Відмінності між версіями «Філологія (спеціальність)»

Матеріал з Київський столичний університет імені Бориса Грінченки
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 24: Рядок 24:
 
* «Прикладна лінгвоукраїністика».
 
* «Прикладна лінгвоукраїністика».
 
Також передбачені програми академічної мобільності в Україні та за кордоном.
 
Також передбачені програми академічної мобільності в Україні та за кордоном.
Детальніше з навчальним планом можна ознайомитися за покликанням: денна форма навчання [https://fufkm.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/fufkm/documents/OPP_NP/%D0%9D%D0%9F_%D0%A3%D0%9C%D0%9B%D0%B1_%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0_2024.pdf], заочна форма навчання: [http://Навчальний%20план%20заочної%20форми%20навчання https://fufkm.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/fufkm/documents/OPP_NP/%D0%9D%D0%9F_%D0%A3%D0%9C%D0%9B%D0%91_%D0%97%D0%B0%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0_2024.pdf]
+
Детальніше з навчальним планом можна ознайомитися за покликанням: денна форма навчання [https://fufkm.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/fufkm/documents/OPP_NP/%D0%9D%D0%9F_%D0%A3%D0%9C%D0%9B%D0%B1_%D0%94%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0_2024.pdf], заочна форма навчання: [https://fufkm.kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/fufkm/documents/OPP_NP/%D0%9D%D0%9F_%D0%A3%D0%9C%D0%9B%D0%91_%D0%97%D0%B0%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0_2024.pdf]
  
 
Здобувачі зможуть продовжити навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти та набути додаткових кваліфікацій через систему післядипломної освіти.
 
Здобувачі зможуть продовжити навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти та набути додаткових кваліфікацій через систему післядипломної освіти.

Версія за 12:00, 6 вересня 2024

035.01.01 Українська мова та література першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

І. Зміст програми

Навчання за освітньо-професійною програмою «Українська мова та література» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – це підготовка фахівця, здатного розв’язувати складні спеціалізовані завдання і практичні проблеми у галузі української філології. Об’єктами вивчення та подальшої професійної діяльності є мова в її теоретичному й практичному, сучасному й історичному, соціокультурному та функціональному аспектах; література й усна народна творчість у своїх жанрово-стилістичних різновидах та історичних вимірах; є міжособистісна, міжкультурна та масова комунікація в усній та писемній формах.

ІІ. Українська філологія сьогодні

Особливість сучасної підготовки студентів-україністів полягає у поєднанні (задля національного відродження, самозбереження, самоідентифікації) євроінтеграційних особливостей гуманітарної освіти зі зміцненням вітчизняних навчальних і наукових тенденцій і концепцій. Фахівці-філологи у найближчому майбутньому покликані вирішувати гуманітарні питання суспільства, як-от українськоцентрична освіта, формування і збереження історичної пам’яті, укладання і пропагування пантеону класиків серед письменників, науковців, громадсько-політичних діячів, інтелектуалів.

ІІІ. Компетенції випускників

Випускник ОПП матиме систему мовознавчих і літературознавчих знань, мовну підготовку, навички літературознавчого і лінгвістичного аналізу творів та перекладів, лінгвістичну ерудицію й прозорливість для створення власних текстів, належне мовне виховання та інтелігентну мовну поведінку, поєднані з високим рівнем громадянської свідомості.

IV. Основні напрями майбутньої професійної діяльності

ОПП «Українська мова та література» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – це система підготовки мовознавців і літературознавців, вчителів, методистів, перекладачів, редакторів, літературних оглядачів, копірайтерів. Професійні функції майбутніх філологів-україністів полягають в аналізі, творенні, редагуванні, перекладі, трансформації, оцінюванні письмових та усних текстів різних жанрів і стилів, у вмілому оперуванні комунікативними стратегіями й тактиками, розробленні комп’ютерних програм з використання мови та вправному користуванні ними, анотуванні й реферуванні текстів, вирішенні різноаспектних термінологічних і текстологічних проблем, використанні відповідних інформаційно-комунікаційних технологій у професійній діяльності.

V. Особливості навчального процесу

Студентоцентроване, практикоорієнтоване навчання. Дисципліни спеціальної філологічної підготовки, що вивчаються: «Вступ до мовознавства», «Вступ до літературознавства», «Історія української літератури і літературної критики», «Сучасна українська літературна мова», «Історія української мови», «Світова література», «Теорія літератури», «Практикум з української літератури», «Практикум з української мови», «Сучасні технології у філології». Задля присвоєння професійної кваліфікації вчителя української мови та літератури закладу загальної середньої освіти студенти оволодівають циклом психолого-педагогічних дисциплін та мають відповідні практики у закладах освіти. Здобувачі мають змогу обрати індивідуальну траєкторію навчання, адже програма передбачає кілька блоків вільного вибору, а саме:

  • «Іноземна мова (англійська/польська)»;
  • «Комп’ютерна лінгвістика»;
  • «Літературна творчість і копірайтинг»;
  • «Прикладна лінгвоукраїністика».

Також передбачені програми академічної мобільності в Україні та за кордоном. Детальніше з навчальним планом можна ознайомитися за покликанням: денна форма навчання [1], заочна форма навчання: [2]

Здобувачі зможуть продовжити навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти та набути додаткових кваліфікацій через систему післядипломної освіти.

Навчання відбувається за високими стандартами комфорту – у просторих оснащених сучасною комп’ютерною та мультимедійною технікою аудиторіях. Навчальний процес підтримано новітніми технологіями дистанційного навчання.

VІ. Вступникам

Вступники можуть ознайомитися з додатковою інформацією за покликанням: https://fufkm.kubg.edu.ua/informatsiya/vstupnukam/etapy-vstupnoi-kampanii.html#035-filolohiia-osvitnia-prohrama-ukrainska-mova-ta-literatura

Навчання на Факультеті української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка на освітньо-професійній програмі «Українська мова та література» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – це 3 роки і 10 місяців у дружньому, позитивному, творчому, сучасному колективі студентів і викладачів; це фахове середовище столиці й України; це активне студентське життя; це запорука успішного професійного майбутнього.

035.01.01 Українська мова та література другого (магістерського) рівня вищої освіти