Відмінності між версіями «Газета»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Газета, -ти, '''''ж. ''Газета. ''Жадна газета, жадна пошта не переносила так швидко звісток з ...)
 
(Ілюстрації)
 
(не показано 22 проміжні версії 4 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Газета, -ти, '''''ж. ''Газета. ''Жадна газета, жадна пошта не переносила так швидко звісток з одного краю до другого, як язик Борюхів. ''Левиц. І. 180.  
+
[[Категорія:Га]]
 +
==Сучасні словники==
 +
Тлумачення слова у сучасних словниках
 +
===Cловник Б.Грінченка===
 +
'''''Газета, -ти,'' '''''ж. ''Газета. ''Жадна газета, жадна пошта не переносила так швидко звісток з одного краю до другого, як язик Борюхів. ''Левиц. І. 180.
 +
===Словник синонімів Караванського===
 +
'''''Газета''''' - часопис, щоденник, (щотижнева) тижневик, (щомісячна) місячник, (щоквартальна) квартальним (урядова) офіціоз, орган, публікація, видання.
 +
===Універсальний словник-енциклопедія===
 +
'''''Газета''''' - загальноінформаційне чи спеціалізоване періодичне видання, яке друкується частіше одного разу на тиждень; перші г. з'явилися у Китаї у VIII ст., у Європі у XVI ст.; перша г. в Україні Ґазетт де Леополь (Львівська газета франц. мовою, 1786); перша г. укр. мовою Зоря Галицька (Львів, 1848). 
 +
===Академічний тлумачний словник===
 +
'''''Газета''''' -  жін. Періодичне, перев. щоденне, друковане на великих аркушах паперу видання, яке містить різноманітні матеріали про поточні події суспільно-політичного, культурного та економічного життя.
 +
===Українсько-російський словник===
 +
'''''Газета'''''-газета
 +
===Словник слів іншомовного походження===
 +
'''''Газета''''' -  ж. (іт.) часопис із певною періодичністю.
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #66CDAA solid; border-bottom:5px #66CDAA solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Gazeta.jpg|x240px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Gazetta.jpg|x240px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Газеттта.jpg|x240px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:GAZETKA.jpg|x240px]]
 +
|}
 +
 
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|TLSaf-ICfaA}}
 +
{{#ev:youtube|AyDnOegAHOA}}
 +
{{#ev:youtube|KH4yEMOkB1U}}
 +
{{#ev:youtube|vm3gm9Irir4}}
 +
 
 +
==Див. також==
 +
*[[Газетник]]
 +
===Цікаві факти===
 +
:''28 серпня 2009 року в Тернополі'' з нагоди Дня міста виготовили найбільшу в Україні (а може, й не тільки) газету, розмір якої дорівнював приблизно 50 м². Ця акція відбулася з ініціативи тернопільського прес-клубу та за сприяння Тернопільської міськради з метою об'єднання всіх журналістів регіону й підкреслення важливості «четвертої влади». На центральному майдані міста зібралося чимало представників тернопільських та всеукраїнських видань, щоб зі сторінок власних газет склеїти одну спільну. На це пішло майже кілометр скотчу, а міський голова Тернополя Роман Заставний власноруч допомагав у «випуску» газети-гіганта. Організатори акції планували запросити на захід представника Книги рекордів України, але не встигли оформити потрібні документи. І без того дивовижна газета стала сюрпризом і окрасою Дня міста і впродовж доби, поки її було закріплено до сходів місцевого драмтеатру, біля неї сфотографувалися сотні тернополян та гостей міста.
 +
* [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%90%D1%81%D0%BE%D1%86%D1%96%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F_%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D1%86%D1%96%D0%B2_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%97_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8 Українська Асоціація видавців періодичної преси]
 +
* [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F:%D0%93%D0%B0%D0%B7%D0%B5%D1%82%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8 Газети України]
 +
 
 +
==Джерела та література==
 +
# [http://hohlopedia.org.ua/slovnyk_synonimiv_karavanskogo/page/gazeta.7350 Словник синонімів Караванського]
 +
# [http://hohlopedia.org.ua/use_universalnyy_slovnyk_entsyklopediya/page/gazeta.5101/ Універсальний словник-енциклопедія]
 +
# [http://sum.in.ua/s/ghazeta Академічний тлумачний словник]
 +
# [http://hohlopedia.org.ua/slovnyk_inshomovnyk_sliv/4/?&page=7&word= Словник слів іншомовного походження]
 +
 
 +
==Зовнішні посилання==
 +
 
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Інститут суспільства]]
 
[[Категорія:Га]]
 
[[Категорія:Га]]

Поточна версія на 09:21, 4 грудня 2013

Сучасні словники

Тлумачення слова у сучасних словниках

Cловник Б.Грінченка

Газета, -ти, ж. Газета. Жадна газета, жадна пошта не переносила так швидко звісток з одного краю до другого, як язик Борюхів. Левиц. І. 180.

Словник синонімів Караванського

Газета - часопис, щоденник, (щотижнева) тижневик, (щомісячна) місячник, (щоквартальна) квартальним (урядова) офіціоз, орган, публікація, видання.

Універсальний словник-енциклопедія

Газета - загальноінформаційне чи спеціалізоване періодичне видання, яке друкується частіше одного разу на тиждень; перші г. з'явилися у Китаї у VIII ст., у Європі у XVI ст.; перша г. в Україні Ґазетт де Леополь (Львівська газета франц. мовою, 1786); перша г. укр. мовою Зоря Галицька (Львів, 1848).

Академічний тлумачний словник

Газета - жін. Періодичне, перев. щоденне, друковане на великих аркушах паперу видання, яке містить різноманітні матеріали про поточні події суспільно-політичного, культурного та економічного життя.

Українсько-російський словник

Газета-газета

Словник слів іншомовного походження

Газета - ж. (іт.) часопис із певною періодичністю.

Ілюстрації

Gazeta.jpg Gazetta.jpg Газеттта.jpg GAZETKA.jpg

Медіа

Див. також

Цікаві факти

28 серпня 2009 року в Тернополі з нагоди Дня міста виготовили найбільшу в Україні (а може, й не тільки) газету, розмір якої дорівнював приблизно 50 м². Ця акція відбулася з ініціативи тернопільського прес-клубу та за сприяння Тернопільської міськради з метою об'єднання всіх журналістів регіону й підкреслення важливості «четвертої влади». На центральному майдані міста зібралося чимало представників тернопільських та всеукраїнських видань, щоб зі сторінок власних газет склеїти одну спільну. На це пішло майже кілометр скотчу, а міський голова Тернополя Роман Заставний власноруч допомагав у «випуску» газети-гіганта. Організатори акції планували запросити на захід представника Книги рекордів України, але не встигли оформити потрібні документи. І без того дивовижна газета стала сюрпризом і окрасою Дня міста і впродовж доби, поки її було закріплено до сходів місцевого драмтеатру, біля неї сфотографувалися сотні тернополян та гостей міста.

Джерела та література

  1. Словник синонімів Караванського
  2. Універсальний словник-енциклопедія
  3. Академічний тлумачний словник
  4. Словник слів іншомовного походження

Зовнішні посилання