Відмінності між версіями «Альксніна Олена Костянтинівна»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 96: Рядок 96:
 
[https://read.bookcreator.com/1jPM09TxMqeP1hz1vLf3PpgEUS72/5s59EqJLR-KrUU7r1KsSYw/fMndg4TnS-qgyvQItMB7sQ| Посібник]
 
[https://read.bookcreator.com/1jPM09TxMqeP1hz1vLf3PpgEUS72/5s59EqJLR-KrUU7r1KsSYw/fMndg4TnS-qgyvQItMB7sQ| Посібник]
  
[[Файл:Посібник.jpg|міні|ліворуч]]
+
[[Файл:Посібник.jpg|безрамки|ліворуч]]
  
[[Файл:Qr-код посібника.jpg|міні|центр]]
+
[[Файл:Qr-код посібника.jpg|безрамки|центр]]
 
   
 
   
  

Версія за 20:59, 31 жовтня 2024

База практики

Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №158

Сайт школи: http://www.school158.edukit.kiev.ua/

Директор: Іванкова Світлана Михайлівна

Заступники директора з навчально-виховної роботи: Цуканова Ірина Євгенівна, Діденко Валентина Євгенівна

Контактні дані:

E-mail: sch158@ukr.net

Телефон: +38 063-319-78-20

Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти

Mcaticon.png
Моніторинг впровадження цифрових технологій у закладі освіти

Інтерв'ю з заступником директора


Як відбувається організація технічного забезпечення навчального процесу?

  • Організація технологічного забезпечення, Я вважаю в нашому навчальному закладі відбувається на достатньому рівні. Всі вчителі предметники забезпечені ноутбуками. Також у школі проведена мережа інтернет, це дає можливість проводити ефективні уроки з використанням інформаційних технологій.

Які цифрові технології вже активно використовуються вашому закладі освіти та які труднощі виникали під час їх впровадження?

  • По-перше, ми працюємо в базі AIKOM де зберігається всі дані учнів. Також, якщо говорити про учнів з особливими освітніми потребами, то їх дані також, зберігаються в електронній базі, де ми заповнюємо індивідуальний план розвитку, можемо побачити висновок з інклюзивного центру, також ми працюємо в ДІСО, здаємо звіти.Тобто, на сьогоднішній день база AIKOM 2 не повністю розроблена, тому виникають деякі технічні труднощі, але це не залежить від навчального закладу.

Як ви оцінюєте ефективність впровадження цифрових технологій?

  • У сучасній освіті один із пріоритетних напрямків розвитку є інформатизація та впровадження, саме комп'ютерних технологій у навчальний процес. Це значно покращує якість та ефективність навчання здобувачів освіти у подальшому.

Як ви оцінюєте ефективність вплив цифрових технологій на навчальні результати учнів?

  • Слід пам’ятати, що комп’ютерні технології є ефективними, але вони є допоміжним засобом навчання. Тобто не слід забувати і про підручники і про матеріал який розповідає вчитель, і також про зошити, тобто діти на сьогоднішній день мають вміти спілкуватися. Тобто розвивати як писемне мовлення, так і усне мовлення.

Які зміни відбулися в навчальному процесі після впровадження цифрових технологій?

  • Застосування комп’ютерних технологій підвищує активність учнів. Тобто веде до перебудови навчального процесу в бік самостійних форм навчання. Тобто діти можуть без перевантаження інтенсифікувати процес навчання. наприклад в умовах так сказати профільного навчання завдяки раціональному використанню комп’ютерних технологій.

Фрагмент аудіо запису інтерв'ю

Проведення анкетування. Аналіз результатів анкетування

Щоб детальніше та краще вивчити рівень цифрової компетентності вчителів початкових класів школи, мною було проведено онлайн-анкетування в Google forms. Участь в даному анкетуванні взяло 10 вчителів. Результати анкетування та сама анкета представлені нижче.

Анкета

Аналіз результатів анкетування

Аналіз ІТ інфраструктури закладу

Апаратне забезпечення:

Комп'ютер.png

Комп'ютери: 9 шт.

Ноутбуки: 45 шт.

Телевізори: 10 шт.

Інтерактивні дошки: 30 шт.

Проєктор: 30 шт.

Принтери: 45 шт.

Камери відеоспостереження: 2 шт.

Роутери: 5 шт.

Сервер: 1 шт.

Програмне забезпечення

Операційна система: OC Windows 11

Офісний пакет: Microsoft Office 365

Спеціалізовані: електронний журнал - Єдина школа,Scrath.

Інформаційне забезпечення

Сайт школи: http://www.school158.edukit.kiev.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063495433059

Viber-групи.

Навчально-методичне забезпечення

Підручники,посібники.

Електронна база документів.

Завдання 2

Mcaticon.png
Посібник «Організаційно-методичні основи підготовки вчителя до застосування технологій STEM-освіти в початковій школі»

У сучасному освітньому середовищі важливу роль відіграє інтеграція різних дисциплін, що сприяє всебічному розвитку учнів та формуванню їхніх компетенцій. У цьому контексті STEM-освіта (наука, технології, інженерія та математика) стає одним із найперспективніших підходів, які дозволяють об’єднати теоретичні знання з практичними навичками, виховуючи в учнів критичне мислення та креативність.Посібник «Організаційно-методичні основи підготовки вчителя до застосування технологій STEM-освіти в початковій школі» створений для надання вчителям практичних інструкцій, та методик, які дозволяють ефективно впроваджувати STEM-підхід у навчальний процес.

Посібник

Посібник.jpg
Qr-код посібника.jpg





Завдання 3

Mcaticon.png
Тренінг

з використання технологій STEM-освіти у початковій школі

На жаль мені не вдалося провести тренінг. Тому що вчителі початкової школи працюють у першу зміну, а я працю в другу. Думала мені вийде зробити це під час осінніх канікул, але майже всі вчителі взяли відгули, а ті хто працює, не виявили зацікавленості у проходженні даного тренінгу.Тренінг в мене розрахований на початкові класів, бо в ньому йде невеличка презентація посібника який я розробила, а сам посібник в мене теж розрахований початкову школу.Тому нижче надані покликання на сценарій тренінгу та на міні-презентацію до нього.

Сценарій тренінгу

Міні-презентація тренінгу

Завдання 4

Методичні рекомендації Проєктування інформаційного освітнього середовища закладу

Створіть єдину платформу для комунікації та обміну матеріалами.Встановіть навчальне хмарне сховище для доступу до електронних підручників, посібників та навчальних матеріалів.

Модернізація ІТ-інфраструктури

Збільшіть кількості роутерів для покращення безперебійного доступу Wi-Fi по всій території школи.Встановіть додаткові камери відеоспостереження для підвищення безпеки в критичних зонах.Робіть регулярний огляд та оновлення інтерактивних дощок,телевізорів та проекторів для забезпечення стабільної роботи в класах.

Формування цифрової компетентності співробітників

Впровадьте що семестрові навчальні сесій з акцентом на використання цифрових технологій у навчальному процесі. Основні теми: створення навчальних матеріалів у Canva, робота з Google Classroom тощо. Організуйте семінари, на яких вчителі будуть обмінюватися досвідом щодо впровадження цифрових технологій, створення навчальних матеріалів та використання інтерактивних методів.Рекомендуйте вчителям інтернет-ресурси, курси на таких платформах, як: Coursera, EdEra,Prometheus для самостійного підвищення цифрової грамотності.