Відмінності між версіями «СЗОШ № 242 (Подільський район)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 4 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Завдання 1'''
+
Виробнича (за спеціалізацією ''«Управління електронним навчанням»'') практика студентки '''Суркової Марії Олександрівни''' VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності ''«Початкова освіта»''.
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу
+
Інтерв'ю з директором школи Атружбою С.Т. :  
+
Методичні об'єднання разом з адміністрацією школи упродовж 2018 року працювало над вдосконаленням знань вчителів щодо використання інформаційних технологій на уроках з початковими класами та старшими. Використання новітніх технологій дало можливість вчителям більш широко розкривати теми на уроках, а дітям більш цікавіше пізнати новий матеріал. Комп’ютер доцільно використовувати під час активізації пізнавальної діяльності та на закріпленні вивченого матеріалу. Новітні програми підвищують кількість ілюстрацій, анімацій, звукових ефектів та перевірки знань учнів на уроках. Всі з захопленням використовують новітні програми та матеріали.
+
. Під час уроку комп'ютер доцільно використовувати, для активізації пізнавальної діяльності учнів адже містять добре організовану інформацію. Велика кількість ілюстрацій, анімацій і відеофрагментів, гіпертекстовий виклад матеріалу, звуковий супровід, можливість перевірки знань у формі тестування, проблемних питань та завдань, дозволяють розширити кругозір і поглибити свої знання.
+
  
У школі є:
+
База для проведення практики: Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів "Середня загальноосвітня школа №242" Подільського району м.Києва
- 1-4 класи - початкова школа;
+
- 5-9 класи - середня школа школа;
+
- 10-11 класи - старша школа.
+
  
Школа працює за програмою “НУШ”.
+
Контакти: Україна, Київ 04208, пр. Правди, 64г (Подільський район)
 +
Тел.: (044) 433-57-95, 433-62-56, 433-41-73
 +
E-mail: sch242@ukr.net
  
Адміністрація школи зацікавлена у розширенні ІТ - інфраструктури закладу і постійно працює над її удосконаленням.
+
Директор школи:
Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу
+
Атружба Світлана Тарасівна
 +
[[Файл:Директор_Школи.png]]
  
Апаратне забезпечення:
+
Заступник директора з навчально-виховної роботи:  
3 комп'ютерні класи
+
Бестіянець Тамара Григорівна
 +
[[Файл:Завуч_1.jpeg ]]
  
12 інтерактивні дошки
+
Заступник директора з навчально-виховної роботи:
3 мультимедійні комплекти
+
Шпак Дарина Анатоліївна
5 телевізорів
+
[[Файл:Cfe685a7d147da06e3ce7a726d86e132_140x220.jpg ]]
  
Оснащення комп'ютерами: для управління:
+
Рідна школа – це не тільки літопис довжиною в 31 рік (саме стільки років нашій школі) це, передусім, особистості, які несуть у собі душу навчального закладу. Вони щоденно пишуть її історію, своїми добрими справами примножують ті надбання, які називаються духовними. Школа – це ціле життя, істинне, а не віртуальне, немов у комп’ютері. Це та енергія, яка спрямовує дітей на добрі справи, не дає зупинятися на досягнутому, впасти у відчай, у розпач. Вона є не тільки центром життя, але й центром пізнання світу. Наша рідна школа – це втілення козацької слави і духу, це втілення домашнього затишку, який так важливий у вихованні української людини, особливо в нашому важкому сьогоденні. Незважаючи на високі вимоги до навчання, життя учнів наповнене святами, позитивними емоціями, переживаннями, для них не існує нудних шкільних днів, а, навпаки, кожен із них несе яскраві кольори, а також великий життєвий досвід.
Директор (1)
+
Заступник директора з навчально-виховної роботи (1)
+
Секретар (1)
+
Бібліотека (1)
+
  
