Відмінності між версіями «Качка»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
(Створена сторінка: '''Качка, -ки, '''''ж. ''1) Утка. ''На бистрому на озері геть плавала качка. ''Мет. 2) Часть снаряда д...)
 
 
(не показано 3 проміжні версії 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Качка, -ки, '''''ж. ''1) Утка. ''На бистрому на озері геть плавала качка. ''Мет. 2) Часть снаряда для мотанія нитокъ. См. '''Звіяшки и Самотока. '''МУЕ. III. 14. Шух. І. 150. 3) Часть ткацкаго станка. См. '''Верстат. '''МУЕ. III. 16. Ум. '''Качечка. '''
 
'''Качка, -ки, '''''ж. ''1) Утка. ''На бистрому на озері геть плавала качка. ''Мет. 2) Часть снаряда для мотанія нитокъ. См. '''Звіяшки и Самотока. '''МУЕ. III. 14. Шух. І. 150. 3) Часть ткацкаго станка. См. '''Верстат. '''МУЕ. III. 16. Ум. '''Качечка. '''
 +
 +
==Сучасні словники==
 +
[http://sum.in.ua/s/kachka '''КАЧКА''' Академічний тлумачний словник]
 +
 +
'''КАЧКА 1, и''', жін. Водоплавний свійський і дикий птах, цінний своїм м'ясом, яйцями й пір'ям; самка качура. Баранів тьма була варених, Курей, гусей, качок печених (Іван Котляревський, I, 1952, 91); На далекому плесі кахкала дика качка (Нечуй-Левицький, II, 1956, 216); Качки — водоплавні птахи, і їх розводять там, де поблизу є річка або ставок (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 130).
 +
 +
'''КАЧКА 2, и''', жін., розм. Те саме, що хитавиця. На судні неспокійно. Величезна кільова качка (Олександр Довженко, Зач. Десна, 1957, 425).
 +
 +
==Ілюстрації==
 +
{| style="width:100%; margin-top:2em; vertical-align:top; border-top:5px #ccc solid; border-bottom:5px #ccc solid; text-align:center"
 +
|- valign="top"
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Качка_01.jpeg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Качка_2.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Качка_03.jpg|x140px]]
 +
|style="width:20%; padding-top:1em;"| [[Зображення:Качка_04.jpg|x140px]]
 +
|}
 +
 +
==Медіа==
 +
{{#ev:youtube|dDbyPaIBVlM}}  КАЧКИ Ducks
 +
 +
 +
==Див. також==
 +
*[http://vseslova.com.ua/word/%D0%9A%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-112166u '''Качки''']
 +
'''Качки''' , різнорідна група птиць сімейства качиних загону гусеобразних. Важать 300–1700 р. Поширені всесветно. По особливостях будови, біології і промисловому значенні В. ділять на сьогоденню В., нирків і крохалів . Сьогодення, або річкові, В. не здатні упірнати, годуються на мілководді або на суші, їжа рослинна і тваринна, м'ясо їх високої якості. Це коштовні промислові види: кряква, шилохвост, свіязь, сіра качка, чирки (свистун, клоктун і ін.). Все В. – перелітні птиці, лише небагато зимують на С. (на морі або незамерзаючих прісних водоймищах). З 35 видів В., що зустрічаються в СРСР, більшість зимує на півдні Каспійського моря.
 +
 +
*[http://znaimo.com.ua/%D0%9A%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8 '''Качки''']
