Відмінності між версіями «Придумувати»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
м
м
 
(не показано 14 проміжних версій цього учасника)
Рядок 9: Рядок 9:
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
|- valign="top"
 
|- valign="top"
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:probleby.jpg|x140px]]
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:prid.jpg|x140px]]
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Копия_загруженное.jpg|x140px]]
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:prid2.jpg|x140px]]
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:26500671.jpg|x140px]]
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:prid3.jpg|x140px]]  
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Bd2.jpg|x140px]]
+
 
|}
 
|}
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
{{#ev:youtube|vkCh6qaUyNU}}
+
{{#ev:youtube|mpKkMmWYAYw}}
{{#ev:youtube|r2I4frJ1sfY}}
+
{{#ev:youtube|frNXNJeek1Y}}
 
+
====Звуки бджілки====
+
<flashmp3>Bjilka.mp3</flashmp3>
+
  
 
==Цікаві факти==
 
==Цікаві факти==
*Бджоли – родичі оси та мурахи. Існує біля 20 000 видів бджіл.
+
*Креативний процес: Придумування — це складний когнітивний процес, який включає в себе як аналіз, так і синтез інформації. Він дозволяє нам поєднувати різні ідеї і концепції для створення нових рішень або продуктів.
*Бджоли харчуються пилком та нектаром квіток, який вони висмоктують довгим хоботком.
+
*Бджоли відіграють найбільшу роль в опиленні квітів. А через опилення, квіти розмножуються. Це означає, що без бджіл квітів би взагалі не було.
+
*У кожної бджілки на передніх лапках є щіточки, на які вони збирають пилок. А на задніх лапках – спеціальний кошик для його перенесення.
+
*Коли пилок та нектар змішуються разом – утворюється в’язка рідина, яку бджілки складають у стільники. Там формується мед.
+
* Зі стільників утворюється їх будиночок – вулик. Тобто весь будинок бджілки – суцільні цеглинки з меду.
+
*Кожен вулик – будиночок бджіл – може вміщувати в собі біля 40 000 комашок!!! Така велика родина бджіл є окремою країною зі своєю королевою та політичним устроєм. Одні працюють (приносять до вулику пилок та нектар), другі виховують діточок (годують їх нектаром), треті будують стільники (з суміші нектару та пилка), в яких потім народжуватимуться і житимуть нові бджілки, четверті, чи-то четвертА – королева – народжує дітей – нових працьовитих мешканців своєї країни.
+
*Ви знаєте, що оси та бджоли можуть дуже сильно і боляче вжалити. Таким чином ці маленькі істотки захищаються. Проте оси можуть жалити багато разів майже без шкоди для себе. А бджілка, одразу після випуску жала, помирає. Це додає їй гідності та честі до її і без того неймовірної особистості.
+
*Мед, який виробляють бджоли, є найдивовижнішим продуктом у світі!!! Він складається з 13-20 % води, 75-80 % вуглеводів (глюкоза, фруктоза, сахароза), має неймовірний ряд вітамінів В1, В2, В6, Е, К, С, провітамін А-каротин, фолієву кислоту. Напевно вам це нічого не скаже, але пізніше, на урок хімії в школі, ви збагнете, який це складний і магічний продукт. Справжній порятунок для людини майже від всіх хвороб!
+
*медична цінність меду- окрім загального укріплюючого ефекту, він дуже ефективний при нервових розладах, допомагає при серцевих та шлункових захворюваннях (виразкові хвороби та гастрити), хвороб печінки. Мед пом’якшує слизову оболонку, тому корисний при захворюваннях горла. Всю нашу історію наші пращури змазували їм рани для скорішого загоєння, адже мед має антибактерицидну властивість. Проте не забувайте, що мед є дуже сильною, активною речовиною, тому його неможна давати дітям до 18 місяців.
+
==Див. також==
+
Додаткові відомості
+
*[http://tsikave.ostriv.in.ua/publication/code-5C11EFFD6D9C9/list-154AED8EF27 Цікаві та дивовижні факти з життя бджіл]
+
*[http://cikavo.com.ua/tsikavi-fakty-pro-bdzhil.html Цікавинки про бджіл]
+
*[http://cikavo.com.ua/pro-rozumovi-mozhlyvosti-bdzhil.html Розумові можливості бджіл]
+
*[http://www.roshen.ua/ua/products/ukraine/jelly-caramel/jelly-bulk/shalena-bdzhilka-frutti-205-205/ "Шалена бджілка"]
+
  
 +
Мозковий штурм: Ця методика придумування ідей, розроблена в 1940-х роках, заохочує вільне висловлювання думок, без критики. Це дозволяє учасникам генерувати великий обсяг ідей у короткий термін.
  