Для навчання:
+
Наша школа – це школа Добра і Радості. Вона – це жива клітина нашого суспільства, пишається багатьма педагогами та учнями – випускниками. Наші вчителі прагнуть того, щоб кожен школяр зорав свою ниву, виростив на ній свій колос, побачив сам себе у своїй праці. Тут учать мислити, заохочують до власних роздумів і завжди поважають оцінку подій, учать шанувати історію нашого народу, поважати людей інших націй. Завдяки цьому всі українці поєднані міцним ланцюгом єдності. Адже тільки у демократичній державі люди різних національностей можуть відчувати себе людьми, а кожна дитина може мати такий світ Добра і Радості, тепла якого вона пронесе крізь усе своє життя.
Початкова школа
+
[[Файл:10355016_745675622152707_2298814920718364126_n.png]]
У кожному кабінеті ноутбук.
+
  
Програмне забезпечення:
+
== Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі ==
Microsoft office
+
=== Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ. ===
SmartNotebook
+
За [https://mm.tt/1173493286?t=BX16kW08GL посиланням] можна переглянути детальний аналіз ІКТ - політики ЗЗСО№242.
  
 +
===  Інтерв’ю  з заступником директора навчального закладу.===
 +
За [https://docs.google.com/document/d/19Cq9N6CFwA_HnkwLkYiuThF5_Dd2S5VGVhgnoeRjzng/edit?usp=sharing посиланням] можна переглянути інтерв'ю з директором  школи Атружбою Світланою Тарасівною.
  
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTfAXlntXJ5KioRZaEjwLgHv8T7XEmC8e5_VvxWCi38NIL3A/viewform?usp=sf_link
+
=== Анкетування ІК-компетентності вчителів закладу. ===
 +
Опитування було спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів.
 +
Детально ознайомитися з анкетою можна за [https://goo.gl/forms/Rx2yLuQWFvVcH4In2 посиланням]. Опитування пройшло 8 колег. З підсумків результатів ми бачимо: найбільш часто педагоги, у своїй ІКТ діяльності, використовують інструменти для введення текстових даних, більшість має Google акаунт. Анкетування показало, що вчителі мають не досить високий рівень ІК компетентності. З опитувань колег, можна зробити висновки що майже всі вони готові до роботи з інформаційними технологіями та мають доступ до нього.
 +
Ознайомитись з аналізом результатів можна за  [https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-qmLkbyFkC_xy7HmqiOf6qiwSA8fhsXNrXQMZI_I6lc/edit?usp=sharing посиланням]
  
Завдання 2
+
=== Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення). ===
Було створено календар для колег зі святами та подіями, які відбудуться в грудні місяці.
+
  
'''Завдання 3'''
+
Апаратне забезпечення:
3 грудня на Педраді було проведено семінар (тренінг) для вчителів початкових класів з використання ІКТ на уроках в початкових класах.
+
# 3 - комп'ютерні класи
 +
# 12 - інтерактивні дошки
 +
# 3 - мультимедійні комплекти
 +
# 5 - телевізорів
  
Значення ІКТ для учнів та вчителів у навчально-виховному процесі.
+
'''Програмне забезпечення:'''
 +
* Microsoft Office
 +
* Сходинки до інформатики
 +
* Windows
 +
* Операційна система – Linux
 +
* Антивірусна програма  - АВІРА
 +
* Libre Office
  
Одним із головних завдань початкової школи є застосування ІКТ у процесі вивчення більшості навчальних предметів у рамках програми.
+
'''Навчально-наукове забезпечення:'''
 +
*Gimp
 +
*Gcompris
 +
*Scratch
 +
*сервіси Google
 +
*Microsoft Оffice
 +
*НМК Friends and Family.
 +
=== Гугл-календарь. ===
 +
[[Файл:Суркова_календарь.png]]
  
Основним видом використання комп’ютерно-орієнтованих засобів навчання є їх органічна інтеграція в певні уроки. У цікавій, динамічній, ігровій формі учні молодших класів опановують комп’ютерні засоби, набувають первинних навичок користування пристроями введення-виведення, початковими уміннями й навичками управління комп’ютером та одночасно удосконалюють свої знання з певних навчальних предметів, розвивають пам’ять, просторову уяву, логічне мислення, творчі здібності.
+
== Семінар для вчителів ==
  
Таким чином, з точки зору дидактики ІКТ дозволяють:
+
3 грудня на Педраді було проведено семінар (тренінг) для вчителів початкових класів з використання ІКТ на уроках в початкових класах.
 
