Відмінності між версіями «Вальний»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Медіа)
(Медіа)
 
Рядок 57: Рядок 57:
 
{{#ev:youtube|-EpUyhEcRgM}}
 
{{#ev:youtube|-EpUyhEcRgM}}
 
{{#ev:youtube|mb25Qedbh64}}
 
{{#ev:youtube|mb25Qedbh64}}
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 +
[[Категорія:Слова 2014 року]]

Поточна версія на 22:48, 7 грудня 2014

Вальний, -а, -е. 1) Хорошій, красивый. А Михасьо з Мариною там то вальна пара. Грин. ІІІ. 650. 2) Сильный, обильный, во множествѣ имѣющійся. Такий вальний сніг на дорозі, що й не пройдеш.

Сучасні словники

Академічний тлумачний словник (1970—1980)

ВА́ЛЬНИ́Й, вальна, вальне, діал. 1. Якого є багато. Такий вальний сніг на дорозі, що й не пройдеш (Словник Грінченка); // Численний. Не ножем, а гарматами воює, то є ціла армія вальна (Іван Ле, Україна, 1940, 228). 2 Гарний. А Михасьо з Мариною там-то вальна пара (Словник Грінченка).


СЛОВАРЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ Упорядкував Борис ГРІНЧЕНКO

Вальний, -а, -е. 1) Хорошій, красивый. А Михасьо з Мариною там то вальна пара. Грин. ІІІ. 650. 2) Сильный, обильный, во множествѣ имѣющійся. Такий вальний сніг на дорозі, що й не пройдеш.

«Словники України on-line»

ва́льни́й – прикметник

Іноземний словник

ЯНДЕКС словари

вальний Прилагательное

1) диал. (густой) плотний, обильний 2) хороший, славний

Ілюстрації

1115 krasota spaset mir 59 foto 21.jpg 3117.jpg Image00792.jpg 62180585 Mandolin Moon by Nestalgica.jpg

Цікаві факти

1. 9 вересня в світі відзначається Міжнародний день краси.

2.Ідеал краси початку XV століття — дівчина з високим чолом. Щоб виправити природний недолік, середньовічні красуні вищипували волосся зі скронь.

3.У деяких країнах існували (і існують досі) досить жорстокі способи зробити жінку красивою (у відповідності з місцевими традиціями), часом без її згоди.

4. Красиві люди заробляють в середньому на п’ять відсотків більше, ніж їх колеги з середньостатистичною зовнішністю. У 2005 році Федеральний резервний банк в Сент-Луїсі провів власне дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що високі, підтягнуті та привабливі співробітники мають тенденцію заробляти більше, ніж їх колеги з посередньою зовнішністю.

5. Ми краще розуміємо і приймаємо індивідуальні особливості привабливих людей. Вчені впевнені, що нам набагато простіше їх зрозуміти, бо ми набагато уважніше за ними спостерігаємо. І неважливо, з яких причин — з цікавості, романтичного інтересу або дружніх спонукань.

6. Ліва сторона особи — симпатичніша. Студентів попросили розташувати фотографічні профілі 10-ти чоловіків і 10-ти жінок за ступенем привабливості. Результат: знімки із зображенням лівого боку особи виявилися естетично більш привабливими, ніж знімки із зображенням правого боку.

Медіа