[[Категорія:Бд]]
+
Експериментування: Часто придумування супроводжується експериментуванням. Наприклад, багато винахідників починали з невдалих спроб, але саме ці спроби приводили їх до успішних рішень.
 +
 
 +
Інтуїція vs. раціональність: Процес придумування може бути як інтуїтивним, так і раціональним. Іноді ідеї приходять спонтанно, без свідомого обдумування, тоді як в інших випадках потрібно ретельне планування та аналіз.
 +
 
 +
Сила асоціацій: Часто нові ідеї виникають внаслідок асоціацій між вже відомими концепціями. Наприклад, винахідник може подумати про те, як одна технологія може бути адаптована для іншої сфери.
 +
 
 +
Творчі блоки: Багато людей стикаються з так званими "творчими блоками", коли важко придумати щось нове. У таких випадках допомагають методи, як, наприклад, зміна оточення або спроба нових підходів до вирішення проблеми.
 +
 
 +
Культура придумування: У деяких культурах придумування ідей цінується більше, ніж у інших. Наприклад, у західних країнах креативність часто заохочується в освіті та бізнесі, тоді як в інших культурах може бути більший акцент на традиції та конформізм.
 +
 
 +
Крос-дисциплінарний підхід: Придумування може бути значно покращене шляхом об'єднання знань з різних дисциплін. Багато великих відкриттів стали можливими завдяки об'єднанню різних галузей науки та мистецтв.
 +
 
 +
Значення мови: Мова має великий вплив на наш процес придумування. Нові слова та терміни можуть допомогти нам сформулювати нові ідеї або концепції, роблячи їх більш зрозумілими.
 +
 
 +
Історичні приклади: Багато великих ідей і винаходів виникли в результаті простого акту придумування. Наприклад, телефон, комп'ютер і навіть інтернет — все це продукти креативного мислення та придумування.
 +
 
 +
==Див. також==
 +
Додаткові відомості
 +
*[https://ukrainian.stackexchange.com/questions/4344/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%83%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B5-%D1%87%D0%B8-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%B7%D0%BC Придумати - слово питоме чи русизм?]
 +
*[https://sushi-pizza39.com.ua/novini/hto-pridumav-p%D1%96cu-%D1%96stor%D1%96ya-viniknennya-populyarno%D1%97-stravi Хто придумав піцу]
 +
*[https://mind.ua/news/20192995-ukrayinec-yakij-pridumav-yak-iz-listya-vigotovlyati-papir-otrimav-zoloto-na-olimpiadi-v-ssha Українець, який придумав, як із листя виготовляти папір, отримав «золото» на олімпіаді в США]

Поточна версія на 04:13, 6 жовтня 2024

Cловник Грінченка

Придумувати, -мую, -єш, сов. в. придумати, -маю, -єш, гл. Придумывать, придумать. Ніяк не придумає, щоб його тут утворити таке, щоб у чумака гроші украсти. Рудч. Ск. II. 169..

