Відмінності між версіями «Користувач:Zadiakovych.pi18»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 8 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
+
[[Файл:Школа 141.jpg|міні]]
Завдання 1.
+
=== Завдання 1.1. ===
 
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі.
 
Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі.
 
• Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.  
 
• Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками.  
Рядок 36: Рядок 36:
 
# Розробка діагностичного інструментарію для визначення результативності навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу в умовах застосування сучасних ІКТ.  
 
# Розробка діагностичного інструментарію для визначення результативності навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу в умовах застосування сучасних ІКТ.  
 
# Визначення факторів та чинників, що впливають на підвищення ефективності навчально-виховного процесу в аспекті дослідження.
 
# Визначення факторів та чинників, що впливають на підвищення ефективності навчально-виховного процесу в аспекті дослідження.
 +
=== Завдання 1.2. ===
 +
Посилання на анкету:
 +
[[Анкета|https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSesNsfWuv4s9kYHajvmUFubcJd1tphetkHFy52oWEuoFqrZuQ/viewform?vc=0&c=0&w=1]]
 +
=== Завдання 1.3. ===
 +
==== Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення). ====
 +
==== Апаратне забезпечення : ====
 +
* 4 сервера
 +
* 30 роутерів
 +
* 270 комп'ютерів (з них 130 ноутбуків)
 +
* 8 мультимедійних дошок, 35 екранів, 45 проекторів
 +
* 40 камер відеоспостереження
 +
* обладнання для відеомонтажу
 +
* обладнання для CISCO:
 +
* 9 роутерів
 +
* 9 маршрутизаторів
 +
* 9 брандмауерів
 +
==== Програмне забезпечення: ====
 +
Використовується ліцензійне програмне забезпечення Windows 10, Office 16. А також програмне забезпечення від Visual Studio, SolidWorks, Autodesk 3D Max, ArchiCAD.
 +
==== Інформаційне забезпечення: ====
 +
Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику.
 +
* Сайт НВК 141 "ОРТ" www.ortlyceum.kiev.ua
 +
* facebook
 +
* YouTube
 +
* Instagram
 +
==== Навчально-наукове забезпечення: ====
 +
Ліцей працює у рамках Всеукраїнського експерименту "Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти" Вчителями ліцею були створені навчальні програми з допрофільного та профільного навчання, які отримали відповідний гриф Міністерства освіти і науки України. У навчальному закладі затверджено проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти». Відповідно закуплено необхідне забезпечення для реалізації проекту. Заклад співпрацює з мережевою академією Cisco та Microsoft IT Academy.Є курси з мережних технологій, з мережної безпеки, з кібербезпеки – це професійні курси, і при успішному закінченні учнем, він отримує сертифікат. Токож є наступне навчально-наукове забезпечення:
 +
* Gimp
 +
* Gcompris
 +
* сервіси Google
 +
* Microsoft Оffice
 +
Вчителі англійської мови та івриту використовують платформу «Duolingo для шкіл»
 +
== Завдання 2 ==
 +
Google-календар
 +
[[Календар для вчителів 141 школи|https://calendar.google.com/calendar?cid=em9yaWFuYWR5YWtvdmljaEBnbWFpbC5jb20]]
 +
== Завдання 3 ==
 +
=== Виступ ===
 +
 +
Із того часу, як почали працювати найбільш відомі українські платформи онлайн-освіти, минуло чотири роки. Їхні очільники не очікують, що вона замінить собою академічну, але впевнені: онлайн-курси розширюють можливості традиційного навчання. Серед своїх слухачів виділяють освітян, а найпопулярнішими спеціальностями називають навички свідомого громадянина, мови і критичне мислення.
 +
Поговоримо про 5 основних переваг навчання через інтернет та про найцікавіші курси.
 +
Інтернет успішно інтегрувався в усі сфери життя та давно взяв на себе не лише розважальну, а й освітню функцію. То ж не дивно, що наразі одним з головних трендів сучасності стала саме онлайн-освіта.
 +
Спочатку до неї ставилися з обережністю, подекуди навіть зі зневагою, але тепер навчання в інтернеті неабияк популярне. А його велика затребуваність своєю чергою спровокувала дискусію з приводу того, коли ж різноманітні вебінари остаточно прийдуть на зміну аудиторним заняттям.
 +
Такий розвиток подій цілком можливий, бо на сьогодні онлайн-курси розробили чи не всі провідні навчальні заклади світу. Усі бажаючі можуть навчатися у Стенфорді, Кембриджі чи Прінстоні, навіть не виходячи з дому. На повноцінний диплом розраховувати не варто, проте сертифікат про проходження курсу ви обов’язково отримаєте.
 +
Перевага перша: доступність
 +
Щоб почати навчання, достатньо просто мати доступ до інтернету. Не треба їхати до іншого міста чи за кордон – навчатися можна вдома у комфортних умовах. Навчання у такому форматі доступне абсолютно всім незалежно від віку, стану здоров’я, соціальної приналежності чи достатку. Фактично, онлайн-освіта є зразком ідеального навчання: всі люди мають однакові можливості та права.
 +
Інтернет переповнений різноманітними пропозиціями онлайн-курсів, вам залишається обрати той, що подобається найбільше. А щоб не шукати навмання, варто скористатися пропозиціями відомих освітніх проектів, наприклад, Coursera. У цьому масштабному онлайн-університеті зареєстровано понад 24 млн користувачів, а свої курси пропонують 149 закладів освіти.
 +
Перевага друга: мобільність
 +
Вчитися онлайн комфортно: ви можете займатися у зручний час і фактично у будь-якому місці. Для цього навіть не завжди потрібен комп’ютер, бо відеолекції наразі на 100% адаптовані під мобільні платформи.
 +
Кожен може сам організувати власний навчальний простір та розробити зручний графік. Якщо через півгодини після початку лекції вам терміново знадобилося піти, то в цьому немає нічого страшного, просто поставте відео на паузу. Онлайн-курси складаються із заздалегідь зафільмованих лекцій, тому ви нічого не пропустите. Проте інколи можуть проводитися вебінари, на яких вже треба бути присутнім. В усіх інших випадках темп та час навчання залежать від особистих вподобань.