+
З завданнями семінару можна ознайомитися за [https://docs.google.com/document/d/1XL_KCLOGScuYuPmxOyftm1NhaQOncszL-D5Jy4tjKlw/edit?usp=sharing посиланням]
• Забезпечити зворотній зв’язок в процесі навчання;
+
 
+
• Зробити навчання більш інтенсивним, головне, ефективним за рахунок реалізації можливостей мультимедіа навчальних систем до дієвого і наочного подання навчального матеріалу;
+
 
+
• підвищити унаочненість навчального процесу;
+
 
+
• забезпечити пошук інформації із різноманітних джерел;
+
 
+
• індивідуалізувати навчання для максимальної кількості дітей з різними стилями навчання і різними можливостями сприйняття.
+
 
+
• моделювати досліджувані процеси або явища;
+
 
+
• організувати колективну й групову роботи;
+
 
+
• здійснювати контроль навчальних досягнень;
+
 
+
• створювати сприятливу атмосферу для спілкування.
+
 
+
Учителю застосування ІКТ дозволяє економити час і максимально ефективно вирішувати повсякденні справи і обов’язки як фахівця:
+
 
+
• готуватися до уроків (складати конспекти, добирати дидактичні матеріали тощо), батьківських зборів, виховних годин, різноманітних виступів на педрадах, засіданнях МО, семінарах тощо;
+
 
+
• оформлювати документацію;
+
 
+
в оперативному режимі відслідковувати результати навчальної діяльності учнів;
+
 
+
• налагоджувати спілкування з батьками своїх учнів;
+
 
+
• обмінювaтися з колегами досвідом роботи, власними методичними надбаннями, обговорювати з ними актуальні питання навчання і виховання школярів, швидко отримувати й систематизувати потрібну інформацію.
+
 
+
'''Практична робота:'''
+
Способи використання SmartNoteBook вчителями старшого віку.
+
  
Завдання 4
+
==Методичні рекомендація==
'''Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.'''
+
===Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.===
 
Проаналізувавши ІТ-інфраструктури ЗЗСО №242 можна зробити висновок, що освітня установа посністю забезпечена засобами інформаційного простору. Слільна робота відбуваєть за допомогою документообігу, до якого всі мають доступ. Для подачі нової інформації та для перевірки знань використовується SmartNoteBook. Ця програма дає широкі можливості для роботи вчителя. Також можна ефективно використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти; використовувати комп’ютерні технології для підготовки до занять; застосовувати тренувальне тестування; брати участь в Інтернет конкурсах і олімпіадах; обговорювати актуальні проблеми на форумі, в Skype, на сайті навчального закладу; навчитися працювати з інформацією, робити повідомлення, доповіді на задану тему. Створити сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним.  
 
Проаналізувавши ІТ-інфраструктури ЗЗСО №242 можна зробити висновок, що освітня установа посністю забезпечена засобами інформаційного простору. Слільна робота відбуваєть за допомогою документообігу, до якого всі мають доступ. Для подачі нової інформації та для перевірки знань використовується SmartNoteBook. Ця програма дає широкі можливості для роботи вчителя. Також можна ефективно використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти; використовувати комп’ютерні технології для підготовки до занять; застосовувати тренувальне тестування; брати участь в Інтернет конкурсах і олімпіадах; обговорювати актуальні проблеми на форумі, в Skype, на сайті навчального закладу; навчитися працювати з інформацією, робити повідомлення, доповіді на задану тему. Створити сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним.  
  
