Відмінності між версіями «Екзамен»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Словопедія)
 
(не показані 18 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Екзамен, -ну, '''''м. ''Экзаменъ. Левиц. Пов. 265.
+
'''Екзамен, -ну, '''''м. '
 
[[Категорія:Ек]]  
 
[[Категорія:Ек]]  
  
 +
==Словник Грінченка==
 +
'''Екза́мен, -ну''', м. Экзаменъ. Левиц. Пов. 265.
 
==Сучасні словники==
 
==Сучасні словники==
1. Перевірка знань з якого-небудь навчального предмета; іспит. Минув рік, настав екзамен — і малий Франко здивував усіх: він опинився першим учеником (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 28); Всі школярі давно вже склали екзамени, а в десятикласників останній скінчився тільки вчора (Олесь Донченко, IV, 1957, 527);  
+
===[http://sum.in.ua/s/ekzamen Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)]===
// на кого— що. Перевірка, що дає відповідні офіційні права тим, хто її успішно проходить. — Тобі не багато треба, тільки екзамен на вчительку здати, а там, може, місце де одкриється, от і на свій хліб зразу підеш (Панас Мирний, V, 1955, 191); В 1781 р. Соколов подав прохання в Державну медичну колегію про допущення його до екзамену на вчений ступінь доктора (Видатні вітчизняні географи.., 1954, 43).  
+
Перевірка знань з якого-небудь навчального предмета; іспит. Минув рік, настав екзамен — і малий Франко здивував усіх: він опинився першим учеником (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 28); Всі школярі давно вже склали екзамени, а в десятикласників останній скінчився тільки вчора (Олесь Донченко, IV, 1957, 527);  
 +
# Взагалі перевірка, випробування кого-, чого-небудь. Ми з задоволенням можемо сказати, що більшість комсомольських організацій колгоспів і радгоспів витримала серйозний екзамен на зрілість, з честю виправдала високе довір'я партії і народу (Матеріали XXII з'їзду КПУ, 1961, 82).
 +
===[http://slovopedia.org.ua/42/53397/281856.html Словник іншомовних слів Мельничука ]===
 +
'''ЕКЗАМЕН''' 
 +
(від лат. examen – зважування, досліджування, випробування)  
 +
перевірка, іспит з якого-небудь навчального предмета.
  
2. тільки одн., перен. Взагалі перевірка, випробування кого-, чого-небудь. Ми з задоволенням можемо сказати, що більшість комсомольських організацій колгоспів і радгоспів витримала серйозний екзамен на зрілість, з честю виправдала високе довір'я партії і народу (Матер. XXII з. КПУ, 1961, 82).
+
==Види==
 
+
Екзамени бувають абсолютно різними:  
Екзамен(лат. examen; латинське слово, що позначало, насамперед, язичок, стрілку у ваг, потім, в переносному значенні, оцінку, випробування) - найбільш поширена оцінка знань людини. Відмінною рисою іспитів є те, що вони проводяться рідко, між екзаменаційними сесіями не буває менше двох місяців [джерело не вказано 900 днів]. Екзамени бувають абсолютно різними: університетськими, військовими, шкільними, іспит в ДАІ, online-іспит і т. д., - але всі вони об'єднані однаковими традиціями.
+
*університетські;
 
+
*військові;
 
+
*шкільні;
Після Жовтневої революції 1917 року іспити були скасовані. Однак недолік систематичних знань у закінчують школу змусив відновити систему періодичної перевірки знань учнів в СРСР.
+
*міжнародні;
 
+
*екзамен в ДАІ;
З цього приводу 5 вересня 1931 було прийнято спеціальну постанову ЦК ВКПб «Про початковій і середній школі». У 1932 році з'явилася постанова ЦК ВКП ( б) « Про навчальні програми і режим у початковій і середній школі», в якому вказувалося на необхідність проведення в кінці року перевірочних випробувань для всіх учнів. У тому ж році були введені обов'язкові приймальні випробування за головним загальноосвітніх предметів для вступників до вищих навчальних закладів.
+
*online-екзамен.
 
+
Багато студентів протягом року недбало ставляться до своїх обов'язків, сподіваючись до іспитів все підігнати і заповнити всі прогалини; рівень пізнань, таким чином, знижується, а аж ніяк не підвищується, як стверджують захисники іспитів. Вирішальне значення екзаменів змушує учнів вдаватися до різних хитрощів і обманів ( шпаргалки та інше), аби отримати задовільну оцінку, і в цьому сенсі іспити мають деморалізуючий вплив на учнів .
+
  
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
|- valign="top"
 
|- valign="top"
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Exzamen_stres.jpg|x140px]]
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Albert_Anker_-_Das_Schulexamen.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:1432825134_ekzamen.jpeg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Exam-1.jpg|x140px]]
 +
|}
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
{{#ev:youtube|w_3m3XAYCuY}}
+
{{#ev:youtube|gsbGHOm7AzM}}
  
 
==Див. також==
 
==Див. також==
http://www.kinopoisk.ru/film/418762/
+
*[http://gidonline.in/film/ekzamen/ Екзамен(фільм)]
 
+
*[http://nslovo.com/blog/yak-pidhotuvatysya-do-ekzameniv Як підготуватися до екзаменів]
==Джерела та література==
+
http://ru.wikipedia.org/wiki/Экзамен
+
  
==Зовнішні посилання==
 
  
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Гуманітарний інститут]]
+
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет права та міжнародних відносин]]
 +
[[Категорія:Слова 2018 року]]

Поточна версія на 17:05, 8 листопада 2018

Екзамен, -ну, м. '

Словник Грінченка

Екза́мен, -ну, м. Экзаменъ. Левиц. Пов. 265.

Сучасні словники

Словник української мови Академічний тлумачний словник (1970—1980)

  1. Перевірка знань з якого-небудь навчального предмета; іспит. Минув рік, настав екзамен — і малий Франко здивував усіх: він опинився першим учеником (Михайло Коцюбинський, III, 1956, 28); Всі школярі давно вже склали екзамени, а в десятикласників останній скінчився тільки вчора (Олесь Донченко, IV, 1957, 527);
  2. Взагалі перевірка, випробування кого-, чого-небудь. Ми з задоволенням можемо сказати, що більшість комсомольських організацій колгоспів і радгоспів витримала серйозний екзамен на зрілість, з честю виправдала високе довір'я партії і народу (Матеріали XXII з'їзду КПУ, 1961, 82).

Словник іншомовних слів Мельничука

ЕКЗАМЕН (від лат. examen – зважування, досліджування, випробування) перевірка, іспит з якого-небудь навчального предмета.

Види

Екзамени бувають абсолютно різними:

  • університетські;
  • військові;
  • шкільні;
  • міжнародні;
  • екзамен в ДАІ;
  • online-екзамен.

Ілюстрації

Albert Anker - Das Schulexamen.jpg 1432825134 ekzamen.jpeg Exam-1.jpg

Медіа

Див. також