Відмінності між версіями «Дозорець Ольга Володимирівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 2 проміжні версії цього учасника)
Рядок 21: Рядок 21:
  
 
[[Файл:Анализ.png|міні]]
 
[[Файл:Анализ.png|міні]]
 +
[[Файл:Анализ3.png|міні]]
 +
[[Файл:Анализ4.png|міні]]
 
''*Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
 
''*Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)
 
''
 
''
Рядок 136: Рядок 138:
  
 
Опитавши вчителів та адміністрацію щколи, можемо зробити такі висновки : Вчителі активно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності та активно впроваджують їх на уроках.
 
Опитавши вчителів та адміністрацію щколи, можемо зробити такі висновки : Вчителі активно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності та активно впроваджують їх на уроках.
 +
 +
[[Файл:Жовтень.png|міні]]
  
 
==Завдання 2==
 
==Завдання 2==
Рядок 159: Рядок 163:
 
</div>
 
</div>
 
}}
 
}}
Тренінг
+
Виступ на педагогічній раді «Впровадження інноваційних технологій засобу удосконалення навчально-виховного процесу».
на тему:
+
'''„Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) під час навчально-виховного процесу в загальноосвітніх закладах”'''
+
Мета:
+
o Познайомити учасників один з одним, створити доброзичливу атмосферу для ефективної співпраці;
+
o Прийняти правила для продуктивної роботи груп під час тренінгу;
+
o Ознайомити учасників з поняттям „тренінг”;
+
o Провести роботу в групах з проблеми: „Використання інформаційно-комунікаційних (ІКТ)  під час навчально-виховного процесу в загальноосвітньому закладі” шляхом виконання ряду вправ;
+
o Підвести підсумки заняття.
+
  
Методи роботи: робота в групах, „Мікрофон”, демонстрація, презентація, асоціативний рядок, колаж.
+
    Інновації, інноваційні технології на сьогодні стали невід’ємною складовою діяльності педагога. Інноваційна освітня діяльність не підлягає формалізації, оскільки потребує врахування людського чинника, визначення особистісних підходів, усвідомлення значущості нової ідеї для удосконалення освітньої практики.
 +
 
 +
Кожний  загальноосвітній навчальний заклад має свої особливості. Тому й підхід до впровадження інновацій має бути особливим. Вивчення реального стану справ, внутрішніх та зовнішніх передумов дає змогу визначити доцільність і готовність педагогічного колективу до впровадження інновацій різного типу в практичну діяльність навчального закладу.
 +
 
 +
При підготовці до педради проведено вивчення думки  учнів 7-11 класів з приводу впровадження інновацій в навчально-виховний процес.
 +
 
 +
    Отже, з результатів анкетування учнів можна зробити такі узагальнення:
  
 +
-  87% учнів подобаються уроки з використанням інноваційних методик, і кращі знання вони отримують на інноваційних уроках;
  
Поняття і терміни: „інформатизація суспільства”, „інформатизація освіти”, ”комп’ютерні технології навчання”
+
- учні вважають за необхідність використання інновацій на уроках, оскільки вони підвищують інтерес до навчання, але без надмірного захоплення ними;
 +
- не задоволений отриманими знаннями 3 учні з 59 опитаних;
  
 +
- не задоволені знаннями з окремих предметів  50 % від опитаних (є над чим задуматися.);
  
Епіграф:
+
- 96% опитаних мають бажання ходити до школи, їм цікаво навчатися.
Урок – це дзеркало загальної і педагогічної
+
культури вчителя, мірило його інтелектуального
+
багатства, показник його світогляду й ерудиції.
+
В.О.Сухомлинський
+
  
 
+
Будь-які інновації не обходяться без використання комп’ютера.  
 
+
Використання комп’ютерної техніки набуло загальнодержавного значення.
 
+
'''Хід заняття:'''
+
 
+
Вступне слово:
+
Суспільство і час ставлять перед школою нові завдання, вирішення яких вимагає нових підходів до навчання. Змінюються програми, з’являються нові підручники, технології, моделі навчання, що пред’являють до вчителя вимоги з оволодіння та застосування в своїй практиці інновацій.
+
Поняття „інформаційне суспільство” та „інформаційний простір” пов’язують, здебільшого, з новим суспільним станом, який склався внаслідок розповсюдження персональних комп’ютерів та всесвітньої мережі Internet. Основою освітньої системи є високоякісне і високотехнологічне інформаційно-освітнє середовище. Його створення і розвиток – технічно складне завдання. Але саме воно дозволяє системі освіти докорінно модернізувати свою технологічну базу, перейти до освітньої технології в широкому значенні цього слова і здійснити прорив до відкритої освітньої системи, що відповідає сучасним вимогам.
+
Ми зібралися в цій залі (аудиторії), щоб провести засідання творчої групи „Технологія моделювання уроку з використанням  ІКТ” у формі тренінгу з проблеми: „Використання інформаційно-комунікаційних (ІКТ)  та телекомунікаційних технологій (ТКТ)  під час навчально-виховного процесу в загальноосвітньому закладі нового типу”.
+
Отож почнімо!
+
 
