Відмінності між версіями «Бурдун Надія Василівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 27 проміжних версій цього учасника)
Рядок 3: Рядок 3:
 
== '''База проведення практики - Веселинівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДС» (Київська обл., с. Веселинівка)''' ==
 
== '''База проведення практики - Веселинівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДС» (Київська обл., с. Веселинівка)''' ==
 
<br />
 
<br />
[[Завдання 1.]]<br />
+
=== '''Історичні дані школи''' ===
== '''Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками''' ==
+
Вас вітає Веселинівське Навчально-Виховне Об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок», яке розташоване в історичному селі Веселинівка, у приміщенні, яке нам дісталось у спадщину понад 100 років потому.
 +
<gallery>
 +
ШКОЛА..PNG
 +
</gallery>
 +
 
 +
Ще з давніх часів на Україні було почесним віддавати особисті кошти на заклади освіти, храми, монастирі, підтримувати обдарованих дітей. Меценати були не просто щедрими людьми, а далекоглядними - вони у зникненні культури та навчання вбачали неминучу загибель української нації і прикладали всіх зусиль, щоб цього не сталося.
 +
 
 +
Наприкінці ХІХ - початку ХХ століття у с. Скопці (тепер це - с. Веселинівка) проживала молода (їй не було ще і 30-ти років) поміщиця Анастасія Василівна Семиградова, велика шанувальниця народного мистецтва.
 +
 
 +
Лікарню, відкрила навчально-показову художню майстерню по ткацтву та вишивці.
 +
 
 +
Потім в село приїхала Євгенія Іванівна Прибильська, російська художниця, яка цікавилась українським народним мистецтвом. Жінки потоваришували і Семиградова запропонувала Прибильській залишитись керувати її майстернею.
 +
 
 +
У цій майстерні розвивали свій талант , стали гордістю не тільки села, а й всієї України :
 +
 
 +
1910 року в селі з‘являється новий навчальний заклад вище початкове училище. Воно було створене на базі підготовчої школи, яку відкрила місцева поміщиця, аматор народного мистецтва і меценат Анастасія Василівна Семиградова. Для школи було спеціально збудовано кам‘яний будинок, який став домівкою для багатьох поколінь веселинівських школярів.
 +
<br />
 +
/Files/images/clip_image002.jpg
 +
 
 +
В училищі могли навчатися всі бажаючі хлопці та дівчата. Викладалися такі предмети, як-от російська мова, арифметика, початки алгебри, геометрія, природознавство, географія, історія. Особлива увага приділялася кресленню, малюванню, рукоділлю. Учні були забезпечені кращими підручниками того часу, викладання здійснювалося на високому рівні. Навчали учнів не лише грамоті. Тут вишивали, ткали килими. По закінченні училища вручали атестат.
 +
 
 +
Учителі вищого початкового училища села Скопці були людьми прогресивних поглядів, мали науковий світогляд, через що виникали певні конфлікти з духовенством. Наприклад Семиградову було відлучено від церкви і позбавлено права бути попечителькою училища. Відлучили від церкви і вчительку природознавства Олександру Самийлівну Новикову, їй також заборонили викладати в училищі. Незважаючи на всі негаразди, училище проіснувало сім років – до 1917 року.
 +
 
 +
Але перерва була невеликою – 1918 року, школа запрацювала знову. Вона пережила лихоліття громадянської війни, продовжуючи бути осередком освіти і культури на селі.
 +
 
 +
1925 року відбувся перший за радянської влади випуск школярів. До нашого часу збереглося прізвище тодішнього директора школи – Шиденко.
 +
 
 +
У 20-і роки при школі працювали курси ліквідації неписьменності – так званий лікнеп. Десятки скопчан опанували мистецтво читання вже будучи зрілими людьми.
 +
 
 +
В 30-х роках збільшився термін навчання у середніх навчальних закладах. Наша школа стала 10-и річкою.
 +
 
 +
Цікаво, що в той час у селі скопці було дві школи , середня і неповна середня. Скопецькі школи відвідували також діти із сіл Масківці, Війтівці, Тарасівка та багатьох навколишніх хуторів.
 +
 
