Відмінності між версіями «Котора»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Сучасні словники)
(Цікавий факт)
 
(не показано 12 проміжних версій цього учасника)
Рядок 11: Рядок 11:
  
 
Quarrel - a heated argument or disagreement, typically about a trivial issue and between people who are usually on good term.[http://Oxford%20dictionaries Oxford dictionaries]
 
Quarrel - a heated argument or disagreement, typically about a trivial issue and between people who are usually on good term.[http://Oxford%20dictionaries Oxford dictionaries]
 +
 +
'''Cambridge English Dictionary'''
 +
Quarrel - an angry disagreement between two or more people or groups:''They had a bitter quarrel about/over some money three years ago and they haven't spoken to each other since.''[http://Cambridge%20English%20Dictionary Cambridge English Dictionary]
  
 
==Ілюстрації==
 
==Ілюстрації==
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"  
 
|- valign="top"
 
|- valign="top"
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Свара.png|x140px]]
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Булінг.png|x140px]]
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]  
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Vs.jpg|x140px]]  
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Photoicon.png|x140px]]
+
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Qua.png|x140px]]
 
|}
 
|}
  
 
==Медіа==
 
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|uOWuX3BoIVc}}
 +
{{#ev:youtube|9qJh7ZbTD14}}
 +
{{#ev:youtube|Rra2bScy1X4}}
 +
 +
==Цікавий факт==
  
==Див. також==
+
'''Людина себе показує у сварці'''
  
==Джерела та література==
+
''Якщо ви посварилися з людиною, це неприємно, звичайно. Зате у вас є унікальна можливість до кінця зрозуміти людину.'' Усвідомити, яка це людина по суті. І що можна від неї чекати.
 +
Якщо після сварки людина з вами не розмовляє і не поспішає помиритися – це сумно. ''Але вона має на свої почуття повне право;'' і може не вважати себе винуватою. Або не готова до вибачень. Гнівається на вас, ображається, не бере трубку і не відповідає на повідомлення. Ну, на те це й сварка.
 +
Навіть якщо людина різко вам сказала: “не дзвони мені та не пиши! Між нами все закінчено”!, – це теж півбіди, і є ще надія на відновлення стосунків.
 +
''А найгірше – це ось що: людина негайно починає поливати вас брудом.'' Публічно. На своїй сторінці в мережі пише гидоту, публікує листування, розповідає особисті подробиці.
 +
Загальним знайомим або родичам розповідає інтимні речі. Видає усі ваші секрети і таємниці, якими ви ділилися. Не просто лає вас або скаржиться; саме – видає секрети.
 +
“Зливає” особисте листування іншим людям, яких воно може поранити або зачепити. Спеціально розповідає, що ви про них говорили поганого. Настроює їх проти вас.
 +
''Така людина негайно розголошує всю інформацію і втягує в конфлікт третіх осіб.'' Так, один скривджений чоловік узяв і все листування з жінкою відправив її чоловікові. Або коханка після сварки взяла й дружині подзвонила. А той, кого вважали другом, пішов до начальника і розповів йому все про ваші помилки або зловживання.
 +
''Так от. Людина себе повністю показує у сварці. Усе своє нутро і своє істинне обличчя.'' Якщо вона зробила щось з переліченого, більше ніколи не підпускайте її до себе, навіть якщо вона вибачиться і запропонує помиритися.
 +
''Помиритися можна. Ворогувати з такою людиною ні до чого. Але більше ніколи не довіряйте йому або їй.'' І поводьтеся спокійно і терпляче, як з отруйною змією. Будьте впевнені – від такої людини ви отримаєте удар в спину навіть і без сварки. Це питання часу і обставин.
 +
''Це патерни поведінки; моделі, які не змінюються.'' Ось така це людина. Така у неї душа. Поки ви близькі та товаришуєте, можна не пізнати людину. А у сварці вона миттєво розкриється.
 +
Миритися і далі спілкуватися можна з тими, хто мовчав, гнівався, не відповідав на повідомлення, не вибачався і не приймав вибачень. Це не страшно. А ось з тими, хто розкрився після сварки, як отруйна квітка, потрібно проявити обережність. І більше ніколи не розкривати душу, навіть якщо доведеться знову спілкуватися. “Помиритися” з такою людиною можна; встановити дипломатичні стосунки. Але істинної любові та дружби й бути не може.
  
