Відмінності між версіями «Мельник Маргарита Вікторівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
                         [[Файл:фото4мельник.jpg]]
 
                         [[Файл:фото4мельник.jpg]]
[[Файл:мельник маргарита.jpg]][[Файл:фото2мельник.jpg]][[Файл:фото3мельник.jpg]]
+
[[Файл:мельник маргарита.jpg]][[Файл:фото2мельник.jpg]][[Файл:фото3мельник.jpg]]<br />
 +
 
 +
Адреса: Київська область, Бородянський район, с.Пилиповичі, вул. Шевченка, 133<br />
 +
 
 +
Номер телефону: 380-457-7 74-293<br />
 +
 
 +
E-mail: pilipovichi1@ukr.net<br />
 +
 
 +
Сайт школи: https://prometej2010.wixsite.com/pylypovychi-scool/administraciya<br />
 +
 
 +
Директор: Мельник Наталія Якіна<br />
 +
 
 +
Заступник директора з навчально виховної роботи: Дідківська Наталія Володимирівна<br />
 +
 
 
== Моніторинг впровадження ІКТ в Пилиповицькому ЗЗСО. ==
 
== Моніторинг впровадження ІКТ в Пилиповицькому ЗЗСО. ==
 
==== Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. ====
 
==== Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. ====
Рядок 28: Рядок 41:
 
===== Інформаційне забезпечення: =====
 
===== Інформаційне забезпечення: =====
 
* Інформаційно-освітнє середовище школи представлено на офіційному сайтом школи.
 
* Інформаційно-освітнє середовище школи представлено на офіційному сайтом школи.
 +
Сайт школи: https://prometej2010.wixsite.com/pylypovychi-scool/administraciya
 
===== Навчально-наукове забезпечення: =====
 
===== Навчально-наукове забезпечення: =====
 
* В школі інформатика вивчається з 2 класу. В початковій, середній та старшій школах всі учні забезпечені підручниками та зошитами за оновленою програмою. На уроках інформатики всі діти забезпечені доступом до комп'ютерів та до мережі Інтернет. Також кабінети інформатики оснащені головним (локальним) комп'ютером. В штаті працює один вчитель інформатики.
 
* В школі інформатика вивчається з 2 класу. В початковій, середній та старшій школах всі учні забезпечені підручниками та зошитами за оновленою програмою. На уроках інформатики всі діти забезпечені доступом до комп'ютерів та до мережі Інтернет. Також кабінети інформатики оснащені головним (локальним) комп'ютером. В штаті працює один вчитель інформатики.

Поточна версія на 14:08, 8 жовтня 2019

                       Фото4мельник.jpg

Мельник маргарита.jpgФото2мельник.jpgФото3мельник.jpg

Адреса: Київська область, Бородянський район, с.Пилиповичі, вул. Шевченка, 133

Номер телефону: 380-457-7 74-293

E-mail: pilipovichi1@ukr.net

Сайт школи: https://prometej2010.wixsite.com/pylypovychi-scool/administraciya

Директор: Мельник Наталія Якіна

Заступник директора з навчально виховної роботи: Дідківська Наталія Володимирівна

Зміст

Моніторинг впровадження ІКТ в Пилиповицькому ЗЗСО.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.

Сьогодення влаштоване так, щоб усі сфери життя використовували у своїй діяльності засоби ІТ інфраструктури. Без сумнівів можна впевнено сказати, що використання ІКТ відіграє важливу роль в кожній організації. Освіта має орієнтуватись на діяльнісні, розвиваючі технології, які формують у учнів уміння вчитися, оперувати і управляти інформацією, швидко приймати рішення, пристосовуватись до потреб ринку праці (формувати основні життєві компетенції). Світовий процес переходу до інформаційного суспільства, а також зміни, що відбуваються в різних сферах життя в Україні, зумовлюють необхідність прискорення реформування системи освіти. Школа не стала виключенням.

Адміністрація багато років Пилиповицького ЗЗСО активно працювала над підготовкою вчителів для використання інформаційних технологій не лише на заняттях з інформатики (вчителями інформатики), але й у всьому освітньому просторі. З інтерв'ю з директором школи Мельник Н. Я. та вчителем інформатики Атаманчук Н. М. я дізналася, що не дивлячись на те, що школа маленька і можливостей розвивати ІКТ в повному руслі (як цього хотілося в проекті) протягом довгого часу не виходило.