 +
Навчалися діти вже у двох шкільних корпусах: колишнє недобудоване приміщення для парового млина обладнали під класи для навчання молодших школярів.
 +
 
 +
Почалася Велика Вітчизняна Війна. Школа деякий час функціонувала під час німецько-фашистської окупації, а потім її закрили.
 +
 
 +
Основний шкільний корпус служив для німців і як склад боєприпасів, і як зерносховище. Школа була частково зруйнована.
 +
 
 +
1943 року, після визволення села радянськими військами, навчання було відновлено.
 +
 
 +
Школа знову стала семирічкою. Бракувало в той тяжкий період і вчителів і шкільних приміщень. Навчалися у двоповерховому корпусі, у приватному будинку у колгоспі «Жовтень», у коридорі колишнього будинку Семи градової (як його називають «комуна»), де тоді ще жили люди.
 +
 
 +
Учнів було багато, класні кімнати розділялися на кілька частин, щоб хоч якось розмістити веселинівське школярство.
 +
 
 +
Далася взнаки довга перерва у роботі школи. Тож в одному класі могли навчатися діти кількох років народження. Іноді різниця у віці однокласників становила 2-3 роки.
 +
 
 +
Не вистачало зошитів, підручників, олівців, чорнила. Писали на газетах буряковим чорнилом.
 +
 
 +
Деякі діти приходили до школи за кілька кілометрів із степових хуторів.
 +
 
 +
До 1956 року учні старших класів вносили плату за навчання. Не платили ті школярі, батьки яких загинули на фронті.
 +
 
 +
У 50-х роках Веселинівська школа знову стає повною середньою.
 +
 
 +
1955-го року відбувся перший післявоєнний випуск десятикласників, які сьогодні мають статус: «діти війни». А 1958-го року відремонтовано найбільший шкільний корпус, який зазнав руйнування ще під час війни. І «довга школа», як кажуть місцеві жителі, знову запрацювала. Учнів приймали всі три навчальні приміщення.
 +
 
 +
Школа – це таке місце, за дверима якого залишається життєва буденність, тут живе дух юності, романтики, оптимізму, надії. Учні Веселинівського НВО сьогодні навчаються у приміщенні, яке у 1910 році побудувала відомий громадський діяч і меценат Анастасія Василівна Семиградова. Наша школа має такий вигляд. <gallery>
 +
школа.png
 +
</gallery> <br />
 +
=== '''Адміністрація школи''' ===
 +
Шостак А.А. - в.о.директора НВК
 +
Дата народження 08.06.1985р.
 +
Навчалась у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди з 2002 по 2007 рр. Після закінчення навчання отримала спеціальність "Учитель математики та основ інформатики".
 +
Загальний пед. стаж - 11 років
 +
У закладі читає такі предмети: математикі та основи інформатики.
 +
Має І кваліфікаційну категорію
 +
<gallery>
 +
Шостак.PNG
 +
</gallery>
 +
Гурин Оксана Михайлівна - ЗДНВР
 +
Дата народження - 30.05.1970р.
 +
Закінила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова у 1992 році та Київський міжрегіональний інтитут удосконалення вчителів ім. Б. Грінченка у 2001 році
 +
У Веселинівському НВО є вчителем світової літератури та завдувачем бібліотечним фондом.Має вищу кваліфікаційну категорію
 +
Загалний пед. стаж - 22р.
 +
<gallery>
 +
Гурин.PNG
 +
</gallery>
 +
Терзі Ю.А. - соціальний педагог Веселинівського НВК
 +
Дата народження 13.04.1984р.
 +
Навчалась у Переяслав-Хмельницькому національному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди.
 +
Закінчила навчання у 2006р., та отримала спеціальність "Дошкільна педагогіка
 +
"(Соціально-правовий захист дітей та молоді)"
 +
Стаж роботи у даному закладі - 3 роки
 +
Має кваліфікаційну категорію "спеціаліст"
 +
<gallery>
 +
Терзи.PNG
 +
</gallery>
 +
 
 +
== '''[[Завдання 1.]]''' ==
 +
=== '''Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками''' ===
  
