНСТВА
 +
Взагалі-то психологи довели, що дитячі образи менш стійкі, ніж дорослі: діти можуть посваритися і помиритися протягом півгодини. Але якщо мова йде про серйозних психологічних травмах (висміювання на людях, побої), пам'ять про них залишається на все життя. Так що принижена тобою доходяга цілком може вирости у великого хлопця і, пам'ятаючи кожен синяк, залишений твоїм кулаком, здійснити акт відплати. Наприклад, як герой Леонардо Ді Капріо у фільмі “Життя цього хлопця” - хлопчик Тобі, який якось взяв і побив суворого вітчима за всі пережиті приниження.
 +
Щоб не стати жертвою жертви, намагайся взагалі не мати спільних справ з тими, кому від тебе сильно діставалося. Якщо доля таки звела вас, тримайся. Щоб уникнути бійки, постарайся в розмові поскаржитися на своє нелегке життя: і дружина страшна, і з інституту виперли, і зарплата копійчана. Нехай ворог зрозуміє, що тебе і так вже наздогнала кара. В гіршому випадку доведеться захищати особливо цінні частини тіла і мляво відповідати - сьогодні він повинен піти переможцем, щоб ця історія закінчилася.
 +
ВОРОГ ЗА СТІНКОЮ
 +
На перший погляд, похилого віку сусідка не може заподіяти особливої шкоди. Діджей Вітя так і думав - і спокійнісінько зводив пластинки вдома, поки баба з квартири знизу не добилася рішення суду про примусове виселення шоумена.
 +
Сусідів не вибирають, тому відносини з ними краще не псувати. Ту ж самотню стару можна задобрити чоловічими вчинками - у неї в квартирі напевно знайдуться обрушенные полиці і поточний кран. Відчувши, що контакт налагоджений, попередь її про черговій вечірці, придумавши серйозний привід (на кшталт 50-річчя з дня польоту Гагаріна в космос), і проведи тусовку в строго обумовлений час. Ще можна подарувати бабусі квиток в театр і жити повним життям, поки вона насолоджується мистецтвом. Якщо ж проти тебе ополчився весь під'їзд, кращим рішенням буде проводити вечірки в іншому місці.
 +
ВОРОГ ПО РОБОТІ
 +
Когось понизили в посаді, щоб поставити тебе на його місце? Черговий ворог готовий. Особливо небезпечно для тебе, якщо йому довелося залишитися в тій же компанії. Адже він знає всі нюанси роботи на твоїй новій посаді - і буде висміювати тебе, нашіптувати керівництву, оголювати всі твої недоліки. Пам'ятаєш, як герой Джима Керрі Брюс, ставши всемогутнім, насамперед помстився телеведучому Евану, який обійшов його в гонці за місце ведучого новин?
 +
Опинившись у такій ситуації, переконай боса, що зіткнення зниженого і підвищеного на одних квадратних метрах - бомба уповільненої дії, якій не місце в компанії. Якщо начальник цього не розуміє, організуй своєму ворогові перехід в іншу контору. Розішли резюме хлопця в HR-агентства, розписавши його найкращим чином, - напевно якась фірма захоче переманити цінний кадр.
 +
ВОРОГ БЕЗ РОБОТИ
 +
Знаєш, як мстять звільнені співробітники?Одні розміщують фото боса на сайтах знайомств для геїв або стирають бази даних клієнтів, інші змінюють паролі на всіх комп'ютерах або викладають в мережу відверті відео з корпоративів. Одна винахідлива леді з Лондона, дізнавшись, що її звільнили, залишила службовий автомобіль на платній парковці аеропорту Хітроу, де година коштує чотири фунти. Коли згадали про машину, набігла чимала сума. Ще гірше, коли помста ображеного проявляється не відразу, а, як прихований вірус, підточує твою кар'єру протягом багатьох років. Адже звільнений працівник може при кожному зручному випадку розповідати колегам, клієнтам і просто цікавиться, який ти недобрий чоловік.
 +