Директор: "Та все ж таки спільною працею та зусиллями вдалося сформувати сприятливі умови для розвитку інновацій в нашій школі.Разом з кадровим і методичним забезпеченням навчального процесу є вирішальним показником оцінювання дієздатності сучасної школи".

Вчитель інформатики: "Інформаційне середовище – засіб ефективної взаємодії учасників освітнього процесу: дітей, педагогів, батьків. У нашій школі проведено моніторинг компетентності вчителів у галузі інформаційно-комунікаційних технологій. Всі педагоги володіють навичками використання ІКТ на рівні "Початківець", вміють орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства."

ІК-компетентності науково-педагогічних працівників, вчителів та вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

Для вчителі Пилиповицького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів була створена анкета на тему:
Анкета:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMcICNfENchPNJZfPdsmLyk9e82TBdJ4DaR9aQ7ECkVeRa3Q/viewform
Результати:https://docs.google.com/forms/d/1smRPHT_9Zx4MW53rI6fn-gT-bzkMGHlmtdTM6Epy_hc/edit#responses

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:
  • 1 комп'ютерний клас;
  • 1 проектор;
  • 1 навісна плазма;
  • 1 інтерактивна дошка;
  • всі кабінети початкових класів мають комп'ютери;
  • Інтернет та wi-fi зони.
Програмне забезпечення:
  • Microsoft office;
  • Windows;
  • Сходинки до інформатики.
Інформаційне забезпечення:
  • Інформаційно-освітнє середовище школи представлено на офіційному сайтом школи.

Сайт школи: https://prometej2010.wixsite.com/pylypovychi-scool/administraciya

Навчально-наукове забезпечення:
  • В школі інформатика вивчається з 2 класу. В початковій, середній та старшій школах всі учні забезпечені підручниками та зошитами за оновленою програмою. На уроках інформатики всі діти забезпечені доступом до комп'ютерів та до мережі Інтернет. Також кабінети інформатики оснащені головним (локальним) комп'ютером. В штаті працює один вчитель інформатики.

Гугл- календар для співробітників, керівників.

Календар: https://calendar.google.com/calendar/r/month/2019/9/1

Семінар для вчителів.

На сучасному етапі інформатизації суспільства все більшого поширення в різноманітних сферах життя набувають комп’ютерні технології, вони виступають як один із інструментів пізнання. Тому однією із задач сучасної освіти є підготовка викладача, який вільно орієнтується у світовому інформаційному просторі, використовуючи сучасні комп’ютерні технології. Цей напрямок вважається перспективним, адже в цілому освіта характеризується як велика система, якісне функціонування якої неможливе без використання сучасних телекомунікаційних і комп’ютерних засобів зберігання, опрацювання, передавання, подання інформації. ІКТ дають змогу вчителю краще подати матеріал, зробити його більш цікавим, швидко перевірити знання учнів та підвищити їхній інтерес до навчання. Вчитель має можливість отримувати найостаннішу інформацію, активно спілкуватися з колегами, учнями та батьками. Завдяки цьому підвищується авторитет вчителя, він дійсно може бути носієм культури, знань, усього передового.

Збільшення комп’ютерної техніки та подальше її вдосконалення поширює можливості викладачів використовувати комп’ютерні технології не тільки при вивченні інформатики, але й поєднанні викладання інших дисциплін із використанням ІКТ. Новітні розробки в цій галузі змінюють спосіб їх застосування при вивченні різних дисциплін у процесі навчання.

Тому я підготували презентацію про використання ІКТ в освіті та провела семінар для вчителів. https://docs.google.com/presentation/d/1aefqZCYwDT6u0BHCJGyFXnlDZRLwUjhoJYn3YPV__dM/edit#slide=id.p

Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища школи,модернізації ІТ інфраструктури, формування ІК-компетентності вчителів школи

Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності школи. Основним критерієм ефективності використання нових інформаційних технологій в навчальному закладі є вже не наявність певної кількості комп’ютерів, а створення єдиного інформаційного освітнього простору.

Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.