  
Рядок 55: Рядок 145:
  
 
1.Відсутнє<br />
 
1.Відсутнє<br />
 +
== '''[[Завдання 2..]]''' ==
 +
=== '''Гугл- календар для співробітників школи''' ===
 +
Google calendar - безкоштовний веб-застосунок для тайм-менеджменту розроблений Google.Даний додаток дуже зручний, так як ним можуть користуватися всі вчителі, якщо надати їм доступ, а також в любий час можна змінити замітку. Полегшує роботу з календарем можливість створити автоматичний повтор запису на кожен день тижденя, місяця, року. <br />
 +
<br />
 +
https://calendar.google.com/calendar/b/1/r
 +
<gallery>
 +
КАЛЕНДАР1.PNG
 +
КАЛЕНДАР2.PNG
 +
</gallery>
 +
 +
== '''[[Завдання 3...]]''' ==
 +
=== '''Семінар на тему "Використання ІКТ в навчальній діяльності"''' ===
 +
Інформаційно-комунікативні технології (ІКТ)– це, в загальному, методи та технічні пристрої забезпечення інформаційних технологій на основі комп'ютерних мереж і приладів передавання інформації.Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким було цікаво саморозвиватися. Ми активно обговорювали впровадження ІКТ в навчальний процес нашої школи. В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що це не лише сучасно, а й зручно, як для вчителів так і для учнів нашої школи.
 +
Зміст
 +
1 Конспект семінару:
 +
2 План проведення семінару:
 +
2.1 1. Що таке ІКТ?
 +
2.2 2. Переваги використання ІКТ
 +
2.3 3. При проектуванні уроку вчитель може використовувати різні програмні продукти:
 +
Конспект семінару:
 +
Цілі:
 +
 +
Переваги та використання інформаційно-комунікаційних технологій у школі Сприяння розвитку та активному застосуванню ІКТ педагогами
 +
 +
Задачі:
 +
 +
Систематизувати знання з питань використання ІКТ в освітньому процесі ЗНЗ. Підвищити рівень професійної компетентності педагогів Показати елементи використання ІКТ в освітньому процесі школи Ознайомити педагогів з можливостями сервісів WEb 2.0 у контексті створення дидактичних матеріалів для роботи з дітьми
 +
 +
Обладнання:
 +
 +
Смарт дошка, комп'ютер з підключенням до інтернету, аудіосистема
 +
 +
План проведення семінару:
 +
1. Поняття про ІКТ.
 +
2. Переваги використання ІКТ.
 +
3. Використання ІКТ у навчально - виховному процесі.
 +
4. Види освітніх сайтів.
 +
5. Фотозвіт з семінару
 +
1. Що таке ІКТ?
 +
Будь-яка педагогічна технологія - це інформаційна технологія, оскільки основу технологічного процесу навчання складає отримання і перетворення інформації.
 +
 +
При підготовці до уроку з використанням ІКТ вчитель не повинен забувати, що це УРОК, а значить складає план уроку виходячи з його цілей, при відборі навчального матеріалу він повинен дотримуватися основні дидактичні принципи: систематичності та послідовності, доступності, диференційованого підходу, науковості та ін. При цьому комп'ютер не замінює вчителя, а тільки доповнює його. Такому уроку властиво таке:
 +
 +
Принцип адаптивності: пристосування комп'ютера до індивідуальних особливостей дитини; 2.Керованість: у будь-який момент можлива корекція вчителем процесу навчання; Інтерактивність і діалоговий характер навчання; - ІКТ мають здатність "відгукуватися" на дії учня і вчителя; "вступати" з ними в діалог, що і становить головну особливість методик комп'ютерного навчання. Оптимальне поєднання індивідуальної та групової роботи; Підтримання в учня стану психологічного комфорту при спілкуванні з комп'ютером; Необмежене навчання: зміст, його інтерпретації і додаток скільки завгодно великі.
 +
2. Переваги використання ІКТ
 +
Індивідуалізація навчання; Інтенсифікація самостійної роботи учнів; Зростання обсягу виконаних на урок завдань; Розширення інформаційних потоків при використанні Internet;
 +
 +
3. При проектуванні уроку вчитель може використовувати різні програмні продукти:
 +
3.1. Мови програмування-за їх допомогою вчитель може скласти різні програмні продукти, які можна використовувати на різних етапах уроку, але їх застосування для викладача-предметника важко. Складання проекту за допомогою мови програмування вимагає спеціальних знань і навичок і великих трудовитрат.
 +
 +
3.2. Можливо при підготовці та проведенні уроку використання готових програмних продуктів (енциклопедій, навчальних програм і т.п.). Використання комп'ютерної технології при вивченні хімії в середній школі відкриває широкі можливості для створення та використання складного наочно-демонстраційного супроводу на уроці або при виконанні лабораторної роботи. Крім того, при повторенні пройденого матеріалу учень самостійно відтворює всі демонстраційні експерименти, які вчитель показував на уроці. При цьому він може перервати експеримент, зупинити його чи повторити ту частину, яка погано засвоїла. Такий підхід розвиває ініціативу і сприяє підвищенню інтересу учнів до досліджуваного предмета.
 +
 +
3.3. Велику допомогу при підготовці та проведенні уроків надає вчителю пакет Microsoft Office, який включає в себе крім відомого всім текстового процесора Word ще й систему баз даних Access і електронні презентації PowerPoint.
 +
 +
3.4. Система баз даних передбачає велику підготовчу роботу при складанні уроку, але в підсумку можна отримати ефективну і універсальну систему навчання та перевірки знань.
 +
 +
3.5. Текстовий редактор Word дозволяє підготувати роздатковий та дидактичний матеріал.
 +
 +
3.6. Електронні презентації дають можливість вчителю при мінімальній підготовці і незначних витратах часу підготувати наочність до уроку. Уроки, складені за допомогою PowerPoint видовищні і ефективні в роботі над інформацією.
 +
[[Файл:Семынар.png|міні]]
 +
[[Файл:Семынар2.PNG|міні]]<br />
  
