Відмінності між версіями «Шуляківська Олена Євгенівна»
(Створена сторінка: '''<center>Проходження виробничої (за спеціалізацією «Управління електронним навчанням») п...) |
м |
(не показано одну проміжну версію цього учасника) | |
(Немає відмінностей)
|
Поточна версія на 12:26, 22 лютого 2017
ВІДОМОСТІ ПРО ДОШКІЛЬНИЙ ЗАКЛАД
Дошкільний навчальний заклад компенсуючого типу (санаторний) №155 Шевченківського району м. Києва. Дошкільний заклад введено в експлуатацію 17 листопада 1965 року. Очолює дошкільний навчальний заклад з 1 вересня 1997 року Кислюк Ірина Леонідівна - видатний фахівець та керівник, педагогічний стаж керівника вже понад 30-ти років, а в даному закладі – 19 років та 8 місяців.
Проектна потужність закладу - 6 груп на 110 дітей. Фактична - 6 груп в яких виховуються 150 дошкільників, а саме: 2 групи ясла - 34 дитини та 4 групи дошкільного віку - 116 дітей, з них 2 групи для дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання та 4 групи для дітей з захворюваннями серцево-судинної системи. Лікувально-оздоровча робота в закладі раціонально поєднується з освітньо-виховним процесом.
У 2016 році ДНЗ (ясла-садок) отримав Грант Київського міського голови «'ЗДОРОВА ДИТИНА» на реалізацію проекту «Чарівна сіль» (соляна кімната / галокамера). Соляна кімната – це імітація природної соляної печери з властивим їй мікрокліматом, що продукує морське повітря. Стіни та підлога соляної кімнати утворюються за рахунок нанесення багатошарового сольового покриття. Галотерапія – це немедикаментозний, безпечний метод оздоровлення та профілактики захворюваності органів дихання. Також дослідження показали, що застосування галотерапії знижує рівень захворюваності на ГРВІ та Грип, підвищує імунітет, поліпшення загального емоційного стану дітей. Соляна кімната буде оснащена необхідними меблями для оздоровлення та відпочинку, телевізором для перегляду інструктивно-методичних рекомендацій та вправ, для програвання музики та звуків згідно з рекомендаціями спеціалістів: медичної сестри, інструктора з фізкультури та психолога. Також облаштовується вітальня соляної кімнати.
Завдання 1
Моніторинг впровадження ІКТ в ДНЗ №155
1. Аналіз освітньої політики з питань впровадження ІКТ в ДНЗ №155
На сьогоднішній день ДНЗ (ясла-садок) компенсуючого типу (санаторний) №155 впевнено став на шлях впровадження у своїй діяльності сучасних ІКТ. Одним із вагомих кроків є розроблений перспективний план упровадження ІКТ за освітніми лініями у дитячому садку.
Для реалізації інформаційно-комп’ютерних технологій в закладі широко застосовуються різні технічні засоби, інтернет ресурси, програмне забезпечення для здійснення таких основних напрямках діяльності закладу:
- управлінська
- методична робота
- навчальна робота
Працівники закладу систематично проходять навчання з ІКТ, в тому числі це і самоосвіта працівників, організовані колективні навчання під час проведення конференцій, безоплатних освітніх вебінарів, методоб’єднань, підвищення кваліфікації на базі електронного дистанційного навчання Київського університету імені Б. Грінченка. За останній час працівники дитячого садочку були залучені до вебінарів на порталі «Педрада» (pedrada.com.ua) за такими темами: «Психологічний супровід дитини та сім’ї у стресовій ситуації», «Педагогіка розуміння як інструмент особистісного зростання», «Атестація педагогічних працівників у запитаннях і відповідях», «Примірне двотижневе меню: нюанси складання», «Дитяче свято. Яким воно має бути?» та ін.
Дитячий садок має свій сайт, який на даний момент працює у тестовому режимі та вдосконалюється, а також спільнота у Facebook (закрита група) та розроблений студенкткою-практ. блог для батьків.
Для забезпечення управлінської діяльності та методичної роботи ДНЗ №155 засобами ІКТ використовуються ліцензійні електронні програми та інтернет ресурси, серед яких:
- Засоби корпоративної комунікації: E-mail (dnz-155@ukr.net, dnz155.klasna@gmail.com), Viber групи.
- Комп’ютерна програма для розрахунку, обліку та аналізу харчування у дошкільних навчальних закладах «ЇжаК», яка впроваджена в Шевченківському районі у 2015-2016 н. р., садок отримав право офіційного використання програми від автора права власності.
