Відмінності між версіями «Бейсбол»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Правила)
(Історія)
 
Рядок 1: Рядок 1:
  
 
==Історія==
 
==Історія==
Бейсбол - это тот вид спорта, который пробуждает особенно много воспоминаний у американцев. В детстве в него (или в его разновидность - софтбол) играют так много ребят, что эта игра считается «национальным времяпрепровождением». К тому же она демократична: в отличие от футбола и баскетбола, она доступна людям среднего роста и веса.
+
Бейсбол - це той вид спорту, який пробуджує особливо багато спогадів у американців. У дитинстві в нього (або в його різновид - софтбол) відіграють так багато хлопців, що ця гра вважається «національним дозвіллям». До того ж вона демократична: на відміну від футболу та баскетболу, вона доступна людям середнього зросту і ваги.
Зародился бейсбол еще до начала Гражданской войны в Америке (1861-1865 гг.) в виде «раундерс» - весьма примитивной игры, в которую играли на песчаных площадках. Самые первые чемпионы в этом виде спорта усовершенствовали его за счет введения определенных технических приемов и элементов расчета, аналогичных тем, которые сделали крикет столь популярным в Англии. В частности, росту престижа бейсбола способствовало ведение счета и учет рекордных достижений. «В наши дни бейсбол невозможно представить без рекордов», - утверждает Джон Торн в «Энциклопедии бейсбола». Безусловно, гораздо больше американцев знают то, что, совершив в сезоне 1961 г. 61 «круговую пробежку», Роджер Марис побил рекорд «Малыша» Рута 1927 г., равнявшийся 60 пробежкам, чем то, что набранные Президентом Рональдом Рейганом в 1984 г. 525 голосов выборщиков превзошли достижение Франклина Делано Рузвельта 1936 г., когда он получил 523 голоса выборщиков.
+
Зародився бейсбол ще до початку Громадянської війни в Америці (1861-1865 рр..) У вигляді «раундерс» - дуже примітивною гри, в яку грали на піщаних майданчиках. Найперші чемпіони в цьому виді спорту вдосконалили його за рахунок введення певних технічних прийомів і елементів розрахунку, аналогічних тим, які зробили крикет настільки популярним в Англії. Зокрема, зростанню престижу бейсболу сприяло ведення рахунку та облік рекордних досягнень. «У наші дні бейсбол неможливо уявити без рекордів», - стверджує Джон Торн в «Енциклопедії бейсболу». Безумовно, набагато більше американців знають те, що, здійснивши в сезоні 1961 61 «кругову пробіжку», Роджер Маріс побив рекорд «Малюка» Рута 1927 р., що дорівнював 60 пробіжок, ніж те, що набрані Президентом Рональдом Рейганом у 1984 р. 525 голосів вибірників перевершили досягнення Франкліна Делано Рузвельта 1936 р., коли він отримав 523 голоси вибірників.
  
Первая профессиональная бейсбольная лига была создана в 1871 г. К началу XX века в большинстве городов восточного побережья США была своя профессиональная бейсбольная команда. Команды были сгруппированы в двух лигах - Национальной и Американской. В ходе игрового сезона команды встречались друг с другом в рамках одной лиги, а победитель лиги считался выигравшим «вымпел». По окончании сезона оба победителя встречались друг с другом в рамках «всемирной серии». Команда, победившая как минимум в четырех играх (из возможных семи) провозглашалась чемпионом сезона соответствующего года. Этот порядок розыгрыша титула чемпиона сохранился до сих пор, хотя лиги подразделяются на более мелкие дивизионы, и вымпелы оспариваются в сериях игр «плейофф» между победителями каждого дивизиона после окончания сезона .
+
Перша професійна бейсбольна ліга була створена в 1871 р. До початку XX століття в більшості міст східного узбережжя США була своя професійна бейсбольна команда. Команди були згруповані в двох лігах - Національної та Американської. У ході ігрового сезону команди зустрічалися один з одним у рамках однієї ліги, а переможець ліги вважався виграв «вимпел». Після закінчення сезону обидва переможці зустрічалися один з одним у рамках «всесвітньої серії». Команда, яка перемогла як мінімум в чотирьох іграх (з можливих семи) проголошувалася чемпіоном сезону відповідного року. Цей порядок розіграшу титулу чемпіона зберігся до цих пір, хоча ліги поділяються на більш дрібні дивізіони, та вимпели оскаржуються в серіях ігор «плейофф» між переможцями кожного дивізіону після закінчення сезону.
  