[[Завдання 2..]]<br />
+
== '''[[Завдання 4....]]''' ==
[[Завдання 3...]]<br />
+
=== '''Методичні рекомендації''' ===
[[Завдання 4....]]<br />
+
Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності ЗНЗ.<br />
 +
<br />
 +
'''Проектування інформаційного освітнього середовища''' <br />
 +
-забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель – учень -батьки) <br />
 +
-наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів;( програми ліцензовані , доступ до інтернету, створення власних ІОС) <br />
 +
- доступність та відкритість результатів для всіх учасників ; <br />
 +
-моніторинг якості роботи в програмах (аналіз та формування звітності за результатами роботи); <br />
 +
-наявність та підтримка електронного документообігу; <br />
 +
-доступність всіх нормативних документів; <br />
 +
-використання програмного середовища, яке формує робочий інформаційний простір для учнів та вчителів; <br />
 +
-наявність відібраної, безпечної та якісної інформації (захист компютерів від доступу до неякісної інформації). <br />
 +
<br />
 +
'''Модернізація ІТ інфраструктури''' <br />
 +
- Оновлення компютерів компанії; <br />
 +
-Створення додаткового серверу для курсів вчителям; <br />
 +
- Співпраця з ІТ – менеджером в школі; <br />
 +
- Швидкісний інтернет ; <br />
 +
- Створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ; <br />
 +
'''Формування ІК-компетентностей вчителів:'''<br />
 +
-Проведення семінарів ,тренінгів щодо використання ІКТ; <br />
 +
-Проведення зустрічів з інших шкіл, для переймання досвіду.

Поточна версія на 23:51, 11 грудня 2018

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Бурдун Надії Василівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

База проведення практики - Веселинівський НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – ДС» (Київська обл., с. Веселинівка)


Історичні дані школи

Вас вітає Веселинівське Навчально-Виховне Об’єднання «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок», яке розташоване в історичному селі Веселинівка, у приміщенні, яке нам дісталось у спадщину понад 100 років потому.

Ще з давніх часів на Україні було почесним віддавати особисті кошти на заклади освіти, храми, монастирі, підтримувати обдарованих дітей. Меценати були не просто щедрими людьми, а далекоглядними - вони у зникненні культури та навчання вбачали неминучу загибель української нації і прикладали всіх зусиль, щоб цього не сталося.