Загалом, якщо ти бос, звільняй людей по-хорошому, а не зі скандалом. З вихідною допомогою і добрими побажаннями. Оскільки вулична вигода дозволяє забути про образу, заздалегідь підшукай співробітникові кілька варіантів нової роботи, якими він може скористатися.
 +
ВОРОГ КОХАННЯ
 +
Мабуть, страшніше дівчини, яку ти кинув, може бути тільки її мама. Так, 17-річна ізраїльтянка, кинута своїм хлопцем-військовим, примудрилася з допомогою нового вибране зброю - автоматичну гвинтівку М-16. Якби зброю через кілька днів не знайшли на смітнику, хлопцеві загрожував би термін. Щоб уникнути чогось подібного, постарайся запобігти конфлікту. Хороший спосіб, якщо є час, зробити так, щоб вона сама тебе кинула. Просто веди себе погано, підло, нерозумно. Саме так головний герой роману Тоніно Бенаквіста “Хтось інший” за три місяці розправився з багаторічною зв'язком, причому без особливих наслідків для себе.
 +
ВОРОГ ПО СУТІ
 +
Іноді стикаєшся з людьми від природи злісними, злопамятными і мстивими (у психології такий тип особистості називається эпилептоид-вим). Вони бачать недоліки у всіх, крім себе, і загальну нелюбов до себе пояснюють поганим характером інших. Ось така людина може стати твоїм запеклим ворогом, навіть якщо ти ляпнув щось в його адресу по дурості або випадково штовхнув.
 +
Типовим представником эпилептоидного типу був Адольф Гітлер. В14 років він заявив, що у всіх його нещастях, в тому числі і в поганій навчанні, винні батько і вчителі. Тому, якби з помсти батькові, Адольф кинув вище училище, а після смерті батька на успадковані накопичення поїхав до Відня вчитися живопису. Не вступивши до Академії мистецтв, знову звинуватив у цьому викладачів. А коли закінчилися гроші батька, Адольфу довелося малювати листівки і продавати їх єврейським антикварам.Психолог Еріх Фромм стверджував, що Гітлер все подальше життя мстив євреям за цей епізод свого життя.
 +
Загалом, тримайся від таких персонажів подалі. Зрозуміти їх неважко: якщо людина неприродно слащав і нав'язливий у спілкуванні, але ходять чутки про його неадекватність і агресивності, постарайся бути з ним нейтральним. Ні в якому разі не говорити образливих слів, тим більше не застосовуй фізичну силу. Будь ввічливий, але дотримуйся дистанції і не заводь з ним спільних справ. Якщо конфлікт відбувся, вихід один - тікати. Домовитися з такою людиною неможливо.
 +
ВОРОГ З РЕВНОЩІВ
 +
Страшний у гніві чоловік, чия жінка пішла до тебе. Якщо найближчим часом він не знайде дівчині заміну (розумніше, красивіше і багатше), то напевно захоче розірвати вашу зв'язок і твою сорочку. Твоє завдання - пошкодувати нерви суперника і принаймні не потрапляти йому на очі разом з дівчиною. Буде непогано, якщо вона не стане переїжджати до тебе відразу після розриву, а попереживати для виду де-небудь у мами. Час, поки ви не афишируете свої стосунки, теж можна використовувати на благо суспільства - ненав'язливо підшукай кинутому нову пасію (з своїх колишніх, наприклад, - ви будете квити).
 +
Він підкараулив вас в темному провулку? У цій ситуації, на відміну від історій з дитячими образами, можна битися чесно. Якщо переможеш не ти (прости, це тільки припущення), нічого поганого теж не трапиться: ревнивець буде задоволений, а дівчина за бойові поранення полюбить тебе ще більше.
 +
репліка спеціаліста Надія Купряшина, психолог:
 +
Типова помилка чоловіків: вони делегують весь безсторонній процес з'ясування стосунків з “колишнім” самій жінці. Проте відвертий чоловіча розмова тет-а-тет дозволить багато в чому розрядити ситуацію: ти чесно поясниш свою позицію, выслушаешь іншу сторону, що, безсумнівно, допоможе вам більш ефективно подолати конфлікт”.
 +
[http://psycop.ru/psixologiya-lichnosti/otkuda-poyavlyayutsya-vragi.html]
  