'''Модернізація ІТ-інфраструктури.'''
+
===Модернізація ІТ-інфраструктури.===
 
У ЗЗСО №242 модернізація не потрібна, адже школа на високому рівні забезпечена ІКТ. Підключення Wi-Fi допомагає ввести електронне навчання. Це зробить освітній процес більше ефективним та допоможе відсутнім учням здобувати інформацію вдома самостійно, готуватися до контрольних і т.д.
 
У ЗЗСО №242 модернізація не потрібна, адже школа на високому рівні забезпечена ІКТ. Підключення Wi-Fi допомагає ввести електронне навчання. Це зробить освітній процес більше ефективним та допоможе відсутнім учням здобувати інформацію вдома самостійно, готуватися до контрольних і т.д.
  
'''Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.'''''''''
+
===Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.===
Вчителі здобувають та оновлюють свої знання з ІТ технологій за допомогою онлайн-курсів. Вони чудово доповнюють їхні знання та їх легко використовувати у вільний від роботи час.
+
Вчителі здобувають та оновлюють свої знання з ІТ технологій за допомогою онлайн-курсів. Вони чудово доповнюють їхні знання та їх легко використовувати у вільний від роботи час.
 
ІКТ-компетенції вчителя визначають як здатність педагога розв’язувати професійні завдання з використанням засобів і методів інформатики й ІКТ, а саме: – здійснювати інформаційну діяльність зі збору, обробки, передавання, зберігання інформаційного ресурсу, з продукування інформації з метою автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення; – оцінювати і реалізовувати можливості електронних видань освітнього призначення і розподіленого в мережі Інтернет інформаційного ресурсу освітнього призначення; – організовувати інформаційну взаємодію між учасниками навчального процесу й інтерактивним засобом, який функціонує на базі засобів ІКТ; – створювати і використовувати психолого-педагогічні методики контролю і оцінювання рівня знань учнів, їх просування в навчанні; – здійснювати навчальну діяльність з використанням засобів ІКТ в аспектах, що відображають особливості конкретного навчального предмета.
 
ІКТ-компетенції вчителя визначають як здатність педагога розв’язувати професійні завдання з використанням засобів і методів інформатики й ІКТ, а саме: – здійснювати інформаційну діяльність зі збору, обробки, передавання, зберігання інформаційного ресурсу, з продукування інформації з метою автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення; – оцінювати і реалізовувати можливості електронних видань освітнього призначення і розподіленого в мережі Інтернет інформаційного ресурсу освітнього призначення; – організовувати інформаційну взаємодію між учасниками навчального процесу й інтерактивним засобом, який функціонує на базі засобів ІКТ; – створювати і використовувати психолого-педагогічні методики контролю і оцінювання рівня знань учнів, їх просування в навчанні; – здійснювати навчальну діяльність з використанням засобів ІКТ в аспектах, що відображають особливості конкретного навчального предмета.
 +
''Формування ІК- компетентності вчителів можливе через такі заходи як'':
 +
#Тестування на визначення точного рівня ІК-компетентності вчителя;
 +
#Курси підвищення ІК-компетентності (за рівнями знань);
 +
#Система постійно діючих семінарів з питань вдосконалення навиків роботи на комп'ютері з різними програмами і вживання ІКТ в освітньому процесі;
 +
#Індивідуальні консультації за запитом;
 +
#Система майстер-класів;
 +
#Наради – семінари, тренінги;
 +
#Система дистанційного навчання.
 +
#Проведення зустрічів з вчителями інших шкіл, для переймання досвіду ;
 +
#Оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ.
 +
'''''Ознайомитися з навчальними ресурсами для підвищення ІКТ компетентності вчителів початкових класов можна за''''' [https://docs.google.com/document/d/1a9yLmrY6obde56IxRq-hAQa3Dd5GKaGNseoxhj-49jE/edit?usp=sharing посиланням]

Поточна версія на 19:54, 14 грудня 2018

Виробнича (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») практика студентки Суркової Марії Олександрівни VІ курсу Педагогічного інституту заочної форми навчання освітній рівень: другий (магістерський) спеціальності «Початкова освіта».