За результатами аналізу ІТ-інфраструктури Пилиповицького ЗЗСО, можна зробити висновок, що школа майже відповідає сучасним вимогам оновленого Державного стандарту та «Закону про освіту» щодо інформатизації освітнього простору. Для того, щоб підвищити ефективність спільної роботи вчителів можна ввести:

  • електронний документообіг;
  • для ефективного спілкування - використовувати Google;
  • для оцінювання знань на уроці вчитель може використовувати Learningapps. Який пропонує широкий вибір завдань, які можна виконувати як на уроці так і вдома;
  • для контролю знань після вивченої теми вчитель може використати Google форми, Kahoot, ClassMarker , та ін;
  • навчальні матеріали вчитель може розміщувати в Google класі, на Google Диску, Padlet, в соціальних мережах (створивши групу). Розробляти власні електронні продукти (розробки уроків, демонстраційний матеріал). Поєднувати готові електронні продукти (електронні підручники, енциклопедії, навчальні програми, демонстраційні програми т. п.) у своїй професійній діяльності;
  • використовувати комп’ютерні технології для підготовки до занять; застосовувати тренувальне тестування;
  • брати участь в Інтернет конкурсах і олімпіадах;
  • а також створити електронну бібліотеку для учнів. Це дозволило б учням мати доступ до інформації в будь якому місці. І не тільки учням.
  • створити сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним. Туди можна буде викладати фото, презентації, текстові документи (все, що висвітлить їх діяльність);
  • також можна ефективно використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти;
  • обговорювати актуальні проблеми на форумі, в Skype, на сайті навчального закладу; навчитися працювати з інформацією, робити повідомлення, доповіді на задану тему.
Методичні рекомендації щодо модернізації ІТ інфраструктури:
  • Докупити необхідну кількість обладнання: комп'ютери, смарт-дошки та програмне забезпечення для цієї техніки.
  • Підвищити рівень ІКТ-компетентності вчителів (проводити для них тренінги, семінари та давати можливість проходити курси для удосконалення своїх вмінь та навичок роботи з комп'ютерною технікою).
Передумови успішного формування базової ІКТ-компетентності вчителів:
  • сформованість достатнього рівня мотивації до інноваційної діяльності, пов'язаної із використанням ІКТ;
  • наявність знань і світоглядних уявлень про функціонування ПК і дидактичні можливості ІКТ;
  • використання Інтернету і цифрових освітніх ресурсів у педагогічній діяльності;
  • володіння методичними основами підготовки наочних і дидактичних матеріалів із використанням засобів Microsoft Office.
Форми підвищення рівня ІКТ-компетентності вчителів:
  • активна участь у семінарах різного рівня щодо застосування ІКТ у навчальній практиці;
  • систематична участь у професійних конкурсах, онлайнових форумах і педрадах;
  • постійне використання у педагогічній діяльності широкого спектру цифрових технологій та інструментів: текстових редакторів, програм обробки зображень та підготовки презентації!, табличних процесорів тощо;
  • забезпечення використання Інтернет-ресурсів;
  • формування банку навчальних завдань, виконуваних із активним використанням ІКТ;
  • розробка проектів із використанням ІКТ.
Чинники, що заважають удосконаленню ІК-компетентності вчителів:
  • недостатня обізнаність з новинками у сфері інформатизації;
  • перевантаження вчителів додатковими обов’язками і як наслідок брак часу на самоосвіту;
  • мала кількість годин на вивчення предмету за допомогою ІКТ (брак технічної складової);
  • низьких рівень підключення до високошвидкісного Інтернету;
  • лінійна курсова модель підвищення кваліфікації вчителів (1 раз на 5 років) не відповідає сучасним темпам розвитку ІКТ та змінам у навчальних програмах з інформатики.
  • Елемент маркованого списку

Фото

IMG-c7991d4695986c5bd143aefbde319459-V.jpg IMG-9d12a296bacaa7fcab926f532fdc8a6e-V.jpg


IMG-328aa66c8dd08d88fb7faeb53e23fcaf-V.jpg IMG-1191b2c0bdaaa37cd1b9551085effa7a-V.jpg


IMG-dd1cb87b4e2645c92e55243a412295c3-V.jpg