Відмінності між версіями «Крик»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Кри́к, -ку''''', м. ''Крикъ. ''Не мала баба клопоту та купила порося: порося у квік, а ваба у кр...)
 
(ery)
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Кри́к, -ку''''', м. ''Крикъ. ''Не мала баба клопоту та купила порося: порося у квік, а ваба у крик. ''Ном. № 10058. ''Як ось: трус, галас, крик! ''Гул.-Арт. '''Криком кричати'''. Громко кричать. ''Крипом кричала: пробі ратуйте! ''
+
'''Крик''' (також вереск) — психомоторна активність, спрямована на створення гучного голосового сигналу.
[[Категорія:Кр]]
+
<gallery>
 +
Van-gog-screaming.jpg|Ван Ґоґ — картина "Крик"
 +
Female-screaming.jpg|Жіночий крик
 +
Female-screaming2.jpg|Жіночий крик
 +
</gallery>
 +
==Опис==
 +
Відомо, що крик народжується разом з людиною. І з'явився він набагато раніше, ніж мова. Це атрибут самозбереження людини. Ще древні розуміли, що якщо одноплемінник загубився, то його гучний крик почують далеко і прийдуть на допомогу. Якщо загрожує небезпека або щось трапилося, то криком можна залучити підмогу і відлякати противника. Через крик людина виявляє свої глибинні почуття і емоції, інстинкти.
 +
У тварин крик крім іншого є однією з важливих форм передачі інформації, тоді як у людей крик є поширеною фізіологічною реакцією організму на стрес і виражає дискомфорт, а також формою вираження емоцій.Основну роль в процесі видання крику грає дихальна система.
 +
 
 +
==Гучність крику==
 +
Рівень шуму, створюваного при нормальній розмові, складає 60-70 дБ, тоді як при крику його значення досягають діапазону 90-110 дБ.
 +
Крик має важливе соціокультурне призначення. У різних цілях він використовується вболівальниками, акторами, військовими. Так, вболівальники футбольного клубу Канзас-Сіті Чіфс в жовтні 2013 року встановили світовий рекорд гучності, досягнувши рівня шуму в 137,5 дБ.
 +
 
 +
 
 +
==У музиці==
 +
[https://www.youtube.com/watch?v=6uoYqfr1ZPk O.Torvald — Крик]

Поточна версія на 02:41, 19 жовтня 2016

Крик (також вереск) — психомоторна активність, спрямована на створення гучного голосового сигналу.

Опис

Відомо, що крик народжується разом з людиною. І з'явився він набагато раніше, ніж мова. Це атрибут самозбереження людини. Ще древні розуміли, що якщо одноплемінник загубився, то його гучний крик почують далеко і прийдуть на допомогу. Якщо загрожує небезпека або щось трапилося, то криком можна залучити підмогу і відлякати противника. Через крик людина виявляє свої глибинні почуття і емоції, інстинкти. У тварин крик крім іншого є однією з важливих форм передачі інформації, тоді як у людей крик є поширеною фізіологічною реакцією організму на стрес і виражає дискомфорт, а також формою вираження емоцій.Основну роль в процесі видання крику грає дихальна система.

Гучність крику

Рівень шуму, створюваного при нормальній розмові, складає 60-70 дБ, тоді як при крику його значення досягають діапазону 90-110 дБ. Крик має важливе соціокультурне призначення. У різних цілях він використовується вболівальниками, акторами, військовими. Так, вболівальники футбольного клубу Канзас-Сіті Чіфс в жовтні 2013 року встановили світовий рекорд гучності, досягнувши рівня шуму в 137,5 дБ.


У музиці

O.Torvald — Крик