База для проведення практики: Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів "Середня загальноосвітня школа №242" Подільського району м.Києва

Контакти: Україна, Київ 04208, пр. Правди, 64г (Подільський район) Тел.: (044) 433-57-95, 433-62-56, 433-41-73 E-mail: sch242@ukr.net

Директор школи: Атружба Світлана Тарасівна Директор Школи.png

Заступник директора з навчально-виховної роботи: Бестіянець Тамара Григорівна Завуч 1.jpeg

Заступник директора з навчально-виховної роботи: Шпак Дарина Анатоліївна Cfe685a7d147da06e3ce7a726d86e132 140x220.jpg

Рідна школа – це не тільки літопис довжиною в 31 рік (саме стільки років нашій школі) це, передусім, особистості, які несуть у собі душу навчального закладу. Вони щоденно пишуть її історію, своїми добрими справами примножують ті надбання, які називаються духовними. Школа – це ціле життя, істинне, а не віртуальне, немов у комп’ютері. Це та енергія, яка спрямовує дітей на добрі справи, не дає зупинятися на досягнутому, впасти у відчай, у розпач. Вона є не тільки центром життя, але й центром пізнання світу. Наша рідна школа – це втілення козацької слави і духу, це втілення домашнього затишку, який так важливий у вихованні української людини, особливо в нашому важкому сьогоденні. Незважаючи на високі вимоги до навчання, життя учнів наповнене святами, позитивними емоціями, переживаннями, для них не існує нудних шкільних днів, а, навпаки, кожен із них несе яскраві кольори, а також великий життєвий досвід.

Наша школа – це школа Добра і Радості. Вона – це жива клітина нашого суспільства, пишається багатьма педагогами та учнями – випускниками. Наші вчителі прагнуть того, щоб кожен школяр зорав свою ниву, виростив на ній свій колос, побачив сам себе у своїй праці. Тут учать мислити, заохочують до власних роздумів і завжди поважають оцінку подій, учать шанувати історію нашого народу, поважати людей інших націй. Завдяки цьому всі українці поєднані міцним ланцюгом єдності. Адже тільки у демократичній державі люди різних національностей можуть відчувати себе людьми, а кожна дитина може мати такий світ Добра і Радості, тепла якого вона пронесе крізь усе своє життя. 10355016 745675622152707 2298814920718364126 n.png

Моніторинг впровадження ІКТ в освітній установі

Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ.

За посиланням можна переглянути детальний аналіз ІКТ - політики ЗЗСО№242.

Інтерв’ю з заступником директора навчального закладу.

За посиланням можна переглянути інтерв'ю з директором школи Атружбою Світланою Тарасівною.

Анкетування ІК-компетентності вчителів закладу.

Опитування було спрямоване на діагностику ІК компетентності вчителів. Детально ознайомитися з анкетою можна за посиланням. Опитування пройшло 8 колег. З підсумків результатів ми бачимо: найбільш часто педагоги, у своїй ІКТ діяльності, використовують інструменти для введення текстових даних, більшість має Google акаунт. Анкетування показало, що вчителі мають не досить високий рівень ІК компетентності. З опитувань колег, можна зробити висновки що майже всі вони готові до роботи з інформаційними технологіями та мають доступ до нього. Ознайомитись з аналізом результатів можна за посиланням

Аналіз ІТ інфраструктури навчального закладу (апаратне, програмне, інформаційне, навчально-наукове забезпечення).