   
 
   
Орієнтовані відповіді:
+
Одне з найважливіших завдань сучасної школи – забезпечити використання учнями комп’ютерів та інформаційних технологій із навчальною метою. Комп’ютер як універсальний засіб пошуку, обробки, збереження і демонстрації інформації міцно увійшов в наше повсякденне життя.
  
 Ми тут зібралися, щоб обговорити проблему інформатизації освіти. Розширити свої знання з цієї теми.
+
    Широкі можливості використання ІКТ  – переконливий аргумент на захист комп’ютеризації навчання та інших інновацій.
  
 Ми тут, щоб розширити свій кругозір, щоб глибше пізнати, що таке „ІКТ” та „ТКТ”, поділитися власним досвідом із запровадження даної методики.
 
 
 Ми очікуємо від цього заняття свіжих думок, раціональних прикладів вирішення поставлених завдань та проблем.
 
 
 
 
 
Тренер пропонує правила роботи в малих групах (на окремих аркушах), які допоможуть працювати під час виконання завдань в таких групах:
 
 
'''Правила роботи в групах:'''
 
 
1. Необхідно швидко розподілити „ролі” (краще за бажанням кожного).
 
 
2. У процесі роботи групи кожен може виражати власну думку (наприклад, по черзі).
 
 
3. Коли один говорить – інші слухають.
 
 
4. Обговорюють ідеї, а не особистість.
 
 
5. Група прагне дійти спільної думки.
 
 
Ролі в групі:
 
 
'''Обов’язки спікера:'''
 
 
 Зачитувати групові завдання.
 
 
 Встановлювати порядок виконання.
 
 
 Визначати того, хто буде стежити за часом.
 
 
 Пропонувати членам групи виступати по черзі.
 
 
 Стежити за записами, які робить секретар, допомагати йому чіткими формулюваннями; узагальнювати думки інших членів групи.
 
 
 
Активізувати роботу групи.
 
 
 Якщо необхідно, підсумовувати роботу.
 
 
 Визначати доповідача або самому відповідати про підсумки роботи групи.
 
 
 Підтримувати дисципліну під час групової роботи.
 
 
'''Обов’язки секретаря:'''
 
 
 Вести записи результатів групової роботи; чітко визначати відповіді групи на кожне питання.
 
 
 Вимагати від групи або більшої її частини вироблення єдиної думки.
 
 
 Вести записи чітко і розбірливо.
 
 
 Бути готовим висловити думку групи під час підведення підсумків або допомогти тому, хто відповідає.
 
 
'''Інформаційне повідомлення (на окремому аркуші):'''
 
 
Термін „тренінг” походить від англійського „to train” – навчати, тренувати.
 
 
Тренінг – це запланований процес, призначений надати або поновити знання та навички і перевірити ставлення до проблеми, ідеї, поведінку з метою їхньої зміни
 
чи оновлення.
 
 
'''Тренінг – це:
 
'''
 
o Ефективна форма роботи для засвоєння знань;
 
 
o Інструмент для формування умінь і навичок;
 
 
o Спілкування в довірчій атмосфері і неформальній обстановці;
 
 
o Пізнання себе і навколишнього світу.
 
 
'''Специфічні риси тренінгу:'''
 
 
 Дотримання певних принципів групової роботи;
 
 
 Наявність більш-менш постійної групи (переважно від 15 до 20 осіб, що періодично збираються на зустрічі чи працюють безперервно протягом двох-п’яти днів);
 
 
 Певна просторова організація (частіше за все – робота у зручному ізольованому приміщенні, де учасники переважну частину часу сидять у колі);
 
 
 Використання активних та інтерактивних методів роботи;
 
 
 Об’єктивація суб’єктивних почуттів, емоцій, думок, знань учасників групи стосовно подій, які відбуваються в групі.
 
 
Тренінги бувають різних видів: соціально-просвітницькі, соціально-педагогічні, особистісного росту, комунікативні.
 