 +
Перевага третя: економія часу
 +
Онлайн-освіта дозволяє не їздити зайвий раз на лекції – навчання проходить там, де вам зручно. А заощаджений час можна витратити на щось не менш важливе. Особливо навчання у такому темпі актуальне для людей, яким важливіше швидше потрапити додому, ніж на якусь, хай навіть дуже корисну, лекцію.
 +
Перевага четверта: економія грошей
 +
Щоб отримати нові знання, зовсім необов’язково витрачати кошти – в інтернеті на вас чекає безліч безкоштовних курсів. Це дуже зручно: єдине, що ви витрачаєте на освіту, це трохи вільного часу. А якщо курс не сподобається, його можна покинути у будь-який момент, не шкодуючи про гроші.
 +
Якщо ж ви обрали платні вебінари (а вони зазвичай якісні та цікаві), то ви завжди знаєте, за що платите: за важливі теми, можливість почути досвідчених лекторів тощо. До того ж витрачені на курс кошти можуть стати стимулом для старанного навчання.
 +
Перевага п’ята: прокачування професійних навичок
 +
Навіть спеціалісти з великим досвідом мають час від часу підвищувати свою кваліфікацію чи здобувати нові навичкі, які допоможуть поліпшити позиції на ринку праці. Відповідні дипломи та сертифікати надаються не завжди, у деяких випадках доведеться вдовольнитися лише отриманими знаннями. Але якщо сертифікат все ж було отримано, то його можна сміливо додавати до резюме.
 +
Топ-5 найкращих можливостей для онлайн-освіти
 +
Хочете переконатися у перелічених перевагах онлайн-освіти особисто? В такому разі не варто гаяти часу. Якщо хочете здобути нові знання, то запишіться на курси просто зараз. Пропонуємо вам добірку найцікавіших ресурсів для навчання у режимі онлайн.
 +
# Prometheus. Цей український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів з’явився лише у 2014 році, проте швидко став популярним. Студентом може бути кожен громадянин України незалежно від віку.
 +
Перелік доступних лекцій надзвичайно широкий, на Prometheus можна знайти матеріали фактично на будь-яку тему та навіть підготуватися до ЗНО. Навчання безкоштовне, а сам процес складається з перегляду лекцій, виконання домашніх завдань та підсумкових іспитів. За умови успішного проходження курсів, ви отримуєте сертифікат.
 +
# Coursera. Один з найвідоміших освітніх проектів, завдяки якому всі бажаючі можуть прослухати лекції, запропоновані кращими університетами світу. Щотижня ви будете отримувати лекції та домашні завдання (виконувати їх треба обов’язково, в іншому випадку вам не нададуть сертифікат). Єдиний нюанс — перевіряти ваші завдання будуть такі ж самі студенти. Цікаво, що деякі матеріали вже перекладено українською мовою.
 +
# EdEra. Ще один український проект, покликаний зробити вітчизняне навчання доступним та якісним. Усі представлені курси є безкоштовними, але проект приймає благодійні внески. До кожної лекції обов’язково додаються конспекти з ілюстраціями та поясненнями. Щотижня студенти отримують домашні завдання, а в кінці курсу мають скласти іспит.
 +
# Lingva.Skills. Масштабний соціальний проект, створений за підтримки Уряду України для вивчення англійської мови. Курс безкоштовний, отже навчатися можуть усі бажаючі: наразі Lingva.Skills користуються як школярі, так і держслужбовці.
 +
Поки що доступні програми лише з англійської, але згодом перелік мов планують розширити. А щоб гарантовано заговорити англійською, додатково варто скористатися всесвітньо відомою платформою Duolingo, яка, до речі, має український інтерфейс.
 +
# ВУМ. Відкритий університет Майдану позиціонує себе як дистанційна платформа громадянської освіти. ВУМ пропонує більш ніж 30 тем для вивчення, кожен курс при цьому сформовано з лекцій, практичних завдань та контрольного опитування. В якості викладачів виступають представники успішних бізнес-шкіл, а також громадські діячі.
 +
Це тільки приблизний і дуже короткий список найвідоміших ресурсів для онлайн-освіти. Насправді їх набагато більше, тому знайти свій ідеальний варіант зможе кожен.
 +
==== Онлайн-освіта та українські школи ====
 +
Ідея онлайн-освіти стала настільки популярною, що її підхопили й вітчизняні навчальні заклади. Так, ще у 2015 році Міністерство освіти і науки України на базі Рішельєвського ліцею (Одеса) розпочало експеримент із залучення до навчального процесу сучасних засобів комунікації. Було розроблено курси для додаткового навчання, також надаються матеріали для підготовки до олімпіад, іспитів та ЗНО. Цікаво, що доступ до курсів та вебінарів мають усі учні Одеської області.
 +
Наразі експеримент ще триває, але статистика свідчить про те, що школярі сприйняли можливість отримувати освіту онлайн з ентузіазмом – на один тільки курс з фізики підписано близько 22 тисяч учнів. У Міністерстві вважають, що такі результати свідчать про те, що майбутнє саме за змішаною формою освіти (онлайн + класичні заняття з викладачем). Такий підхід дає змогу школярам отримати теоретичну базу, прослухавши вебінар, а потім закріпити знання у класі.
 +
Онлайн-освіта – сучасна та цікава модель навчання, якою скористалися вже сотні тисяч людей у світі. Та наскільки розумним буде такий підхід саме для школярів? Як ви вважаєте?
 +
Де навчатись вчителям: добірка можливостей
 +
Онлайн-навчання
 +
Онлайн-освіта – це справжній світовий тренд, і в Україні є кілька організацій, які підхопили його та пропонують якісний відеоконтент. Серед переваг такого навчання – можливість проходити його будь-де і будь-коли. Головне – доступ до інтернету.
 +
До речі, перегляд лекцій в онлайні може стати не тільки інструментом вашого професійного зростання, а й допомогою в проведенні занять. Наприклад, ви можете переглядати відео на уроці разом з учнями або задавати їх як домашнє завдання з подальшим обговоренням у класі.