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
  
 
[[Категорія:Во]]
 
[[Категорія:Во]]

Версія за 20:44, 18 січня 2014

Ворог, -га, м. Врагъ. В щасті не без ворога. Ном. № 1714. З одним Богом на сто ворог. Ном. № 12. Ум. Ворі(о)женько.

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

[1]

ВОРОГ, а, чол. 1. Той, хто перебуває в стані ворожнечі, боротьби з ким-небудь; недруг, супротивник. Стали вони тяжкими ворогами. Кожен кожному робив перешкоди, кожен кожного судив між людьми (Панас Мирний, II, 1954, 118); [Ярчук:] Є у нашого шановного Порфирія Марковича особисті вороги чи нема? (Іван Микитенко, I, 1957, 391); // чого. Принциповий противник чого-небудь. Ворог всякої фрази,.. Драгоманов у своїх статтях, а ще більше в листах до галичан.. відучував їх од пустої фразеології (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 31). Внутрішній ворог — той, хто заподіює шкоду всередині країни, вороже ставиться до існуючого ладу;Зовнішній ворог — той, хто зазіхає, нападає на країну ззовні, порушуючи її кордони. При дружбі народів нашої країни нам не страшні ніякі ні внутрішні, ні зовнішні вороги (Тези про 300-річчя возз'єднання.., 1954, 28). 2. також збірн. Супротивник на війні, у воєнних діях. А тут кричать та в труби сурмлять,.. В наскок яряться вороги (Іван Котляревський, I, 1952, 233); Дав [комісар] розпорядження партизанам відтягти ворога вбік (Юрій Яновський, I, 1958, 279). 3. перен. Шкідник сільськогосподарських рослин, лісу і т. ін. Тихович вірив у можливість боротьби з ворогом винограду [філоксерою] (Михайло Коцюбинський, I, 1955, 223); Багато ворогів має ліс. Особливо великої шкоди завдають йому численні шкідники (Колгоспник України, 7, 1956, 12). ♦ Не взяв його (тебе і т. ін.) ворог — те саме, що Не взяв його (тебе і т. ін.) враг (див. враг). — Там у Петра Лукича нова наймичка та ще, не взяв її ворог, крижаста така... (Панас Мирний, III, 1954, 86).

Українська література Словник

[2]

ворог (у множині зменшено-пестливі — воріженьки, ворожень¬ки; поетичне — враг) — 1) той, хто перебуває в стані ворожнечі, бо¬ротьби з ким-небудь; недруг, су¬противник; ворогами людини бу¬ли спочатку злі сили, що їй шкодили (кажуть: «Через вороги тяжко в пеклі бути», «З одним Богом на сто ворог»), тому старослов'янське враг означало «чорт, диявол» (з праслов'янського — лиходій); зго¬дом значення перейшло на злих (лихих) людей (тобто лиходіїв, звідси ж і переосмислене злодій); можливо, від старовинного задоб¬рювання нечистої сили постали піз¬ніше вислови: «Ворогу дай хліба й солі», «Ворога напій, накорми, ще й на дорогу дай», «Ворога не гніви: напій, накорми і на дорогу хліба-солі дай»; ставлення до ворогів у наро¬ді філософське, як і до життя взага¬лі, в якому неминучим є протистояння добра і зла: «Без ворогів у сві¬ті не проживеш», «Від ворога учи¬ся розуму!», «І ворогові своєму не зичив би того (закажу)», «Не так тії вороги, як ті добрі люди»; народ застерігає: «Ворог не спить (не дріма)», «Гірший свій ворог, як чу¬жий», «Можна ворогові простити, але не вірити»; у застільному ритуалі жартують, бажаючи: «Щоб старі вороги рачки лазили, а молодим очі повилазили», «Щоб нашим ворогам пір'я в роті (в горлі) поросло», «Щоб вороги мовчали і сусіди не знали»; проклинають: «Бодай мої вороги виздихали до ноги!»; старе значення слова лежить і в основі образної фразеологічної сполуки не взяв би його (тебе і т. ін.) враг на вира¬ження захоплення ким-небудь; 2) тільки воріженьки = ворожень¬ки — народнопоетична іронічна назва злих, недобрих, підступних, пащекуватих людей, а також уда¬ваних друзів, а насправді прихова¬них, підступних недругів.Наву¬дяться воріженьки, — Дівка заміж піде (пісня); Не співає чорнобри¬ва, Кляне свою долю, А тим часом вороженьки Чинять свою волю (Т. Шевченко); Хай згинуть наші воріженьки!(побажання-прокляття).