==Зовнішні посилання==
+
https://tutkatamka.com.ua/nathnennya/zhittya/lyudina-sebe-pokazuye-u-svarci-mozhna-bagato-shho-zrozumiti/
  
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет права та міжнародних відносин]]
 
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет права та міжнародних відносин]]
 
[[Категорія:Слова 2019 року]]
 
[[Категорія:Слова 2019 року]]

Поточна версія на 13:59, 24 листопада 2019

Котора, -ри, ж. Ссора, раздоръ; обида. Котору завдавати. Обижать, оскорблять. Вх. Зн. 28.

Сучасні словники

Зведений словник застарілих та маловживаних слів

Котора — розлад, розбрат.Зведений словник застарілих та маловживаних слів

Oxford English Dictionary

Quarrel - a heated argument or disagreement, typically about a trivial issue and between people who are usually on good term.Oxford dictionaries

Cambridge English Dictionary Quarrel - an angry disagreement between two or more people or groups:They had a bitter quarrel about/over some money three years ago and they haven't spoken to each other since.Cambridge English Dictionary

Ілюстрації

Свара.png Булінг.png Vs.jpg Qua.png

Медіа

Цікавий факт

Людина себе показує у сварці

Якщо ви посварилися з людиною, це неприємно, звичайно. Зате у вас є унікальна можливість до кінця зрозуміти людину. Усвідомити, яка це людина по суті. І що можна від неї чекати. Якщо після сварки людина з вами не розмовляє і не поспішає помиритися – це сумно. Але вона має на свої почуття повне право; і може не вважати себе винуватою. Або не готова до вибачень. Гнівається на вас, ображається, не бере трубку і не відповідає на повідомлення. Ну, на те це й сварка. Навіть якщо людина різко вам сказала: “не дзвони мені та не пиши! Між нами все закінчено”!, – це теж півбіди, і є ще надія на відновлення стосунків. А найгірше – це ось що: людина негайно починає поливати вас брудом. Публічно. На своїй сторінці в мережі пише гидоту, публікує листування, розповідає особисті подробиці. Загальним знайомим або родичам розповідає інтимні речі. Видає усі ваші секрети і таємниці, якими ви ділилися. Не просто лає вас або скаржиться; саме – видає секрети. “Зливає” особисте листування іншим людям, яких воно може поранити або зачепити. Спеціально розповідає, що ви про них говорили поганого. Настроює їх проти вас. Така людина негайно розголошує всю інформацію і втягує в конфлікт третіх осіб. Так, один скривджений чоловік узяв і все листування з жінкою відправив її чоловікові. Або коханка після сварки взяла й дружині подзвонила. А той, кого вважали другом, пішов до начальника і розповів йому все про ваші помилки або зловживання. Так от. Людина себе повністю показує у сварці. Усе своє нутро і своє істинне обличчя. Якщо вона зробила щось з переліченого, більше ніколи не підпускайте її до себе, навіть якщо вона вибачиться і запропонує помиритися. Помиритися можна. Ворогувати з такою людиною ні до чого. Але більше ніколи не довіряйте йому або їй. І поводьтеся спокійно і терпляче, як з отруйною змією. Будьте впевнені – від такої людини ви отримаєте удар в спину навіть і без сварки. Це питання часу і обставин. Це патерни поведінки; моделі, які не змінюються. Ось така це людина. Така у неї душа. Поки ви близькі та товаришуєте, можна не пізнати людину. А у сварці вона миттєво розкриється. Миритися і далі спілкуватися можна з тими, хто мовчав, гнівався, не відповідав на повідомлення, не вибачався і не приймав вибачень. Це не страшно. А ось з тими, хто розкрився після сварки, як отруйна квітка, потрібно проявити обережність. І більше ніколи не розкривати душу, навіть якщо доведеться знову спілкуватися. “Помиритися” з такою людиною можна; встановити дипломатичні стосунки. Але істинної любові та дружби й бути не може.

https://tutkatamka.com.ua/nathnennya/zhittya/lyudina-sebe-pokazuye-u-svarci-mozhna-bagato-shho-zrozumiti/