 +
EdEra
 +
 +
Для кого: для всіх вчителів
 +
Мова: українська
 +
Хто готує: українські науковці, вчителі, практики з різних галузей
 +
Ціна: безкоштовно (включно з сертифікатами)
 +
Це студія онлайн-освіти, яка займається виробництвом власних онлайн-курсів. Загальнодоступних курсів тут ще небагато, але їхня кількість постійно зростає.
 +
EdEra часто співпрацює з Міністерством освіти і науки, тож тут є чимало освітніх можливостей, створених спільно з МОН: для вчителів початкової школи (щодо сучасних методик викладання – для вчителів, які візьмуть перші класи у 2018/2019 навчальному році, проте проходити цей курс можуть усі охочі), про оновлені програми початкової та базової освіти.
 +
Також на EdEra є курси для підготовки до ЗНО з різних предметів. Відео з нього особливо легко застосувати на уроках. Проте їх можна спробувати розглянути і з погляду методології – яким способом доноситься матеріал та спробувати впроваджувати подібні практики.
 +
Окрім того, спільно з Програмою розвитку ООН в Україні EdEra розробила антикорупційний урок, який можна провести в будь-якій школі.
 +
Prometheus
 +
Для кого: для всіх вчителів
 +
Мова: українська
 +
Хто готує: викладачі українських вишів та практики у різних сферах
 +
Ціна: безкоштовно (включно із сертифікатом)
 +
Це громадська онлайн-платформа, на якій зібрані курси від українських науковців та трохи перекладів іноземних курсів. Навчання відбувається у кілька етапів: перегляд відеолекцій, обговорення важливих питань на форумі з іншими студентами та викладачами, складання тесту та отримання сертифікату із підписом викладача.
 +
На Prometheus є як предметні курси, які допоможуть вам слідкувати за новинками у вашій галузі знань, так і загальні – що будуть корисні вам як педагогу. Це, наприклад, комунікаційні інструменти для побудови репутації, психологія стресу та способи боротьби з ним, візуалізація даних, наука повсякденного мислення тощо.
 +
Для зручності Prometheus групує курси однієї тематики в цикли, але їх поки лише чотири (серед них, до речі, є цикл з підготовки до ЗНО), тож варто ретельно передивитися список курсів-одинаків. На платформі є освіта як для початківців, так і для професіоналів. Список доступних навчань постійно оновлюється, тому рекомендуємо зареєструватись (у правому верхньому куті), аби бути в курсі оновлень.
 +
 +
ВУМ (Відкритий Університет Майдану)
 +
 +
 +
Для кого: Для всіх вчителів та особливо для вчителів з права, фінансової грамотності
 +
Мова: українська
 +
Хто готує: викладачі бізнес-шкіл, представники громадського сектору, практики з бізнесу та соціальної сфери
 +
Ціна: безкоштовно (включно із сертифікатом)
 +
Це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні, тому тут немає академічних курсів – з математики чи то фізики – або присвячених методикам викладання. Та водночас тут зібрано чимало курсів, що будуть корисні вам, аби покращити педагогічну майстерність: креативне мислення, теорія поколінь, верифікація в інтернеті, мова жестів, інформаційна безпека.
 +
Також є кілька курсів, які особливо стануть у нагоді викладачам права і фінансової грамотності: кредит – це зло?; особистий та сімейний бюджет; права людини в дії (хоча цей курс підійде всім педагогам), школа свідомого громадянина тощо.
 +
Тут діє подібна для всіх освітніх інтернет-платформ система навчання: відеолекції, обговорення на форумі, тести та сертифікати.
 +
Скарбниця курсів постійно поповнюється – нові вишколи анонсуються в окремому розділі та за допомогою e-mail розсилки серед зареєстрованих користувачів. Зареєструватись можна, натиснувши на напис “Реєстрація” у верхньому правому куті сайту.
 +
Cambridge English Webinars
 +
 +
 +
Для кого: для вчителів англійської мови та тих, хто хоче поліпшити свою англійську
 +
Мова: англійська
 +
Хто готує: викладачі Кембріджсього університету
 +
Ціна: безкоштовно
 +
Це вебінари з англійської мови, які можуть надихнути вас використовувати нестрандартні методи під час занять, допоможуть завжди “бути у формі” щодо знання англійської та нададуть відповіді на запитання щодо екзаменів для вступу у Кембрідж.
 +
Кожен вебінар має розділ “питання - відповідь”, тож ви зможете запитати все, що вас цікавить. Окрім записаного відео, ви отримаєте всі матеріали, що використовувалися під час навчання, список корисних посилань, а також сертифікат про участь у вебінарі.
 +
Окрім відеонавчання, на сайті є практичні завдання, які ви можете використовувати для навчання учнів та для поглиблення своїх знань. Окрім того, на сайті є плани уроків, варіанти активностей на уроці, приклади екзаменаційних завдань та посібники, а також список конференцій та семінарів - привід відвідати Британію, США та інші країни.
 +
Також у розділі Teaching English можна знайти інформацію про повноцінні освітні курси для вчителів (CELTA, CELTA-P, CELTA-S), про які ми розкажемо в наступній добірці.
 +
British Council
 +
Для кого: для вчителів англійської мови та тих, хто хоче покращити свою англійську
 +
Мова: англійська
 +
Хто готує: носії мови та викладачі англійської
 +
Ціна: як безкоштовно, так і платно (від сотні гривень до кількох тисяч)
 +
Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що займається розвитком англійської мови в різних країнах. Вона пропонує багато можливостей для вивчення англійської мови, а також покращення навичок її викладання. Зокрема, це онлайн- та звичайні курси, додатки і веб-сайти, які допоможуть у вивченні англійської, English Channel з англомовними матеріалами про британське мистецтво.
 +
Окрім того, Рада організовує багато подій, присвячених письменництву, кіно та театру, тож вивчення англійської може стати приводом розвитку в інших сферах. Слідкувати за подіями зручно у Facebook організації.
 +
