Відмінності між версіями «Кваплення»
Рядок 25: | Рядок 25: | ||
6. Відсутність контролю емоцій і Самовладання. Коли емоції й бажання мозок атакують «терміново потрібно тут все кидати і ту бігти щось робити» і так постійно. Людина в бігах, а зупинитися, розслабитися і подумати головою не може. У підсумку, багато біганини, а результат — «0». | 6. Відсутність контролю емоцій і Самовладання. Коли емоції й бажання мозок атакують «терміново потрібно тут все кидати і ту бігти щось робити» і так постійно. Людина в бігах, а зупинитися, розслабитися і подумати головою не може. У підсумку, багато біганини, а результат — «0». | ||
+ | [[Зображення:Спешка1.jpg]] | ||
+ | [[Зображення:Slovo_pic.jpg]] |
Поточна версія на 23:53, 18 жовтня 2016
Кваплення, -ня, с. 1) Торопливость, поспѣшность. 2) Прельщеніе. КВА́ПЛЕННЯ, я, сер. Дія за значенням квапити і квапитися.
Основні причини кваплення і метушні
1. Самовиправдання: показати іншим, як я намагаюся, як прагну, тощо (це називається — обман, пустити пил в очі, створити видимість). Таке буває, коли людина насправді не хоче, або не дуже хоче щось робити.
Замінюється на щире прагнення досягти результат, на розрахунок і ефективні дії за планом.
2. Створення іміджу, образу зайнятої людини — щоб всі думали, як він зайнятий. Це дає привід відмовляти іншим у їх проханнях і т. д., як-то користуватися цим іміджем. Також це потрібно, щоб створити в інших враження про себе краще, ніж є насправді.
Замінюється на Гідність, Чесність, прагнення отримувати те, що заслужив і не залежати від думки оточуючих. Саме ці якості дають щиру повагу і підтримку оточуючих, а не лицемірне створення видимості зайнятого і ділової людини.
3. Втеча від себе, від головного в житті. Коли людина намагається чим завгодно наповнити своє життя, завантажити себе не важливо чим, лиш би, тікаючи від чогось дійсно важливого. Часто таким чином людина біжить від самого себе, намагається забити голос своєї Душі, яка кричить йому, що щось потрібно терміново міняти в житті. А людина тікає від власної безцільності і безглуздості існування.
Замінюється на Щирість перед собою, на пошук сенсу життя, своїх життєвих цілей і призначення, пошук того, що зробить тебе щасливим. Часто потрібно зупинитися. задати собі найважливіші питання (хто я? навіщо живу? куди йду? що хочу від життя?) і відповісти на них, і поспіх йде сама собою.
4. Відсутність планування і розрахунку. Коли емоцій типу «ой-ой-ой» або «все пропало, караул, не вийти» дуже багато, а адекватного планування досягнення мети немає взагалі.
Замінюється на розрахунок (створення плану по часу) і послідовне рух за наміченим графіком. Планування потрібно вчитися, якщо хочеш досягти чогось значущого!
5. Порушення логіки і не бачення Цілого! Коли людина не бачить процесу в цілому, всіх його частин і пріоритетів — він нічого не може правильно організувати: хапається за дрібниці не роблячи головного, що взагалі забуває, упускає з виду, у результаті поспіху багато, а толку мало, і результат закономірно виходить незадовільний.
Замінюється на правильну організацію мислення — навчання бачити ціле, всі частини, і вибудовувати правильну послідовність всіх дій. Вміти вичинити головне, визначати другорядне, нічого важливого не втративши. Щоб цьому навчитися — дуже допомагає звичка писати, все прописувати у своєму робочому щоденнику. А далі це практика.
6. Відсутність контролю емоцій і Самовладання. Коли емоції й бажання мозок атакують «терміново потрібно тут все кидати і ту бігти щось робити» і так постійно. Людина в бігах, а зупинитися, розслабитися і подумати головою не може. У підсумку, багато біганини, а результат — «0».