Відмінності між версіями «Південник»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Півде́нник, -ка, '''''м. ''Меридіанъ. ''Такий круг зватиметься меридияном або південником і ...)
 
 
(не показано 2 проміжні версії 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Півде́нник, -ка, '''''м. ''Меридіанъ. ''Такий круг зватиметься меридияном або південником і поділятиме для вас землю теж на дві половини: східню і західню. ''Дещо (4-те вид. 1882), 23.  
+
'''Півде́нник, ка, '''''м. ''Меридіанъ. ''Такий круг зватиметься меридияном або південником і поділятиме для вас землю теж на дві половини: східню і західню. ''Дещо (4-те вид. 1882), 23.  
 
[[Категорія:Пі]]
 
[[Категорія:Пі]]
 +
==Сучасні словники==
 +
===[http://sum.in.ua Словник української мови  Коментарі читачів до статті]===
 +
'''ПІВДЕ́ННИК''', ім., ''ч.'' — Той, що походить із півдня. У сучасній українській мові «південником» називають щось чи когось, хто походить із півдня. ''Ліворуч південник дме і божеволить нас, сей буревій, що заголя кістки, звільняючи від плоті (Йоргос Сеферис, Вибране, 2013); Лиш правду, спрагнені думки, шукайте, прибувши в книгозбірище приватне — південника, вже старичка (Василь Барка, Свідок для сонця шестикрилих, Кн. 3, 1981); Південникам було легше. Вони мали септонів, які вміли пояснити людям божу волю, допомагали відрізнити добре від поганого. Але Старки вклонялися старим богам без імен; якщо серце-дерева і чули людей, то ніколи їм не відповідали (Джорж Мартін, Гра престолів, пер. Бродового)''.
 +
===[http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/49934-prjamec.html  Словник української мови за редакцією Б. Д. Грінченка]===
 +
'''ПІВДЕ́ННИК''', ка, ''м.'' Меридіанъ. ''Такий круг зватиметься меридияном або південником і поділятиме для вас землю теж на дві половини: східню і західню.''
 +
==Іноземні словники==
 +
===[http://ukrainian_explanatory.academic.ru  Словари и энциклопедии на Академике]===
 +
'''ПІВДЕ́ННИК''', а, ''ч., геогр.'' Меридіан.
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Південник1.png|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення: Південник2.jpg|x140px]]
 +
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube| NYpSaA-Msl4}}
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2021 року]]

Поточна версія на 17:47, 5 листопада 2021

Півде́нник, ка, м. Меридіанъ. Такий круг зватиметься меридияном або південником і поділятиме для вас землю теж на дві половини: східню і західню. Дещо (4-те вид. 1882), 23.

Сучасні словники

Словник української мови Коментарі читачів до статті

ПІВДЕ́ННИК, ім., ч. — Той, що походить із півдня. У сучасній українській мові «південником» називають щось чи когось, хто походить із півдня. Ліворуч південник дме і божеволить нас, сей буревій, що заголя кістки, звільняючи від плоті (Йоргос Сеферис, Вибране, 2013); Лиш правду, спрагнені думки, шукайте, прибувши в книгозбірище приватне — південника, вже старичка (Василь Барка, Свідок для сонця шестикрилих, Кн. 3, 1981); Південникам було легше. Вони мали септонів, які вміли пояснити людям божу волю, допомагали відрізнити добре від поганого. Але Старки вклонялися старим богам без імен; якщо серце-дерева і чули людей, то ніколи їм не відповідали (Джорж Мартін, Гра престолів, пер. Бродового).

Словник української мови за редакцією Б. Д. Грінченка

ПІВДЕ́ННИК, ка, м. Меридіанъ. Такий круг зватиметься меридияном або південником і поділятиме для вас землю теж на дві половини: східню і західню.

Іноземні словники

Словари и энциклопедии на Академике

ПІВДЕ́ННИК, а, ч., геогр. Меридіан.

Ілюстрації

Південник1.png Південник2.jpg

Медіа