На глобальній версії сайту Британської Ради є навчальні відео для поліпшення методик викладання (англійською мовою), що переважно коштують 12 фунтів (трохи більше 450 гривень) та онлайн-курси, ціна яких – від 100 до 200 фунтів (приблизно від 3900 до 7800 грн).
 +
Очні курси і проекти
 +
Освітня платформа “Критичне мислення”
 +
Для кого: для всіх вчителів, викладачів ВНЗ, батьків, працівників дошкільних закладів освіти
 +
Мова: українська
 +
Хто готує: безпосередньо автори-розробники, експерти з освіти і вчителі-практики
 +
Ціна: від 300 до 400 гривень
 +
Засновниками платформи є експерти ГО “Вчителі за демократію і партнерство”. Освітня платформа “Критичне мислення” проводить тренінги для вчителів початкової, основної і старшої школи, викладачів ВНЗ з методики розвитку критичного мислення учнів і студентів. А також тренінги-практикуми для всіх учителів з педагогіки партнерства, дебатів, освіти для сталого розвитку. Навчання на Платформі “Критичне мислення” пройшли понад 2,7 тисяч учителів початкової, основної й старшої шкіл.
 +
Крім того, на платформі є тренінги для працівників дошкілля з освіти для сталого розвитку та для батьків з розвитку критичного мислення дитини.
 +
Також експерти платформи консультують школи з питань запровадження програм з критичного мислення й інтерактивних технологій на уроці.
 +
На сайті платформи ви знайдете приклади різних уроків з використанням методів критичного мислення; програму й посібники до курсу для старшокласників “Основи критичного мислення”, що має гриф МОН; можуть замовити різні навчальні матеріали.
 +
Тренінги відбуваються у містах по всій Україні. Крім того є опція виїзних тренінгів, тобто колектив будь-якої школи в Україні може замовити тренінг платформи до себе. Докладно про те, як це зробити, можна прочитати за цим посиланням.
 +
Усі програми, за якими проводяться тренінги, – оригінальні авторські розробки експертів Платформи. По завершенні навчання учасники отримують іменні сертифікати із вказаною кількістю годин.
 +
 +
 +
=== Методичні  рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи: ===
 +
Інформаційне освітнє середовища — це система, в якій на інформаційному рівні задіяно та пов’язано між собою всіх учасників освітнього процесу: «адміністрація — вчителі — учні — батьки»:
 +
* під час формування інформаційного освітнього середовища необхідно розв’язати проблему змісту освіти на сучасному етапі, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій, нових взаємин учня, учителя й освітнього середовища;
 +
* інформаційне освітнє середовище містить технологічні, інформаційні й організаційні ресурси;
 +
* під час створення інформаційного освітнього середовища навчального закладу зростає значущість ІКТ-компетентності педагогів, які працюють за умов широкого застосування засобів інформаційних і комунікаційних технологій в освітньому процесі школи.
 +
===== Модель інформаційного простору містить три рівні. =====
 +
# Перший рівень:
 +
* наявність кабінету інформатики з сучасним обладнанням;
 +
* обладнання робочих місць адміністраторів;
 +
* обладнання робочих місць учителів;
 +
* наявність технічних засобів (телевізори, проектори, відеопрогравачі, відеокамера, DVD-програвачі, фотоапарати тощо);
 +
* наявність програмного забезпечення навчально-виховного процесу (відеотека школи).
 +
# Другий рівень: шкільна мережа.
 +
# Третій рівень:
 +
* під’єднання та доступ учнів, учителів, адміністрації до мережі Інтернет;
 +
* електронний щоденник (для батьків).
 +
===== Реалізація моделі дозволяє реалізувати освітні потреби учасників навчально-виховного процесу.
 +
Для вчителів: =====
 +
* електронний розклад уроків, електронний журнал учителя, електронний щоденник учня, онлайн-тестування учнів (конкурси, олімпіади);
 +
* розміщення планової та методичної інформації й обмін кращими методиками поміж учителями;
 +
* дистанційне навчання в режимі реального часу.
 +
===== Для учнів: =====
 +
* дистанційне навчання в режимі реального часу;
 +
* доступ до потужної бази джерел інформації (бібліотеки, медіатеки й інших навчальних матеріалів) тощо;
 +
* сприяння підвищенню організації навчального процесу;
 +
* підвищення рівня навичок завдяки використанню інноваційних технологій;
 +
* розширення інформаційної бази наявних знань;
 +
* участь у конкурсах, олімпіадах;
 +
* підготовка до ЗНО;
 +
* створення портфоліо тощо.
 +
===== Для школи: =====
 +
* можливість підвищувати авторитет (імідж) свого навчального закладу;
 +
* переведення школи на новий технологічний рівень, який відповідає сучасним вимогам школи нового покоління.
 +
===== Для директора школи: =====
 +
* щоденне оперативне управління школою та навчальними процесами;
 +
* створення сайту школи;
 +
* участь у різноманітних заходах, організованих мережею, в межах яких школа може отримувати гранти тощо.
 +
===== Для батьків: =====
 +
* всю інформацію на сайті постійно модерують, вона відповідає нормам етики ведення навчального процесу;
 +
* можливість отримання детальної інформації про успішність дитини;
 +
* проект сприяє покращенню діалогу між школою та батьками.
 +
Для вирішення одного із основних завдань сучасного загальноосвітнього навчального закладу, підготовки випускників до життя в інформаційному суспільстві необхідно забезпечити високу якість інформаційного середовища.
 +
=== Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури: ===
 +
# Закупівля чи оновлення необхідного для закладу обладнання з виходом в Інтернет (комп’ютери, роутери, кабелі, веб-камери (за потреби)., тощо)
 +
# Встановлення програмного забезпечення.
 +
# Створення корпоративної пошти закладу.
 +
# Оновлення серверів.
 +
# Введення електронного документообігу.
 +
Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи
 +
# Ознайомити і дати посилання працівникам на відкриті онлайн-курси з розвитку ІКТ;
 +
# Мотивувати педагогів до використання ІКТ в їх роботі.
 +
# Проводити семінари-практикуми для  вчителів.