Наприкінці ХІХ - початку ХХ століття у с. Скопці (тепер це - с. Веселинівка) проживала молода (їй не було ще і 30-ти років) поміщиця Анастасія Василівна Семиградова, велика шанувальниця народного мистецтва.

Лікарню, відкрила навчально-показову художню майстерню по ткацтву та вишивці.

Потім в село приїхала Євгенія Іванівна Прибильська, російська художниця, яка цікавилась українським народним мистецтвом. Жінки потоваришували і Семиградова запропонувала Прибильській залишитись керувати її майстернею.

У цій майстерні розвивали свій талант , стали гордістю не тільки села, а й всієї України :

1910 року в селі з‘являється новий навчальний заклад вище початкове училище. Воно було створене на базі підготовчої школи, яку відкрила місцева поміщиця, аматор народного мистецтва і меценат Анастасія Василівна Семиградова. Для школи було спеціально збудовано кам‘яний будинок, який став домівкою для багатьох поколінь веселинівських школярів.
/Files/images/clip_image002.jpg

В училищі могли навчатися всі бажаючі хлопці та дівчата. Викладалися такі предмети, як-от російська мова, арифметика, початки алгебри, геометрія, природознавство, географія, історія. Особлива увага приділялася кресленню, малюванню, рукоділлю. Учні були забезпечені кращими підручниками того часу, викладання здійснювалося на високому рівні. Навчали учнів не лише грамоті. Тут вишивали, ткали килими. По закінченні училища вручали атестат.

Учителі вищого початкового училища села Скопці були людьми прогресивних поглядів, мали науковий світогляд, через що виникали певні конфлікти з духовенством. Наприклад Семиградову було відлучено від церкви і позбавлено права бути попечителькою училища. Відлучили від церкви і вчительку природознавства Олександру Самийлівну Новикову, їй також заборонили викладати в училищі. Незважаючи на всі негаразди, училище проіснувало сім років – до 1917 року.

Але перерва була невеликою – 1918 року, школа запрацювала знову. Вона пережила лихоліття громадянської війни, продовжуючи бути осередком освіти і культури на селі.

1925 року відбувся перший за радянської влади випуск школярів. До нашого часу збереглося прізвище тодішнього директора школи – Шиденко.

У 20-і роки при школі працювали курси ліквідації неписьменності – так званий лікнеп. Десятки скопчан опанували мистецтво читання вже будучи зрілими людьми.

В 30-х роках збільшився термін навчання у середніх навчальних закладах. Наша школа стала 10-и річкою.

Цікаво, що в той час у селі скопці було дві школи , середня і неповна середня. Скопецькі школи відвідували також діти із сіл Масківці, Війтівці, Тарасівка та багатьох навколишніх хуторів.

Навчалися діти вже у двох шкільних корпусах: колишнє недобудоване приміщення для парового млина обладнали під класи для навчання молодших школярів.

Почалася Велика Вітчизняна Війна. Школа деякий час функціонувала під час німецько-фашистської окупації, а потім її закрили.

Основний шкільний корпус служив для німців і як склад боєприпасів, і як зерносховище. Школа була частково зруйнована.

1943 року, після визволення села радянськими військами, навчання було відновлено.

Школа знову стала семирічкою. Бракувало в той тяжкий період і вчителів і шкільних приміщень. Навчалися у двоповерховому корпусі, у приватному будинку у колгоспі «Жовтень», у коридорі колишнього будинку Семи градової (як його називають «комуна»), де тоді ще жили люди.

Учнів було багато, класні кімнати розділялися на кілька частин, щоб хоч якось розмістити веселинівське школярство.

Далася взнаки довга перерва у роботі школи. Тож в одному класі могли навчатися діти кількох років народження. Іноді різниця у віці однокласників становила 2-3 роки.

Не вистачало зошитів, підручників, олівців, чорнила. Писали на газетах буряковим чорнилом.

Деякі діти приходили до школи за кілька кілометрів із степових хуторів.