Апаратне забезпечення:

  1. 3 - комп'ютерні класи
  2. 12 - інтерактивні дошки
  3. 3 - мультимедійні комплекти
  4. 5 - телевізорів

Програмне забезпечення:

  • Microsoft Office
  • Сходинки до інформатики
  • Windows
  • Операційна система – Linux
  • Антивірусна програма - АВІРА
  • Libre Office

Навчально-наукове забезпечення:

  • Gimp
  • Gcompris
  • Scratch
  • сервіси Google
  • Microsoft Оffice
  • НМК Friends and Family.

Гугл-календарь.

Суркова календарь.png

Семінар для вчителів

3 грудня на Педраді було проведено семінар (тренінг) для вчителів початкових класів з використання ІКТ на уроках в початкових класах. З завданнями семінару можна ознайомитися за посиланням

Методичні рекомендація

Проектування інформаційного освітнього середовища освітньої установи.

Проаналізувавши ІТ-інфраструктури ЗЗСО №242 можна зробити висновок, що освітня установа посністю забезпечена засобами інформаційного простору. Слільна робота відбуваєть за допомогою документообігу, до якого всі мають доступ. Для подачі нової інформації та для перевірки знань використовується SmartNoteBook. Ця програма дає широкі можливості для роботи вчителя. Також можна ефективно використовувати Інтернет-технології в організації додаткової освіти; використовувати комп’ютерні технології для підготовки до занять; застосовувати тренувальне тестування; брати участь в Інтернет конкурсах і олімпіадах; обговорювати актуальні проблеми на форумі, в Skype, на сайті навчального закладу; навчитися працювати з інформацією, робити повідомлення, доповіді на задану тему. Створити сторінку, де б вчителі могли ділитися своїм досвідом один з одним.

Модернізація ІТ-інфраструктури.

У ЗЗСО №242 модернізація не потрібна, адже школа на високому рівні забезпечена ІКТ. Підключення Wi-Fi допомагає ввести електронне навчання. Це зробить освітній процес більше ефективним та допоможе відсутнім учням здобувати інформацію вдома самостійно, готуватися до контрольних і т.д.

Формування ІК- компетентності співробітників, вчителів, вихователів установи.

Вчителі здобувають та оновлюють свої знання з ІТ технологій за допомогою онлайн-курсів. Вони чудово доповнюють їхні знання та їх легко використовувати у вільний від роботи час. ІКТ-компетенції вчителя визначають як здатність педагога розв’язувати професійні завдання з використанням засобів і методів інформатики й ІКТ, а саме: – здійснювати інформаційну діяльність зі збору, обробки, передавання, зберігання інформаційного ресурсу, з продукування інформації з метою автоматизації процесів інформаційно-методичного забезпечення; – оцінювати і реалізовувати можливості електронних видань освітнього призначення і розподіленого в мережі Інтернет інформаційного ресурсу освітнього призначення; – організовувати інформаційну взаємодію між учасниками навчального процесу й інтерактивним засобом, який функціонує на базі засобів ІКТ; – створювати і використовувати психолого-педагогічні методики контролю і оцінювання рівня знань учнів, їх просування в навчанні; – здійснювати навчальну діяльність з використанням засобів ІКТ в аспектах, що відображають особливості конкретного навчального предмета. Формування ІК- компетентності вчителів можливе через такі заходи як:

  1. Тестування на визначення точного рівня ІК-компетентності вчителя;
  2. Курси підвищення ІК-компетентності (за рівнями знань);
  3. Система постійно діючих семінарів з питань вдосконалення навиків роботи на комп'ютері з різними програмами і вживання ІКТ в освітньому процесі;
  4. Індивідуальні консультації за запитом;
  5. Система майстер-класів;
  6. Наради – семінари, тренінги;
  7. Система дистанційного навчання.
  8. Проведення зустрічів з вчителями інших шкіл, для переймання досвіду ;
  9. Оновлення літератури, робочих планів , методичних документів по застосуванню ІКТ.

Ознайомитися з навчальними ресурсами для підвищення ІКТ компетентності вчителів початкових класов можна за посиланням