Відмінності між версіями «Можливо»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Можливо, '''''нар. ''Возможно. ''Аже знаєш, що се неможливо. ''Федьк. Категорія:Мо)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Можливо, '''''нар. ''Возможно. ''Аже знаєш, що се неможливо. ''Федьк.  
 
'''Можливо, '''''нар. ''Возможно. ''Аже знаєш, що се неможливо. ''Федьк.  
 
[[Категорія:Мо]]
 
[[Категорія:Мо]]
 +
=== Сучасні словники ===
 +
1. Присл. до можливий.
 +
2. у знач. присудк. сл. Те саме, що можна 1. Десь, колись, в якійсь країні, — В якій хочте, в тій і буде, Бо у казці, та ще в віршах, Все можливо (Леся Українка, I, 1951, 363); — Кинути на Сиваш повстанську групу. Хай — поки ще можливо — негайно переправляються на той бік, на підтримку товаришам... (Олесь Гончар, II, 1959, 427).
 +
3. у знач. вставн. сл. Уживається для вираження припущення чого-небудь. Десь за лісом піднімалася хмара.. Можливо, вночі буде гроза (Анатолій Шиян, Баланда, 1957, 142).

Поточна версія на 21:17, 29 листопада 2016

Можливо, нар. Возможно. Аже знаєш, що се неможливо. Федьк.

Сучасні словники

1. Присл. до можливий. 2. у знач. присудк. сл. Те саме, що можна 1. Десь, колись, в якійсь країні, — В якій хочте, в тій і буде, Бо у казці, та ще в віршах, Все можливо (Леся Українка, I, 1951, 363); — Кинути на Сиваш повстанську групу. Хай — поки ще можливо — негайно переправляються на той бік, на підтримку товаришам... (Олесь Гончар, II, 1959, 427). 3. у знач. вставн. сл. Уживається для вираження припущення чого-небудь. Десь за лісом піднімалася хмара.. Можливо, вночі буде гроза (Анатолій Шиян, Баланда, 1957, 142).