 
Тренер рекомендує учасникам самостійно ознайомитись з вищезазначеними матеріалами (Інформаційне повідомлення (на окремому аркуші)).
 
 
'''Запитання для обговорення:'''
 
 
 Чим відрізняється тренінг від традиційного навчання?
 
(метод „Мікрофон”)
 
 
'''Орієнтовані відповіді:'''
 
 
 Тренінг відрізняється від традиційного навчання тим, що створюється неформальна обстановка, що дозволяє учасникам повністю розкритися, більше
 
поглинути знань.
 
 
 Тренінг – це певний вид діяльності, в процесі роботи якого покращуються якості спільної взаємодії. Розвивається якість мислити логічно, глобально, неординарно. Розвивається уява та творчі здібності. Підвищується рівень моральної самосвідомості. Основна особливість тренінгу – непідготовленість, що спонукає до власне мислення та розвитку власних ідей.
 
 
 Це метод вдосконалення знань з певного предмету або теми. Тренінг має „суспільні риси” і поділяється на індивідуальний і колективний. Ми вважаємо, що відмінність тренінгу від звичайного уроку полягає в тому, що під час уроку учні більше спілкуються з вчителем, а під час тренінгу - один з одним.
 
 
 Тренінг – це певні вправи, призначені для вдосконалення вмінь та навичок. Така форма роботи сприяє розвитку уяви, мислення, інтелекту. В тренінгах виділяються конкретні проблеми і питання. Тренінг – це спілкування в довірчій атмосфері та неформальній обстановці.
 
 
 Тренінг – це практика з певного виду діяльності з метою її поглиблення та вдосконалення. Види: індивідуальний, колективний, практичний, теоретичний.
 
 
Інформатизація суспільства є процесом активного повсюдного використання інформаційної техніки для виробництва, переробки, збереження й поширення інформації, особливо знань.
 
 
Інформатизація освіти – це процес забезпечення сфери освіти теорією і практикою розробки й використання сучасних інформаційних технологій, орієнтованих на реалізацію психолого-педагогічної мети навчання та виховання.
 
 
Комп’ютерні технології навчання – це процеси підготовки і передачі інформації учневі, засобом здійснення яких є комп’ютер.
 
 
Після презентації спікерами думки групи, тренер узагальнює зміст поняття „мета НІТ” (підготовка учнів  до повноцінної життєдіяльності в умовах інформаційного суспільства).
 
 
 
***
 
„Використання інформаційних технологій надає учням можливість заглянути в сутність науки...”
 
***
 
„Метод проектів стимулює самостійну пізнавальну думку учнів...”
 
***
 
„Нові інформаційні технології відкривають учням доступ до нетрадиційних джерел інформації, підвищують ефективність самостійної роботи...”
 
***
 
„Використання методу проектів, їх поєднання з інформаційними технологіями дає можливість організувати навчальний процес, орієнтований на особистість учня, з урахуванням його індивідуальних особливостей і здібностей...”
 
 
 
<gallery>
 
Файл:Example.jpg|Опис1
 
Файл:Example.jpg|Опис2
 
</gallery>
 
 
Асоціативний рядок:
 
 
Висновок: Основною професійно значимою якістю сучасного вчителя є інноваційний стиль науково-педагогічного мислення (зокрема використання ІКТ та ТКТ), готовність до створення нових цінностей і прийняття творчих рішень.
 
Робота з епіграфом: Прокоментуйте вислів В.О.Сухомлинського
 
 
 
 
 
Обміркуйте та виконайте:
 
Завдання групам:
 
Звичайно, в сучасних педагогічних технологіях є як переваги, так і недоліки. Окресліть доцільність та недоліки використання інформаційних технологій в навчально-виховному процесі (3 хв. – обмірковування; 2 хв. – озвучення та коментарі) – ведучий робить записи на ватмані
 
ПЕРЕВАГИ                                                        НЕДОЛІКИ
 
Є можливість заощадити час (контрольні роботи, тестові програми)
 
Використання комп’ютерної техніки робить урок цікавим і по-справжньому сучасним
 
Індивідуалізація навчання
 
Контроль і підбиття підсумків проходять об’єктивно і своєчасно
 
 
 
 
Висновок:
 
Отже, шановне товариство, суспільство, яке дбає про своє майбутнє, має усвідомити колосальні можливості ІКТ і навчитися грамотно застосовувати їх. Насамперед в освіті. Основним завданням впровадження ІКТ у навчально-виховний процес є підвищення зацікавленості учнів навчанням, зростання результативності і якості навчальних досягнень учнів, розвиток їх пізнавальних інтересів, підготовка покоління, спроможного активно включатися в якісно новий етап розвитку сучасного суспільства, пов’язаний з інформатизацією. Наше ж завдання – бути вчителями, яких чекають...
 
