Відмінності між версіями «Місток закоханих»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Хронологічні рубрики)
 
(не показано 5 проміжних версій цього учасника)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
==Опис==
 
==Опис==
 +
Місток закоханих збудовано у 1910 році за проектом відомого мостового будівельника, «батька електрозварювання» Євгена Патона. Це один із перших розбірних металевих мостів в Україні. Міст, який прикрашали ажурні конструкції, служив киянам понад чверть століття. Цей міст на ті часи був просто великою необхідністю, адже тут на Дніпрових схилах цю місцевість називали «Проваллям», ним проходила лише одна вуличка, яку іменували «Козлівка». Заїхати на неї можна було лише з Андріївського узвозу. Так була обумовлена поява пішохідного містка, який з’єднав дві важливі для киян території.
 +
Повна реконструкція Мосту Закоханих була проведена у 1983 році. Старі конструкції, які демонтували в ході робіт, були передані до музею народної архітектури і побуту в Переяслав-Хмельницький.
 +
Нині довжина Мосту закоханих 50 метрів, ширина приблизно 2,2 метри.
 +
Кияни не рідко називають Парковий міст ще й «Чортовим мостом», адже з нього стрибали й ті, чиє кохання залишалося нерозділеним.
 +
Однак, попри все, Місток Закоханий у Києві – улюблене місце для зізнань у любові, пропозицій «руки і серця» та романтичних побачень. А прикрашений він відповідно – «замочками кохання», що мають скріпити любов навічно, зізнаннями в почуттях, що іноді переходять в цілі «поеми» з кольоровими стрічками.
  
 
==Вид ресурсу==
 
==Вид ресурсу==
 +
[[Категорія:Фото/2015]]
 +
Фото/2015
  
 
==Автор(и)==
 
==Автор(и)==
 +
[[Категорія:Патон Євген(архітектор)]]
 +
Патон Євген(архітектор)
 +
 
==Етнографія==
 
==Етнографія==
 
==Краєзнавчі об’єкти==
 
==Краєзнавчі об’єкти==
 +
[[Категорія:Історико-культурні об’єкти/Архітектурні]]
 +
Історико-культурні об’єкти/Архітектурні
  
 
==Установи, заклади, організації та підприємства (про них)==
 
==Установи, заклади, організації та підприємства (про них)==
 
==Персоналії==
 
==Персоналії==
 
==Хронологічні рубрики==
 
==Хронологічні рубрики==
 
+
[[Категорія:Київ: відомий та невідомий/1901–1913 рр.]]
 +
Київ: відомий та невідомий/1901–1913 рр.
  
 
==Систематичні рубрики==
 
==Систематичні рубрики==

Поточна версія на 12:36, 11 грудня 2018

Kyiv vidom ta nevidom.png
Місток закоханих у києві 11.12.jpg

Опис

Місток закоханих збудовано у 1910 році за проектом відомого мостового будівельника, «батька електрозварювання» Євгена Патона. Це один із перших розбірних металевих мостів в Україні. Міст, який прикрашали ажурні конструкції, служив киянам понад чверть століття. Цей міст на ті часи був просто великою необхідністю, адже тут на Дніпрових схилах цю місцевість називали «Проваллям», ним проходила лише одна вуличка, яку іменували «Козлівка». Заїхати на неї можна було лише з Андріївського узвозу. Так була обумовлена поява пішохідного містка, який з’єднав дві важливі для киян території. Повна реконструкція Мосту Закоханих була проведена у 1983 році. Старі конструкції, які демонтували в ході робіт, були передані до музею народної архітектури і побуту в Переяслав-Хмельницький. Нині довжина Мосту закоханих 50 метрів, ширина приблизно 2,2 метри. Кияни не рідко називають Парковий міст ще й «Чортовим мостом», адже з нього стрибали й ті, чиє кохання залишалося нерозділеним. Однак, попри все, Місток Закоханий у Києві – улюблене місце для зізнань у любові, пропозицій «руки і серця» та романтичних побачень. А прикрашений він відповідно – «замочками кохання», що мають скріпити любов навічно, зізнаннями в почуттях, що іноді переходять в цілі «поеми» з кольоровими стрічками.

Вид ресурсу

Фото/2015

Автор(и)

Патон Євген(архітектор)

Етнографія

Краєзнавчі об’єкти

Історико-культурні об’єкти/Архітектурні

Установи, заклади, організації та підприємства (про них)

Персоналії

Хронологічні рубрики

Київ: відомий та невідомий/1901–1913 рр.

Систематичні рубрики

Вулиці. Площі. Парки. Озера

Відомості про ресурс

Підготував(ла)

Мишко Юлія Олексіївна