 +
'''Качка''', кілька родів птахів сімейства качиних. До качках відносяться галагаза, ниркових качки (нирки), савки, річкові качки, качки-пароплави, мускусні качки і крохалі; всього понад 110 видів. Поширені качки широко, в Росії більше 30 видів. Самець качки називається селезень.
 +
'''Качки''' - це птахи середніх і невеликих розмірів з відносно короткою шиєю і цівкою, покритою спереду поперечними щитками. Забарвлення оперення різноманітне, у багатьох видів на крилі є особливе "дзеркальце". Для ряду видів характерний різко виражений в період розмноження статевий диморфізм, що виявляється найчастіше в різному забарвленні оперення самця і самки. У більшості видів линяння відбувається двічі в році; річна - повна, осіння - часткова.
 +
Домашні качки походять від крякви. Селезні домашніх качок важать 3-4 кг, качки - 2-3,5 кг. Середня річна несучість до 250 яєць. Породи домашніх качок підрозділяються на м'ясні (пекінські, сірі українські, чорні білогруді), м'ясо-яєчні (дзеркальні, хаки-Кемпбелл), яєчні (індійські бігуни). Качок розводять в багатьох країнах, у тому числі в Росії.
 +
 +
*[http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0  '''Качка''' Матеріали з Вікіпедії]                                     
 +
Біологічна класифікація
 +
Домен:
 +
Ядерні (Eukaryota)
 +
 +
Царство:
 +
Тварини (Metazoa)
 +
 +
Тип:
 +
Хордові (Chordata)
 +
 +
Клас:
 +
Птахи (Aves)
 +
 +
Ряд:
 +
Гусеподібні (Anseriformes)
 +
Родина:
 +
Качкові (Anatidae)
 +
 +
Підродина:
 +
Anatinae
 +
 +
Рід:
 +
Качка (Anas)
 +
 +
*[http://pidruchniki.ws/13560615/tovaroznavstvo/porodi_kachok '''Породи качок''']
 +
Пекінські качки. Породу виведено понад 300 років тому у західному передгір'ї Пекіна. Пізніше її поліпшували в США, звідки її завезли до Європи, в тому числі і до Росії. Тепер ця порода - одна з найкращих за скороспілістю і м'ясними якостями. Тулуб у качок довгий, широкий і глибокий, оперення біле з кремовим відтінком. Жива маса селезнів - 3,5-4,0 кг, качок - 3,0-3,5 кг. Несучість 130150 (іноді до 200) яєць на рік, маса яйця - 80-90 г. Качки досить витривалі, легко переносять суворі зими.
 +
Українські качки. За кольором оперення розрізняють білих, сірих і глинястих качок. У білих качок тулуб довгий, широкий і глибокий, горизонтально поставлений. Жива маса селезнів 3,2-
 +
3,3 кг, качок 2,5-3,0 кг. Несучість - 100-130 яєць на рік. Качки непогано фуражують на водоймах.
 +
Індійські бігуни. Порода поширена у Південно-Східній Азії та на Малайському архіпелазі. Ці качки - вихідці зі Східної Азії, де і одержали свою назву. Бігунами їх назвали через підвищену рухливість. Характерні ознаки - вузький і майже вертикально поставлений тулуб, високі ноги та довга тонка шия. Маса селезнів - 1,82 кг, качок - 1,5-1,8
 +
 +
 +
[[Категорія:Словник Грінченка і сучасність/Університетський коледж]]
 