 
==Завдання 4==
 
==Завдання 4==
 
{{BOX1|
 
{{BOX1|

Поточна версія на 17:01, 25 жовтня 2019

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика База практики Літківська ЗОШ I-IIIст ім.М.П.Стельмаха

Директор школи - Самойленко-Граждан Ганна Василівна

Заступник з навчальної частини - Олізар Ольга Михайлівна

Заступник з виховної частини - Денисенко Олена Василівна

21661.jpg

Завдання 1

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі|

*ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Анкета https://forms.gle/rBTCx4mB5zesmMJm7

Результати анкети <iframe src="https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBfEsBJH7UFSA2ZML8rpFGNx_YXpniecvbfAGx8rGEEtMt6A/viewform?embedded=true" width="700" height="520" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Завантаження…</iframe>

Анализ.png
Анализ3.png
Анализ4.png

*Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення) Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу:

№ з/п Назва обладнання Кількість

1 Комп`ютерів - 1 кабінет інформатики + кабінети вчитлів 30

2 Комплект проекційного обладнання 8

3

4 Підсилбвач звуку 1

5 Колонка портативна 15

6 Мікрофонони 5

7 Проектор 8

8 Інтерактивна дошка 8

9 Телевізори 14

10 Принтери 7

11 Факс 1

Програмне забезпечення:

• Microsoft office

• Windows

• Антивірусні програми

• Програми для вчителів та учнів

• Дидактичні матеріали

• Збірники (електронні)

• Скарбниця знань

• Сходинки до інформатики

• Сервіси Google

Інформаційне забезпечення:

Інформаційно-освітнє середовище описане на сайті школи:

Сайт школи

http://litky-zosh.kiev.sch.in.ua/

Школа в соціальних мережах:

Facebook

https://www.facebook.com/groups/570870293079315/

Навчально-наукове забезпечення:

• навчальні плани;

• державні стандарти освіти;

• навчальні програми з усіх навчальних дисциплін;

• підручники та навчальні посібники;

• матеріали поточного та підсумкового контролю;

• методичні матеріали.

Інтерв'ю з директором школи Самойленко - Граждан Г.В.

1. Як Ви вважаєте, чи потрібні інновації сучасній освіті?

Обовязково, без іновацій, не може бути сучасний вчитель!


2. Чи готова школа та вчителі до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій?


Так, школа має все необхідне обладнання та оснащення для того, щоб кожен урок був інноваційним та цікавим. Адже зараз діти технологій, і без впровадження їх в навчання, не може бути сучасний урок.


3. Як Ви ставитесь до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в школі?

Тільки позитивно! Адже це цікаво, в першу чергу, не тільки учням, а й вчителям! Ми навчаємо кожного дня!


4. Чи змінюється освітній процес за допомогою використання інформаційно-комунікаційних технологій в школі?

Звісно! Уроки стають яскравішими, дітям хочеться ходити на уроки до тих вчителів. які постійно залучають технології на уроках!


5. Як діти реагують на застосування ІКТ на уроці?

З величезною цікавістю та допомогою! адже не завжди, ми, старші вчителі, можемо впоратися з технікою, вони є також і нашими порадниками в новизні.


6. Як ІКТ впроваджуються у Вашій школі?

В кожному, без вийнятку, класі є телевізори, інтернет. Нові ноутбуки в кабінеті інформатики. Мультимедійні системи в других та перших класах, та в деяких інших кабінетах (географії, історії, математики, актова зала).


Висновки:

Проаналізувавши інформаційне забезпечення школи, можна зробити такі висновки, що школа оснащена достатньою кількістю апаратним, програмним, інформаційним та навчально-науковим забезпеченням.

Опитавши вчителів та адміністрацію щколи, можемо зробити такі висновки : Вчителі активно використовують сучасні інформаційні технології в своїй професійній діяльності та активно впроваджують їх на уроках.

Жовтень.png

Завдання 2

Безымянный2.png
  • Гугл- календар для співробітників, керівників

https://calendar.google.com/calendar/r/month/2019/10/1?pli=1

}}

Завдання 3

Mcaticon.png
Семінар (тренінг)

Провести семінар (тренінг) для співробітників / вчителів / вихователів з використання ІКТ в освіті або виступ на вченій раді / педраді щодо можливостей онлайн навчання.