Словник синонімів

[3]

ВОРОГ супротивник, суперник, антагоніст, ненавидник, ур. враг, супостат, лиходій, ок. недруг, анал. душман;(рослин) шкідник; мн. воріженьки, вороженьки.

Вікипедія

[4]

Ворог Принциповий противник чого-небудь. Супротивник — той, хто перебуває в стані ворожнечі, боротьби з ким-небудь; недруг. У військовій справі Ворог — супротивник на війні, у воєнних діях. У культурі «Ворог мій» — кінофільм, знятий за мотивами однойменного роману Баррі Лонгіера, що завоював в 1980 році премії «Х'юго» і «Неб'юла». «Ворог» — прізвисько одного з основних персонажів трилогії «Володар кілець». У політиці Ворог народу — термін, введений за часів Французької революції для позначення супротивників політичного режиму. У сільському господарстві Шкідник сільськогосподарських рослин, лісу і т. ін.


Ілюстрації

Ворог1.jpg [5] Ворог2.jpg [6] Ворог3.jpg [7] Ворог4.jpg [8]

Цікаві факти

Звідки з'являються вороги?

“Ворогом на все життя” стає далеко не кожен, кого безкарно принижують в дитинстві. Але у всякого, хто ображає маленьких, є небезпека натрапити на патологічну особистість, чия здатність робити капості, тим більше в помсту, багаторазово зросте разом з її дорослішанням. Така людина може не тільки побити давнього кривдника, але втягнути його в сумнівну інтригу, підставити, по садити. Якщо натрапив на такого - тримай в запасі силові методи протистояння, починаючи від впливових друзів і знайомих і закінчуючи банальним відділенням міліції”.