До 1956 року учні старших класів вносили плату за навчання. Не платили ті школярі, батьки яких загинули на фронті.

У 50-х роках Веселинівська школа знову стає повною середньою.

1955-го року відбувся перший післявоєнний випуск десятикласників, які сьогодні мають статус: «діти війни». А 1958-го року відремонтовано найбільший шкільний корпус, який зазнав руйнування ще під час війни. І «довга школа», як кажуть місцеві жителі, знову запрацювала. Учнів приймали всі три навчальні приміщення.

Школа – це таке місце, за дверима якого залишається життєва буденність, тут живе дух юності, романтики, оптимізму, надії. Учні Веселинівського НВО сьогодні навчаються у приміщенні, яке у 1910 році побудувала відомий громадський діяч і меценат Анастасія Василівна Семиградова. Наша школа має такий вигляд.

Адміністрація школи

Шостак А.А. - в.о.директора НВК Дата народження 08.06.1985р. Навчалась у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди з 2002 по 2007 рр. Після закінчення навчання отримала спеціальність "Учитель математики та основ інформатики". Загальний пед. стаж - 11 років У закладі читає такі предмети: математикі та основи інформатики. Має І кваліфікаційну категорію

Гурин Оксана Михайлівна - ЗДНВР Дата народження - 30.05.1970р. Закінила Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова у 1992 році та Київський міжрегіональний інтитут удосконалення вчителів ім. Б. Грінченка у 2001 році У Веселинівському НВО є вчителем світової літератури та завдувачем бібліотечним фондом.Має вищу кваліфікаційну категорію Загалний пед. стаж - 22р.

Терзі Ю.А. - соціальний педагог Веселинівського НВК Дата народження 13.04.1984р. Навчалась у Переяслав-Хмельницькому національному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди. Закінчила навчання у 2006р., та отримала спеціальність "Дошкільна педагогіка "(Соціально-правовий захист дітей та молоді)" Стаж роботи у даному закладі - 3 роки Має кваліфікаційну категорію "спеціаліст"

Завдання 1.

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. Інтерв’ю з керівником навчального закладу та його заступниками

-Доброго дня! Алло Анатоліївно,як Ви думаєте наша школа достатньо розвинена з ІКТ?

--Доброго дня! Питання достатньо актуальне для нас. Адже за останні 2 роки забезпечення значно зросло. Майфже всі класи мають дошки (правда половина дошок звичайні, а не смарт)і 1 проектор. Також був створений сайт, на якому ми вивішуємо найважливішу інформацію. На даний момент я розумію, що цього вже замало і нам потрібно розвиватися більше.

-Щоб ви хотіли змінити чи створити в школі з ІКТ?

-Саме перше, що нам необхідно то це «підтягнути» рівень обізнаності вчителів у роботі з комп’ютером і інтернет середовищем. Також я б хотіла вдосконалити наш сайт, щоб він був ще більш корисним , як для учнів так і для батьків. Для цього нам потрібно розробити он – лайн бібліотеку предметних підручників 1-11 класів, літературних творів, які учні проходять за програмою + книги, які учні можуть використати для саморозвитку. Ще я б дуже хотіла створити середовище, де б наші вчителі могли б розробити уроки та завдання для учнів, які навчаються на індивідуальному графіку.

-Чого не вистачає для впровадження ваших задумів?

-Основне чого нам не вистачає так це кваліфікованих спеціалістів з ІТ-технологій та фінансової підтримки. Нам потрібні компетентні вчителі і консультанти, які б могли допомогти нашим вчителям навчитися працювати у сучасній школі з інноваційними методами навчання.

-Дякую, Алло Анатоліївно, за ваші відповіді! Поруч з нами ще є заступник директора з питань початкової школи Оксана Михайлівна. Оксано Михайлівно, а на вашу думку, чого не вистачає нашій школі для вдосконалення з питань ІКТ?

-Я повністю погоджуюся з Аллою Анатоліївною,основна наша проблема, це необізнаність вчителів у роботі з комп’ютером!

-Дякую Вам,що виділили час і віповіли на мої запитання! Мені було приємно почути вашу думку!

•Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ В ЗОШ керівництво поступово впроваджує ІКТ технології і намагається кожного року ще більше розвиватися в даній сфері. Що правда зміни не великі і не досконалі. Найголовніше, що директор має позитивний погляд на подальший розвиток інформаційно – комунікаційних технологій в школі і його заступники підтримують такі наміри.Найбільшою проблемою школи є необізнаність педагогічного колективу в роботі не тільки з ІОС а й навіть з комп’ютером. Для цього директор школи, Алла Анатоліївна, розробляє програму для запрошення в школу кваліфіковану людину на посаду ІТ – менеджера, який би допоміг навчити персонал працювати із системою.

•ІК- компетентності вчителів, вихователів закладу. Створення анкети. Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування.

https://docs.google.com/forms/d/1ZhPCFsGX-dyRjMSUqTRKiXL8T6q9QaDAleXgbgeiwRo/edit опитувальник https://docs.google.com/forms/d/1ZhPCFsGX-dyRjMSUqTRKiXL8T6q9QaDAleXgbgeiwRo/edit#responses результати

•Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення)

Апаратне забезпечення:

1.Компютери;

2.Принтери, сканери;

3.Проектори + смарт дошки; Програмне забезпечення:

1.Операційна система Windows 8 ;

2.Антивірусна програма Kaspersky;

3.Microsoft Office;

4.1С для бухгалтерії та керівництва школи. Інформаційне забезпечення:

1.Відео – уроки на YouTube;

2.Допомога вчителів інформатики (на низькому рівні). Навчально – наукове забезпечення

1.Відсутнє

Завдання 2..

Гугл- календар для співробітників школи

Google calendar - безкоштовний веб-застосунок для тайм-менеджменту розроблений Google.Даний додаток дуже зручний, так як ним можуть користуватися всі вчителі, якщо надати їм доступ, а також в любий час можна змінити замітку. Полегшує роботу з календарем можливість створити автоматичний повтор запису на кожен день тижденя, місяця, року.

https://calendar.google.com/calendar/b/1/r

Завдання 3...

Семінар на тему "Використання ІКТ в навчальній діяльності"

Інформаційно-комунікативні технології (ІКТ)– це, в загальному, методи та технічні пристрої забезпечення інформаційних технологій на основі комп'ютерних мереж і приладів передавання інформації.Під час проведення семінару були запрошені вчителі, яким було цікаво саморозвиватися. Ми активно обговорювали впровадження ІКТ в навчальний процес нашої школи. В кінцевому рельтаті ми дійшли висновку, що це не лише сучасно, а й зручно, як для вчителів так і для учнів нашої школи. Зміст 1 Конспект семінару: 2 План проведення семінару: 2.1 1. Що таке ІКТ? 2.2 2. Переваги використання ІКТ 2.3 3. При проектуванні уроку вчитель може використовувати різні програмні продукти: Конспект семінару: Цілі:

Переваги та використання інформаційно-комунікаційних технологій у школі Сприяння розвитку та активному застосуванню ІКТ педагогами

Задачі:

Систематизувати знання з питань використання ІКТ в освітньому процесі ЗНЗ. Підвищити рівень професійної компетентності педагогів Показати елементи використання ІКТ в освітньому процесі школи Ознайомити педагогів з можливостями сервісів WEb 2.0 у контексті створення дидактичних матеріалів для роботи з дітьми

Обладнання:

Смарт дошка, комп'ютер з підключенням до інтернету, аудіосистема

План проведення семінару: 1. Поняття про ІКТ. 2. Переваги використання ІКТ. 3. Використання ІКТ у навчально - виховному процесі. 4. Види освітніх сайтів. 5. Фотозвіт з семінару 1. Що таке ІКТ? Будь-яка педагогічна технологія - це інформаційна технологія, оскільки основу технологічного процесу навчання складає отримання і перетворення інформації.