Виступ на педагогічній раді «Впровадження інноваційних технологій засобу удосконалення навчально-виховного процесу».

    Інновації, інноваційні технології на сьогодні стали невід’ємною складовою діяльності педагога. Інноваційна освітня діяльність не підлягає формалізації, оскільки потребує врахування людського чинника, визначення особистісних підходів, усвідомлення значущості нової ідеї для удосконалення освітньої практики.
  

Кожний загальноосвітній навчальний заклад має свої особливості. Тому й підхід до впровадження інновацій має бути особливим. Вивчення реального стану справ, внутрішніх та зовнішніх передумов дає змогу визначити доцільність і готовність педагогічного колективу до впровадження інновацій різного типу в практичну діяльність навчального закладу.

При підготовці до педради проведено вивчення думки учнів 7-11 класів з приводу впровадження інновацій в навчально-виховний процес.

   Отже, з результатів анкетування учнів можна зробити такі узагальнення:

- 87% учнів подобаються уроки з використанням інноваційних методик, і кращі знання вони отримують на інноваційних уроках;

- учні вважають за необхідність використання інновацій на уроках, оскільки вони підвищують інтерес до навчання, але без надмірного захоплення ними; - не задоволений отриманими знаннями 3 учні з 59 опитаних;

- не задоволені знаннями з окремих предметів 50 % від опитаних (є над чим задуматися.);

- 96% опитаних мають бажання ходити до школи, їм цікаво навчатися.

Будь-які інновації не обходяться без використання комп’ютера. Використання комп’ютерної техніки набуло загальнодержавного значення.

Одне з найважливіших завдань сучасної школи – забезпечити використання учнями комп’ютерів та інформаційних технологій із навчальною метою. Комп’ютер як універсальний засіб пошуку, обробки, збереження і демонстрації інформації міцно увійшов в наше повсякденне життя.

    Широкі можливості використання ІКТ  – переконливий аргумент на захист комп’ютеризації навчання та інших інновацій.

Завдання 4

Mcaticon yell.png
Методичні рекомендації

Підготувати методичні рекомендації до

  • проектування інформаційного освітнього середовища установи,
  • модернізації ІТ інфраструктури.
  • формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

Методичні рекомендації

Зробивши аналіз ІТ-інфраструктури Літківської ЗОШ I-III ст.ім.М.П.Стельмаха, я зробила висновки про те, що ця освітня установа відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. Проте, є ряд моментів, які ще потрібно удосконвлювати. Пропонуємо ряд методичних рекомендацій, які допоможуть реалізувати цей процес.

Для адміністрації слід додатково створити Веб-сторінки навчальних проектів, розширити інформаційну взаємодію з іншими навчальними закладами, розвинути контакти соціального партнерства.

Для педагогічних працівників слід в розділах сайту школи виокремити електронне приватне середовище, де б розміщувалась важлива інформація про заходи, оголошення, різноманітні тренінги, внутрішні обговорення, голосування тощо. Організувати ряд вебінарів, відкритих skype конференцій, майстер-класів в Інтернеті для підвищення кваліфікації вчителів. Для того, щоб підвищити ефективність співпраці і збільшення кількості присутніх на педагогічних чи методичних об’єднаннях попонуємо використовувати хмарні ресурси (Office 365), де кожен хто не може приєднатись фізично, може здійснити це в режимі онлайн.Ввести електронні журнали.

Заохочувати працівників до створення Інтернет-занять, інтегрованих уроків; − розробляти і використовувати власне програмне забезпечення і цифрові освітні ресурси, формувати, використовувати медіатеки та ін. Для учнів більше заохочувати до використання електронних сервісів таких як Mind map, WordArt, Kahoot, Padlet, Prezzi та ін. для реалізації домашніх завдань. Застосовувати тренувальне онлайн-тестування для підготовки до контрольних занять.

Модернізація ІТ-інфпаструктури:

1. Створення вільних зон WI-FI

2. Своєчасна переврка та ремонт мультимедійного облажднання.

3. Оснащення кожного методичного б'єднання принтерами та сканерами.

Форми підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів:

1.Курси підвищення кваліфікації

2. Реєстрація на безкоштовні онлайн курси (Prometeus, EdEra,)

3.Участь вчителів у різноманітних наукових конференціях, семінарах, тренінгах, майстер - класах.

4.Постійне використання ІКТ-технологій.