Відмінності між версіями «Лагідно»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Зовнішні посилання)
(Зовнішні посилання)
 
Рядок 47: Рядок 47:
 
==Зовнішні посилання==
 
==Зовнішні посилання==
  
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет права і міжнародних відносин]]
+
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Факультет права та міжнародних відносин]]
 
[[Категорія:Слова 2018 року]]
 
[[Категорія:Слова 2018 року]]

Поточна версія на 13:24, 21 листопада 2018

Лагідно, нар. Мирно, кротко, тихо, мягко, дружелюбно; нѣжно. Через що коти гризуться з собаками і... не живуть лагідно? Грин. І. 7. Покірно вклонився... і відказав лагідно. Г. Барв. 333.

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

ЛАГІДНО. Присл. до лагідний. Ось уже корови воду Із корита попили, І одна по одній.. В стійло лагідно пішли (Вирган, В розп. літа, 1959, 25); - Ти засни, а я тобі казочку розкажу,- сказала лагідно бабуся (Коп., Сон. ранок, 1951, 32); Він глянув їй у очі, і одразу стало лагідно і спокійно на серці (Рибак, Переясл. Рада, 1948, 462); Через що коти гризуться з собаками 1.. не живуть лагідно? (Сл. Гр.); Сей зимовий сезон почався так лагідно, що я маю добру надію на сей рік (Л. Укр., V, 1956, 109); Під ногами пругко угинається килим трави, а поряд ласкаво і лагідно хлюпає море (Ткач, Жди.., 1959, 6); Стежка лагідно здіймалася вгору і пропадала місцями в густих лопухах (Коцюб., II, 1955, 394).


ЛасковоI нареч. качеств.

1. Характеризуясь нежностью, лаской. отт. Приветливо, благожелательно.

2. Выражая ласку, нежность или свидетельствуя о них. отт. Доставляя приятное ощущение тихой лаской.


II предик. Оценочная характеристика чьего либо поведения …

Современный толковый словарь русского языка Ефремовой

Словник синонімів

ЛАСКА́ВИЙ (який виявляє або виражає ласку),НІ́ЖНИЙ, ЛА́ГІДНИЙ, ПЕСТЛИ́ВИЙ, ГОЛУБИ́НИЙ, ЛА́ДНИЙрозм.,ПОЛЮБО́ВНИЙрозм.,ЗЛА́ГІДНИЙрідше,ПЕСТИ́ВИЙ рідко;СКЛІ́ННИЙ, ПРИГОЛУ́БЛИВИЙрозм. (який виражає ласку); ПЕ́ЩЕНИЙдіал. (перев. про слово). Лейбуньо не чув від неї ніколи ласкавого, пещеного слова (І. Франко); Синь гаїв, поля, світання, пісня солов’їна, ніжний шепіт і зітхання - моя Україна (В. Сосюра); Лагідним рухом пестила [Маруся] корову (Г. Хоткевич); МаркізШоньйо.. з пестливою ніжністю розкрив на долоні табакерку (Н. Рибак); Що в тобі? - Голубина посмішка, Як далекої ніжності знак (А. Малишко); Всі ви майстри на ладні слова (М. Чабанівський); Прагнень юності щоденних, Полюбовних слів, Наших дум, присвят пісенних Чую знову спів (П. Усенко); - Вона не знала.. того пестивого материного жалування, що так добре його видко навіть, як гляне мати (Б. Грінченко); Дуже часто тиха і склінна невістка уміє цілковито задобрити воркотливу свекруху (І. Франко); Приголубливі слова. НІ́ЖНИЙ (приємний для сприймання, який не має в собі нічого різкого, дратівливого тощо), ЛА́ГІДНИЙ, ЛАСКА́ВИЙ, М’ЯКИ́Й, ТОНКИ́Й (про запах, смак, колір і т. ін. - приємний своєю вишуканістю). Ніжний багрянець скрашав хмарки над горами (І. Гончаренко); Із звисаючої лампи, ослоненої зеленою ажурною заслоною, розходилося ніжне, лагідне світло (О. Кобилянська); Одяг її завжди простий, кольори м’які, як і погляд карих очей з-під довгих вій (М. Томчаній); Весна була тепла: парувала земля, від перших листочків ішов тонкий аромат (П. Панч). - Пор. 1. приє́мний.

Ілюстрації

Лагідно22.jpg Лагідно76.jpg Лагд2.jpg Лагд.jpg

Медіа

Джерела та література

-dic.academic.ru

-slovnyk.ua

-WorldwideDictionary.org

Зовнішні посилання