При підготовці до уроку з використанням ІКТ вчитель не повинен забувати, що це УРОК, а значить складає план уроку виходячи з його цілей, при відборі навчального матеріалу він повинен дотримуватися основні дидактичні принципи: систематичності та послідовності, доступності, диференційованого підходу, науковості та ін. При цьому комп'ютер не замінює вчителя, а тільки доповнює його. Такому уроку властиво таке:

Принцип адаптивності: пристосування комп'ютера до індивідуальних особливостей дитини; 2.Керованість: у будь-який момент можлива корекція вчителем процесу навчання; Інтерактивність і діалоговий характер навчання; - ІКТ мають здатність "відгукуватися" на дії учня і вчителя; "вступати" з ними в діалог, що і становить головну особливість методик комп'ютерного навчання. Оптимальне поєднання індивідуальної та групової роботи; Підтримання в учня стану психологічного комфорту при спілкуванні з комп'ютером; Необмежене навчання: зміст, його інтерпретації і додаток скільки завгодно великі. 2. Переваги використання ІКТ Індивідуалізація навчання; Інтенсифікація самостійної роботи учнів; Зростання обсягу виконаних на урок завдань; Розширення інформаційних потоків при використанні Internet;

3. При проектуванні уроку вчитель може використовувати різні програмні продукти: 3.1. Мови програмування-за їх допомогою вчитель може скласти різні програмні продукти, які можна використовувати на різних етапах уроку, але їх застосування для викладача-предметника важко. Складання проекту за допомогою мови програмування вимагає спеціальних знань і навичок і великих трудовитрат.

3.2. Можливо при підготовці та проведенні уроку використання готових програмних продуктів (енциклопедій, навчальних програм і т.п.). Використання комп'ютерної технології при вивченні хімії в середній школі відкриває широкі можливості для створення та використання складного наочно-демонстраційного супроводу на уроці або при виконанні лабораторної роботи. Крім того, при повторенні пройденого матеріалу учень самостійно відтворює всі демонстраційні експерименти, які вчитель показував на уроці. При цьому він може перервати експеримент, зупинити його чи повторити ту частину, яка погано засвоїла. Такий підхід розвиває ініціативу і сприяє підвищенню інтересу учнів до досліджуваного предмета.

3.3. Велику допомогу при підготовці та проведенні уроків надає вчителю пакет Microsoft Office, який включає в себе крім відомого всім текстового процесора Word ще й систему баз даних Access і електронні презентації PowerPoint.

3.4. Система баз даних передбачає велику підготовчу роботу при складанні уроку, але в підсумку можна отримати ефективну і універсальну систему навчання та перевірки знань.

3.5. Текстовий редактор Word дозволяє підготувати роздатковий та дидактичний матеріал.

3.6. Електронні презентації дають можливість вчителю при мінімальній підготовці і незначних витратах часу підготувати наочність до уроку. Уроки, складені за допомогою PowerPoint видовищні і ефективні в роботі над інформацією.

Семынар.png
Семынар2.PNG

Завдання 4....

Методичні рекомендації

Сучасна освіта з кожним днем вимагає все більш активного використання інформаційних і комунікаційних технологій в управлінській, навчально-виховній, фінансовій діяльності ЗНЗ.

Проектування інформаційного освітнього середовища
-забезпечення комунікації всіх учасників освітнього процесу (вчитель – учень -батьки)
-наявність великого обсягу цифрових освітніх ресурсів;( програми ліцензовані , доступ до інтернету, створення власних ІОС)
- доступність та відкритість результатів для всіх учасників ;
-моніторинг якості роботи в програмах (аналіз та формування звітності за результатами роботи);
-наявність та підтримка електронного документообігу;
-доступність всіх нормативних документів;
-використання програмного середовища, яке формує робочий інформаційний простір для учнів та вчителів;
-наявність відібраної, безпечної та якісної інформації (захист компютерів від доступу до неякісної інформації).

Модернізація ІТ інфраструктури
- Оновлення компютерів компанії;
-Створення додаткового серверу для курсів вчителям;
- Співпраця з ІТ – менеджером в школі;
- Швидкісний інтернет ;
- Створення курсів для підвищення рівня знань працівників школи по роботі з ІКТ;
Формування ІК-компетентностей вчителів:
-Проведення семінарів ,тренінгів щодо використання ІКТ;
-Проведення зустрічів з інших шкіл, для переймання досвіду.