Поточна версія на 16:52, 16 жовтня 2019

Школа 141.jpg

Завдання 1.1.

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі. • Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками. Впровадження ІКТ в освітній процес покликане підвищити ефективність проведення уроків, звільнити вчителя від рутинної роботи, посилити привабливість подачі матеріалу , здійснювати диференціацію видів завдань, а також урізноманітнити форми зворотного зв’язку. Також із використанням ІКТ вчителі мають можливість підвищення компетентності та удосконалення вмінь та навичок щодо використання різних технологій. У школі є ІТ навчання, до якого відносяться:

  • Елемент маркованого списку Спеціалізації:
  1. Веб-дизайн;
  2. Архітектурне та ландшафтне проектування;
  3. Інформаційні технології в економіці та бізнесі;
  4. Тривимірне моделювання та анімація.
  5. Комп’ютерні мережі та кібербезпека.
  • Учнівські проекти:
  1. Hackathon;
  2. FIRST LEGO Leaguea;
  3. Гордість НВК №141
  4. Медіа школа.
  • Мережева академія CISCO
  1. Навчальні курси для учнів;
  2. Центр підготовки інструкторів.
  • Робототехніка та мікроелектроніка:
  1. Конструювання і програмування роботів;
  2. LEGO Mindstorms;
  3. Електронні схеми;
  4. Arduino.
  • Microsoft IT Academy;
  • Академія Oracle.
Всеукраїнський експеримент з робототехніки

Наказом Міністерства освіти і науки України від 02 липня 2016 року № 759 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі комунального навчального закладу “Навчально-виховний комплекс № 141 «Освітні ресурси та технологічний тренінг» міста Києва (дошкільний навчальний заклад – школа І ступеня – спеціалізована школа ІІ ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов та інформаційних технологій – технологічний ліцей)» на 2016-2021 роки затверджено проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти». Під час проведення експерименту до участі у ньому можуть долучатися загальноосвітні навчальні заклади, які працюють над вирішенням аналогічних завдань. Щоб долучитися до списку навчальних закладів, які проводять дослідно-експериментальну роботу за вказаною темою, школі необхідно вивчити матеріали експерименту (заявку і програму), обговорити проблему з науковим керівником проекту та на засіданні педагогічної ради. Витяг із протоколу засідання ради разом із супровідним листом необхідно передати до районного управління освіти. В свою чергу районне управління освіти, вивчивши питання, звертається до обласного (міського) управління освіти з проханням підтримати ініціативу педагогічного колективу навчального закладу та порушити клопотання перед Міністерством освіти та науки України щодо включення ЗНЗ до списку навчальних закладів для проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти».

Очікувані результати експерименту
  1. Розробка методичної системи навчання основам робототехніки у загальноосвітньому навчальному закладі як складової STEM-освіти.
  2. Розробка навчальних програм курсів за вибором, факультативів, гуртків, спецкурсів.
  3. Розробка навчально-методичного забезпечення курсу робототехніки: навчальні, навчально-методичні посібники, електронні ресурси.
  4. Розробка навчально-методичних, методичних матеріалів, рекомендацій для вчителів щодо навчання учнів основам робототехніки і використання у навчальному процесі засобів робототехніки.
  5. Розробка діагностичного інструментарію для визначення результативності навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу в умовах застосування сучасних ІКТ.
  6. Визначення факторів та чинників, що впливають на підвищення ефективності навчально-виховного процесу в аспекті дослідження.

Завдання 1.2.

Посилання на анкету: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSesNsfWuv4s9kYHajvmUFubcJd1tphetkHFy52oWEuoFqrZuQ/viewform?vc=0&c=0&w=1

Завдання 1.3.

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).

Апаратне забезпечення :

  • 4 сервера
  • 30 роутерів
  • 270 комп'ютерів (з них 130 ноутбуків)
  • 8 мультимедійних дошок, 35 екранів, 45 проекторів
  • 40 камер відеоспостереження
  • обладнання для відеомонтажу
  • обладнання для CISCO:
  • 9 роутерів
  • 9 маршрутизаторів
  • 9 брандмауерів

Програмне забезпечення:

Використовується ліцензійне програмне забезпечення Windows 10, Office 16. А також програмне забезпечення від Visual Studio, SolidWorks, Autodesk 3D Max, ArchiCAD.

Інформаційне забезпечення:

Інформаційно-освітнє середовище представлено сайтом школи, який реалізує її освітню політику.

  • Сайт НВК 141 "ОРТ" www.ortlyceum.kiev.ua
  • facebook
  • YouTube
  • Instagram

Навчально-наукове забезпечення:

Ліцей працює у рамках Всеукраїнського експерименту "Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти" Вчителями ліцею були створені навчальні програми з допрофільного та профільного навчання, які отримали відповідний гриф Міністерства освіти і науки України. У навчальному закладі затверджено проведення дослідно-експериментальної роботи за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти». Відповідно закуплено необхідне забезпечення для реалізації проекту. Заклад співпрацює з мережевою академією Cisco та Microsoft IT Academy.Є курси з мережних технологій, з мережної безпеки, з кібербезпеки – це професійні курси, і при успішному закінченні учнем, він отримує сертифікат. Токож є наступне навчально-наукове забезпечення:

  • Gimp
  • Gcompris
  • сервіси Google
  • Microsoft Оffice

Вчителі англійської мови та івриту використовують платформу «Duolingo для шкіл»

Завдання 2

Google-календар https://calendar.google.com/calendar?cid=em9yaWFuYWR5YWtvdmljaEBnbWFpbC5jb20

