Відмінності між версіями «Лентюх»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Лентю́х, -ха, '''''м. ''Одѣтый въ городскую одежду? горожанинъ? Шух. І. 33. Категорія:Ле)
 
 
(не показано 2 проміжні версії ще одного учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Лентю́х, -ха, '''''м. ''Одѣтый въ городскую одежду? горожанинъ? Шух. І. 33.  
 
'''Лентю́х, -ха, '''''м. ''Одѣтый въ городскую одежду? горожанинъ? Шух. І. 33.  
 
[[Категорія:Ле]]
 
[[Категорія:Ле]]
 +
==Сучасні словники==
 +
1. Те саме, що городянин. Між лентюхами можна було побачити Лейбу Оврамовича, орендаря пана Польського (Панас Мирний, II, 1954, 271); — Чи давно засноване це велике місто? — запитав я одного з лентюхів (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 117).
 +
2. заст. Громадянин. — Ми віримо, що ви приїхали з власної ініціативи і цим показали себе чесним і вірнопідданим лентюхом своєї батьківщини (Петро Колесник, Терен.., 1959, 270).<br />
 +
'''ГОРОДЯ́НИН''', а, чол., рідко. Житель міста. Баштан в його великий, славний — людей повно раз у раз — і городян і селян (Марко Вовчок, I, 1955, 309); Місто жило вихідним днем.. Городяни лишали місто, а на їх місце приходили люди з околишніх сіл, запруджуючи вулиці, площі (Михайло Томчаній, Готель.., 1960, 235).
 +
== Городяни ==
 +
Городяни - жителі міста.<br />
 +
Городяни - радянський кінофільм режисера Володимира Рогового (1975). «Городяни» (рос. «Горожане») — радянський художній фільм 1975 року, поставлений режисером Володимиром Роговим на Кіностудії ім. М. Горького. За мотивами повісті Володимира Куніна «Я працюю в таксі». <br />
 +
Городяни - пам'ятник в Єкатеринбурзі. Городяни. Розмова - пам'ятник, розташований в Єкатеринбурзі, в сквері на розі проспекту Леніна і вулиці Мічуріна.
 +
Був відкритий 18 серпня 2008 року. Автором є Андрій Антонов.<br />
 +
Городяни - літературна група, що існувала в Ленінграді в 1960-х - 1970-х рр. Група «Городяни» виникла в 1964 р, коли з ініціативи письменника Бориса Вахтина був складений однойменний збірник, куди увійшли повісті й оповідання самого Вахтина і його друзів Володимира Марамзін, Володимира Губіна і Ігоря Єфімова. Крім дружніх відносин, учасників групи об'єднувало прагнення до оновлення художньої мови, до вільної творчості, що не скутому ідеологічними і соціальними рамками. <br />
 +
Городяни - село в Псковській області. Городяни - село в Новосокольніческом районі Псковської області. Входить до складу Насвінской волості
 +
Розташована в 39 км на північний захід від міста Новосокольники, на річці смерділо. <br />
 +
==Ілюстрації==
 +
<gallery>
 +
Файл:лентюх1.jpg
 +
Файл:лентюх2.jpg
 +
Файл:лентюх3.jpg
 +
</gallery>
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|rOzdZL_yDyA}}
 +
==Див. також==
 +
[https://ukr.segodnya.ua/regions/dnepr/hotyat-unichtozhit-park-v-dnepre-gorozhane-vystupili-protiv-kommunalshchikov-1174052.html Новини: городяни проти...]
 +
==Джерела та література==
 +
Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 137.
 +
==Зовнішні посилання==
 +
[http://sum.in.ua/s/ghorodjanyn Академічний український словник 1970-1980]<br />
 +
[https://www.slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD Словник, орфограми і правописання]
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет права та міжнародних відносин]]
 +
[[Категорія:Слова 2018 року]]

Поточна версія на 15:35, 21 листопада 2018

Лентю́х, -ха, м. Одѣтый въ городскую одежду? горожанинъ? Шух. І. 33.

Сучасні словники

1. Те саме, що городянин. Між лентюхами можна було побачити Лейбу Оврамовича, орендаря пана Польського (Панас Мирний, II, 1954, 271); — Чи давно засноване це велике місто? — запитав я одного з лентюхів (Олесь Гончар, Таврія, 1952, 117). 2. заст. Громадянин. — Ми віримо, що ви приїхали з власної ініціативи і цим показали себе чесним і вірнопідданим лентюхом своєї батьківщини (Петро Колесник, Терен.., 1959, 270).
ГОРОДЯ́НИН, а, чол., рідко. Житель міста. Баштан в його великий, славний — людей повно раз у раз — і городян і селян (Марко Вовчок, I, 1955, 309); Місто жило вихідним днем.. Городяни лишали місто, а на їх місце приходили люди з околишніх сіл, запруджуючи вулиці, площі (Михайло Томчаній, Готель.., 1960, 235).

Городяни

Городяни - жителі міста.
Городяни - радянський кінофільм режисера Володимира Рогового (1975). «Городяни» (рос. «Горожане») — радянський художній фільм 1975 року, поставлений режисером Володимиром Роговим на Кіностудії ім. М. Горького. За мотивами повісті Володимира Куніна «Я працюю в таксі».
Городяни - пам'ятник в Єкатеринбурзі. Городяни. Розмова - пам'ятник, розташований в Єкатеринбурзі, в сквері на розі проспекту Леніна і вулиці Мічуріна. Був відкритий 18 серпня 2008 року. Автором є Андрій Антонов.
Городяни - літературна група, що існувала в Ленінграді в 1960-х - 1970-х рр. Група «Городяни» виникла в 1964 р, коли з ініціативи письменника Бориса Вахтина був складений однойменний збірник, куди увійшли повісті й оповідання самого Вахтина і його друзів Володимира Марамзін, Володимира Губіна і Ігоря Єфімова. Крім дружніх відносин, учасників групи об'єднувало прагнення до оновлення художньої мови, до вільної творчості, що не скутому ідеологічними і соціальними рамками.
Городяни - село в Псковській області. Городяни - село в Новосокольніческом районі Псковської області. Входить до складу Насвінской волості Розташована в 39 км на північний захід від міста Новосокольники, на річці смерділо.

Ілюстрації

Медіа

Див. також

Новини: городяни проти...

Джерела та література

Словник української мови: в 11 томах. — Том 2, 1971. — Стор. 137.

Зовнішні посилання

Академічний український словник 1970-1980
Словник, орфограми і правописання