Бейсбол достиг зрелости в 20-е годы, когда «Малыш» Рут (1895-1948 гг.) привел команду «Нью-Йорк янкиз» к победе в нескольких розыгрышах «всемирной серии» и стал национальным героем благодаря своим «круговым пробежкам» (случаи, когда мяч невозможно сыграть, поскольку он был выбит за пределы поля). На протяжении десятилетий в каждой команде появлялись свои великие игроки. Одним из таких героев был выступавший за «Бруклин доджерс» Джеки Робинсон (1919-1972 гг.) - талантливый и мужественный спортсмен, ставший в 1947 г. первым афро-американцем среди игроков ведущих бейсбольных лиг. (До появления Робинсона чернокожие атлеты выступали только в рамках «Негритянской лиги».)
+
Бейсбол досяг зрілості в 20-ті роки, коли «Малюк» Рут (1895-1948 рр..) Привів команду «Нью-Йорк Янкіз» до перемоги в декількох розіграшах «всесвітньої серії» і став національним героєм завдяки своїм «круговим пробіжок» (випадки , коли м'яч неможливо зіграти, оскільки він був вибитий за межі поля). Протягом десятиліть у кожній команді з'являлися свої великі гравці. Одним з таких героїв був виступав за «Бруклін доджерс» Джекі Робінсон (1919-1972 рр..) - Талановитий і мужній спортсмен, що став в 1947 р. першим афро-американцем серед гравців провідних бейсбольних ліг. (До появи Робінсона чорношкірі атлети виступали тільки в рамках «Негритянської ліги».)
  
Начиная с 50-х годов географические рамки бейсбола начали расширяться. В городах западного побережья появились свои команды, целиком, переманенные с востока или сформированные из игроков, предоставленных существующими командами. Вплоть до 70-х годов, благодаря очень жестким контрактам, хозяева бейсбольных команд, по сути дела, владели и игроками. С тех пор положение дел изменилось, и игроки вправе, в определенных пределах, предлагать свои услуги любой команде. Как следствие, ведется ожесточенная борьба за сильнейших игроков, а звезды зарабатывают миллионы долларов в год. Время от времени в результате разногласий между профсоюзом игроков и хозяевами команд игры приостанавливаются на несколько месяцев. Если рассматривать бейсбол одновременно и как вид спорта, и как бизнес, в конце XX столетия многие негодующие болельщики считают, что элемент бизнеса берет верх.
+
Починаючи з 50-х років географічні рамки бейсболу почали розширюватися. У містах західного узбережжя з'явилися свої команди, цілком, якого переманили з сходу чи сформовані з гравців, наданих існуючими командами. Аж до 70-х років, завдяки дуже жорстким контрактами, господарі бейсбольних команд, по суті справи, володіли і гравцями. З тих пір становище справ змінилося, і гравці вправі, в певних межах, пропонувати свої послуги будь-якій команді. Як наслідок, ведеться запекла боротьба за найсильніших гравців, а зірки заробляють мільйони доларів на рік. Час від часу в результаті розбіжностей між профспілкою гравців і господарями команд ігри припиняються на кілька місяців. Якщо розглядати бейсбол одночасно і як вид спорту, і як бізнес, в кінці XX століття багато обурених вболівальники вважають, що елемент бізнесу бере гору.
  
Бейсбол получил распространение в Японии благодаря американским оккупационным войскам после окончания Второй мировой войны. В 90-е годы японский игрок Хидео Номо стал одним из ведущих питчеров команды «Лос-Анжелес доджерс». В бейсбол активно играют также на Кубе и в других странах карибского бассейна. Доказательством широкой популярности бейсбола за пределами США стал тот факт, что на Олимпийских играх 1996 г. в финальном матче за золотые медали встретились Япония и Куба (победила кубинская команда).
+
Бейсбол отримав поширення в Японії завдяки американським окупаційним військам після закінчення Другої світової війни. У 90-ті роки японський гравець Хідео Номо став одним з провідних пітчерів команди «Лос-Анжелес доджерс». У бейсбол активно грають також на Кубі та в інших країнах карибського басейну. Доказом широкої популярності бейсболу за межами США став той факт, що на Олімпійських іграх 1996 р. у фінальному матчі за золоті медалі зустрілися Японія і Куба (перемогла кубинська команда).
  
 
==Правила==
 
==Правила==

Поточна версія на 10:19, 23 квітня 2013

Історія

Бейсбол - це той вид спорту, який пробуджує особливо багато спогадів у американців. У дитинстві в нього (або в його різновид - софтбол) відіграють так багато хлопців, що ця гра вважається «національним дозвіллям». До того ж вона демократична: на відміну від футболу та баскетболу, вона доступна людям середнього зросту і ваги. Зародився бейсбол ще до початку Громадянської війни в Америці (1861-1865 рр..) У вигляді «раундерс» - дуже примітивною гри, в яку грали на піщаних майданчиках. Найперші чемпіони в цьому виді спорту вдосконалили його за рахунок введення певних технічних прийомів і елементів розрахунку, аналогічних тим, які зробили крикет настільки популярним в Англії. Зокрема, зростанню престижу бейсболу сприяло ведення рахунку та облік рекордних досягнень. «У наші дні бейсбол неможливо уявити без рекордів», - стверджує Джон Торн в «Енциклопедії бейсболу». Безумовно, набагато більше американців знають те, що, здійснивши в сезоні 1961 61 «кругову пробіжку», Роджер Маріс побив рекорд «Малюка» Рута 1927 р., що дорівнював 60 пробіжок, ніж те, що набрані Президентом Рональдом Рейганом у 1984 р. 525 голосів вибірників перевершили досягнення Франкліна Делано Рузвельта 1936 р., коли він отримав 523 голоси вибірників.