Завдання 3

Виступ

Із того часу, як почали працювати найбільш відомі українські платформи онлайн-освіти, минуло чотири роки. Їхні очільники не очікують, що вона замінить собою академічну, але впевнені: онлайн-курси розширюють можливості традиційного навчання. Серед своїх слухачів виділяють освітян, а найпопулярнішими спеціальностями називають навички свідомого громадянина, мови і критичне мислення. Поговоримо про 5 основних переваг навчання через інтернет та про найцікавіші курси. Інтернет успішно інтегрувався в усі сфери життя та давно взяв на себе не лише розважальну, а й освітню функцію. То ж не дивно, що наразі одним з головних трендів сучасності стала саме онлайн-освіта. Спочатку до неї ставилися з обережністю, подекуди навіть зі зневагою, але тепер навчання в інтернеті неабияк популярне. А його велика затребуваність своєю чергою спровокувала дискусію з приводу того, коли ж різноманітні вебінари остаточно прийдуть на зміну аудиторним заняттям. Такий розвиток подій цілком можливий, бо на сьогодні онлайн-курси розробили чи не всі провідні навчальні заклади світу. Усі бажаючі можуть навчатися у Стенфорді, Кембриджі чи Прінстоні, навіть не виходячи з дому. На повноцінний диплом розраховувати не варто, проте сертифікат про проходження курсу ви обов’язково отримаєте. Перевага перша: доступність Щоб почати навчання, достатньо просто мати доступ до інтернету. Не треба їхати до іншого міста чи за кордон – навчатися можна вдома у комфортних умовах. Навчання у такому форматі доступне абсолютно всім незалежно від віку, стану здоров’я, соціальної приналежності чи достатку. Фактично, онлайн-освіта є зразком ідеального навчання: всі люди мають однакові можливості та права. Інтернет переповнений різноманітними пропозиціями онлайн-курсів, вам залишається обрати той, що подобається найбільше. А щоб не шукати навмання, варто скористатися пропозиціями відомих освітніх проектів, наприклад, Coursera. У цьому масштабному онлайн-університеті зареєстровано понад 24 млн користувачів, а свої курси пропонують 149 закладів освіти. Перевага друга: мобільність Вчитися онлайн комфортно: ви можете займатися у зручний час і фактично у будь-якому місці. Для цього навіть не завжди потрібен комп’ютер, бо відеолекції наразі на 100% адаптовані під мобільні платформи. Кожен може сам організувати власний навчальний простір та розробити зручний графік. Якщо через півгодини після початку лекції вам терміново знадобилося піти, то в цьому немає нічого страшного, просто поставте відео на паузу. Онлайн-курси складаються із заздалегідь зафільмованих лекцій, тому ви нічого не пропустите. Проте інколи можуть проводитися вебінари, на яких вже треба бути присутнім. В усіх інших випадках темп та час навчання залежать від особистих вподобань. Перевага третя: економія часу Онлайн-освіта дозволяє не їздити зайвий раз на лекції – навчання проходить там, де вам зручно. А заощаджений час можна витратити на щось не менш важливе. Особливо навчання у такому темпі актуальне для людей, яким важливіше швидше потрапити додому, ніж на якусь, хай навіть дуже корисну, лекцію. Перевага четверта: економія грошей Щоб отримати нові знання, зовсім необов’язково витрачати кошти – в інтернеті на вас чекає безліч безкоштовних курсів. Це дуже зручно: єдине, що ви витрачаєте на освіту, це трохи вільного часу. А якщо курс не сподобається, його можна покинути у будь-який момент, не шкодуючи про гроші. Якщо ж ви обрали платні вебінари (а вони зазвичай якісні та цікаві), то ви завжди знаєте, за що платите: за важливі теми, можливість почути досвідчених лекторів тощо. До того ж витрачені на курс кошти можуть стати стимулом для старанного навчання. Перевага п’ята: прокачування професійних навичок Навіть спеціалісти з великим досвідом мають час від часу підвищувати свою кваліфікацію чи здобувати нові навичкі, які допоможуть поліпшити позиції на ринку праці. Відповідні дипломи та сертифікати надаються не завжди, у деяких випадках доведеться вдовольнитися лише отриманими знаннями. Але якщо сертифікат все ж було отримано, то його можна сміливо додавати до резюме. Топ-5 найкращих можливостей для онлайн-освіти Хочете переконатися у перелічених перевагах онлайн-освіти особисто? В такому разі не варто гаяти часу. Якщо хочете здобути нові знання, то запишіться на курси просто зараз. Пропонуємо вам добірку найцікавіших ресурсів для навчання у режимі онлайн.

  1. Prometheus. Цей український громадський проект масових відкритих онлайн-курсів з’явився лише у 2014 році, проте швидко став популярним. Студентом може бути кожен громадянин України незалежно від віку.

Перелік доступних лекцій надзвичайно широкий, на Prometheus можна знайти матеріали фактично на будь-яку тему та навіть підготуватися до ЗНО. Навчання безкоштовне, а сам процес складається з перегляду лекцій, виконання домашніх завдань та підсумкових іспитів. За умови успішного проходження курсів, ви отримуєте сертифікат.

  1. Coursera. Один з найвідоміших освітніх проектів, завдяки якому всі бажаючі можуть прослухати лекції, запропоновані кращими університетами світу. Щотижня ви будете отримувати лекції та домашні завдання (виконувати їх треба обов’язково, в іншому випадку вам не нададуть сертифікат). Єдиний нюанс — перевіряти ваші завдання будуть такі ж самі студенти. Цікаво, що деякі матеріали вже перекладено українською мовою.
  2. EdEra. Ще один український проект, покликаний зробити вітчизняне навчання доступним та якісним. Усі представлені курси є безкоштовними, але проект приймає благодійні внески. До кожної лекції обов’язково додаються конспекти з ілюстраціями та поясненнями. Щотижня студенти отримують домашні завдання, а в кінці курсу мають скласти іспит.
  3. Lingva.Skills. Масштабний соціальний проект, створений за підтримки Уряду України для вивчення англійської мови. Курс безкоштовний, отже навчатися можуть усі бажаючі: наразі Lingva.Skills користуються як школярі, так і держслужбовці.

Поки що доступні програми лише з англійської, але згодом перелік мов планують розширити. А щоб гарантовано заговорити англійською, додатково варто скористатися всесвітньо відомою платформою Duolingo, яка, до речі, має український інтерфейс.

  1. ВУМ. Відкритий університет Майдану позиціонує себе як дистанційна платформа громадянської освіти. ВУМ пропонує більш ніж 30 тем для вивчення, кожен курс при цьому сформовано з лекцій, практичних завдань та контрольного опитування. В якості викладачів виступають представники успішних бізнес-шкіл, а також громадські діячі.

Це тільки приблизний і дуже короткий список найвідоміших ресурсів для онлайн-освіти. Насправді їх набагато більше, тому знайти свій ідеальний варіант зможе кожен.