- Веб-портал електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів міста Києва
- Інформаційний ресурс «Освітня карта Києва»
- ПЕДРАДА. Портал освітян України – електронні видання, каталоги, статті, публікації
- КОЗА Онлайн: Дошкільний заклад - веб-програма з готовими шаблонами документів для всіх фахівців дошкільного навчального закладу
- Office365, Microsoft Office
- Створення занять та ігор за допомогою програм та додатків інтернет ресурсів
2. ІКТ-компетентність вихователів Дошкільного закладу №155
За допомогою Google додатку «Форми» була розроблена Анкета для опитування вихователів Дошкільного закладу № 155 щодо їх компетентності у сфері ІКТ.
Отримані результати опитування свідчать про те, що рівень ІКТ-компетентності вихователів є досить низьким. Працівники добре вміють користуватися технічними засобами, проте не використовують їх у повній мірі для створення інтерактивних занять, ігор, відео тощо. Для цього користуються лише Microsoft Office, зокрема PowerPoint. Більшість має бажання навчитися нового, прийняти участь у навчаннях чи майстер-класах, підвищити рівень своєї кваліфікації. Отже, Дошкільний заклад, прийнявши до уваги такого роду опитування працівників, поставив за мету впровадження ІКТ технології у роботу вихователів та модернізацію ІТ інфраструктури закладу.
3. ІТ інфраструктура Дошкільного закладу №155
У Дошкільному закладі функціонує 6 комп'ютерів: 5 стаціонарних комп’ютерів у щоденному користуванні завідуючої, діловода, медичної сестри, психолога, завгоспа та 1 комп’ютер у молодшій групі. Всі комп’ютери оснащені необхідною технічною периферією. Вихователі для проведення занять періодично використовують планшети для індивідуальної або групової роботи в групах. В закладі працюють 4 багатофункціональних пристрої та 1 ксерокс. Інтернет в Дошкільному закладі розповсюджується як провідними мережами, так і за допомогою WiFi роутера. Музична зала оснащена мультимедійною дошкою, проектором та акустичною системою для проведення занять, розваг, свят тощо. Також в музичній залі є караоке система – дітки розучують та співають пісні, проводяться свята та розваги. У трьох групах є телевізори, які в свою чергу оснащені DVD програвачами, за допомогою яких проводяться в групах вільна години, розваги, перегляд пізнавальних відео, фільмів, мультфільмів та передач. Також у кожній групі є магнітофон для слухання музики, пісень та казок. В закладі у кабінеті вихователя-методиста зберігся фільмоскоп з плівками та програвач з пластинками. Заняття та розваги з такими пристроями дуже цікаві та незвичайні, наче екскурс у минуле, оскільки вже рідко зустрічаються вдома у сучасних родинах, проте дітям дуже подобається переглядати картинки та слухати казки у такий спосіб.
Завдання 2
Розробка БЛОГУ для онлайн консультацій батькам
Перед тим, як виконати завдання зі створення одного із запропонованих інтернет ресурсів для Дошкільного закладу, та порадившись з керівником закладу, що саме для їх діяльності було б корисним та необхідним, вияснилося, що доцільно створити Блог для батьків, на якому буде розміщена цікава інформація щодо освітньо-виховного процесу, новини, оголошення, події та інше. Перш за все була створена корпоративна пошта на базі Google (GMAIL) dnz155.klasna@gmail.com, за допомогою якої адмініструвався БЛОГ у додатку Blogger. Був проведений інструктаж з користування та адміністрування Блогу вихователю-методисту та завідуючій закладу.
Завдання 3
Проведення семінару (тренінгу) для вихователів з використання ІКТ в закладі освіти
За результатами проведеного анкетування та опитування вихователів, а також в ході бесіди з керівником закладу та вихователем-методистом, вдалося виокреслити ряд питань, які доцільно було б винести на семінар. Був проведений тренінг для вихователів стосовно використання інтернет ресурсів, зокрема Google Apps, ресурсів для створення інтерактивних ігор та занять. Був запропонований перелік корисних посилань, огляд додатків, які можна застосовувати як для методичної роботи, так і для управлінської діяльності.
Завдання 4
Методичні рекомендації
- Розпланувати поширення швидкісного інтернету по всій території дитячого садочка. Можливо, для цього знадобиться WiFi маршрутизатор для приєднання до мережі найбільш віддалених кабінетів.
- Зробити загальнодоступне відвідування спільноти у соціальній мережі Facebook, проте для запобігання небажаних конфліктів та незадоволень з боку батьків – обмежити доступ іншим користувачам до фотогалереї, в якій розміщені фотографії дітей чи батьків.
- Удосконалити сайт закладу та систематично оновлювати інформацію.
- Підвищити рівень ІКТ-компетентності вихователів, провести навчання, майстер-клас тощо.