Психологія дуже просто пояснює його появу. Всупереч поширеному уявленню, злопам'ятність - це не зацикленість на негативі. Це невиражена злість, пущений на землю розряд. Ситуація, коли людина не висловив все, що хотів, не дав волю емоціям, засідає глибоко у підсвідомості як незавершене дію - а ще в початку XX століття психологи школи Курта Левіна довели, що невирішені завдання та проблеми запам'ятовуються в два рази краще, ніж вирішені. Злопам'ятністю страждають потайливі, малоэмоциональные і, як не дивно, надто виховані люди. У конфліктній ситуації вони не дозволяють собі демонструвати почуття і потім роками пухнуть від образи. Коли пам'ять про завдані збитки стає нестерпним, вони починають розробляти план помсти. І чим яскравіше вимальовується у їх свідомості, тим більше їх бажання довести конфлікт до кінця. Якщо ти розумієш, що сильно зачепив людину, а той промовчав і затаїв образу, спробуй витягнути з нього негативні емоції. Не роби вигляд, що нічого не сталося, - краще спеціально виведи людини на чисту воду, заведи розмову про події конфлікті. Чим яскравіше ображений представить собі ситуацію, в якій на тебе образився, тим простіше йому буде висловити все, що накипіло. Не виходить поговорити, дай йому зробити щось. Підставився під удар (в прямому і переносному сенсі), а сам стримайся. Не заважай його дріб'язкової помсти, а краще зроби вигляд, що тебе це все страшенно засмутило, нехай думає, що помста сталося по повній програмі, і заспокоїться на цьому. В якій ситуації найпростіше нажити собі ворога? Ми проаналізували новинні стрічки і власний життєвий досвід і готові пред'явити тобі список - з деякими рекомендаціями. ВОРОГ З ДИТИНСТВА Взагалі-то психологи довели, що дитячі образи менш стійкі, ніж дорослі: діти можуть посваритися і помиритися протягом півгодини. Але якщо мова йде про серйозних психологічних травмах (висміювання на людях, побої), пам'ять про них залишається на все життя. Так що принижена тобою доходяга цілком може вирости у великого хлопця і, пам'ятаючи кожен синяк, залишений твоїм кулаком, здійснити акт відплати. Наприклад, як герой Леонардо Ді Капріо у фільмі “Життя цього хлопця” - хлопчик Тобі, який якось взяв і побив суворого вітчима за всі пережиті приниження. Щоб не стати жертвою жертви, намагайся взагалі не мати спільних справ з тими, кому від тебе сильно діставалося. Якщо доля таки звела вас, тримайся. Щоб уникнути бійки, постарайся в розмові поскаржитися на своє нелегке життя: і дружина страшна, і з інституту виперли, і зарплата копійчана. Нехай ворог зрозуміє, що тебе і так вже наздогнала кара. В гіршому випадку доведеться захищати особливо цінні частини тіла і мляво відповідати - сьогодні він повинен піти переможцем, щоб ця історія закінчилася. ВОРОГ ЗА СТІНКОЮ На перший погляд, похилого віку сусідка не може заподіяти особливої шкоди. Діджей Вітя так і думав - і спокійнісінько зводив пластинки вдома, поки баба з квартири знизу не добилася рішення суду про примусове виселення шоумена. Сусідів не вибирають, тому відносини з ними краще не псувати. Ту ж самотню стару можна задобрити чоловічими вчинками - у неї в квартирі напевно знайдуться обрушенные полиці і поточний кран. Відчувши, що контакт налагоджений, попередь її про черговій вечірці, придумавши серйозний привід (на кшталт 50-річчя з дня польоту Гагаріна в космос), і проведи тусовку в строго обумовлений час. Ще можна подарувати бабусі квиток в театр і жити повним життям, поки вона насолоджується мистецтвом. Якщо ж проти тебе ополчився весь під'їзд, кращим рішенням буде проводити вечірки в іншому місці. ВОРОГ ПО РОБОТІ Когось понизили в посаді, щоб поставити тебе на його місце? Черговий ворог готовий. Особливо небезпечно для тебе, якщо йому довелося залишитися в тій же компанії. Адже він знає всі нюанси роботи на твоїй новій посаді - і буде висміювати тебе, нашіптувати керівництву, оголювати всі твої недоліки. Пам'ятаєш, як герой Джима Керрі Брюс, ставши всемогутнім, насамперед помстився телеведучому Евану, який обійшов його в гонці за місце ведучого новин? Опинившись у такій ситуації, переконай боса, що зіткнення зниженого і підвищеного на одних квадратних метрах - бомба уповільненої дії, якій не місце в компанії. Якщо начальник цього не розуміє, організуй своєму ворогові перехід в іншу контору. Розішли резюме хлопця в HR-агентства, розписавши його найкращим чином, - напевно якась фірма захоче переманити цінний кадр. ВОРОГ БЕЗ РОБОТИ Знаєш, як мстять звільнені співробітники?