Відмінності між версіями «Рейтар»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Рейтар, -ра, '''''м. ''Конный солдатъ. ''Блиснула грімниця із чорної хмари, повалились, покот...)
 
 
(не показані 10 проміжних версій ще одного учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Рейтар, -ра, '''''м. ''Конный солдатъ. ''Блиснула грімниця із чорної хмари, повалились, покотились пішаки й рейтари. ''К. Досв. 9.  
 
'''Рейтар, -ра, '''''м. ''Конный солдатъ. ''Блиснула грімниця із чорної хмари, повалились, покотились пішаки й рейтари. ''К. Досв. 9.  
 
[[Категорія:Ре]]
 
[[Категорія:Ре]]
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
Тлумачний словник української мови: -а, ч.
 +
Перев. найманий солдат важкої кавалерії у Західній Європі 16-17 ст. та Росії на початку 18 ст.
 +
Орфографічний словник українчької мови: іменник чоловічого роду, істота
 +
кіннотник
 +
іст.
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Warpr0n_03.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:035-(Копировать)ny_enl.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:200px-Reiter_gdanski_2.1.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Рейтар.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|9UjrUEPaWBA}}
 +
 +
==Цікаві факти==
 +
Прийшли на зміну важкій рицарській кінноті. Мали на озброєнні вогнепальну зброю (рушницю або карабін, пістолі), палаші, а іноді і списи; носили шоломи і нагрудні лати. Рейтари поряд із кірасирами і драгунами використовувались для нанесення вирішальних ударів противнику. Вели атаку щільними бойовими порядками. Організацію і тактику ведення бою розробив Моріс Оранський у нідерландській армії. Рейтари складались переважно з німців і служили в постійних найманих арміях Польщі, Швеції, німецьких держав.
 +
Рейтарські підрозділи використовувались польським урядом в Україні для придушення козацьких повстань та під час національно-визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького 1648-57. Українські козацькі полки неодноразово завдавали поразок рейтарським військовим частинам. На поч. 18 століття рейтари були замінені драгунами та кінними єгерами.
 +
==Див. також==
 +
 +
==Джерела та література==
 +
 +
==Зовнішні посилання==
 +
http://vseslova.com.ua/word/Рейтари-89706u
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Педагогічний інститут]]

Поточна версія на 14:15, 29 листопада 2013

Рейтар, -ра, м. Конный солдатъ. Блиснула грімниця із чорної хмари, повалились, покотились пішаки й рейтари. К. Досв. 9.

Сучасні словники

Тлумачний словник української мови: -а, ч. Перев. найманий солдат важкої кавалерії у Західній Європі 16-17 ст. та Росії на початку 18 ст. Орфографічний словник українчької мови: іменник чоловічого роду, істота кіннотник іст.

Ілюстрації

Warpr0n 03.png 035-(Копировать)ny enl.jpg 200px-Reiter gdanski 2.1.jpg Рейтар.jpg

Медіа

Цікаві факти

Прийшли на зміну важкій рицарській кінноті. Мали на озброєнні вогнепальну зброю (рушницю або карабін, пістолі), палаші, а іноді і списи; носили шоломи і нагрудні лати. Рейтари поряд із кірасирами і драгунами використовувались для нанесення вирішальних ударів противнику. Вели атаку щільними бойовими порядками. Організацію і тактику ведення бою розробив Моріс Оранський у нідерландській армії. Рейтари складались переважно з німців і служили в постійних найманих арміях Польщі, Швеції, німецьких держав. Рейтарські підрозділи використовувались польським урядом в Україні для придушення козацьких повстань та під час національно-визвольної війни українського народу під проводом Б.Хмельницького 1648-57. Українські козацькі полки неодноразово завдавали поразок рейтарським військовим частинам. На поч. 18 століття рейтари були замінені драгунами та кінними єгерами.

Див. також

Джерела та література

Зовнішні посилання

http://vseslova.com.ua/word/Рейтари-89706u