[[Категорія:Ка]]
 
[[Категорія:Ка]]

Поточна версія на 22:18, 1 грудня 2013

Качка, -ки, ж. 1) Утка. На бистрому на озері геть плавала качка. Мет. 2) Часть снаряда для мотанія нитокъ. См. Звіяшки и Самотока. МУЕ. III. 14. Шух. І. 150. 3) Часть ткацкаго станка. См. Верстат. МУЕ. III. 16. Ум. Качечка.

Сучасні словники

КАЧКА Академічний тлумачний словник

КАЧКА 1, и, жін. Водоплавний свійський і дикий птах, цінний своїм м'ясом, яйцями й пір'ям; самка качура. Баранів тьма була варених, Курей, гусей, качок печених (Іван Котляревський, I, 1952, 91); На далекому плесі кахкала дика качка (Нечуй-Левицький, II, 1956, 216); Качки — водоплавні птахи, і їх розводять там, де поблизу є річка або ставок (Зоологія. Підручник для 7 кл., 1957, 130).

КАЧКА 2, и, жін., розм. Те саме, що хитавиця. На судні неспокійно. Величезна кільова качка (Олександр Довженко, Зач. Десна, 1957, 425).

Ілюстрації

Качка 01.jpeg Качка 2.jpg Качка 03.jpg Качка 04.jpg

Медіа

КАЧКИ Ducks


Див. також

Качки , різнорідна група птиць сімейства качиних загону гусеобразних. Важать 300–1700 р. Поширені всесветно. По особливостях будови, біології і промисловому значенні В. ділять на сьогоденню В., нирків і крохалів . Сьогодення, або річкові, В. не здатні упірнати, годуються на мілководді або на суші, їжа рослинна і тваринна, м'ясо їх високої якості. Це коштовні промислові види: кряква, шилохвост, свіязь, сіра качка, чирки (свистун, клоктун і ін.). Все В. – перелітні птиці, лише небагато зимують на С. (на морі або незамерзаючих прісних водоймищах). З 35 видів В., що зустрічаються в СРСР, більшість зимує на півдні Каспійського моря.

Качка, кілька родів птахів сімейства качиних. До качках відносяться галагаза, ниркових качки (нирки), савки, річкові качки, качки-пароплави, мускусні качки і крохалі; всього понад 110 видів. Поширені качки широко, в Росії більше 30 видів. Самець качки називається селезень. Качки - це птахи середніх і невеликих розмірів з відносно короткою шиєю і цівкою, покритою спереду поперечними щитками. Забарвлення оперення різноманітне, у багатьох видів на крилі є особливе "дзеркальце". Для ряду видів характерний різко виражений в період розмноження статевий диморфізм, що виявляється найчастіше в різному забарвленні оперення самця і самки. У більшості видів линяння відбувається двічі в році; річна - повна, осіння - часткова. Домашні качки походять від крякви. Селезні домашніх качок важать 3-4 кг, качки - 2-3,5 кг. Середня річна несучість до 250 яєць. Породи домашніх качок підрозділяються на м'ясні (пекінські, сірі українські, чорні білогруді), м'ясо-яєчні (дзеркальні, хаки-Кемпбелл), яєчні (індійські бігуни). Качок розводять в багатьох країнах, у тому числі в Росії.

Біологічна класифікація Домен: Ядерні (Eukaryota)

Царство: Тварини (Metazoa)

Тип: Хордові (Chordata)

Клас: Птахи (Aves)

Ряд: Гусеподібні (Anseriformes) Родина: Качкові (Anatidae)

Підродина: Anatinae

Рід: Качка (Anas)

Пекінські качки. Породу виведено понад 300 років тому у західному передгір'ї Пекіна. Пізніше її поліпшували в США, звідки її завезли до Європи, в тому числі і до Росії. Тепер ця порода - одна з найкращих за скороспілістю і м'ясними якостями. Тулуб у качок довгий, широкий і глибокий, оперення біле з кремовим відтінком. Жива маса селезнів - 3,5-4,0 кг, качок - 3,0-3,5 кг. Несучість 130150 (іноді до 200) яєць на рік, маса яйця - 80-90 г. Качки досить витривалі, легко переносять суворі зими. Українські качки. За кольором оперення розрізняють білих, сірих і глинястих качок. У білих качок тулуб довгий, широкий і глибокий, горизонтально поставлений. Жива маса селезнів 3,2- 3,3 кг, качок 2,5-3,0 кг. Несучість - 100-130 яєць на рік. Качки непогано фуражують на водоймах. Індійські бігуни. Порода поширена у Південно-Східній Азії та на Малайському архіпелазі. Ці качки - вихідці зі Східної Азії, де і одержали свою назву. Бігунами їх назвали через підвищену рухливість. Характерні ознаки - вузький і майже вертикально поставлений тулуб, високі ноги та довга тонка шия. Маса селезнів - 1,82 кг, качок - 1,5-1,8