Перша професійна бейсбольна ліга була створена в 1871 р. До початку XX століття в більшості міст східного узбережжя США була своя професійна бейсбольна команда. Команди були згруповані в двох лігах - Національної та Американської. У ході ігрового сезону команди зустрічалися один з одним у рамках однієї ліги, а переможець ліги вважався виграв «вимпел». Після закінчення сезону обидва переможці зустрічалися один з одним у рамках «всесвітньої серії». Команда, яка перемогла як мінімум в чотирьох іграх (з можливих семи) проголошувалася чемпіоном сезону відповідного року. Цей порядок розіграшу титулу чемпіона зберігся до цих пір, хоча ліги поділяються на більш дрібні дивізіони, та вимпели оскаржуються в серіях ігор «плейофф» між переможцями кожного дивізіону після закінчення сезону.

Бейсбол досяг зрілості в 20-ті роки, коли «Малюк» Рут (1895-1948 рр..) Привів команду «Нью-Йорк Янкіз» до перемоги в декількох розіграшах «всесвітньої серії» і став національним героєм завдяки своїм «круговим пробіжок» (випадки , коли м'яч неможливо зіграти, оскільки він був вибитий за межі поля). Протягом десятиліть у кожній команді з'являлися свої великі гравці. Одним з таких героїв був виступав за «Бруклін доджерс» Джекі Робінсон (1919-1972 рр..) - Талановитий і мужній спортсмен, що став в 1947 р. першим афро-американцем серед гравців провідних бейсбольних ліг. (До появи Робінсона чорношкірі атлети виступали тільки в рамках «Негритянської ліги».)

Починаючи з 50-х років географічні рамки бейсболу почали розширюватися. У містах західного узбережжя з'явилися свої команди, цілком, якого переманили з сходу чи сформовані з гравців, наданих існуючими командами. Аж до 70-х років, завдяки дуже жорстким контрактами, господарі бейсбольних команд, по суті справи, володіли і гравцями. З тих пір становище справ змінилося, і гравці вправі, в певних межах, пропонувати свої послуги будь-якій команді. Як наслідок, ведеться запекла боротьба за найсильніших гравців, а зірки заробляють мільйони доларів на рік. Час від часу в результаті розбіжностей між профспілкою гравців і господарями команд ігри припиняються на кілька місяців. Якщо розглядати бейсбол одночасно і як вид спорту, і як бізнес, в кінці XX століття багато обурених вболівальники вважають, що елемент бізнесу бере гору.

Бейсбол отримав поширення в Японії завдяки американським окупаційним військам після закінчення Другої світової війни. У 90-ті роки японський гравець Хідео Номо став одним з провідних пітчерів команди «Лос-Анжелес доджерс». У бейсбол активно грають також на Кубі та в інших країнах карибського басейну. Доказом широкої популярності бейсболу за межами США став той факт, що на Олімпійських іграх 1996 р. у фінальному матчі за золоті медалі зустрілися Японія і Куба (перемогла кубинська команда).

Правила

Офіційні правила бейсболу дійсні в усьому світі і залишаються без будь-яких змін з кінця 19 століття. Вони наказують розміри і розмітку ігрового поля, умови для проведення матчів, а також положення, за якими розбираються всі можливі випадки, що виникають по ходу гри.

"Бейс" в перекладі з англійської означає "база", а "бол" - м'яч. Суть гри, що нагадує гилку, боротьба за так звані бази - чотири майданчики в кутах бейсбольного поля.

Перший бейсбольний матч відбувся не в 1839 року бейсбольному полі в Куперстауне, штат Нью-Йорк, за правилами, розробленими Абнером Даблдеем. Схожа на бейсбол гра, в якій брав участь Даблдей, безсумнівно, нагадувала англійську гилку. Прем'єра гри, в якій будь-який сучасний американець відразу впізнав би бейсбол, відбулася 19 червня 1846, коли команда "Нью-Йорк найн" перемогла "Нью-Йорк нікербокерс" з рахунком 23:1 за правилами гри, розроблених за рік до цього матчу землеміром і спортсменом-аматором Александером Картрайтом.

Правила гри в бейсбол, залишилися ті ж, якими вони були на початку століття. На бейсбольної майданчику, званої "ромбом" по конфігурації центральній частині поля, знаходиться по дев'яти гравців від кожної команди. По кутах "ромба" розташовані чотири бази, включаючи "дім" в підставі "ромба".

Професійні ігри почалися в США в 1869 році, а національна ліга сформувалася в 1876. Потім гра дуже повільно поширилася в Європі, насамперед в Італії та Франції, а після 2-ої світової війни - в Азії. Зараз у бейсбол грають в 120 країнах світу. Бейсбол з'явився на світ на початку XIX

Видатні особи

У світі

В Україні

Цікаво знати

Див. також