Онлайн-освіта та українські школи

Ідея онлайн-освіти стала настільки популярною, що її підхопили й вітчизняні навчальні заклади. Так, ще у 2015 році Міністерство освіти і науки України на базі Рішельєвського ліцею (Одеса) розпочало експеримент із залучення до навчального процесу сучасних засобів комунікації. Було розроблено курси для додаткового навчання, також надаються матеріали для підготовки до олімпіад, іспитів та ЗНО. Цікаво, що доступ до курсів та вебінарів мають усі учні Одеської області. Наразі експеримент ще триває, але статистика свідчить про те, що школярі сприйняли можливість отримувати освіту онлайн з ентузіазмом – на один тільки курс з фізики підписано близько 22 тисяч учнів. У Міністерстві вважають, що такі результати свідчать про те, що майбутнє саме за змішаною формою освіти (онлайн + класичні заняття з викладачем). Такий підхід дає змогу школярам отримати теоретичну базу, прослухавши вебінар, а потім закріпити знання у класі. Онлайн-освіта – сучасна та цікава модель навчання, якою скористалися вже сотні тисяч людей у світі. Та наскільки розумним буде такий підхід саме для школярів? Як ви вважаєте? Де навчатись вчителям: добірка можливостей Онлайн-навчання Онлайн-освіта – це справжній світовий тренд, і в Україні є кілька організацій, які підхопили його та пропонують якісний відеоконтент. Серед переваг такого навчання – можливість проходити його будь-де і будь-коли. Головне – доступ до інтернету. До речі, перегляд лекцій в онлайні може стати не тільки інструментом вашого професійного зростання, а й допомогою в проведенні занять. Наприклад, ви можете переглядати відео на уроці разом з учнями або задавати їх як домашнє завдання з подальшим обговоренням у класі. EdEra

Для кого: для всіх вчителів Мова: українська Хто готує: українські науковці, вчителі, практики з різних галузей Ціна: безкоштовно (включно з сертифікатами) Це студія онлайн-освіти, яка займається виробництвом власних онлайн-курсів. Загальнодоступних курсів тут ще небагато, але їхня кількість постійно зростає. EdEra часто співпрацює з Міністерством освіти і науки, тож тут є чимало освітніх можливостей, створених спільно з МОН: для вчителів початкової школи (щодо сучасних методик викладання – для вчителів, які візьмуть перші класи у 2018/2019 навчальному році, проте проходити цей курс можуть усі охочі), про оновлені програми початкової та базової освіти. Також на EdEra є курси для підготовки до ЗНО з різних предметів. Відео з нього особливо легко застосувати на уроках. Проте їх можна спробувати розглянути і з погляду методології – яким способом доноситься матеріал та спробувати впроваджувати подібні практики. Окрім того, спільно з Програмою розвитку ООН в Україні EdEra розробила антикорупційний урок, який можна провести в будь-якій школі. Prometheus Для кого: для всіх вчителів Мова: українська Хто готує: викладачі українських вишів та практики у різних сферах Ціна: безкоштовно (включно із сертифікатом) Це громадська онлайн-платформа, на якій зібрані курси від українських науковців та трохи перекладів іноземних курсів. Навчання відбувається у кілька етапів: перегляд відеолекцій, обговорення важливих питань на форумі з іншими студентами та викладачами, складання тесту та отримання сертифікату із підписом викладача. На Prometheus є як предметні курси, які допоможуть вам слідкувати за новинками у вашій галузі знань, так і загальні – що будуть корисні вам як педагогу. Це, наприклад, комунікаційні інструменти для побудови репутації, психологія стресу та способи боротьби з ним, візуалізація даних, наука повсякденного мислення тощо. Для зручності Prometheus групує курси однієї тематики в цикли, але їх поки лише чотири (серед них, до речі, є цикл з підготовки до ЗНО), тож варто ретельно передивитися список курсів-одинаків. На платформі є освіта як для початківців, так і для професіоналів. Список доступних навчань постійно оновлюється, тому рекомендуємо зареєструватись (у правому верхньому куті), аби бути в курсі оновлень.

ВУМ (Відкритий Університет Майдану)


Для кого: Для всіх вчителів та особливо для вчителів з права, фінансової грамотності Мова: українська Хто готує: викладачі бізнес-шкіл, представники громадського сектору, практики з бізнесу та соціальної сфери Ціна: безкоштовно (включно із сертифікатом) Це освітня ініціатива, яка поширює ідеї і сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні, тому тут немає академічних курсів – з математики чи то фізики – або присвячених методикам викладання. Та водночас тут зібрано чимало курсів, що будуть корисні вам, аби покращити педагогічну майстерність: креативне мислення, теорія поколінь, верифікація в інтернеті, мова жестів, інформаційна безпека. Також є кілька курсів, які особливо стануть у нагоді викладачам права і фінансової грамотності: кредит – це зло?; особистий та сімейний бюджет; права людини в дії (хоча цей курс підійде всім педагогам), школа свідомого громадянина тощо. Тут діє подібна для всіх освітніх інтернет-платформ система навчання: відеолекції, обговорення на форумі, тести та сертифікати. Скарбниця курсів постійно поповнюється – нові вишколи анонсуються в окремому розділі та за допомогою e-mail розсилки серед зареєстрованих користувачів. Зареєструватись можна, натиснувши на напис “Реєстрація” у верхньому правому куті сайту. Cambridge English Webinars


