Відмінності між версіями «Словесно»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Словесно, '''''нар. ''Словесно, словомъ. ''Марусенька по світлонці ходить, словесно говорит...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 +
==Словник української мови==
 
'''Словесно, '''''нар. ''Словесно, словомъ. ''Марусенька по світлонці ходить, словесно говорить. ''Мил. 112. ''Що пером пише, словесно й каже. ''Чуб. V. 802.  
 
'''Словесно, '''''нар. ''Словесно, словомъ. ''Марусенька по світлонці ходить, словесно говорить. ''Мил. 112. ''Що пером пише, словесно й каже. ''Чуб. V. 802.  
 
[[Категорія:Сл]]
 
[[Категорія:Сл]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
* Який здійснюється за допомогою слів. В дальній кімнаті, за оббитими дверима, знову продовжили словесне змагання два голоси: низький, вмирливий, і високий, напосідливий ''(Анатолій Хорунжий, Місто.., 1962, 57)''.
 +
*  Який змальовується, передається за допомогою слова. «Тиха украинская ночь..» ..Вступ цей є одною з верховин словесного пейзажу в світовій літературі ''(Максим Рильський, X, 1962, 33)''.
 +
*  Текстовий (на відміну від музичного). Не припинялася робота над українською народною словесною і музичною творчістю та народним побутом і в тяжкі роки Великої Вітчизняної війни ''(Народна творчість та етнографія, 1, 1957, 6)''.
 +
*  Не закріплений письмово; усний. Словесна обіцянка.
 +
 +
==Іноземні словники==
 +
'''Cловесно''', ''-ый, -ая (рус.)''
 +
 +
'''Verbally '''''(eng.)''
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
[[Файл:Slovesno221118.jpg]]
 +
 +
==Джерела==
 +
[http://sum.in.ua/s/slovesnyj Академічний тлумачний словник (1970—1980)]
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут мистецтв]]

Поточна версія на 00:53, 23 листопада 2018

Словник української мови

Словесно, нар. Словесно, словомъ. Марусенька по світлонці ходить, словесно говорить. Мил. 112. Що пером пише, словесно й каже. Чуб. V. 802.

Сучасні словники

  • Який здійснюється за допомогою слів. В дальній кімнаті, за оббитими дверима, знову продовжили словесне змагання два голоси: низький, вмирливий, і високий, напосідливий (Анатолій Хорунжий, Місто.., 1962, 57).
  • Який змальовується, передається за допомогою слова. «Тиха украинская ночь..» ..Вступ цей є одною з верховин словесного пейзажу в світовій літературі (Максим Рильський, X, 1962, 33).
  • Текстовий (на відміну від музичного). Не припинялася робота над українською народною словесною і музичною творчістю та народним побутом і в тяжкі роки Великої Вітчизняної війни (Народна творчість та етнографія, 1, 1957, 6).
  • Не закріплений письмово; усний. Словесна обіцянка.

Іноземні словники

Cловесно, -ый, -ая (рус.)

Verbally (eng.)

Ілюстрації

Slovesno221118.jpg

Джерела

Академічний тлумачний словник (1970—1980)