Сучасні словники

Сучасний словник Української мови

Придумувати, ПРИДУМУВАТИ, ую, уєш, недок., ПРИДУМАТИ, аю, аєш, док., перех. 1. Гадаючи, міркуючи, додумуватись до чого-небудь. Коли ж ніяк, бувало, не можна улізти в хату, все ж Роман придумує що-небудь, щоб таки добути, чого йому треба (Вас., І, 1959, 60); Треба мені спочити. Я навіть думаю заслабнути на яких 3 дні, без мене обійдуться, а я тим часом і спочину і щось зроблю. Другого способу й не придумаю (Коцюб., III, 1956, 183); - Ну й комедія ж була дивитись, як вас тягли, - всміхається вона до Ліни. - Це хлопці навмисно придумали вам для буксира танка послати (Гончар, Тронка, 1963, 186); // Створювати або винаходити що-небудь таке, чого раніше не існувало. Їх [гостей] треба було почастувати надзвичайними яблуками і гарними піснями. От Ясь і придумував нову пісню (Ів., Вел. очі, 1956, 42); Вибіг Денис із школи з повною головою клопоту. Уроки треба робити, нагодувати Настусю, дещо наклеїти в альбом, придумати малюнки для стінгазети (Коп., Подарунок, 1956, 67); - Коли б я був учений, то таку б пшеницю придумав - на кожній стеблині по п'ять колосків (Жур., Дорога.., 1948, 12); // Добирати потрібну фразу, слово і т. ін. Дбаючи про стиль, починає [піп] придумувати інші фрази, від яких і Плачинда скрутиться, мов ота гадина (Стельмах, І, 1962, 487); Жодного слова не міг [ланковий] придумати. Учитель не підганяв, сам прикро замислившись (Ю. Янов., II, 1954, 117); // Вигадувати, підшукувати для кого-небудь заняття, роботу, призначати комусь покарання і т. ін. [Василь:] Дійшло до того, що хто придума найтяжчу муку, найлютішу смерть другому - того вихваляють, того у славу вводять (Мирний, V, 1955, 107); Коли чоловікові робота наймиліша? Хіба тоді, як він собі ту роботу сам придумає й сам собі її завдасть (Март., Тв., 1954, 192).);

Фразеологічний словник української мови

говорити дурниці, вигадувати що-небудь, чого не було і немає. прига́дувати (розм.) приду́мувати вигадувати що-небудь неіснуюче, фантастичне..

Ілюстрації

Prid.jpg Prid2.jpg Prid3.jpg

Медіа

Цікаві факти

  • Креативний процес: Придумування — це складний когнітивний процес, який включає в себе як аналіз, так і синтез інформації. Він дозволяє нам поєднувати різні ідеї і концепції для створення нових рішень або продуктів.

Мозковий штурм: Ця методика придумування ідей, розроблена в 1940-х роках, заохочує вільне висловлювання думок, без критики. Це дозволяє учасникам генерувати великий обсяг ідей у короткий термін.

Експериментування: Часто придумування супроводжується експериментуванням. Наприклад, багато винахідників починали з невдалих спроб, але саме ці спроби приводили їх до успішних рішень.

Інтуїція vs. раціональність: Процес придумування може бути як інтуїтивним, так і раціональним. Іноді ідеї приходять спонтанно, без свідомого обдумування, тоді як в інших випадках потрібно ретельне планування та аналіз.

Сила асоціацій: Часто нові ідеї виникають внаслідок асоціацій між вже відомими концепціями. Наприклад, винахідник може подумати про те, як одна технологія може бути адаптована для іншої сфери.

Творчі блоки: Багато людей стикаються з так званими "творчими блоками", коли важко придумати щось нове. У таких випадках допомагають методи, як, наприклад, зміна оточення або спроба нових підходів до вирішення проблеми.

Культура придумування: У деяких культурах придумування ідей цінується більше, ніж у інших. Наприклад, у західних країнах креативність часто заохочується в освіті та бізнесі, тоді як в інших культурах може бути більший акцент на традиції та конформізм.

Крос-дисциплінарний підхід: Придумування може бути значно покращене шляхом об'єднання знань з різних дисциплін. Багато великих відкриттів стали можливими завдяки об'єднанню різних галузей науки та мистецтв.

Значення мови: Мова має великий вплив на наш процес придумування. Нові слова та терміни можуть допомогти нам сформулювати нові ідеї або концепції, роблячи їх більш зрозумілими.

Історичні приклади: Багато великих ідей і винаходів виникли в результаті простого акту придумування. Наприклад, телефон, комп'ютер і навіть інтернет — все це продукти креативного мислення та придумування.

Див. також

Додаткові відомості