Для кого: для вчителів англійської мови та тих, хто хоче поліпшити свою англійську Мова: англійська Хто готує: викладачі Кембріджсього університету Ціна: безкоштовно Це вебінари з англійської мови, які можуть надихнути вас використовувати нестрандартні методи під час занять, допоможуть завжди “бути у формі” щодо знання англійської та нададуть відповіді на запитання щодо екзаменів для вступу у Кембрідж. Кожен вебінар має розділ “питання - відповідь”, тож ви зможете запитати все, що вас цікавить. Окрім записаного відео, ви отримаєте всі матеріали, що використовувалися під час навчання, список корисних посилань, а також сертифікат про участь у вебінарі. Окрім відеонавчання, на сайті є практичні завдання, які ви можете використовувати для навчання учнів та для поглиблення своїх знань. Окрім того, на сайті є плани уроків, варіанти активностей на уроці, приклади екзаменаційних завдань та посібники, а також список конференцій та семінарів - привід відвідати Британію, США та інші країни. Також у розділі Teaching English можна знайти інформацію про повноцінні освітні курси для вчителів (CELTA, CELTA-P, CELTA-S), про які ми розкажемо в наступній добірці. British Council Для кого: для вчителів англійської мови та тих, хто хоче покращити свою англійську Мова: англійська Хто готує: носії мови та викладачі англійської Ціна: як безкоштовно, так і платно (від сотні гривень до кількох тисяч) Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, що займається розвитком англійської мови в різних країнах. Вона пропонує багато можливостей для вивчення англійської мови, а також покращення навичок її викладання. Зокрема, це онлайн- та звичайні курси, додатки і веб-сайти, які допоможуть у вивченні англійської, English Channel з англомовними матеріалами про британське мистецтво. Окрім того, Рада організовує багато подій, присвячених письменництву, кіно та театру, тож вивчення англійської може стати приводом розвитку в інших сферах. Слідкувати за подіями зручно у Facebook організації. На глобальній версії сайту Британської Ради є навчальні відео для поліпшення методик викладання (англійською мовою), що переважно коштують 12 фунтів (трохи більше 450 гривень) та онлайн-курси, ціна яких – від 100 до 200 фунтів (приблизно від 3900 до 7800 грн). Очні курси і проекти Освітня платформа “Критичне мислення” Для кого: для всіх вчителів, викладачів ВНЗ, батьків, працівників дошкільних закладів освіти Мова: українська Хто готує: безпосередньо автори-розробники, експерти з освіти і вчителі-практики Ціна: від 300 до 400 гривень Засновниками платформи є експерти ГО “Вчителі за демократію і партнерство”. Освітня платформа “Критичне мислення” проводить тренінги для вчителів початкової, основної і старшої школи, викладачів ВНЗ з методики розвитку критичного мислення учнів і студентів. А також тренінги-практикуми для всіх учителів з педагогіки партнерства, дебатів, освіти для сталого розвитку. Навчання на Платформі “Критичне мислення” пройшли понад 2,7 тисяч учителів початкової, основної й старшої шкіл. Крім того, на платформі є тренінги для працівників дошкілля з освіти для сталого розвитку та для батьків з розвитку критичного мислення дитини. Також експерти платформи консультують школи з питань запровадження програм з критичного мислення й інтерактивних технологій на уроці. На сайті платформи ви знайдете приклади різних уроків з використанням методів критичного мислення; програму й посібники до курсу для старшокласників “Основи критичного мислення”, що має гриф МОН; можуть замовити різні навчальні матеріали. Тренінги відбуваються у містах по всій Україні. Крім того є опція виїзних тренінгів, тобто колектив будь-якої школи в Україні може замовити тренінг платформи до себе. Докладно про те, як це зробити, можна прочитати за цим посиланням. Усі програми, за якими проводяться тренінги, – оригінальні авторські розробки експертів Платформи. По завершенні навчання учасники отримують іменні сертифікати із вказаною кількістю годин.


Методичні рекомендації до проектування інформаційного освітнього середовища установи:

Інформаційне освітнє середовища — це система, в якій на інформаційному рівні задіяно та пов’язано між собою всіх учасників освітнього процесу: «адміністрація — вчителі — учні — батьки»:

  • під час формування інформаційного освітнього середовища необхідно розв’язати проблему змісту освіти на сучасному етапі, співвідношення традиційних складових навчального процесу та нових інформаційно-комунікаційних технологій, нових взаємин учня, учителя й освітнього середовища;
  • інформаційне освітнє середовище містить технологічні, інформаційні й організаційні ресурси;
  • під час створення інформаційного освітнього середовища навчального закладу зростає значущість ІКТ-компетентності педагогів, які працюють за умов широкого застосування засобів інформаційних і комунікаційних технологій в освітньому процесі школи.
Модель інформаційного простору містить три рівні.
  1. Перший рівень:
  • наявність кабінету інформатики з сучасним обладнанням;
  • обладнання робочих місць адміністраторів;
  • обладнання робочих місць учителів;
  • наявність технічних засобів (телевізори, проектори, відеопрогравачі, відеокамера, DVD-програвачі, фотоапарати тощо);
  • наявність програмного забезпечення навчально-виховного процесу (відеотека школи).
  1. Другий рівень: шкільна мережа.
  2. Третій рівень:
  • під’єднання та доступ учнів, учителів, адміністрації до мережі Інтернет;
  • електронний щоденник (для батьків).

===== Реалізація моделі дозволяє реалізувати освітні потреби учасників навчально-виховного процесу. Для вчителів: =====

  • електронний розклад уроків, електронний журнал учителя, електронний щоденник учня, онлайн-тестування учнів (конкурси, олімпіади);
  • розміщення планової та методичної інформації й обмін кращими методиками поміж учителями;
  • дистанційне навчання в режимі реального часу.
Для учнів:
  • дистанційне навчання в режимі реального часу;
  • доступ до потужної бази джерел інформації (бібліотеки, медіатеки й інших навчальних матеріалів) тощо;
  • сприяння підвищенню організації навчального процесу;
  • підвищення рівня навичок завдяки використанню інноваційних технологій;
  • розширення інформаційної бази наявних знань;
  • участь у конкурсах, олімпіадах;
  • підготовка до ЗНО;
  • створення портфоліо тощо.
Для школи:
  • можливість підвищувати авторитет (імідж) свого навчального закладу;
  • переведення школи на новий технологічний рівень, який відповідає сучасним вимогам школи нового покоління.
Для директора школи:
  • щоденне оперативне управління школою та навчальними процесами;
  • створення сайту школи;
  • участь у різноманітних заходах, організованих мережею, в межах яких школа може отримувати гранти тощо.
Для батьків:
  • всю інформацію на сайті постійно модерують, вона відповідає нормам етики ведення навчального процесу;
  • можливість отримання детальної інформації про успішність дитини;
  • проект сприяє покращенню діалогу між школою та батьками.

Для вирішення одного із основних завдань сучасного загальноосвітнього навчального закладу, підготовки випускників до життя в інформаційному суспільстві необхідно забезпечити високу якість інформаційного середовища.

Методичні рекомендації до модернізації ІТ інфраструктури:

  1. Закупівля чи оновлення необхідного для закладу обладнання з виходом в Інтернет (комп’ютери, роутери, кабелі, веб-камери (за потреби)., тощо)
  2. Встановлення програмного забезпечення.
  3. Створення корпоративної пошти закладу.
  4. Оновлення серверів.
  5. Введення електронного документообігу.

Методичні рекомендації до формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи

  1. Ознайомити і дати посилання працівникам на відкриті онлайн-курси з розвитку ІКТ;
  2. Мотивувати педагогів до використання ІКТ в їх роботі.
  3. Проводити семінари-практикуми для вчителів.