Одні розміщують фото боса на сайтах знайомств для геїв або стирають бази даних клієнтів, інші змінюють паролі на всіх комп'ютерах або викладають в мережу відверті відео з корпоративів. Одна винахідлива леді з Лондона, дізнавшись, що її звільнили, залишила службовий автомобіль на платній парковці аеропорту Хітроу, де година коштує чотири фунти. Коли згадали про машину, набігла чимала сума. Ще гірше, коли помста ображеного проявляється не відразу, а, як прихований вірус, підточує твою кар'єру протягом багатьох років. Адже звільнений працівник може при кожному зручному випадку розповідати колегам, клієнтам і просто цікавиться, який ти недобрий чоловік. Загалом, якщо ти бос, звільняй людей по-хорошому, а не зі скандалом. З вихідною допомогою і добрими побажаннями. Оскільки вулична вигода дозволяє забути про образу, заздалегідь підшукай співробітникові кілька варіантів нової роботи, якими він може скористатися. ВОРОГ КОХАННЯ Мабуть, страшніше дівчини, яку ти кинув, може бути тільки її мама. Так, 17-річна ізраїльтянка, кинута своїм хлопцем-військовим, примудрилася з допомогою нового вибране зброю - автоматичну гвинтівку М-16. Якби зброю через кілька днів не знайшли на смітнику, хлопцеві загрожував би термін. Щоб уникнути чогось подібного, постарайся запобігти конфлікту. Хороший спосіб, якщо є час, зробити так, щоб вона сама тебе кинула. Просто веди себе погано, підло, нерозумно. Саме так головний герой роману Тоніно Бенаквіста “Хтось інший” за три місяці розправився з багаторічною зв'язком, причому без особливих наслідків для себе. ВОРОГ ПО СУТІ Іноді стикаєшся з людьми від природи злісними, злопамятными і мстивими (у психології такий тип особистості називається эпилептоид-вим). Вони бачать недоліки у всіх, крім себе, і загальну нелюбов до себе пояснюють поганим характером інших. Ось така людина може стати твоїм запеклим ворогом, навіть якщо ти ляпнув щось в його адресу по дурості або випадково штовхнув. Типовим представником эпилептоидного типу був Адольф Гітлер. В14 років він заявив, що у всіх його нещастях, в тому числі і в поганій навчанні, винні батько і вчителі. Тому, якби з помсти батькові, Адольф кинув вище училище, а після смерті батька на успадковані накопичення поїхав до Відня вчитися живопису. Не вступивши до Академії мистецтв, знову звинуватив у цьому викладачів. А коли закінчилися гроші батька, Адольфу довелося малювати листівки і продавати їх єврейським антикварам.Психолог Еріх Фромм стверджував, що Гітлер все подальше життя мстив євреям за цей епізод свого життя. Загалом, тримайся від таких персонажів подалі. Зрозуміти їх неважко: якщо людина неприродно слащав і нав'язливий у спілкуванні, але ходять чутки про його неадекватність і агресивності, постарайся бути з ним нейтральним. Ні в якому разі не говорити образливих слів, тим більше не застосовуй фізичну силу. Будь ввічливий, але дотримуйся дистанції і не заводь з ним спільних справ. Якщо конфлікт відбувся, вихід один - тікати. Домовитися з такою людиною неможливо. ВОРОГ З РЕВНОЩІВ Страшний у гніві чоловік, чия жінка пішла до тебе. Якщо найближчим часом він не знайде дівчині заміну (розумніше, красивіше і багатше), то напевно захоче розірвати вашу зв'язок і твою сорочку. Твоє завдання - пошкодувати нерви суперника і принаймні не потрапляти йому на очі разом з дівчиною. Буде непогано, якщо вона не стане переїжджати до тебе відразу після розриву, а попереживати для виду де-небудь у мами. Час, поки ви не афишируете свої стосунки, теж можна використовувати на благо суспільства - ненав'язливо підшукай кинутому нову пасію (з своїх колишніх, наприклад, - ви будете квити). Він підкараулив вас в темному провулку? У цій ситуації, на відміну від історій з дитячими образами, можна битися чесно. Якщо переможеш не ти (прости, це тільки припущення), нічого поганого теж не трапиться: ревнивець буде задоволений, а дівчина за бойові поранення полюбить тебе ще більше. репліка спеціаліста Надія Купряшина, психолог: Типова помилка чоловіків: вони делегують весь безсторонній процес з'ясування стосунків з “колишнім” самій жінці. Проте відвертий чоловіча розмова тет-а-тет дозволить багато в чому розрядити ситуацію: ти чесно поясниш свою позицію, выслушаешь іншу сторону, що, безсумнівно, допоможе вам більш ефективно подолати конфлікт”. [9]